Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   215 / 399
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Pontosítsd, melyik tranzisztor durrant el végül is!
(#) Alkotó válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Ezzel, meg néhány csavarhúzóval, esetleg egy csipesszel, illetve némi gondolattal kiegészítve az eszközöket, a hibák túlnyomó része detektálható és javítható.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
bc560c durrant el.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Azt a tranzisztort vedd ki. Pótold ha van elégett ellenállásod. A tápágakba tégy izzót és ilyen módszerrel add meg a testhez képest mérhető feszültségeket.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Kicsit nézelődtem,és közben unatkoztam. Megvannak a problémák szerintem... Amik azért nem kicsik.. A képen láthatóak a kiegészítések,amelyik alkatrészt nem kommenteltem,véletlenül stimmelt az értéke.A tranzisztorokat katalógusból néztem ki,az ellenállásokat itt az oldalon lévő programmal számoltam ki. Figyelemreméltó annak a munkája aki ezt a panelt építette... Feltéve,ha nem valami házihekkelés..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Erősen nézem, de az áramkorlátozó 15k ellenállásai helyén lévő 10k és 20k-n kívül semmi érdemit nem látok.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Az történt,hogy levettem a polcról a panelt,és minden alkatrészt megnéztem,és ellenőriztem.Az ellenőrzés végére ez lett,amit az előző hozzászólásom mellé csatoltam.Ezen azok vannak,amik itt találhatóak a panelomon,pl egy tranzisztornál feltüntettem a típusát és az eredeti lábelrendezését,a piros pötty jelöli a jelenlegi láb helyzetét a panelon.Azaz elvileg a jól úgy állna,ha mondjuk a bc182 nem fordítva lenne beforrasztva, és a panelon az emitter helyére nem a kollektor láb lenne forrasztva.Azaz totál ellentétesen lettek beforrasztva a tranzisztorok.Ez az a panel,amihez nem nyúltam még,amin nem cseréltem semmit. Csak megnéztem,és kíváncsi voltam rá.Minden alkatrész pozícióját ellenőriztem a feltöltött lay képhez viszonyítva. Szóval kimondom,ha jól ellenőriztem,és valós a lay beültetés,akkor ez a panel nem igazán van a helyzet magaslatán.. és azért hamvad el.. Feltolom azt az eredeti képet,ami alapja volt az összehasonlításomnak.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Az MPSA és a BC eltérő lábkiosztású. Ebből eredhet félreértés. Arra nem tudom letenni az esküt, hogy a kezedben lévő panel sávkialakítása pontosan egyezik a Pioneer fórumtárs által feltett lay formátumú tervvel. Itt az a mértékadó, hogy a beültetett alkatrészek az általam linkelt (legvalószínűbbnek tartott) rajznak megfelelően kapcsolódnak-e össze.
Csatolok egy átlátszó képet.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Nézem.. kb 10perc és kiderül,hogy hasonlít-e vagy teljesen ugyanaz..
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Átnéztem a panelt,és a nyakam rá,hogy ez ami nálam van,100%-ban megegyezik a Pioneer fórumtárs lay formátumú tervével. Azaz megtaláltuk a problémát.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ezt nézem, és nem találom.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Mit nem találsz?
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Problémát, az említett két ellenálláson kívül. A Te kezedben van a panel, jobban látod. Mi az amin változtatni kéne?
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Azt látom,hogy szerintem a tranzisztorok fordítva vannak beforrasztva.Azaz mondjuk emitter bázis kollektor kellene,ott kollektor bázis emitter a lábkiosztás,és fordítva van beforrasztva a tranzisztor.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ahol a lay MPSA-t mutat (piros pötty) ott neked BC van tehát fordítva is kell állnia. A furatok a BC tranzisztorok lábkiosztásának kedveznek és a szerint is vannak beültetve.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Magyarul akkor nem ez a baj,és benéztem... És nem lett meg a hiba.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Oké.Így folytatom... holnap megpróbálom leírni hol mit mértem,ill mi az eltérés..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Kösd le a testkábelt a bordáról és ellenőrizd a tranzisztorok szigetelését! Az erős pozitív oldali áramfelvétel ilyen mérést sugall.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A panelről tegnap levettem az SU-kat,és sikerült kimérni 1 óra alatt.. volt alatta csillám,a lábain volt szigetelés.Színtelen vazelinszerű krém volt alattuk.. A csillám sértetlen.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
a bd242c-k alatt is van csillám.
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ne félj, egy parányi forgács talál magának utat, hogy zárlatot okozzon
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Az a bajom,hogy 3 fajta ember van. Első az,aki nem ismeri a quad 405 erősítőt. Második,aki megépítette és örül neki. A harmadik aki megépítette egyszer,és soha többé,mert mindig volt valami probléma.. Mármost ha belezöldülök is megcsinálom,mert ez már elvi kérdés számomra.Valami apró dolog csinálja a fesztivált,valami olyan apró dolog,amire biztosan nem gondoltunk.És ez bosszant,de nagyon.Halvány fogalmam nincs,mi lehet az.Azon kattogott az agyam,ha véletlen a su169 körül van a probléma,az jelentkezhet-e ilyen formában.. ki tudja,az elektronikában vannak megmagyarázhatatlan dolgok.Legszívesebben az csinálnám,hogy lepucolnám a 2db panelt tisztára,és újra felépíteném,mindenből újat,és lépésről lépésre haladva.Ennek nem sok értelme lenne,ha egy csillám csere megoldaná a dolgot.Most a legutóbbi hozzászólásod azt mondta nekem,hogy ne is rakjam vissza az su-ka a helyére.. Mi lenne ha így adnák neki tápot izzón keresztül?
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Feláll a Quad a végtranzisztorok nélkül is. Jel nélkül nem is folyik rajtuk áram.
Bármilyen kapcsolás hibalehetősége a beépített alkatrészek számával hatványozottan nő. Ne kérj tippet, majd a mérésből lehet következtetéseket levonni.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm,holnap megpróbálok foglalkozni ezzel a dologgal is.Jó éjszakát kívánok.
(#) Koree hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni.
Szereztem végre egy 330VA / 2x36,5V (üresben 38V) toroid trafót.Így már folytathatom az immár vagy 8 éve pihenő Urbános panelen alapuló quad-omat.Tudom első számú szempont a csillag topológia amit szem előtt kell tartanom.Nos a kérdésem az,hogy elég,ha az elő foknak ebből a tápból leválasztok egy 12V-os stab IC-vel tápot, vagy célszerű ha mondjuk tekerek pár menetet a trafóra és azt egyenirányítom stb,stb? Mielőtt jön a kérdés,hogy "Minek egy quad-ba elő fok?"nos ezt egy jó öreg Yamaha AX-500-as házába fogom beépíteni amit már pár éve előkészítettem és szeretném,hogy kinézetre és funkcionalitásra is korhű legyen.A másik kérdés,ha a plusz rátekert szekundert javasoljátok akkor például a hűtés áramköre is mehet erről, vagy tekerjek még rá pár menetet ami teljesen független az előfog tápjától az esetleges zajok elkerülése végett?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
(#) Alkotó válasza Koree hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Másik lehetőségként fontold meg azt is, mi lenne ha nem a meglévő toroidot piszkálnád, hanem vennél egy külön kis trafót az előfokozatnak. Ezek kedvező árban vannak, panelba ültethetőek, így nagyon korrekt kialakításokat lehet velük elérni, teljesen függetlenül a végfokozattól.
(#) Tiggey válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Én is Alkotó véleményén vagyok. Igaz, én rátekertem a táptrafóra a segédfeszeket is, de az mag tipusú volt. Toroidra nem is tud az ember "ízlésesen" és feszesen tekerni. Sok vele a bíbelődés.
(#) Bencze.k válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek.A mai estét rászántam a panelre.Átnéztem hatvanhatodik alkalommal,ellenőriztem,hogy van-e forrasztási hiba,kiforrasztottam a diódákat,kimértem,visszaforrasztottam,ellenőriztem,hogy jól vannak-e beültetve.. Adtam neki tápot.Az su-k eltávolítása után szintén megvolt még a + oldali áramfelvétel,a tápágakba bekötött izzó bizonyította.A tápfeszültség - oldalon 37.3 volt , +oldalon 3.2 volt . Eltávolítottam a bd242c meghajtókat is,akkor már a tápfeszültség - oldalon 47.5 volt és + oldalon 31.1 volt. A bd242 eltávolítása előtt mértem itt ott véletlenszerűen,az összes bd560 lábán tudtam mérni 1.5 és 3.45 voltot a nullponthoz képest,az bc 182 szintén. A műveleti erősítőnél találtam +15 voltot, és - 5.2 voltot a nullponthoz képest.Szóval a szerény,és tudatlan agyam azt mondja nekem,hogy ezek után a mérések után ez a panel egy rejtett anomáliát tartalmaz,és azért került fel vaterára,és azért nem kaptam mellé trafót,ha véletlen megcsinálnám,akkor se tudjak reklamálni,és lehessen rám tolni,hogy szakértelem hiányának eredményeképpen ez lett,ill az eladónál még működött. Szóval ennyi..
(#) reloop válasza Bencze.k hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A BD242 kiforrasztása akkor tud ilyen drámai változást okozni, ha a kollektora és a test között zárlat volt. Erre a lehetőségre fel is hívtam a figyelmedet. Bővebben: Link
Következő: »»   215 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem