Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   190 / 274
(#) bigrobi hozzászólása Júl 29, 2019 /
 
Rövidhullámú szuperregeneratív rádiónál használtok földelést. Az enyém jó érzékeny nélküle de vele sokkal jobb, de azt is tudjuk a szuperreg sugároz is és a földelés azt erősíti.
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Supreggel hosszúhullámon nincs tapaszttalatom, regen-el középhullámon
azt tapasztaltam ha ráteszem a földelést is leesik a gerjesztés mértéke, csökken a szelektivitás,
és az erősebb adók még hangsúlyosabbak lesznek.
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Földeleés nélkül is megy RH 5-10MHz de földeléssel hangossab, szelektivitás míndig jó. Csak nem aakrok túlságossan sugározni.
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 29, 2019 /
 
Melyik kapcsolást javasolnád megépítésre, ami rövidhullám, és supreg?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2019
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Sokáig kisérleteztem. Ez maradt meg, majd lessz videó is. Ez más hullámokra is jó. 10-15mA fogyaszt. A hangolásnak jó áttétel kell nekem az 1 a 3 hozon is át repül az álmáson ha nem vigyázok.
(#) bigrobi válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 2
 
Lehet ez a kép jobb
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2019
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 1
 
Köszönöm !

Ugye, ha az első tranzisztoros részt megcsinálom, az már
működik magában, erősítőre kötve?
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Júl 30, 2019 / 3
 
Ha a második kondi is forgó jobb a hangolás. Ez az eredeti ötlet ezt fejhalagtón használtam 500 ohmoson. Én direkt akartam a hagyományok miatt egy tranzsztoros erősítőt neki de ment pc hangszóróval is. Mivel csináltam egy videót, ami nem túl jó és az oldalán van a hangszóró kicsit halk dolog lett de a hanganyag egy részét feltöltöm. Amikor működött a cucc a doboz össze volt rakva. Kérdés kell e előerősítő, a znélkül is ment.
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
Amint lehetőségem lesz rá, összerakom.

Köszi a rajzokat!
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Sziasztok. Érdeklődnék hogy a TA7642 ic mekkora sávszélességet visel el? Mármint mekkora frekvenciák vételére alkalmas ez a típusú ic?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Középhullámra tervezték de megy rövidhullámon is,én használtam KF ,ra is egy rövidhullámos konverterrel.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
De ez valójában egy egyenes vevő úgy nézem. Milyen egy ilyennek a szelektívitás és érzékenysége?
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Én rövidhullámon használnám, ezért is a kérdés.
(#) bigrobi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Mit akarsz fogni milyen érzékenységgel?
(#) szikorapéter válasza bigrobi hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Többnyire 1-7Mhz között szeretném használni, már ha elég érzékeny hozzá (Egerben nem a legjobb a vételi arány sajnos).
(#) bigrobi válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Az én rádióm 5-10mhz megy de variálható a tekercs es a kollektor emiter kondenzátor így halgattam már KH-is. De 10m antennával megy. Feljeb az az ultraaddion rajz. De a visszacsatolt is jó lehet.
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Eger , hegyvidek ... setalj ki a legkozelebbi hegytetore es huzzal ki egy longwire-t.
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 4, 2019 / 1
 
A kertben van egy antenna, ugyan nem méretezett (a szovjet katonai rádióantenna huzal /zöld/) 45 fokban és 4,5 méter magasságig megy fel. Tudnék nagyobbat is telepíteni de félő abba már beüt a ménykő.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 / 1
 
Tudnod kell, hogy ha olyan antennát telepítesz, amely alapból nincs földelve, földelő csatlakozóval, késes kapcsolóval kell ellátni, azaz megfelelő villámvédelemmel kell ellátni.
az a "katonai LW" csak ideiglenes, alkalomszerű használatra való. Ha állandó használatra telepíted, megfelelő villámvédelemmel kell ellátni, villámvédelmi föld kiépítésével, szikraközzel (villámvédelmi patron) késes földelő kapcsoló stb.
Az antenna akkor antenna, ha minél távolabb van a környező zavaró tényezőktől, természetesen annál inkább érzékeny a mennykőre.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Sajnos nincs lehetőségem "távolabb" telepíteni, viszont megfelelő patronos villámvédelemmel akkor szerintem még a mai napon ellátom. Késes kapcsolóm van valahol itthon azt megkeresem szintén.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Bocsánat, de ezt írtad:
Idézet:
„Tudnék nagyobbat is telepíteni de félő abba már beüt a ménykő.”
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Magasságra értve, sajnos hosszon alig tudnék változtatni (170m2 a kert , és csak ott ahol az antenna van ott nincs épület körülöttünk. )
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Villanyoszlop nem játszik? Ahhoz nem kell építési engedély.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Egy fa van az udvaron. Ahhoz is rögzíthetek? (Telefonvonal oszlop).
Akkor talán már valamivel magasabb lesz.
Aztán ha elkészülök az antenna bővítéssel, akkor viszont jöhet a rádió amit ráakasztok...
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Attól függ, kié a fa telefonoszlop. Műszakilag megfelel, de jogilag tisztázni kell. Attól, hogy a udvarodban van, még nem biztos, hogy a tied.
Ha nem akarsz kevergetni, tedd rá az antenna végét, a tulaj pedig ha nem tetszik, majd szól. Addig is van egy rendes(ebb) antennád.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Az én házam kap róla vonalat de nemtudom enyém-e
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Tudod, ezzel az a baj, hogy közmű. Még ha veled vetették meg akkor amikor lerakták, akkor is a szolgáltató tulajdona, hasonlóan mint a víz, gáz, csatorna hálózatnál van. A villanynál kissé bonyolultabb, de lényegében ott is hasonló a helyzet.
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Nem veletlen mondtam a hegyet , dombot... talan ott kisebb az elektroszmog mint a varosban
SOTA aktivatorok kozul sokan ezert mennek ki a varosbol ... mert kisse ccsendesebb kisebb a savzaj.
(#) hobbyjani válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Akkor csak úgy fog menni ha hozzáraksz egy keverőfokozatot ,nagyon jó a RH konverter amit rá lehet kötni a KH bemenetelre de csináhatsz belőle szupert is ha van egy 455 kerámia szűrőd. Akkor egy hagyományos keverőfokozat kell hozzá RH-ra hangolva Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) szikorapéter válasza hobbyjani hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
455-ös szűrőm régebbi CB-ből van az is megfelel (műanyag házas) ?
Még tanulgatom a rádiózás pontos működését.
Alak rádiókapcsolásokat többnyire nagy sikerre csövekkel építettem így már van minimális tapasztalatom a betartandó szabályokról.
Következő: »»   190 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem