Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   168 / 250
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Az ebay-en 3 munkanap múlva kell válaszolnia, de kizárt hogy válaszol szerintem, eddig sem tette.
(#) Doky586 hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Sziasztok. Hogy tudom beállítani hogy a Paypal a termék eredeti pénznemében küldje a fizetnivalót, ne váltsa át forintra? Sajnos az 1-2 éves leírások már nem működnek mert megváltozott a PP felülete, nincs ott a megszokott menüpont.
(#) llax válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Egyre jobban eldugják, szerintem ha lehetne, szabadulnának is tőle.

Beállítások (felül "fogaskerék") -> Kifizetések (fentről a 2. menüsor) -> Automatikus kifizetések kezelése, megtekintés -> Automatikus kifizetések kezelése (balra, lent)

Ekkor megkapod a régi, angol felületet.

A kapott (előfizetés nélkül üres) táblázat keretében: "Set Available Funding Sources" -> kártyád neve után "Conversion Options" -> megérkeztél, választhatsz
(#) Doky586 válasza llax hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Köszönöm! Sikerült.
Összefoglalom képekben is, hátha valakinek még jól jön:
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
Szia
Sajna én is becumiztam egy szállítmány "hűdenagyon occsó" irfz44-et és valóban, nagyon gyorsan átment drótba, a harmadik után gyanús volt a dolog és rémlett, mintha valaki ezt a témát felhozta volna.
ez volt az
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 7, 2019 /
 
FET-et úgy érdemes rendelni, hogy amint megérkezik, meg kell vizsgálni több darabot belőle (30%-át biztos). Ha stimmelnek az értékei, akkor ok. Ha nem, akkor azonnal refund kérés, ha kell, a mérés eredményével igazolva. Volt, aki nem is kérdezett, mikor írtam, hogy fake, azonnal visszautalta a pénzt. A mérhető tulajdonságok FET-nél: RDs-on, maximális disszipáció (nekem 100W-nyi kellett minimum 80fokC bordánál, ha ezt tudta, felhasználtam), maximális feszültség, az áram pedig az RDs-on-ból és a max. disszipációból következik. Ilyen, mint gate kapacitás, már kicsit bonyolultabb lenne házilag mérni.
Sajnos ilyenek ezek Ebay-en.
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Szerencsére nem volt nagy tétetl (10db) tanulópénznek jó volt.
Meg voltam győződve, hogy ugyanazt veszem, mint a boltba, csak külömböző viszonteladóktól mentesen és ettől olcsóbb, ami szerintem logikus is lenne, eszembe se jutott, hogy ezek esetleg selejtek.
Üdv
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 8, 2019 / 1
 
Én kaptam olyan szériát, aminek a felirata alatt látszott az eredeti félvezető felirata is Meg a feliratok el vannak csúszva, nem párhuzamos a tokozással, stb.. Viszont volt olyan széria is, ahol a 30db-ból a fele tökéletes volt a másik fele kuka. Valószínűleg direkt így válogatják össze. Én akkor 30db-ot vettem. Lehet, hogy a 10db-os csomagokból minden második kuka, aztán vagy észreveszi a vásárló a megfelelő időn belül, hogy hamis, vagy nem. De lehet, fel sem tűnik neki, hogy kicsit jobban melegszik, mint kellene. Így pénzt nyernek a gyártók a szemétből kiszedett/leselejtezett félvezetőkkel is.
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Örülj neki hogy a kínaiak még a szemétből is tudnak pénzt csinálni!
Jó üzletemberek!
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Vagy csak leesik a szalagról. Pl. ellenőrzés előtt.
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Én még esetleg arra gondoltam (és remélem nincs igazam) figyelik, ha valamiből először rendelsz, próbaképpen, küldenek jó minőséget, miután meggyőződöl róla, hogy oké, bevásárolsz, na akkor jön a gagyi.
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Nem hiszem hogy figyelik. Random jön a hibás áru, vagy fix hibás jön
(#) sany válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Én sem hiszem, hogy válogatnák. Szerintem minden ilyen csomag zsákbamacska.
Szerintem ez a folyamat:
Megrendelést felveszik-> Szabvány zacskót előveszik -> Terméket belerakják véletlenszerűen -> Cím matricát kinyomtatják, majd ragasztják-> Viszik a postára. Ezt a folyamatot gondolom kb. 1 perc alatt elvégzik.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2019
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2019 /
 
Vagy ne adj Isten az illetéktelenül eltulajdonított áru! ( Én ilyet is el tudok képzelni, de senkit sem akarok rágalmazni. )
(#) erzsé hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy ilyet az eladó Frankfurti raktárából, hogy ne legyen vámkezelés, áfa meg ilyenek. Üzenetet írt az eladó, hogy sajnos nincs raktáron ez a termék s ezért vonjam vissza a megrendelést, s kérjek teljes visszatérítést.
Válaszoltam neki üzenetben, s ezt kértem.
Kérdésem, elég ez az üzenetváltás, vagy valahol még vissza kell vonjam a megrendelést? Hogyan szokott ez történni?
(#) llax válasza erzsé hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Refund "hivatalos" intézésére van bőven időd, ha ez 2-3 napon belül történt, akkor még várj egy kicsit, (a levélváltás után) az eladó is elindíthatja a visszatérítést.
Én már jártam úgy, amikor a termék feladása helyett a pénz jött vissza, indoklás nélkül (kérdésre sem válaszolt). Aukción, nagy versenyben(=normális áron) elnyert használt termék volt, magánszemély eladótól.
(#) erzsé válasza llax hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Köszönöm!
Közben én is megtaláltam az ebay ügyfélszolgálatát, s ott végigvezet a folyamaton. Remélem gond nélkül lezajlik a folyamat majd, hiszen ő ajánlotta fel a lehetőséget.
(#) Csupasz hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Sziasztok! Elkövettem egy olyan hibát, hogy tévedésből egy olyannak adtam negatív minősítést, akinek nem akartam. Benéztem. Valahogy vissza tudom ezt vonni? Hogyan?
(#) Peter65 válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Úgy, hogy újból rákattintasz.
(#) Csupasz válasza Peter65 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Már ki is léptem belőle, és így nem enged vissza.Visszairányít a termék oldalára.Lehet valahogy változtatni? Nagyon fontos lenne, hogy ne kapjon negatívot!
(#) tbarath válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
"If you want to revise some negative or neutral feedback you left for a seller, you can contact them to ask for a feedback revision request."
Bővebben: Link
(#) proba válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Úgy tudom csak az eladó tudja kezdeményezni a visszavonást, és megvan hogy hány ezer eladásonként egyszer.
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 15, 2019 /
 
Valahol kínában: -Főnök! Mennyire állítsam be a csiszológépet? -Mindegy! A lényeg, hogy tűnjön el az eredeti felirat!
Egyébként még nem tudom, hogy a félvezetők mire képesek, lehet, hogy nincs velük semmi gond.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2019
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Ezek voltak az irfz44-ek?
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Nem. Ezek IRF3205-ök lennének felirat szerint. Az IRFZ44-ek, amiket korábban rendeltem, nagyon rosszul szerepeltek, 20W disszipációtól átmentek drótba.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Lassan elkezdhetnél normális helyről is rendelni alkatrészeket.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2019 / 1
 
Még reménykedem, hogy van normális eladó. Mindig meg tudnak lepni. Ha nagyon rosszat küldenek, akkor visszakérem a pénzem. Egy idő után az eladók megunják. Letiltanak/leállnak a szemét árusításával. Így nem lesz több átvert vásárló. A közös cél érdekében teszem ezt.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2019
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Idézet:
„A közös cél érdekében teszem ezt.”
Ez nagyon jó így estére.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2019 / 1
 
De akkor hova tűnne a vásárlás izgalma..?
Egy magyar boltban csak azt kapsz amit kérsz. Ez itt meg zsákbamacska..!
(#) Kovidivi válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Alig várom már, hogy letesztelhessem, mit hozott a postás!
Következő: »»   168 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem