Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   216 / 398
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
De még akkor is probléma a nem azonos + - oldal,ill ha nincs izzó,akkor szintén hamvad.. De már nincs semmi a végéből bent... Nem mérhető a panel,nincs értékelhető mérés..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A pozitív oldalt terheli T1,T2,T3,T4 árama, ez természetes.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Megoldás a problémára? Forrasszak vissza mindent,csak szigeteljem el csillámmal,teszt,ha hamvad ismét? Szereztem MJ15003 tranzisztorokat is.. Nem merem berakni. Szóval hogyan tovább? Szigeteljek,és élesszek?
(#) DJ Szabcsa válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ha a trafó primer körében van izzó akkor elvileg nem hamvadhat el...
(#) Bencze.k válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Szia.Erre már rájöttem,hogy nem viccből mondták,hogy rakjak...
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Kimértem a bd242c-ket.. 578 és 548 az értéke,diódavizsgálóval. És csak egy irányba mérhető,a másik irányba szakadást mutat.Gondolom akkor jó lenne.. Nem vagyok magabiztos ebben a témában,azért kérdezek.. De nem nyugszom bele,addig szögelem,addig forrasztom,míg jó nem lesz..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Ezt a mérést elvégezted mielőtt ráadtad a naftát?
(#) Koree válasza Tiggey hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat.
Igen a kis nyáktrafós dolgon gondolkodok.Most jutott az eszembe,hogy van itthon egy 2X12V puskásom ami ugye bár külön álló szekunderű.
A helyzet viszont az,hogy ezt a toroidra tekerős dolgot kihívásként kezelem. Ugyanis már egyszer sikerült.A forrasztó állomásom segéd tápját oldottam meg így kapton szalag és akril lakk és persze némi rézhuzal segítségével.Itt mivel nagyobb hely van a trafón így született ez a gondolat,hogy ezt is megcsinálom ilyenre.Könnyebb a táp rész huzalozása, nem kell még egy trafót a 230-ra kötni és helyet találni neki a házban stb,stb .
Ajjaj ez már lehet kicsit off felé húz.

PICT1272.JPG
    
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Teljesen szétszedtem,és nem volt test kábel rajta. A 242 is kiforrasztva lett,és úgy mértem. Tehát csak egy + , - , és egy 0 pont lett bekötve.Az is a panelon kiképzett helyre. Semmi más nem volt bekötve. 3 szál kábel.. Mi legyen a további lépés?
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ha a BD242 beültetése után az izzón keresztül jövő pozitív táp leesik 3V-ra, keress zárlatot a BD242 kollektor és a test között.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Feltétlen megnézem,mivel ez már kihívás számomra. Este megírom ha lesz rá időm,hogy mi az eredmény.És köszönöm,hogy segítesz.Dobok 2db csillámot is alá,meg hővezetőkrémet is rakok.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Valami nagyon egyszerű hiba lesz itt, csak hát azt is meg kell találni. Hosszasan tanulmányoztam a panelről feltöltött képeket, azt kell mondjam - korrekt kivitelezés.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Nekem az egyszerű is nagyon nehéz,és bonyolult.. gyakorlat hiányában.. ill csak néha veszem elő az elektronikás szekrényemből a dolgokat.De ezt már nem hagyom rá.. Kihívás.. De az is jó nagyon,hogy többen segítettetek.
(#) Moszkvai válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Az IC-nél ha nincs meg a +15V és -15V az szerintem nem jó. Ha ennyire elbillen a táp akkor a kimeneten nagy lehet az ofsett feszültség ami az utána lévő tranzisztort túlvezérli, ha jól gondolom. Ha a stabilizálás előtt a negatív ágban még -15V felett van és utána meg csak -5,2V akkor a stabilizálás lehet rossz van maga az IC.
(#) Bencze.k válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Egyszerűen fogalmazva.. bazinagy zárlat volt.A zárlatot tegnap este megszüntettem. Elvileg ha lesz annyi időm kiderült... mi lesz a végeredmény..
(#) Tiggey válasza Koree hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Hát igen. A kihívás, az kihívás. Én is teszek értelmetlen dolgokat. Lehet mi már lusták vagyunk a kihívásokkal szembenézni. Mindkét megoldásnak meg van a maga előnye, és hátránya.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ugyanaz a hiba.. új csillámmal is a pozitív ágban bődületes áramfelvétel..
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Lehet hüle kérdés, nem olvastam végig az eszmefuttatásokat, de a 4n7-gerjedésgátló a végtranyókra trükk volt már? (bocsi ha igen)
(#) Bencze.k válasza Doncso hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Doncso,ha ez az én brokimra szólt,nem volt még témában.Akkor nincs áramfelvétel a pozitív ágin,ha teljesen leépítem a végfokot, su - bd 242c-ket a végéről.. Most cserélek műveleti erősítőt.. Hátha az..
(#) Doncso válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Bizonyos paneleknél szokott gerjedni a végfok, ettől megnő az egyik tápág áramfelvétele, nem emlékszem pontosan mely oldalra, de azt hiszem a végtranyó B-E lábára szoktunk tenni 47nF-et. De nem emlékszem pontosan. Ez okozhat olyan tünetet, hogy látszólag minden alkatrész jő, külön működik, de együtt ezt produkálják.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A negativ ágira .
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Lehet, lehet. Nem emlékszem pontosan.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Kikapcsolt erősítőnél mérj ellenállást a test és a pozitív táp csatlakozás között. A puffereket kösd le a mérés idejére. Nézd meg mekkora az ellenállás a BD242 kollektor és a test között!
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
+ és 0 pont (test) között az ellenállás 7.68 kohm a műszer 20k méréshatáron... Az egyik bd242c értéke 0 és kollektor között 10.93 kohm a másik 0.70kohm ,20k ohmos méréshatáron.. A fekete műszerkábel a 0 ponton,a piros a kollektoron,azaz a középső felhajtott lábon.A panel mérése a táptól teljesen leválasztva,leforrasztva történt.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ez nem indokolja, hogy ekkora pozitív tápesés legyen. Milyen izzókat tettél a tápágakba? Meg tudnád mérni a hideg-ellenállásukat? (külön-külön)
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Természetesen megtudom mérni hogy mekkora az ellenállásuk.Milyen izzó? Az biztos,hogy wolfram szálas és 230 voltra való. Ha esetleg az izzó csinálja a problémát,akkor kicserélem,de viszont nem magyarázza,hogy "telibe" táplálás (izzó kihagyása) után hamvad a panel.Megnéztem a használt csillámokat,van rajta nyom,mintha valami lett volna alatta.Estére írok.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Mindenre van magyarázat. A felderítéséhez viszont mérni kell, nem is keveset.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Mérek én Teljes sebességgel.. csak legyen időm vele foglalkozni.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
+ oldalon 160 ohm, - ágon 92 ohm.. És nem 40w 40w ,hanem 40w és 25w szerintem.. Nem figyeltem.. +oldalon van a 40w,negatív oldalon van a 25w .. Gondolom ez nem jó így.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A 160 ohm-on is csak 10V eshetne, a hibátlan kapcsolás nyugalmi áramfelvétele 60-70mA szokott lenni. Az izzók egyelőre megfelelnek, esetleg ha találsz 60-80 ohm-os hideg-ellenállásút, azt használd.
Az eset tanulsága, ha ilyen nagyot esik a tápfeszültség az előtéten, akkor nem indítunk rá direktbe.
Az általam korábban linkelt rajzból keríts egy feliratok nélkülit. Azonosítsd be a panelen a tranzisztorok pozícó-számát!
A rajzra írd fel valamennyi tranzisztor kollektor, bázis és emitterfeszültségét. A méréseket testhez képest végezd és jelöld a polaritást! Írd rá az IC tápfeszültségét is, valamint az erősítő kapcsain mérhető tápot és a kimeneti pont feszültségét.
Következő: »»   216 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem