Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   53 / 399
(#) BTomi válasza epe1104 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Konkrét mérési eredmények műveleti erősítőkről:
http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/webbop/opamp.htm
Három IC volt említésre méltó:
AD797
OPA627 és
NE5532 (!!!)
Dolog úgy néz ki, hogy az NE5532 bizony jobb volt, mint az OPA604, vagy az OPA2134. Hoppááá!
Szóval, akkor most, hogy is van ez?
Egy biztos NE5532 az ár/minőség arányban magasan verhetetlen. DE, nem mindegy, hogy ki gyártotta! A régi Signetics jobb, mint Texas.
Miután végigjátszottam egy rakás IC cserélgetést, úgy döntöttem, hogy diszkrét OPA irányba kell haladni. Lehet jobbat csinálni, mint az OPA627.
Lehet javítani egy normál OPA is, ha mögé kötsz egy Diamond buffert. Ennek kimenő árama 150mA is lehet, szemben egy IC 30mA áramával. Egy ilyen bufferrel bármilyen kábelt meg lehet hajtani. És ami a legfontosabb az előtte levő OPA alacsony kimenő áramal fog működni, torzítása is alacsony lesz, megmaradnak a jó tulajdonságai + akár egy fejhallgatót is megtud hajtani csuklóból.
(#) hapro hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Egyik kolléga e-mailben érdeklődött nálam a Quad405/200W Urbanos verzió felől. Kérte küldjem el neki a kapcsolási rajzot, mert a nyákrajz megvan itt azt megtalálta de nem talált hozzá kapcsolási rajzot. Úgy gondoltam, hogy inkább ide rakom fel, hátha mást is érdekel a dolog.
(#) norbbie hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Azt szeretném kérdezni ,hogy az Urbános 200Wattos Quad jó minőségű? érdemes megépíteni ?
(#) GLOS hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Sziasztok én a 100W-os QUAD 405-ös felöl érdeklődnék, hogy mennyire jó erősítő? Én egy 100/120W-os mélyládához akarom használni ha megépítem ezért akarom megtudni, hogy mennyire jó erősítő cikkekben úgy hallottam elég jó. Ha úgy gondoljátok, hogy megfelelő szubhoz akkor megköszönném ha belinkelnétek a 100W-os QUAD 405-ös erősítőt. Találtam egyet ezen az oldalon de azt nem tudom, hogy 100W-os e vagy 200W-os
(#) hapro válasza GLOS hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Ha itt kérded, akkor ez a legjobb..
Ha másik topicban, akkor leszólják esetleg, hogy alkatrésztemető, meg hasonló jelzőkkel illetik.
Én már nem egy, meg nem kettő szubot építettem quad-405-tel. Soha semelyikkel sem volt probléma, 4ohmot is hajtottam vele szubban, mindenféle módosítás nélkül, és még az is a mai napig üzemel úgy ahogy kell.

Nézd ezt a keresést: Bővebben: Link
(#) GLOS válasza hapro hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Rendben van köszi!
(#) GLOS válasza hapro hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Itt a képek között én is keresgéltem de sajna nem tudom melyik a 100W-os.
(#) hapro válasza GLOS hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Szia!

Ha nincs semmi tapasztalatod még építésben, akkor nem biztos, hogy ezzel kéne kezdened.

Egyébként ez a 100W-os verzió:Bővebben: Link

Ehhez találsz itt nyákrajzot, leírást, meg mindent ami más kellhet hozzá.

De ha a 200W-ost építed meg alacsonyabb tápfeszről, az is tud 100/120W-os lenni.
(#) GLOS válasza hapro hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Oké köszi már építettem egy erősítőt de lehet, hogy veszek egy QUAD 405-öt KIT-ben amiben van hangszóróvédő is.
(#) epe1104 hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
http://www.giantsound.hu/erosito_modulok.html
Itt lehet venni nem KITben! És alíg drágább...
Van hangszóróvédelem is beépítve.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jan 31, 2009 /
 
Üdv mindenkinek.
Nincsen valakinek az ebben a cikkben szereplő:
Bővebben: Link
Quad 405 erősítőhöz egy normális Sprint Layoutos nyákterve???

Előre is nagyon szépen köszönöm...
(#) djgombi válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Miért is nem jó ez neked? Nekem évek óta van és 4 ohmrol üzemel kifogástalanul!
(#) DJ Szabcsa válasza djgombi hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Mert Sprint Layoutból rendesen méret helyesen tudom nyomtatni azt a réteget amelyiket én szeretném, és jó minőségben.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok! Én kb 5 éve építettem urbán féle 100w-os quad-ot. bírja a folyamatos igénybevételt is.Nincs vele gond.

Szeretném megnövelni a teljesítményét végtranzisztorok hozzáadásával (párhuzamosítani)
BD tranyók vannak benne. A tápfeszültség 2*46v
A tápfeszültségen nem szeretnék változtatni.Lehetséges ez így??
Tudom hogy volt már róla szó ,de jólenne ha valaki konkrétan lerajzolná ,hogyan kell összekötni ,hova milyen ellenállást kell rakni. Előre is köszönöm!
(#) DJ Szabcsa válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Már meg ne haragudj, de miért teszed fel ugyan azt a kérdést több témában is? Elég csak a kérdésnek megfelelő témába írni...
(#) Nagy Tamás válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Nincs harag. És bocs mindenkitől, de nagyon fontos lenne a zenekarom számára az átalakítás.
(#) sound.man válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ha a tápfeszt nem emeled akkor a terhelő imperdanciát kell csökkentened, hogy több teljesítményed legyen, na meg a végtranzisztorokat duplázni.
(#) yxman hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok Quad épitők
Adott -/+70v tápom urban-os 200w épitettem
műkszik minden de fő az NE ic , T2 , T6 ,és C11 jó meleg
mi lehet a gondom?
(#) Nagy Tamás válasza yxman hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Szia! nálam a 100-asban is melegedett az ne-s ic kissé. én ragasztottam rá egy kis réz hűtőt. Meg van egy 15 pikós kondi ráforrasztva az 5. és8. lábak közé. Ezt egy régebbi
rádiótechnikából lestem. Ez egy ún. kompenzáló kondi. De azért nézz utána.
(#) Nagy Tamás válasza yxman hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Ja meg nem nagyon szereti a nyitott bemenetet.
(#) hapro válasza yxman hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Ha az Ic tápja nem lépi túl a +-15V-ot akkor ne foglalkozz ezzel, ha túllépi, akkor a 2W-os ellenállásokat cseréld nagyobbakra, amiken esik a fesz a főtápról az IC zeneri előtt.
(#) yxman hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
sziasztok
az NE- tápja +/-14.8 tehát az jó 8.2k helyett 2db 9.1k tettem tekintettel a 60+/- hoz képest nekem +/-70v van T6/mpsa92/ 60° is lehet a kezem éppen bírja
T1/Mje340/ szintén jó meleg és még C11/47u 63v is meleg de ha 47u 100v akkor is.
8 ohmos terheléssel szépen szól csak attól tartok huzamosabb üzemben valami elszáll
A 2db végfok egyformán viselkedik.
Mi lehet a csel? tudja valaki
(#) k.attila válasza yxman hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Te jo eg! melegszik a kondi? Szerintem valamit nem jol csinaltal, a legjob ha atnezel mindent meg egyszer, az ellenalas ertekeket is! az IC kicsit melegedhet de nem "fohet" ahogy te irtad, egyepkent az ne5534 +/-18v-ig megy, szoval nem lehet gond ezel.
(#) Árpy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Szerintem is ez a valószínűbb.
(#) yxman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
nincs annyira közel ez az urbanos 200w itt a 4db1k-hoz
de T6-hoz közel van és az fő rendesen meg T2-is

(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 14, 2009 /
 
Helló mindenkinek.
A minap oszcilloszkópos méréseket végeztem a 100w-os quad-omon. 3 fajta négyszögjellel .100hz 1khz 10khz
Az 1khz jelet gyönyörűen vitte át szinte torzítás nélkül,égészen a teljes kivezérlésig.
A 10khz jel kis torzulást mutat.A négyszögjel belépő része kis mértékben legömbölyödött (épp csak a sarka) kilépő része enyhén íves lett. Ez kis hangerőtől teljes kivezérlésig változatlan maradt.

A 100hz jel tetőesése kb 20% volt! A teljes hangerő tartomány ban. Ezt nem tartottam megfelelőnek ezért a BEMENETI KONDENZÁTORT kicseréltem 1uf -ra .Határozott javulás mutatkozoztt,nagy mértékben csökkent a tetö lejtése.A többi jel képén ez nem változtatott!

A teljes "torzításmentes" kivezérléshez a bemeneten 0,85v kell.ez kb 110w 8 óhmon.De ezután még csak a mély hangok kezdenek torzítani. 1khz-n és 10khz-n jelentősen túl lehet vezérelni az erősítőt akár 1,1v ig.
(#) k.attila válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Tutomal szinuszal kell merni elsosorban, miert mersz te negyszogel,,,,egyepkent nem lene szabad torzitson.
A QUAD-405 egy ojan erosito amit ha megepitesz megfelelo minosegu alkatreszekbol es kello hozza ertesel nem torzit, nem zug, nem forrosodig.
Nekem is az elso quadom amit apam kezdet el, 3-4watt utan kegyetlenul torzitot a hiba megtalalasahoz kicsereltem minden tranzisztort, meg az IC-t is es a vegen amikor egy u NYAK ra tetem az egesz erositot rajotem hogy egy ellenalas erteket apam elnezet
...oda kel figyelni!
(#) Nagy Tamás válasza k.attila hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Négyszögjelen jobban észre lehet venni az esetleges apróbb eltéréseket is. Természetesen elég kicsi torzításokról beszélhetünk jelen erősítőnél. Fülre én sem hallok semmi rosszat.
(#) Imi65 válasza k.attila hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Tökéletes elektronikai áramkör nincs, ez alól a Quad sem kivétel. A szinuszjeles mérésekkel az a baj, hogy ezt az akadályt minden erősítő könnyedén veszi, de ez még nem garancia a jó hangminőségre. Sajnos, mert a gyártók nem is nagyon mernek megadni más paramétert. A négyszögjeles vizsgálat már több dologra enged következtetni. A kolléga által tapasztalt 10kHz-es négyszögjel átvitel nem hiba, csak ezért következik be, mert az erősítő véges nagyjelű sávszélességgel rendelkezik. A tetőesés az alacsonyfrekvenciás átvitelről árulkodik. Az esetleges berezgések, túllövések tájékoztatnak a kompenzációk hibáiról, gerjedési hajlamról, melyek esetleg csak komplex terhelések hatására mutatkoznak.
(#) epe1104 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Hello!
Pár hónapja találtam ezt a pdf-et.
PSpice szimuláció. (gondolom egy villamosmérnök hallgatónak lehetett valami nagyházija)
Nem néztem át tüzetesen, de van benne 20k-s négyszögjellel szimuláció, és egy kondit változtatva nézi hogy miként változik a kimenet!
Ha érdekel valakit, itt a file.

Quad405.pdf
    
Következő: »»   53 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem