Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   208 / 251
(#) eyess válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
De ilyen azért nem lesz , mert itthon nem tud eladni semmit.Tehát rajta marad az árú , és veszteség éri a sok adó teher miatt.Magyarul be fog zárni , mert nem fogja tudni üzemeltetni a boltot .
(#) eyess hozzászólása Jún 17, 2021 /
 
Sajnos én tudok egy nagyon jó boltról ami menő volt.Az a kovid miatt ment tönkre , de amelyik túl élte azt az majd ezektől a bevezetésektől fog tönkre menni.
(#) sany válasza uniman hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Itt nincs kérdés, csak tények.
(#) pipi válasza Janszi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Ahol kereskedő vásárol eddig is így volt... áfa vagy volt, vagy nem országtól függően, vagy vám+áfa... Könyvelőm simán számolt el aliexpresses/ebayos eladótól számlát
(#) Janszi válasza pipi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Akkor Te jobban tudod
(#) nedudgi hozzászólása Jún 17, 2021 / 1
 
Látom, sokan rugóznak a Magyar Posta kezelési költségén az EU megváltozott ÁFA szabályai miatt.
Szidjuk a Postát, hogy milyen drága, meg a többi.
Rálát valaki a háttérre? Meg tudja valaki mondani, hogy egy egydolláros, ingyen postázott holmi kézbesítéért mennyit kap?
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Idézet:
„Meg tudja valaki mondani, hogy egy egydolláros, ingyen postázott holmi kézbesítéért mennyit kap?”


Egy darab könnycseppet nem fogok miattuk elmorzsolni.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2021 /
 
Ettől sem fog többet kapni. Sajnos.
(#) Andralin hozzászólása Jún 17, 2021 2 /
 
Elnézést, hogy így a pálya széléről beleszólok, eddig csak olvasgattam a témát.
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy a téma tetején a bekeretezett, sárga alapú figyelmeztetés az csak viccből, poénből van odatéve?
Esetleg az csak egy rég idejét múlt hülyeség, amivel már senkinek se kell foglalkoznia?

Vagy csak számomra ambivalens az utóbbi oldalak hozzászólásait olvasgatni a fenti figyelmeztetés alatt?
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
Mégis, szerinted mi az, ami ebbe a topikba való?
(#) antikzsolt válasza Andralin hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 3
 
Ez igenis most aktuális még akkor is ha áfa vám stb. Ez egy új dolog amit igenis ki kell tárgyalni mit hogyan kell intézni értelmezni. A törvény alkotás miatt itt kell szabályt sütni most.
(#) mcc hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Ami nekem érdekes, hogy mi lesz a DDP-s paritású csomagokkal? Én szinte mindig így rendelek paneleket. Ezeket a DHL behozza az EU-ba, levámolja, majd kap egy új csomagszámot és a posta viszi tovább. Elvileg a DDP-nél minden költséget a feladó visel, ezekkel a csomagokkal eddig sem szórakoztak, még akkor sem, ha 22Euro felett volt az értékük.
(#) Electronix válasza mcc hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Én a fotelból ezt a kérdést úgy "szakértettem" meg, hogy az nem változik majd. Ez ugyan nincs leírva a hivatalos tájékoztató honlapon, de az ellenkezőjére hoz példát:
Idézet:
„Ugyanakkor előfordul, hogy a harmadik országból származó áru olyan EU-ban található nemzetközi áru-elosztóközpontból érkezik Magyarországra, ahol annak tényleges vámkezelésére (áfafizetésre, kereskedelmi vámtarifa megfizetésére) még nem került sor. Az ilyen európai elosztóközpontokból érkező küldemények vámkezelését a Magyar Posta Nemzetközi Posta Kicserélő Központjában végzik el, az EU-n kívülről érkezett küldemények vámkezelésével azonos módon.”


Érdekesség képpen a 45EUR vámmentességi korlát is megmaradni látszik (bár kérdéses, hogy az automatikus folyamat során ezt hogyan illesztik be a rendszerbe):
Idézet:
„A vámmentességi szabályok nem módosultak (pl. jövedéki termékek továbbra sem vámmentesek). A legfeljebb 45 euró értékű ajándékküldeményekre vonatkozó áfamentesség továbbra is alkalmazható.”

Bár itt csak ÁFA és VÁM mentességről vegyesen beszél, lehetne pontosabban is...

Forrás (alul a kérdéseknél, sajnos nem tudom linkelni):
https://www.posta.hu/vam2021

A legcélravezetőbb lenne utánanézni a vonatkozó jogszabályban (elvileg ez a 28/2004. (IV. 29.) PM rendelet), de az most valamiért nem elérhető a jogtárban, és a témát érintő naprakész változatát nem találtam meg ingyenesen elérhetőként online. De a joghoz még kevésbé értek, mint az elektronikához, szóval bármi lehetséges
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szerintem teljesen korrekt és elvárható, hogy ezt a témát meg lehessen itt beszélni.
Úgy érzem, hogy a fenti szigorú tiltás egyedül az, ami nem idevaló.
(#) NGY válasza mcc hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Idézet:
„a DHL behozza az EU-ba, levámolja, majd kap egy új csomagszámot és a posta viszi tovább”


Amikor a DHL bevámolta az EU-ba, akkor kifizetted a vámot és a forgalmi adót. Innentől kezdve ez egy teljesen közönséges EU-s küldemény, a postának csak annyi köze van hozzá, hogy elszállítsa a címzettig.
(#) Inhouse válasza tbarath hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
Kicsit olyan a vámmentes árut vámolni és ezért pénzt kérni, mint az autóverseny Monacóban, ahol nem lehet a pályán előzni...eléggé összeegyeztethetetlen szavak egy mondaton belül.
(#) mcc válasza Electronix hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Hát azt látom, hogy ez nem lesz egyszerű. Most direkt megnéztem a tracking-et az egyik rendelésnél, és Németországban, Lipcsében levámolták a küldeményt. Innentől kérdéses a dolog...
(#) Inhouse válasza Andralin hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
Az azért van benne, hogy az elkerülést segítő ötleteket kiszűrjék. Most éppen egy hivatalos változtatásról van szó, ami elég fontos. Szép is lenne, ha a jogszabályban érvényesített dolgok értelmezéséről nem lehetne beszélgetni...
(#) Inhouse válasza pipi hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Köszönöm, jónak tűnik amit írtál. Innen már csak az a baj, hogy a postai értesítésekben a legritkább esetben volt benne a nyomkövetési szám (mindegy, hogy melyik). Ha ezen nem változtatnak, akkor a rendszer használhatatlan.
Akik úgy gondolják, hogy innentől csak EU raktárból vásárolnak, tudjanak róla, hogy az ALi-nál ilyenkor is fennáll a lehetősége, hogy mégis Kínából érkezik majd a termék.
Illetve, ahogy többen is írták, érdekes lesz a dispute és visszatérítés.
Az ali-n is emelkedtek az árak (korábban, nem emiatt), úgyhogy ezzel együtt már elég sok termék necces lesz. Vagy azért, mert itthon nem sokkal drágább és biztosabb a megérkezés (bár a magyar posta itt is brillíroz), viszont itt is (mint mindenhol máshol) áremelkedés várható és így újra visszaáll az arány. Viszont a drágulások mellé nem jár fizetés emelés, így mi vagyunk azon a vákuumos végen megint.
Az 1$-os kategóriának lőttek, nekem ebből volt a legtöbb...
Mindenképpen viccesen hat az a mondat, amikor a posta a milliárdos informatikai fejlesztés mellett az ajánlott levélben értesítést emlegeti...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) NGY válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
Idézet:
„viccesen hat az a mondat, amikor a posta a milliárdos informatikai fejlesztés mellett az ajánlott levélben értesítést emlegeti...”


Ez nem vicces, ez szánalmas...

Mindezt a mi zsebünkre...
(#) Electronix válasza mcc hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Az szerintem rendben van, mert ott már elvámolták, innentől kezdve EU vámhatáron belüli vámmentes küldeménnyé alakul, ahogy NGY is írta. Itt egyedül az a kérdéses, hogy vajon ráteszik e a 399Ft-os kezelési díjat a semmiért, mint ahogy itt is olvasható az IOSS részen (szerintem igen):
https://www.posta.hu/static/internet/download/VAM_dijak-dijszabas.pdf

Magánvéleményem ugyan, de én ezt indokolatlannak tartanám, és ezen nem változtat az sem, hogy a 399Ft nem sok pénz, de a semmiért pont 399Ft-al több, mint kellene.
(#) Electronix válasza NGY hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Én úgy gondolom, hogy ez csak akkor történik, ha nincs megadva e-mail cím, vagy telefonszám a megrendeléshez, mert akkor csak ott érnek el.
Idézet a fentebb linkelt honlapról:
Idézet:
„Mindig adj meg pontos e-mail címet és mobilszámot is rendeléskor, mert a küldeményed Magyarországra érkezését követően ezeken fogunk keresni (e-mail/SMS), ha tennivalód van a vámkezelés során (díjfizetés, esetenként adatközlés, dokumentumfeltöltés). A jól megadott adatokkal időt nyersz!”
(#) mcc válasza Electronix hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Én elengedem nekik azt a párszáz Ft-ot, ha nem kell ezer email/levelet váltani velük, hogy működjön a dolog...
(#) Electronix válasza mcc hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Bocsánat, itt viszont csak arra gondoltam, hogy magánszemélyként rendelsz, ha nem, akkor nyilván máshogy lesz majd.
Ha egyébként ezzel egyszerűbb lesz a történet, akkor javítom magam, és 399Ft-ot valóban megérhet a dolog.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2021
(#) mcc válasza Electronix hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Abszolúte magánszemélyként. De volt már, hogy 5dolláros csaomagom fennakadt és egy kisebb paksaméta papírt kellett összeszednem, hogy elhigyjék, valódan 5USD.
És akkor még a Digikey "díjmentes" szállításáról ne is beszéljünk...
(#) proba válasza Electronix hozzászólására (») Jún 18, 2021 / 1
 
A 399ft nem sok, de a kínai vásárlásaim többsége 5000 alatti ( inkább 2000, felette már a garancia is belép, meg ez az összeg az amit nem sajnálok bukni) ott már ez min 10, de inkább 30-40%, még plusz az áfa is....Már csak a postaköltséget kell EU-sítani. Utána meggondolandó lesz a Ali-Ebay használata.
(#) Electronix hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Én amúgy nagyon szerettem a régi rendszert, mert ott árfolyamtól függően egész sokáig lehetett kérelmezni a vámmentességet. Ez már nem lesz ezentúl: (
Egy kis "kocsma irodalom" a témában.

Most már a vonatkozó jogszabály kiköti, hogy az ÁFA fizetés tekintetében ez nem irányadó (162. § (5a))
Hatályos Vámtv.
VII. 1-től hatályos Vámtv.
Hivatkozott EK rendelet
(#) Electronix válasza proba hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ezt most én elsősorban arra értettem, amikor valóban kellett eddig is VÁM-ot fizetni, mert ott a vámügynöki szolgáltatás díja (ha jól emlékszem) ~3500Ft volt, és papírmunkával is járt. Mindamellett, hogy most minden is vámköteles lesz, lesz egy kis része a dolgoknak, ami jobb/olcsóbb lesz.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Ha jól emlékszem, talán pár Ft-ot kap, vagy semennyit. De ez nem is lényeges. A posta egy cég, aki arra szakosodott, hogy csomagokat tudjunk fogadni, küldeni. A postások bérét pedig a csomagfeladásért fizetett pénzből fedezik. Szerinted miért kerül sokszor több ezer Ft-ba egy nagyobb csomag feladása? Ha a posta csak veszteséget generál, akkor vagy emelik a csomagfeladás árát, vagy keresnek más megoldást, esetleg csődöt jelentenek, és átveszi a helyüket más (persze ha a posta nem állami cég lenne).
(#) nedudgi hozzászólása Jún 18, 2021 / 1
 
Az egésznek van egy nagyon kellemetlen árnyoldala. Az EU, illetve hazai boltok egyre inkább csak a kurrens alkatrészeket, anyagokat forgalmazzák. Kismillió dolog nem tartozik ebbe kategóriába. Ezeket kizárólag EU-n kívül gyártják, főleg Kínában.
Ez emlékeztet a lehetőleg az "ajánlott KGST alkatrészválaszték" rendszerre. Nekem nem tetszik.
Következő: »»   208 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem