Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   189 / 250
(#) llax válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ha a gyártás Kínán belül egy picit megcsúszott, akkor beleesett a Holdújév témába (is).
(#) Doky586 válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 4, 2020 2 /
 
Vuhanból mostanában nem érdemes kaját rendelned...

Talán inkább így.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Ezzel kapcsolatba, az Ali rendet tett, visszautalta a pénzt, pedig már elkönyveltem, hogy buktam 18 ezret. Ennek azért örülök.
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
Nekem több szempontból szimpatikusabb az AliExpress. Az eBay ott bukott nálam, amikor elkezdte eldugni a régebbi vásárlásokat. Tudom, hogy archiválhatom, de akkor is...
Az Alin külön keresgélés nélkül 2013-ban megejtett vásárlásaim is visszakereshetem. Hét év alatt nem veszett el küldemény. 5$ felett ajánlott levél/csomag kötelezően regisztrált, követhető minden szállítmány.
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Idézet:
„5$ felett ajánlott levél/csomag kötelezően regisztrált, követhető minden szállítmány.”

Ez az egy része sajnos nem igaz a mondandódnak. Ha azt akarod, hogy követhető legyen, akkor a postázásnál azt a fajtát kell kiválasztani - olykor akár ingyen, de legtöbbször pár dollárért. Párszáz vásárlásom nekem is van már alin, sok el is veszett közülük, ezek legtöbbje követési szám nélküli volt (0,5-14$ értékben), vagy akár olyan követési számmal visszajelzett, ami nem az én rendelésem volt. Viszont ekkor mindig visszakaptam a pénzem!
Amik szeretnek elveszni: különböző "porok" (körömlakkhoz keverhető effekt cuccok); telefontokok; apróbb szerszámok
S vannak forgalmasabb időszakok, amiket érdemes kerülni, vagy tényleg azt a pár dollár többletet ráfizetni a biztos követésre...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2020
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
A kötelezőt úgy értem, hogy Az AliExpress elvárja a kereskedőktől - ezt tőlük tudom. Viszont ezt nem mindenki tartja be.
Küldemény még a legolcsóbbból sem veszett el, igaz, előfodult száz nap körüli beérkezés is.
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Igen, van egy "követési szám", amit minden esetben oda kell írniuk. Viszont ez sok esetben csak a zsáknak a száma, amibe belekerül, ezt Kínán belül még esetleg követik. Aztán van a következő fokozat, ami már majdnem úgy néz ki, mint egy normális követési szám, ez már a csomag száma, nem a zsáké, viszont szintén csak Kínán belül követik. Majd van a normális követési szám, amit viszont tényleg végig követnek (csak ezek között is van, amelyik nem szeret időben frissülni).

Azt, hogy melyik fajtát kapod, a postázási beállításoknál választható mikor megrendeled az adott terméket. Az ekkor feljövő listában jelölve van, hogy követhető-e az adott küldési beállításban kért csomag. Ott lehet futárt is kérni, az akár egy héten belül is meg tud érkezni
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
Tudtok-e valamit arról, hogy most a brexittel változott-e egy Angliai (pl. farnell) rendelés menete (esetleges áfa, vám), vagy maradt a régiben erre a 11 vagy nem tudom hány hónap türelmi időre?
Nekem szimpatikus volt az árukészlete és a rendelés teljesítése, délelőtt megrendelt alkatrész másnap délután a kezemben volt (az ottani raktárból!!), mindez kemény 1400Ft-ért.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 5, 2020 / 1
 
Az biztos, hogy most nem változott, ugyanakkor nagy valószínűséggel az elsők között ez is fog változni.
(#) llax válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 6, 2020 / 1
 
Egyelőre minden a régiben, továbbra is olyan mint egyéb EU-s rendelés. A korlátozások életbe léptetése csak az átmeneti időszak lejárta után várható. Ami utána jön, az a kereskedelmet érintő megállapodások részleteitől függ. Mélyebben már politika...
(#) reishi hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Az "AliExpress Standard Shipping" mit jelent?
A posta szállítja ki a csomagot, vagy valamilyen futárcég?
(#) Bakman válasza reishi hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
A Posta.
(#) reishi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) Koree hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
Szervusztok.

Érdemes-e mostanában kínából rendelni bármit is? Nem az esetlegesen az árúval érkező nem kívánatos korságokra értem. Hanem, hogy várható-e megnövekedett szállítási ídő vagy nem teljesítés a járványból fakadó korlátozások miatt?

Banggood-ról vagy ebay-rő szoktam rendelni alkalomadtán.

Üdv.
(#) ha1drp válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Vagy nem pl. Pick-pack pont.
(#) tbarath válasza Koree hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Mióta a járvány kitört, azóta szerintem senki nem kapott meg, szóval személyes tapasztalat nincs. De a holdújév miatt amúgy is várható némi torlódás, ezzel együtt én 2-3 hónapra számítanék. De vannak eladók, akik pl. Németországból szállítanak, nyilván drágábban.
(#) nedudgi válasza Koree hozzászólására (») Feb 10, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, két hét körül maradnak életképesek a vírusok gazdatest nélkül. Az utóbbi időkben inkább 4-6 hét a szállítási idő. Ráadásul Vuhan környékéről biztosan nem engednek ki semmit.
(#) zsa hozzászólása Feb 11, 2020 /
 
Sziasztok. Aliexpressz ről rendelek, a problémám a termékeket az eladók nem indítják meg a szállítást 1 2 nap eltelte után sem. Van olyan termékeim amik jan 16 óta sem indítottak utra. Kb12 db csomagommal van ez a baj. Lehet én csinálok rosszul valamit? Terméket kiválasztom, fizetem , kapok visszaigazolást szállitási cimröl módosítási lehetőséggel, igy ezzel a levélel nem foglalkozom. Várom a szállitási információt ami pár esetben 1 2 nap után meg is történt, a többi rendelésem pedig kifizetési státuszban a mái napig . Van egy visszaszámláló ami ha letellik autómatikusan visszakapom a termék árrát ha letelik a visszaszámlálás , de ez a számláló is 10 nap allat ujraundúl. Ha itt cancel olderre katintok törlöm a rendelést? Visszakapom az árát? Valakinek hasonló tapasztalata?
(#) bbb válasza zsa hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Igen, visszakapod az árát.
(#) diginewl válasza zsa hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
A problémád összefügg Koree hozzászólásával.
Két dolog esik egybe most Kínában. Az egyik a holdújévi egyre hosszabb leállása, és ez a szerencsétlen járvány.
Nekem is van olyan rendelésem, ami a holdújév előtt még 10 napos feladási időt írt az eladó, aztán most még mindig 15 nap van vissza, mert megtolták. Ebben az esetben törölni tudod a megrendelésed, a pénzt az Ali visszaküldi.
Egyenlőre ezek az Ali-s dolgok megrendelések, ahogy előttem szólók is mondták meg fognak csúszni jelentősen. Nem akarom elképzelni mi folyik most Kínában, de nem az a legfontosabb nekik, hogy a mi kis néhány dolláros csomagjainkat feladják, és szállítsák.
Türelem, és megértés kell most.
A vírus gazdaszervezeten kívüli inaktiválódási idejére még nem találtam hivatalos adatot - ez mondjuk érdekes, hogy erről nem beszélnek.
(#) Koree válasza diginewl hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Köszönöm a választ mindenkinek.
(#) bolond6 válasza diginewl hozzászólására (») Feb 11, 2020 /
 
Két és három hetet olvastam.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 13, 2020 / 1
 
Gyerekek, új rekord postázás terén, de most kivételesen pozitív értelembe.
6-ikán küldött csomag ma jött meg, sima free shippinges, semmi extra.
(#) Szebence válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 13, 2020 /
 
Nekem is, ami eddig 6 hét volt, most 2 hét alatt megjött ugyanattól az eladótól.
(#) superuser válasza diginewl hozzászólására (») Feb 14, 2020 /
 
Az elején azt mondták gazdatest nélkül egy nap, most azt mondják fém vagy műanyag felületen kihúz egy hetet is. Az én olvasatomban érdemes kicsit szabad levegőn pihentetni a csomag tartalmát.
(#) kissi válasza Szebence hozzászólására (») Feb 14, 2020 /
 
A vámosok kevésbé érdeklődnek ?!
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Ezek az Ebay-es eladók... Képes belevágni egy bubis zacskóba 2db 60x60-as ventit. Megérkezik, az egyiknek persze, hogy kitört a közepe 2$-ba került. Jó sok levegőt is szállít a még működő, szóval kár érte, csak tesztnek vásároltam. Ha rendelnék 10db-ot, lehet belevágnák valami szatyorba. Ennyire nem érdekli őket, ha tönkremegy szállítás közben a termék? Vagy már nem fért bele a 2$-ba egy kis kartonlap meg cellux? Persze visszakérem az egy darab árát, de hogy ez nekik miért jó? Hiszen a termék tökéletes lett volna, ha kap egy kis védelmet. És meg kell mondjam, pozitívan csalódtam, ekkora méretben nagyon sok levegőt szállít a venti. Mondjuk az elég zavaró, hogy a képen más a matrica a ventin mint a valóságban... Amit kaptam az Snuou PSD1204PKB3-A, jó termék, ajánlom másnak is. A termék oldalán viszont HXS DC brushless szerepel a képen.
Érti ezt valaki? Kicsit zsákbamacska ez az egész vásárlás.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) Doky586 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Ők már küzdenek az egyszer használatos műanyag zacskók és bubisfóliák ellen..!
Ez a jövő útja.
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Idézet:
„Kicsit zsákbamacska ez az egész vásárlás.”

Ez ilyen.

Sajnos , nem mindig egyezik meg képpel. De ha jelzed lehet visszaadják a pénzt.

Nemrég véletlen rendeltem, egy olyan terméket amit nem akartam 4$-ért. Aztán írtam az eladónak, hogy törölje már a rendelést. Nem telt el fél óra, és már szállítás ikon aktiválódott, állítólag elküldte már. Így nem tudta már törölni a rendelésemet. Máskor meg 2-3 nap múlva adják fel a terméket, elvileg az ikon szerint.

Itt minden megtörténhet, amire nem számít az ember.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Te pénzt adsz ventilátorért?
Következő: »»   189 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem