Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   206 / 251
(#) Doky586 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Nem értem miért támogatod a kínai gyerekmunkát használó eladókat.
Csak az ételt akarod elvenni a gyerekmunkásoktól, vagy korbácsot küldesz a hajcsárjaiknak akik büntetik őket ha kevés alkatrészt szednek ki a felesleggessé vált panelokból..?
(#) Ódenka válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 13, 2021 / 2
 
Igazad lehet...Állítólag az ilyenek miatt esett le az a rakéta fokozat nemrégen.
Bennfelejtettek néhány homokozó vödröcskét és 2 lapátot, aztán ahogy szétrázódtak a gluténmentes homok sütik, bekrepált az egész fokozat.Egyik darabja pont a kertünkbe esett, nem is lesz idén sárgabarackunk.
Lekértem a NASA bizonyítékot, ha a képen látható nyomvonalat 2146 km és 15 m-re meghosszabbítjuk, vak is láthatja, pont a barackfánkat trafálta el.
(#) B.I hozzászólása Jún 14, 2021 /
 
Üdvözlök mindenkit. Elsején rendeltem egy kijelzőt elméletileg Kínából. A mai napon kézbesítette egy DPD futár, ilyennel még nem találkoztam. A csomag rendben is van csak ami érdekes az a feladó címe : CHN YANWEN HU Külváros utca. Akkor ez most honnan is jött, mert elég hamar megérkezett? Igy akarják a vámkezelést megúszni?
(#) mraulajos válasza B.I hozzászólására (») Jún 14, 2021 /
 
Többször elő fordult már velem is, hogy DPD futár hozta az Ali-ról rendelt csomagot. Nem tudom hová tenni s dolgot.
(#) antikzsolt válasza B.I hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
YANWEN az egy fuvarozási társaság. De lehet hogy van raktára az unión belül.
(#) Ódenka válasza B.I hozzászólására (») Jún 15, 2021 /
 
Idézet:
„CHN YANWEN HU Külváros utca”

Így volt írva, ahogy írod?
(#) B.I válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Nem vagyok 100%-ig biztos benne de az tuti hogy az utca magyarul volt írva.
(#) B.I válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Ezt nem tudtam. De miért lehet a magyar utca név a feladó címe?
(#) uniman válasza B.I hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
"Yanwen Hu" az egy kínai női név is egyúttal...az FB-ne megnézhető pár darab közülük.
(#) nedudgi válasza B.I hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
A Google fordítója érthetett félre valamit. Örülj hogy megkaptad a holmidat.
Érdemes a kicsomagolást videóra venni, segíthet, ha reklamálni kell.
(#) Remci hozzászólása Jún 16, 2021 /
 
Ma reggel a Retró rádióban egy NAV - os emberkével beszélgettek a Bochkorék a külföldi rendelésekről az ÁFA és a vámkezelésről. A youtub- on vissza nézhető. Kb 7.20 környékéről.
(#) B.I válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Szerencsére a termék teljesen rendben volt. De miért akarnák lefordítani a feladó címét és miért pont magyarra?
(#) nedudgi válasza B.I hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Mivel a postai osztályozók - Kínát és Taiwant leszámítva - hiányosan boldogulnak a kínai írásmódokkal, valószínűleg kénytelenek latin betűkkel címezni.
(#) Inhouse válasza Remci hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Megjelent a díjszabás. Az 1$ és az alatti termékeknek elég durva az alapdíj, dehát ez van.
(#) merlingerin válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2021 / 1
 
Sziasztok!

Segítsetek már nekem. Honnan fogja tudni a posta, hogy ami a zacsiban van, az mi, és mi az értéke. Mert a kínai a cn22-re gyakorlatilag sosem a valós értéket írja.

Lehet erre a megoldás, hogy nyilatkozzak, mi van benne. Paypal számla, stb. Ok. De honnan fogom tudni, hogy amiről nyilatkozok, az mi. Mert ki nem bontják, fénykép nem lesz. Ha úton van 10 cuccom, honnan tudom majd, hogy melyik melyik...

Ezt tudja valaki?
(#) Inhouse válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Sajnos gáz az egész. Nekem sok minden nem tetszik ezen kívül sem.
A prohardver Alis fórumán a topicgazda azt csinálja, hogy minden vásárlás előtt megváltoztatja a nevét, Gipsz Jakab9999 szisztéma szerint. A szám jelenti neki, hogy melyik vásárlás, ezt könyveli egy excel táblában. Mondjuk elég macerás, de most hirtelen nincs más, a semmiért pénzt kérő posta ezt sem fogja megoldani... Mondjuk, ha papír alapú, kézzel kitöltött értesítést kapunk, akkor ez sem fog működni... Lesznek bajok, több, mint eddig.
(#) proba válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Az a fajta módszer tetszik, a vásárlásnál hozzácsapják az adót. Ott nincs kibúvó, ha ismert webes áruházból veszed túl sok macera nélkül rajta lesz az áfa. Hogy ezeket a csomagokat hogy fogják jelölni, az más kérdés.
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Én minden rendelést egy Excel táblába gyűjtök, oda bevezetem a ragszámot, a megérkezési határidőt. A rendelést kinyomtatom pdf-be, ugyanúgy a termék leírását. Nem vészes adatmennyiség, nincs 3 GB a 10 év alatt.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) B.I hozzászólása Jún 16, 2021 /
 
Ebay-en meg lehet oldani hogy egy eladótól több terméket egy csomagban küldjenek?
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Az Ali oldalán látható nyomkövetési szám csak a csomagoláson szerepel, erre kerül rá valahol egy másik. Így azt utólag is csak úgy találod meg, hogy lekaparod a felsőt. Ráadásul a postai értesítésben nincs benne a nyomkövetési szám. Gondolom ez főleg a nyomkövetés nélküliekre igaz, de az apróságoknál ez a tendencia. Ezen a te táblázatod nem segít.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Nem csak az ÁFA volt a gond, hanem a ma végre megjelent sávos "VÁM" ügyintézési díj. Ugyan nem vámolnak, de pénzt kérnek a semmiért. Ha ezt előre kifizeted és elveszik a csomagod, akkor akár ezt is bukhatod. A kínai oldal nem fog ezzel foglalkozni a reklamációnál.
(#) pipi válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Ha regisztrálsz a https://packageradar.com/ -on, akkor ott (jó eséllyel) látszik ha követési szám váltás van,
pl: LP00451436389250 → UA327059872SB
ráadásul emilt is küldözget, ha esemény történt
A követési számokhoz egyedi szöveg rendelhető
(#) tbarath válasza B.I hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Általában úgy szokták, ha van minden készleten egy raktárban. Ha külön raktárakban van, akkor külön csomag lesz.
(#) tbarath válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
De, "vámolnak". Vámeljárásnak hívják, attól függetlenül, hogy a vámmentes (de már ÁFA köteles) ársávban van a cucc értéke.
(#) Lacika71 hozzászólása Jún 16, 2021 /
 
Ez mai index cikk

Lassan kezd láthatóvá válni mi fog történni a posta részéről.
Remélem a fejlesztések működni fognak!
(#) attika hozzászólása Jún 16, 2021 / 1
 
Így átláthatóbb.
Sajnos nem sok értelme lesz kintről rendelni.
Egy 200ft-os kis panel közel 1000ft lesz mire ideér.

posta.jpg
    
(#) Ódenka válasza attika hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
Próbaképp nézd meg, itthon mennyiért csinálnák, csinálják meg.
Amikor azt mondja a hazai cég az adjonistenre, hogy fogadjisten, az 5ezer Ft.
...és az csak az előleg, sőt, meg se kérdezik miért mentél...
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Jún 16, 2021 /
 
A helyzet javul, ha egy eladótól veszel sok apróságot (bár nem valószínűleg a legjobb áron). Szerintem elég sokat kell majd játszani a beszállító kiválasztásával.
Nekem most azért fő a fejem, hogy megtudjam, mi a szösz az az IOSS, meg SA.
(#) nedudgi hozzászólása Jún 16, 2021 / 1
 
Ez az új rendszer egy dologgal szivat majd bennünket.
Én egy évtized alatt kitapasztaltam, hogy kik azok a kínai eladók, akik megbízható, jó minőségű dolgokat tudnak szállítani. Ezek jelentős része specializálódott, és csak egy meghatározott termékfajtával foglalkozik. Ebben az új rendszerben (szerintem) rákényszerülnek, hogy bővítsék a kínálatot, egyéb (nagy valószínűséggel) bóvli, gagyi termékekkel. Ez nekünk szívás lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2021
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 16, 2021 / 1
 
Google első találata.
IOSS
Következő: »»   206 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem