Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   52 / 398
(#) Skori válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A bekarikázott ellenállást nyugodtan kihagyhatod.
A többit is jól gondolod, 8k helyett 2db 3,9k a közös pontjukon egy elkóval.
(#) epe1104 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Aranyárban??
750Ft...
Szerintem mindenképp megéri!
Erről az ICről szinte csak jót lehet hallani.
Viszont többen mondták már hogy picit technicishán szól, ezért inkább az OPA604es a nyerő!
Alkotó erről mi a véleményed?
Mit érdemes inkább alkalmazni?
Én nagyon vacilálok a 2 között (604, 134), épp a 604 felé dől a mérleg nyelve, de csak nagyon picit!
(#) gambler válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
De ha már ilyen ICket rakok az előfokba meg a végbe(HI-END) , akkor tuti nem a megbízhatatlan, instabil bd249-eket, hanem az eredeti MJL tranzisztorokat.
(#) hapro válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Részemről egy szavazat a 604 felé. Én azt használom, és tutti.
Konthában vedd ott 600Ft+áfa (tavaly októberi ár). Incomp 1200Ft...de csak rendelésre szállítanak belőle. Én rendeltem 2db-ot és csak 1 jött meg majd újabb 2 hét mire megkaptam a másikat is, és az idő alatt legalább volt időm összehasonlítani az NE5534-el.
(#) epe1104 válasza Skori hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszi Skori
(#) Alkotó válasza gambler hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A BD249C egy teljesen korrekt tranzisztor, szó nincs vele kapcsolatban semmiféle instabilitásról.
Én arra gondolok, hogy te mindenféle utángyártott, hamisított, vagy csak DB249C-nek tűnő tranzisztorokra akartad rásütni a negatív bélyeget. Ha tévednék, és mindegyikre, akkor súlyos híbát követsz el.
Alkotó
(#) Alkotó válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Már megint csak a kavarás, építés helyett. (ez csak részben szól neked, és a többi részben a maradék variálónak)

Természetesen azt használsz amit akarsz. Én nem próbáltam ki a 604-et. Viszont amit a rajzra írtam azt kipróbáltam, és messze jobb attól, hogy csak eszembe is jutna mást keresni.
Nem néztem utána, de azért majdnem biztos vagyok abban, hogy a 604, az "mono blokk". Viszont a rajzi típus két erősítőt tartalmaz egy DIP8 tokban. Szerintem ez a tökéletes megoldás (hogy mással ne érveljek, úgy tudom a stúdióberendezések többségében is ez a típus van).

Szóval a Quadba rakjátok a 604-et ide meg a 2134-et, legalábbis szerintem.
Egy fotót mellékelek azért, hátha lesz akit érdekel.

Alkotó

DSCF7031.JPG
    
(#) gambler válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Csak bántott, hogy nem sokkal előbb arrol volt szó, hogy nem kell bele a Hi-end ON cég végek, most pedig külön kiemeled, hogy a BB Hi-end Opa műv.i erősítői megérik az árukat. +-50V-ról nagyobb kivezérlésnél elszállhat, fesz.határon járatva. És nagyrészüket hamisítják.
(#) Bassmester válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Fejhallgató erősítőben mindkettőt kipróbáltam (többek közt) és az OPA 134 -nek sokkal kellemesebb, tisztább, zeneibb hangja van mint a 604-nek. A 604-nél egy jó kis 071 is szebben zenél szerintem :yes:
A 604-nek kemény agresszív közepe van, a magasai élesebbnek tűnnek, kellemetlen volt hallgatni. Ha még nem hallottad szólni, ne is vedd meg csak akkor ha kifejezetten a 604-es hangját akarod, mert az tetszik.
A 134-ben nem fogsz csalódni ha szereted a ZENÉT
(#) Alkotó válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Nekem is abszolút rendben van a hangja. Biztosan vannak még jobbak, de én egyszerűen nem vágyok jobbra, mert már így is "jobb".
Alkotó
(#) gambler válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
pl. az lm4562, azért megnézhetitek, sok ajánlott kapcsolás is van az adatlapba.Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
A JRC 2068D-t próbáltad már? Ez igaz hogy dual, de némi ügyességgel bele lehet hajtogatni
Szép hanja van, megér egy próbát
kb 150-200 Ft
(#) Bassmester válasza gambler hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Még nem próbáltam, de kiváncsi lennék rá. Ez is olyan 8-9száz Ft-os cucc.
(#) Alkotó válasza gambler hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Megnéztem az adatlapot.

Elsőre közel azonos az OPA2134-el. Egyszerűen csak ki kéne cserélnem a foglalatban, mert azonos a feszültség, azonos a lábkiosztás, egyiknek sem kell külső kompenzálás. Ha lesz ilyen IC-m, csak kíváncsiságból ki fogom próbálni, de igazából nincs rá szükség, mert így ahogy van is tökéletes.
Én nem is hallom, hogy ott van, csak szépen a háttérben erősít egy kicsit, meg megoldja a hangerő szabályozás illesztési problémáit. Pont ezt várom egy előfoktól.

Ha javasolhatom, kanyarodjunk vissza a QUAD témához, mert ez az előfokosdi eléggé "vadhajtás ezen a vidéken"

Alkotó
(#) epe1104 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Persze hogy a 2134es két erősítőt tartalmaz, viszont én 134ről beszélem ami szintén mono mint a 604.
Viszont azt nemigazán értem, hogyha a quad405-ben a 604es mellett tetted le a voksot akkor miért variálsza az előfokban 2134esekkel?
Ha az egyik minimálisan is de jobban tetszik neked mint a másik, akkor miért nem azt használod mindenhol???
Vagy ha neked a rendszered egyszerűen olyan jól szól hogy "eszedbe nem jutna" variálni vele, akkor miért zárod ki azt hogy más/mások megoldása is lehet ugyanolyan jó mint a tied?
(#) Alkotó válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Epe!
Neked egyszerűen problémáid vannak az írott szöveg megértésével. Sajnálom. De úgy tudom ezen lehet segíteni, csak szakember segítsége kell hozzá.
Alkotó
(#) catchke2ro válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Kérlek Alkotó, hogy a stílusodból vegyél vissza!!! Ez a topic nem azt a célt szolgálja, hogy másokat vérig sérts... Hobbielektronikára nem ez a megfelelő hangnem... Legalábbis szerintem.

A lényeg, hogy szerintem ez a műv. erősítős téma elég nagy zsákutca, mivel alapvetően szubjektív a dolog. Mindenkinek más tetszik, más fog jól szólni...
Azért szerintem elég nyilvánvaló, hogy pl. egy hifi erősítőnek, és egy gitárerősítőnek ha nem is gyökeresen, de mégis eléggé más hangzás szükségeltetik. Lehet hogy egy hifi erősítőbe teljesen jó a 134-es (vagy 2134, csak hogy ebből ne legyen vita ) de lehet hogy egy gitár erősítőben ez nem adja meg a hang karakterét. (Hangsúlyozom, hogy ezzel csak egy példát mondtam, csak hogy ebből ne legyen vita ) Egy CD-n, vagy felvett anyagon ez a karakter már létezik, egy gitárerősítőben éppen ennek az előállításán kell dolgozgatni.
Ezért érzem süket dolognak magát a vitát
(#) hapro válasza catchke2ro hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Alkotó fórumtársunkat idézném:
Idézet:
„Ha javasolhatom, kanyarodjunk vissza a QUAD témához, mert ez az előfokosdi eléggé "vadhajtás ezen a vidéken"”


Hanyagoljuk ezt a témát itt. Van műveleti erősítős topic is. Bár! szorosan összefügg a QUAD-405-tel a műveleti erősítő, mivel anélkül nem is működne.


Viszont azokat az elítéléseket én sem tűröm, hogy ez meg az sza...r.... ami a másiknak viszont lehet tökéletesen jó. Olyan nincs, hogy egyszerűen és általánosan jó! Esetleg csak valakinek. Itt vélemények vannak, és mi emberek eldönthetjük, hogy azok tetszenek nekünk vagy sem, hogy megfogadjuk őket vagy sem. stb...
(#) epe1104 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszönjük
Én feltettem egy kérdést neked! Megkérdeztem a véleményedet. És ez szerinted kavarás...
Szerintem meg az oldal erre való.
Az emberek megosztják egymással a tapasztalataikat, gondolataikat. Aztán a végén megépíti amit szeretne.
Azért kérdezősködök ennyit, mert nem szeretném 10X átépíteni az erősítőt. Hanem elsőre azt a kapacsolást megvalósítani ami számomra a legjobb eredményt hozza majd! És ezzel itt PONT!!! Kis beszélgetésünket lezártnak minősítem!
(de azért majd felteszek egy hangmintát ha kész)
(#) BTomi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!

Ha mindenáron műveleti erősítő, akkor (ha bipoláris bement kell) AD797, vagy (FET bemenet) OPA627.

Ha a tényleg a ZENE számít: IC-k elfelejtve, építs műveleti erősítőt diszkrét elemekbő. Ezt egy kis panelre építve, egyszerűen az eredeti műveleti erősítő helyére lehet illeszteni. Plusz meló, de a kapott minőség kárpótolni fog.

Ezekkel az IC-kel az a gond, hogy nagy a nyílthúrkú fesz. erősítésük. Elég rendesen vissza kell őket csatolni akkor, ha alacsonyabb erősítést akarsz létrehozni. Ez viszont a TIM melegágya lehet.
Én azt az IC-t építeném be, amelyik nyílthúrkú fesz. erősítése nem esik számottevően a hangfrekis sávban.
Ha megnézzük a görbéjét ezeknek a hájend opampoknak, akkor azt látjuk, hogy 100Hz, 1kHz körül a görbe már esik. Hol itt a minimum 20kHz?
Persze vannak ilyen IC-k is: current feedback erősítők.

Üdv.


BTomi
(#) Alkotó válasza catchke2ro hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
catchke2ro

Ha úgy véled ebben a "vitában" én állok a rossz oldalon, akkor csatlakozz a kollégához a gyógykezelésben.
Kimondottan ügyeltem rá, hogy egyetlen sértő kifejezést vagy szófordulatot se használjak, csak a szimpla diagnózist írtam le.
Az anamnézis (kórelőzményt jelent) helyett pedig inkább egy példát citálnék elő (hasonlóan ide nem illőt mint Te).

Mondjuk én írok egy cikket, hogy a piros alma nekem jobban ízlik mint a zöld. Az ebből készült almáspitémet nagyon jóízűen falatozza aki megkóstolja.
Erre valaki nekem támad, hogy én miért nem szeretem a körtét. (szerintem ide pontosan illik a korábban leírt szövegértési probléma)

(Mellékesen, az én QUAD-omban NE5534-van, nekem akkor arra futotta, és nem OPA604. Gőzöm nincs honnan veszitek az ellenkezőjét. A rajzon van OPA, Mert R.Ludwig azt látta jónak.)

Alkotó
(#) Bassmester válasza BTomi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!
Építettem már diszkrét opamp-ot, jól is szólt, de vot egy pici zaja is. A 797 nem nagyon tudott lenyűgözni, ráadásul több mint duplájába került mint a 134, az OPA 627-et pedig horror pénzért adják. Ilyet akkor sem biztos hogy vennék 7000 Ft-ért ha meghallgathatnám és jobbnak bizonyulna az általam használtaktól, ez már csak értelmetlen szőrszálhasogatás volna. Ha van jóféle diszkrét rajzod elküldhetnéd. Én a képen lévőt csináltam meg, válogatott bc 182-212-ből.

img001.jpg
    
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szerintem érdemes ezt a témát is szóbahozni, mert minden opának más-más hangja van az adott erősítőben és nem biztos hogy a drágább az jobb is. Viszont a dolog relatív, ugyanis a témán jókat vitatkozó felek, valószínűleg különböző rendszereken hallgatják a különféle zenéiket, ebből adódóan a vélemények is különbözőek egy adott opáról.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Sajnos nem ilyen egyszerű ez .
Nagy tévedés azt hinni és megpróbálni elhitetni , hogy csak ennyire szól bele egy IC a kapott hangminőségbe .
(#) BTomi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia Bassmester!

Sok ilyen rajzom van. Elküldhetem őket a zenekarod e-mail címére? Ha nem, küld egy privát üzenetet az e-amil címet érintően.
Most éppen egy áramvisszacsatolt diszkrét elemekből álló opa-t tervezek.
Viszont, néhány honlapot már most figyelmedbe ajánlok, mert ha már úgy is zenekarban játszol, ez még jól jöhet neked. Lehet, hogy már ismered is ezeket:

http://www.johnhardyco.com/pdf/990.pdf
Ezt már nagyon sokan megépítették, "A" osztályú kapcsolás.

http://www.prodigy-pro.com/DIY/
Itt aztán van sok hasznos infó.

http://www.forsselltech.com/schematics.shtml
Ez sem gyenge.

http://bryston.com/BrystonSite05/BrystonDocs.html
A Bryston erősítők rajzai. Ők is diszkréten csinálják.

Végül egy kis Mark Levinson rajz.

Ne feledkezzünk meg Borbély Ernő bácsiról sem:
http://www.borbelyaudio.com/
(#) BTomi válasza CHZ hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Mindennek van jelentősége, amin a jel áthalad. Sajnos az eredmények értékelése nagyon rendszerfüggő is, mivel a hangkarakter a rendszer többi elemétől is függ.
A Quad esetében a híd minél jobb elkészítését (kiegyenlítettségét) azért nagyobb priorításúnak tartom, mint a műveleti erősítős kérdést.
(#) BTomi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Nem válaszoltam mindenre, most folytatom.

Az AD797-et egy RIAA korrektorban próbáltam ki, OPA604 és NE5534 IC-kel együtt.
Az AD797 sokkal jobb volt, mint az OPA604. Részletezőbb, a basszusa megfogottabb volt, nyíltabb hanggal rendelkezett. Az OPA604 kissé fedett, mosott hangú volt. A zaja az AD797-nek hallhatóan (!) alacsonyabb volt, mondjuk ezt nem csodálom.
Az NE5534 nem volt olyan rossz, bizonyos szempontból jobb volt, mint az OPA604, olyan átlagos.

Próbáld meg kiváltani a kapcsolásodban szereplő BC182-212 párokat BC550C-BC560C-re. Ezeknek alacsonyabb a zajszámuk.

Az OPA627-et még én sem próbáltam, mert szerintem diszkrét OPA-val jobbat lehet csinálni sokkal olcsóbban.
(#) CHZ válasza BTomi hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Ebben teljesen igazad van , de azért IC nem csak zaj szempontjából szól bele a hangba , ahogy Zoli barátom magyarázná ..

(#) BTomi válasza CHZ hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Igen, sajnos nem csak zaj szempontból kell számolni vele. Erről bárki meggyőződhet: be kell építeni egy IC foglalatot és cserélgetni az IC-ket. Lesz különbség.
(#) epe1104 válasza BTomi hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
627 tényleg eszméletlenül drága!
Tényleg annyi különböző véleményt hallottam már, hogy teljesen elbizonytalanodtam.
mondjuk az tény az hogy a 627es hozták ki mindenhol győztesnek. Dehát 8000ft egy darab?? :eek2:
Tényleg aza legjobb ezek szerint ha az ember a fülére hagyatkozik. Viszont nekem lesz vagy 5 ME-m.
A kombinációs lehetőségek száma nem kevés
Következő: »»   52 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem