Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   347 / 398
(#) penszel válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Szia! megvan még a quad amit ez alapján készítettél? https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=257997
mert érdekelne a véleményed hogy milyen?
én is ezt akarom megépíteni pont ezekkel a végtranyókal.
(#) Tiggey válasza penszel hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
+-50V-ra MJL3281? Duplán? Nem túlzás egy kicsit? A műveleti erősítő tápjában mire jó ez a zéneres tranzisztoros bonyolítás?
(#) CIROKL válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 1
 
4 ohm al terhelve a mostani félvezetőkkel 50 volt al akàr nem is túlzàs .
Az ic tàp àgaiban plusz egy kicsi tranzisztor is helyt àlló .
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Indokoltak valóban ezek a módosítások. A hangminőséget viszont nem javítják. Sajnos én mostanában nem tudom elviselni a Quad hangját.
(#) CIROKL válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 1
 
A kapott hagminőség az itt szerintem mindegy ez egy legendànak titulàlt valami .
A mai minőségi szint màr ettől eltérőbb màsabb ebben a modern Mp3 vilàgban màr a 405 csak csörömpöl meg visìt .
Amennyiben rendes analóg jelforràst biztositunk es rendes analog zenet hallgatnànk akkor még megütné az igényeket .

Egyéb irànt a kapott hagminöséget itt nagyon nehéz mókolni ,ez pont ugy lett tervezve hogy szinte mindegy milyen alkatrész van bent majdnem hogy tök mindegy mindennel ugyan ugy szól, na jó azért lehet mókolni de nagyon csekély sikerrel .

Ezt mi öregek màr eljàtszottuk a 80 -as évek elején igy azt mondom a fiatalok meg hagy àlmodozzanak .
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Szia! Az áramkorlátozó módosítása miatt 10 A kimenő áram is elérhető. Ennél az áramerősségnél már túl alacsony a végtranzisztor bétája, ezért jobb kettőt párhuzamosítani. Az A-osztályú fokozat kényes a terhelésre.
A műveleti erősítő tápfeszültsége stabilabb a tranyó által.
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 3
 
Egy kis ellentmondást érzek:
Idézet:
„A mai minőségi szint màr ettől eltérőbb màsabb ebben a modern Mp3 vilàgban màr a 405 csak csörömpöl meg visìt .”

Nem a QUAD405 csörömpöl, hanem ilyen az igazi MP3.

Idézet:
„Amennyiben rendes analóg jelforràst biztositunk es rendes analog zenet hallgatnànk akkor még megütné az igényeket .”


Bőven! Pláne, hogy az igény nagyon alacsony szintű.
A minap olvastam, hogy a nagyon jó minőségűnek kikiáltott audió kiadványok, pl. SACD, éppen megközelítik a '80-as évek átlagos, vagy kicsit jobb szalagos magnóinak hangminőségét.
A CD a fasorban sincs, az MP3 említésre sem érdemes. Annál még a középhullámú rádió is hallgathatóbb volt.
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 2
 
Jól értelmezted direkt volt ! Bevallom kicsit gonosz voltam.
Sok portàlon csak ilyeneket lehet olvasni hogy sipol csörömpöl meg stb
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) mek-elek hozzászólása Dec 30, 2017 / 2
 
Kedves PJG, pláne, ha egyenes vevőről beszéltünk(a nagyobb sávszélesség miatt).
De ma már a fene sem tudja, hogy mit nyomatnak mp3-ról az adók, de az biztos, hogy digitális tárolókról adnak, szerkesztenek. Szóval a kommersz a divat, az a nagy biznisz, és amiben lehet megaláznak, mint tudatlant, jó az nekünk. Nem a minőségi munka a menő, hanem a csapd össze, jó ez azoknak. Szemét lerakat lettünk.

Még, hogy milyen a quad.
Azért még BUÉK Nektek!
Elekm

Úgy felzaklatott a téma, hogy eszembe jutott az ML magnós URH adás élménye!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) penszel válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Lehet hogy túlzás egy kicsit!
De én egy quadot akarok építeni magamnak, de az akkor legyen tuti! ja és MJ15003 ezt rakom bele.
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 30, 2017 / 1
 
Persze. Abból akár 7kHz-is kijött.
Sajnálom a fiatalokat, hogy ilyen sz.. hangminőségen nőnek, kultúrálódnak.
Hogy egy rádió, vagy TV mikor ad tömörített hangot? Simán hallani. A digitális technika minden előnyét élvezik a rádió és tv csatornák, míg a hallgató, néző szenvedi és fizeti azt.
URH? Sokszor hallgattam késő éjszakán át élőadást stúdióból, színházból. Fejhallgatóval. Felejthetetlen.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Kedves PJG,
ez mind igaz, de az AM.adásnak lineárisan(kf fokozat nélkül) van egyfajta kellemessége az URH-hoz képest, legalábbis nekem.
Elek
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Ki, hogy szereti. Nekem a Krisztus oratórium volt a csúcs. Élőben az első sor közepén. Sokan adták össze a jegy árát születésnapomra. Akai GX 4000D kijött volna belőle.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Jaj PJG, ez horrorlsztikus.
Ilyen dolgokban annak idején én nem választhattam, de sok, nagyon jó hanglemezem volt.
Mambó tulajdonos voltam, de az nem az általad jelzett készülék volt, azért csak egy bárzongorista játszott volna nekem.
(#) penszel hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Ez eredetinek tűnik nem? (Remélem jó a link)
https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-10pcs-lot-MJ15003G-15...5.html?
(#) reloop válasza penszel hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
A válaszmezőben van egy LINK feliratú gomb, kérlek azt használd!
A termékfotó és a kézhez kapott alkatrész egyezésére vajon mi a garancia?
Amúgy a kupak alá kéne belátni Bővebben: Link
(#) penszel válasza reloop hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Atya ég! így néz ki az eredeti?!
Nézegettem idehaza is de amelyiknek így néz ki az alja nem láttam.
linkért meg köszi nem tudtam így kell!
(#) hapro válasza penszel hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ha biztos erdetit szeretnél, akkor onsemi oldaláról lehet rendelni garantáltan eredetit sampleként, de a szállítási költséget neked kell állni, ez legutóbb 21 dollár volt. Ha jól emlékszem egyszerre max 10 félét rendelhetsz, és nem minden fajtából, de fajtánként max 5 darabot. Vagy nem sampleként rendelhetsz annyit amennyit csak szeretnél amiből csak akarsz, de akkor is ott a 21 dolláros fuvar.
(#) Ge Lee válasza penszel hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ilyen helyekről rendelni elég kockázatos, bár az ára alapján akár még eredeti is lehet. Vedd meg a lomex-ben, nem olcsó, de az garantáltan eredeti. Reflex RX800-ba cseréltem olyanra az összes tranyót évekkel ezelőtt, azóta is nyúzzák hiba nélkül. Előtte tettek bele olcsóbbat meg 2N-t az egyikkel 20 percig működött a másikkal meg 2 napot...
(#) Tiggey válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
+-60V-ra 2*2ohm-ra van duplázva a végtranyó, az ic tápjában semmi bonyolítás, mégis stabil. 11éve.
(#) Tiggey válasza penszel hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
A végtranyóra azt mondom igaz, én is így gondolkodok, de az a tranyós ic táplálás csak bonyolítás.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) CIROKL válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Akkor mondok érdekesebbet szimpla végtranzisztorok /MJ15003/ közel 20 éve megy ipari körülmények /hangositàs .dj / semmi hokusz az ic tàpjàban
+ - 60 volt
(#) Tiggey válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Pont az előbb írtam az egyik "kolegának" hogy kár... Bonyolítani. Nekem is van, MJ15003 duplázva, +-60V tápfesz, túláram az van variálva, mert alkalomszerűen 2*2ohm terhet is kap. Maga az ic az valami NJM, nem emlékszek már, mert 11 éve építettem, és nem kell a dobozban túrkálni mert lerohad. Ja, pont neked! Amúgy 4ohmra bőven elég a szimpla végtranyó.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) frissadam válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Nem tennél fel esetleg képet erről a qaudról? Mekkora hűtőbordával megy egy duplázott MJ15003 és mennyi hőt termel? Teljesítményt mértetek rajt esetleg?
(#) Tiggey válasza frissadam hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Utánanézek, van-e kép hirtelen, hőtermelés? Odaver!
(#) frissadam válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Az mit jelent számokban? Mekkora teljesítményt szoktál kivenni a cuccból?
(#) Tiggey válasza frissadam hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
2*4ohmon 600W körül.
(#) frissadam válasza Tiggey hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
+/-60V és szinusz?
(#) Tiggey válasza frissadam hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Pontosan sztereóban 570W volt ha jól rémlik, 11éve még a tanműhelyben mértük. 4db. 15R150-es szóróval szerelt ládához készült, és szépen ki is hajtja.

Quad.JPG
    
(#) Alkotó hozzászólása Dec 31, 2017 / 1
 
Vált válnak vetve erősítik egymást a tápfeszültség növelésben előnyt látók. Ebben számomra nagyon meggyőző Reloop gondolata aki ennek ellenkezőjét bizonyítja.
Következő: »»   347 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem