Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   205 / 251
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Nem írt ilyet. Mindent jól írt.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 4, 2021 /
 
Nem ez az eset, de az alin majdnem mindegyik odaírja a termékhez, amit kézzel mér, hogy a kézi mérés miatt 1-3cm hibahatárt engedj meg neki. Természetesen a 3-5mm-es termékeknél is
(#) proba válasza Melphi hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
10-es csavar külméret 10mm 10-es anya belméret ~8mm mert a menet mélység hozzájön. korrektebb lett volna az M10 megjelölés. A másik rajz is jó lehet, de kritikusan nézve beleesik a csavar az anyába. Ott viszont az M12 lenne helyesebb.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2021
(#) Melphi válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Rendeltem, majd meglátjuk mi jön.
(#) antikzsolt válasza Melphi hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Utt van a válasz a kérdésedre. Egy laikus számára tényleg furcsa hogy a csavar 10 az anya 8 mm. Amúgy az m10 adatokat nézd végig. Bővebben: Link
(#) bolond6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Figyelmen kívül hagyott részletek:
1) A kérdező M12-es menetre számított azon az alkatrészen.
2) Egy kínai eladó ugyanarról a képről eltüntette a "8mm" és "10mm" feliratokat, és más betűtípussal a "12mm" szöveget írt oda.
3) Az előző pontban említett eladó 2010 óta árul, és 98,3%-ban pozitív értékelést kapott.

Ha az eBayes eladó ugyanazt a terméket kínálja, szinte biztos, hogy a kérdéses alkatrészen a menet 12-es. Ez az AliExpresses és eBayes világ így működik.
(#) denon888 hozzászólása Máj 6, 2021 /
 
Ma kaptam meg egy olyan csomagot, amit már tavaly novemberben kelett volna. Azért ilyenkor elgondolkodom hogy hol volt fél évig.
(#) david10 válasza denon888 hozzászólására (») Máj 6, 2021 /
 
Nekem 1 hete jött meg egy szintén novemberi csomag. Ha tippelnem kellene a követési számon látotttakból akkor azt mondanám hogy Kínában volt ennyi ideig.
(#) solti_imre hozzászólása Máj 7, 2021 1 /
 
Nekem két csomagom küldte vissza a ..... posta, anélkül, hogy értesítettek volna az érkezésükről. Dózer és sóval behinteni!!!
(#) Udvari Zsombor válasza solti_imre hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Egyre több ember rendel a legkülönbözőfélébb helykről, nem is beszélve az "adok-veszek" típusú oldalak által generált forgalomról, a posta pedig alig győzi a forgalmat, sőt, időnként adminisztrációs gixerek is előfordulhatnak...
(#) Udvari Zsombor válasza david10 hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 3
 
Ha egy rendelés nehezen hagyja el Kínát, akkor a kép alapján gondoljatok bele, hogy min kell keresztül mennie a csomagnak, mire egyáltalán elindul onnan. Tulajdonképpen a világ szinte minden tájáról rendelnek kínai termékeket, nem csoda, hogy hatalmas szortírozó helyeken halmokban állnak a küldemények, szegény munkások alig bírják az ütemet...
(#) nedudgi válasza solti_imre hozzászólására (») Máj 7, 2021 /
 
Ez egyéni bosszú lenne.
Neked is csak azt tudom ajánlani, tartsd számon a rendeléseidet, és kövesd az interneten.
A szálllítási határidő lejárta előtt vedd fel a kapcsolatot az eladóval, és a Posta ügyfélszolgálattal.
Lehet, hogy címzéshiba, vagy a címzés sérülése miatt nem kaptál értesítést.
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 7, 2021 /
 
Egy kis szösszenet a paypalrol. Nem tudom milyen megfontolásból régi paypay nem fogadta el a bankszámla számomat. Tiszta idegből csináltam egy ujjat ott simán elfogadta elsőre. Érdekes hiba. Az új viszont nem aktiválható. Már 2 órája várom az aktiváló emailt
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 7, 2021 / 1
 
Hüvelykujjat, vagy egy új számlát?
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2021 /
 
Jah kisujjat. De komolyra véve a szót paypal fiokot csináltam arra utaltam át. Valamennyit levont. Na de mindegy lényeg hogy pár nap és a bankszámlámon van végre a fizetés. A következő már a frissen nyitott paypalra fog érkezni
(#) tursaba válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Nekem 2 db átutalásom paypal számlámon nem jelent meg.
A pénzem pedig rá lett küldve a bankomtól.
(#) antikzsolt válasza tursaba hozzászólására (») Máj 10, 2021 /
 
Akkor ott valami baj van. Én utaltam rá és le is. Eddig jól megjött mindig. Az utolsóról meg nem tudok nyilatkozni mert 1-2 munkanapot írnak. Mivelhogy péntek délután volt így még nem érkezett meg. Remélem megérkezik mert már nagyon megvan a helye a válalkozásban.
(#) tursaba válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Múlt tavasszal-nyáron vergődtem velük (*nicredit).
Lepasszoltak, hogy értsem meg, csak a bankommal foglalkoznak.
A bankom kivizsgálása 67** Ft, az övékét nem mondták mennyi?
Bementem a bankba, hogy megszüntetem a számlát.
Nem lehet, mert ámerikából bérlik náluk a számlámat....???
Úgy látszik az oda-vissza levelezésemmel megkevertem a lekvárt, mert ősszel mit látok?
Rátették a 2 eltűnt átutalást a Paypal számlámra.
Na, levásároltam, innentől elpályáztam, vége a bizalomnak. A bankom Ecard-jával vásárolok azóta.
(#) antikzsolt válasza tursaba hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Nem tudom mi a baj a régi paypalal mert azon nem megy semmi. Megpróbáltam még 2 bankszámlát hozzácsatolni sikertelenül. Az újonnan létrehozotthoz meg azonnal sikerült minden.
Maga a paypal eddig nem okozott problémát csak ezzel jártam meg. Bár valami nagyobb bankhoz akarok átmenni mert a maga a bank szolgáltatása elégé lement. Pl a bankkártyám egyik nap lehet használni másnap már semmire. Ezt 2x játszotta el velem. A harmadik kártyát nem is rendeltem meg. Nem letiltás. Netbank belépés csak 3 napig tudom használni mert utána bármit csinálok nem fogadja el a jelszavamat. A jelszót már végül másolva illesztettem be. Este működött úgy másnap reggel már nem fogadta el. Úgy volt hogy tegnap kilépek tőlük de a paypalos fizetésem még a levegőben lóg. Így majd péntek felé nézek rá újból hogy helló jöttem törölni a számlámat.
A netbank miatt nem akarok tovább szaladgálni 3 naponta mert most indítanám be a vállalkozásomat lassan aztán jah. Kellene látni hogy utaltak e.
(#) pipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Arra is gondolj, ha a vásárlással valami van, és visszatérítik a pénzt a megszűnt/nemlétező kártyára, nem tudom mi lesz...
(#) antikzsolt válasza pipi hozzászólására (») Máj 11, 2021 /
 
Már lassan 8 hónapja jött meg az utolsó csomagom amit paypalos vásárlás volt. Tehát nemigazán van mit visszatéríteni. A vállalkozás meg még csak most indul csak el igaz nem teljesen 0 ról. Mert újraindítás lesz. Értem ez alatt a könyvelő keresés és az adózási forma kiválasztás. Tehát addig még hogy az első vásárlás meglegyen legalább még 2 hónap.
(#) Ódenka hozzászólása Máj 12, 2021 /
 
Néhány éve vásárolok az ebay-on, Kínából főleg.
A második olyan "kereskedővel" találkoztam, akinek a becsület elvont és ismeretlen fogalom.
Nem értem, hogy van bőr a képén a nem kevésbe kerülő néhány alkatrészt valamiből kiforrasztva, használtat újként eladni? Sietve rendeltem és az itteni, de ottani árakon egy viszonylag borsosabb árral is vállaltam a vásárlást - mellékesen. Az ügyfélközpontjuk még alkudozik, hogy ha nem kell, nem küldöm vissza, akkor azért 20%-ot visszatérítenek. A nevetséges, még írja, majd a szakembereik megvizsgálják a dolgot. Remélem, nem vakok...
Még egy dobásuk van, aztán:
Olyan negatívot adok, hogy öröm lesz nézni...

Képről a személyes adatok takarva.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Én is jártam így az ali-n. nyitottam disputát visszaadták...
kaptam használt relét-ugye bele sem lehet látni, mennyire van beégve...
Kaptam sharp ssd-t rövid lábakkal, különben fel sem tűnt volna, olyan szép ónozott volt a lába(de legalább eredeti)...
meg vettem tic206-ot, kaptam helyette új bt137-et átszitázva, ott bukott meg a cucc, hogy az egyik darab nem lett lecsiszolva, csak a tetejére szitázva, és kilógott a lóláb...
ebayon: https://resolutioncenter.ebay.com/ nyiss vitát, nem kell sokat vitatkozni az eladóval, lehet időre játszanak, később már nem tudsz reklamálni.
Még egy dolog: minden csomag bontást kamerával rögzítek, így nem lehet vita ki forrasztotta a lábakat, mikor/miről készült a fotó
(#) Ódenka válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Köszönöm a segítséget! Nem nagy költség, 1.200.- Ft körül, de ez a vérlázító .ofátlanság sok nekem.
Volt egy időtúllépésre játszó eladóm is, mást nem tehettem, tanultam abból is...
(#) mcc válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 12, 2021 / 1
 
Nem akarok kötekedni, de:

1, 5db vadonatúj ilyen trimmer 500Ft a Lomexben...
2, Ha legközelebb bizonyító erejű képet teszel fel, legalább a neved és a címed satírozd ki róla.
(#) pipi válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Az elektronikai hulladék újrafelhasználása
(#) Alkotó válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 12, 2021 /
 
Egyáltalán nem akarom szépíteni a dolgot, mert nem az.
Mégis talán nem akkora a baj mint elsőre tűnik. Elképzelhető egyetlen egyet sem fordultak még ezek a trimmerek, csak valahová beültette egy automata, aztán pedig mivel ott nem kellett kiszedték onnan. Tehát akár úgy is felfogható a dolog, hogy már előre beónozva kaptad meg őket, tehát megspóroltak neked egy műveletet.
Nem ér annyit az egész, hogy bosszankodj rajta. Van éppen elég valódi baj is, nem kell még keresni is újabbakat.
(#) Ódenka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Én másként fogom fel. Az eladó(k) sosem ígérik azt, hogy tűzön-vízen át, de megoldást kínálnak , akár elektronikus hulladék által is.
Egyszerűen pénztárcának nézte a vásárlóját. Felvett az utcán egy kidobott nyákot és "...majd megeszik ezt az úri pesti népek..." jut erről eszembe.
Sértőnek találom és a nemtelen alkudozás nem vall tisztességes kereskedői vénára.
Csak remélni tudom, hogy szép lassan felhagy az illető ezzel a módszerrel.

used.jpg
    
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Az imént - virradóra - visszafizetve, megkaptam a pénzt.
Hazudnék, ha a tétel, kidobott pénz, bármilyen kicsi nem bántana. Amint írtam, remélem, a leendő vásárlókért is ért valamit a kifogásolásom.
(#) Ódenka válasza mcc hozzászólására (») Máj 13, 2021 /
 
Későn jöttem rá, hogy preparálni kellett volna a képet.
De:
Idézet:
„5db vadonatúj ilyen trimmer 500Ft a Lomexben...”

A posta:
Netto 2.000.-ért vásárolni kell náluk minimum.
Ha netto 5.000.-Ft alatt van a vásárlás, akkor a posta + brt. 2.032.-Ft
Akkor valamit még venni kell hozzá és...
Amúgy 1000 alatti sorszámú vagyok az említett cégnél, valamint az összes ismert magyar elektronikai kereskedésből vásárolok, vásároltam az utóbbi ca. 30 évben.
Még kis floppin küldték a cégek a listájukat...

Ezért is vásárolunk, vásároltunk olcsóbb helyről.
Következő: »»   205 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem