Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   135 / 251
(#) Szárnyas hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy az Ebay-en 60 napnál régebben vásárolt terméket hogyan lehet értékelni? Egyáltalán van-e rá lehetőség?
(#) StMiklos válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szevasz!

Ebay oldalán belépsz, itt MyEbay>Summary>megjelennek a rendelt/vásárolt/megérkezett tételek>jobboldalt LeaveFeedback... Na ott mondhatod a magadét.

Üdv: StMiklos
(#) Szárnyas válasza StMiklos hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Köszi, de akárhogy nézem, a 60 napnál régebben vásárolt termékeknél nem tudom az értékelést megejteni, meg sem jelenik ezeknél a "Leave feedback" feliratú gomb.
(#) tbarath válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Én is így tapasztaltam
(#) StMiklos válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Igaz, én sem tudtam visszamenni..
Üdv: StMiklos
(#) Doky586 válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Én másfél évtizeddel ezelőtt vettem egy 1eFt értékű kis kütyüt ami olyan vacak volt hogy mérgemben a kukába dobtam és elfelejtettem értékelni, de most szívesen értékelném... de eszerint már nem lehet..?
(#) Bell hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis útbaigazítást kérni.
Megszüntettek egy VPS bérletet, amit a PayPal automatikusan fizetett ki.
Kaptam egy felszólítást, hogy fizessem ki, plusz fizessek büntetést is.
Ezt is kifizettem, mert nem sikerült velük egyeztetni.
Több alkalommal is próbálkoztam, de mindig ugyanazt a választ kaptam, hogy várjak, de ennek már lassan két hete és nem történt semmi.
A PayPal-nál nyitottam két jegyet is, amire természetesen nem válaszolt a szolgáltató.
De azt hiszem, hogy valamit rosszul csináltam, mert a képen láthatóan úgy néz ki, hogy én vagyok az eladó és az eladónak nincs függőben lévő ügye.
Mit rontok el?

PayPal.jpg
    
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Gondolom ha odáig eljutsz, és nem panaszkodsz, akkor minden rendben van. Más kérdés ha reklamálsz akkor mi a teendő. Ha a lejárat előtt negatívot adok, pl mert nem jött meg, és később, esetleg újra küldve, megjön, akkor nem jogos a negatív ,az a postát illetné. A negatív meg csak korlátozottan macerásan javítható. Ha meg nem értékelem, vagy jóhiszeműen pozitívan, és nem jön meg, mert el sem küldték, még negatívot sem tudok adni.
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Korai negatív: az eladó küldhet neked feedback change request-et.

Meg nem adott negatív: ha átcseszett, akkor mind az ebay-nek, mind a paypal-nek van "fogyasztóvédelme", az utóbbié azt hiszem fél évig él. Ennyi időn belül visszaszerezheted a pénzed, és ez gondolom az eladónak se fog jól esni.
(#) Szárnyas válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Gondolom másfél évet akartál írni , de arra nem sok esélyt látok, hogy ennyi idő után értékelni tudjad, ha 60 nap eltelte után sem lehet már. A vicces az, hogy én írtam itt régebben Bővebben: Link, hogy 60 napon túl is van erre mód, de most már nem találom, hogy hogyan is lehet. Lehet, hogy azóta megszüntették ezt a lehetőséget. A customer service-től is megkérdeztem, hogy hogyan lehetne, erre válaszként leírták, a 60 napnál nem régebbi vásárlások értékelésének módját.
Egyébként én pozitív értékelés akartam adni az eladónak, csak jó magyar szokás szerint elpatópáloskodtam a dolgot.
(#) uniman hozzászólása Szept 5, 2017 /
 
Hello!
Nekem egy a "Banggood"-on megrendelt áruval gyűlt meg a bajom: Aug. 10-én rendeltem, "7-25 business days" szállítással.
Van egy beírás: "Expected delivery date:2017-09-05 02:39:53"
Ez pedig ma lenne, de az áru a mai napig nem érkezett meg...viszont a 25 "munkanap" még nem múlt el, legalábbis mifelénk.
Mikor kellene lépnem és hogyan?
Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Ha van tracking akkor ott nézd meg hol van az áru. Ha ott nincs, akkor várj még néhány hetet, mert lehet, hogy a vámon akadt fel (azért nem a Banggood felelös). Ha akkor sem jön semmi akkor irj a Banggoodnak és azonnal intézkednek és biztosan meg leszel elégedve ( Legalábbis nekem eddig soha semmi gondon nem volt velük. Talán a legjobb WEBáruház pillanatnyilag.)
Az elveszett árut vagy ujra küldték vagy jováirták - 10 percen belül!!!!).
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Köszi...akkor várok! Csak azért furcsállom, mert eddig minden megérkezett több nappal a "várható érkezési dátum" előtt... ("Tracking" szám az nincs ehhez)
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Az utobbi idöben sok minden jön "külföldröl" ( Singapore, Malajzia, Hong Kong stb) ott meg sajnos csapnivalo a posták sebessége ( föleg a singaporei).
(#) tbarath válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nekem volt olyan csomagom, ami május 17.-én ért az országba (tracking szerint) és július 6.-án sikerült kiszállítaniuk...
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nekem meg olyan, ami idén június 10-én jött az országba, és azóta se kaptam meg, hanem valahol eltűnt menet közben.
(#) Gabó válasza bbb hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Magyar posta csodája
Én is megfigyeltem, hogy a csomagjaim nagyobb része elég gyorsan beér az országba, és itt állomásozik az idő 80%át... :/ Azért ehhez tehetség kell már szerintem :/
(#) kameleon2 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Sajnos én is ilyen tapasztalatokkal rendelkezem. 3 nap alatt megjönnek a csomagok kínából, Vecsés-Biatorbágy 3 hét legalább.
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Idézet:
„Korai negatív: az eladó küldhet neked feedback change request-et.”

Tudom, de úgy néztem csak nagyon sok eladott termék után van lehetősége egy változtatáshoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) tbarath válasza proba hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nekem volt már ilyenem, onnan tudom. (Én kerestem ki a hogyanját a bal**** eladónak.)
(#) Edimax hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Üdv. Eről tudni valami infót, milyen Tophatter.Vásárolni érdemes.
Köszi.
(#) Gabó hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Na ez mit jelenthet?? Miért törölte a feladó??

Névtelen.png
    
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Kifogyott a készlete?
(#) RoliNyh válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Arra nem gondoltál, hogy tőle kérdezd meg?
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Csak akkor miért mai a törlés dátuma, meg a feladás dátumánál ez szerepel:
Shipment time:
2017-08-28 23:26:48

RoliNyh: Szerinted nem írtam neki? Csak válasz nincs eddig
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Gyakori, hogy a rendelés beérkezésekor "lefoglalják" a csomag helyét a rendszerben. Ezzel biztosítják, hogy határidőn belül legyen a küldemény feladása. Ha nem jön össze valami miatt, törlik a tranzakciót.
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
És akkor itt hogy lehetnek adatok?? Csatolt kép. Ha nem ír vissza pár napon belül, vagy a pénzt nem küldi, megreklamálom

Névtelen.png
    
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Nem sikerült az export vámkezelés.
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
És ez mit jelent? Reklamáljam meg, és visszakapom a pénzt?
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Igen. Kérd a visszatérítést.
Következő: »»   135 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem