Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   216 / 251
(#) Alkotó válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Nekem ebből van egy példány. Ritkán használom, de akkor nincs vele bajom.
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Ebay-ről még nem vásároltam. 4100.-Ft körüli összeget ír, meg free shipping.
Mennyi lehet ennek a vége a mai szabályozások szerint?
Lehet ott bankkártyával vásárolni vagy csak paypal -al érdemes?
Rengeteget vásároltam már webáruházakból, általában magyarokból, és azok legtöbbje gyors, korrekt, kényelmes. De a külföldiektől tartok a mai napig.
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
A Banggood tele van álom műszerekkel, csak kapkodom a fejem. Van olyan is, amin ott csücsül az AD 9850-es DDS generátor is 125MHz alapórajellel. Komplett dobozolt műszer is kapható kedvező áron.

A Banggood azt írja, hogy ár tartalmazza az ÁFÁt.
Aminél ott van, hogy CZ raktárból jön, az gondolom európán belüli és vámmentes vajon?
Szerintem megvan a karácsonyi ajándékom.
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Hali!
Csak ismert!!! banki jellegű helyen szabad megadni kártyaszámot/kódot, akár külföldi (paypal, alipay) akár magyar- ha a magyar webáruház nem dob át valamelyik bank fizetési felületére, már hanyagolom is, persze a weboldal valódi címekről meg kell bizonyosodni...
Semilyen eladónak nem szabad megadni a kártyaadatokat, nem tudni mikor él vele vissza...
(#) niedziela válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 23, 2021 /
 
Nyugodtam vásárolhatsz kártyával.
(#) antiktelefon válasza niedziela hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Üdv!
Ha van nemzetközi csomagkövetés, ami szerint a csomag Bp-n van már de hónapok óta nem jön meg, akkor hol és hogyan lehet utánakérdezni, hogy mi van a csomaggal?
Ali nem fizet semmit, mert csomagkövetés szerint itt van már az országban.
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
A Posta ügyfélszolgálatnak írtál levelet?
(#) antiktelefon válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Az a gond, nincs rendes csomagkövető szám, amit bármelyik oldaluk bevenne mint szám.
Milyen címre és mit írjak, hogy valaha is ránézzenek?
Ez a kettő van:
813532460791042öt

15827190000023438360112kettő
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2021
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Az alinak megmondod, hogy a posta nem tud a csomagodról, hozzád nem érkezett meg. Ezután vissza szokták adni a pénzt. A varázsszó "the local post office does not know anything about my parcel".
Utána kérdezni pedig a posta ügyfélszolgálatán tudsz, ahol a szokásos blabladumát fogják lenyomni, hogy csak a R[A-Z]...AA-ZZ csomagokat nyomkövetik, a többit nem.
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Melyik fuvarozó szállítja?
(#) nedudgi válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Az "itt van az országban" elég rossz duma. A tranzit (vámoltató) országra gondolnak, vagy Magyarországra? Honnan kapta az AE a visszajelzést? Ugyanis mostanában mindez nehezen kideríthető, csak "destination country" látszik a nyomkövetésben, néha kétszer is.
A helyes címzés is megkérdőjelezhető, esetleg olvashatatlan. Az első szám vagy öt fuvarozó társaságnál lehetséges.
(#) solti_imre hozzászólása Aug 26, 2021 /
 
Kb. 2000 rendelésem volt az Ebay-ről - most megvárom, amíg a kínaiak feltöltik az EU-n belüli raktáraikat, addig semmit nem vásárolok!
(#) pipi válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 1
 
Alinál akkor tudsz reklamálni, ha leketyeg a szállítási idő az ali oldalán. Akkor meg kell írni, hogy nem kaptad meg, és teljes refund-ot kérsz, megigéred, ha mégis megkapod később, akkor visszafizeted. Májusi csomagom pihen Liege-ben 2 hónapja nem mozdul, idő lejárt, visszakértem/kaptam. Azt hogy Liege-ben van a packageradar.com-on láttam,
June 10 02:47 In transit - Arrived at the waypoint Liege
az ali oldalán
2021.06.10 02:47 (GMT-7): Arrived at destination country amiből a "destination" ugye ezek szerint nem igaz...
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 1
 
Vámmentes, több minden jött így mostanában. És elég gyorsak is, általában 5-6 nap alatt ideér. Mondjuk a házhoz szállítás a Packeta-nál sokszor azt jelenti, hogy leteszik egy közeli csomagfelvevő ponton...Ehh.
(#) img válasza pipi hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Használj virtuális bankkártyát amire mindig csak annyi pénzt teszel, amennyi az adott vásárláshoz szükséges, mert úgy nem tudnak megkopasztani.
(#) Electronix válasza bbb hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
A nyomköbetés része nem teljesen igaz, pl. ez is működik
https://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/nyomkovetes?ids=00664300421976271606
(#) bbb válasza Electronix hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Idézet:
„Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.
Elektronikus nyilvántartásunk alapján a megadott azonosítószámú küldeményről nem rendelkezünk információval, mivel az nem postai azonosító.
A postai szabvány azonosítószámok első két betűjele:
• postacsomag esetén: CA-CZ tartomány
• könyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány
• EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány
ezt követi 9 számjegy, majd a végén ismét két betűjel, mely a feladó országot azonosítja.
Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a fenti szerkezetű postai azonosítót, úgy a Magyar Posta nyilvántartásba vétel nélkül kezeli és az életútjáról sem rendelkezik információval.
Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál. Az ilyen azonosítóval rendelkező küldemények áru tartalmúak, a belföldi hálózatban kezelésük nem könyvelt küldeményként történik, a nemzetközi előírásoknak megfelelően. Ezen levélpostai küldeményeket a postaigazgatások a feladást követően a szállítás során nem veszik nyilvántartásba.
A küldemény esetleges megérkezéséről javasoljuk a helyi kézbesítő postán érdeklődjön.
A témával kapcsolatban a honlapunkon található tájékoztatás a következő linken: https://posta.hu/tudta-e_on_azonosito_20181116
Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítettünk Önnek.


Ilyen és ehhez hasonló tartalmú leveleket kaptam már tőlük hasonló megkeresésre. Az, hogy a rendszerükben mégis benne van, nem jelent semmit, a hivatalos válaszuk az, amit fentebb olvashatsz.
(#) helektro hozzászólása Aug 26, 2021 /
 
Sziasztok,

Tegnap rendeltem a JLCPCB-től NYÁK-okat. A fizetésnél feltüntettek "Customs duties & taxes" címszóval fizetendő tételt (a gyártás és a szállítási díj mellett). Ki is fizettem, majd utána megnéztem a letölthető számlát, de azon már ez a tétel nem szerepel, csak a gyártás és szállítás költsége (a számlán a szállítás költségébe olvadt be ez a tétel, azaz a szállítás ennyivel több lett).
Aki mostanában rendelt a JLCPCB-től, mi tapasztalt? Kellett fizetni Áfát a csomag átvételhez? Nektek a számlán fel van tüntetve ez a vámtétel? Ez így "normális", hogy kifizettetik ezt a tételt, de a számlán ez már nem szerepel, mintha nem is fizettem volna?
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Na a posta most küldött sms-t, hogy vámkezelték a csomagom, fizessem ki a szolgáltatásuk díját... Nagyon örülök neki, hogy az előre megfizetett áfa mellé a továbbpöckölésért kérnek díjat. Nem teljesen látom be, hogy ha az expressone futárszolgálat hozza ki, akkor miért nem volt ez a díj, míg ha a posta, akkor ők ráteszik. Úgy néz ki teljesen véletlen melyikhez kerül és kell-e érte plusz fizetni, hogy megkapjam a csomagom (ezek aliexpress standard shipping szállítással jöttek). Holnap majd jól rákérdezek telefonon, hogy is van ez, azért miért kell díjat fizetni, amivel amúgy semmi dolguk (mivel lazán 0Ft ÁFA tartalmat írtak az online felületen, de a "szolgáltatásuk" díját kérik).
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Nincs benne a rendszerükben, ezt biztos forrásból tudom. Amit Electronix linkelt, az valami teljesen más.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
Van kavarás.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
NA egyszerű: A navnak ez "sok" lett volna ezért kiszervezték a munkát egy alvállalkozónak. Az alvállalkozó meg kiszámlázza darabra. Csak egy kicsit aggályosnak tartom a dolgot hogy egy sima postai dolgozó is megtudhatja mi van a csomagban. Habár nem szokásom semmi olyasmit rendelni netről. Aztán meg ha ki is fizetem a csomagért a kezelési díjat méh nincs is könyvelve azt a postás simán ellophatja.
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Már lezárta az ali a disputeot, hogy a posta szerint a csomag delivered nem csak itt van az országban, szóval 0Ft-ot adnak.
Csak kínai csomagszám van, az alapján meg nem kereshető, kb esélytelen a dolog.
Ami nagyon fontos, azt duplán vagy triplán rendelem, de ez viszonylag drága és ritka tétel, így nem tudtam máshonnan megvenni.
Persze a cuccot az eladó újralistázta más szám alatt, hogy negatívot véletlenül se tudjak nyomni rá.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2021
(#) yodee válasza helektro hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Én is a minap rendeltem. Europacket szállítással. Nekem ott van a számlán. Te melyik szállítást választottad?
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Nem hívtam fel őket végül, megtaláltam a honlapjukon a választ, ami persze pofátlanság, de kiírták... Érdekes, hogy az expressone egy fillért nem számított fel ugyan erre. A posta pénzéhes pofátlan banda.

Kell-e postai díjat fizetnem, ha a vámkezelést a NAV eVám felületén végzem el?
A vám-árunyilatkozat benyújtását a NAV eVÁM felületén is megteheti, ahol az áfát és az esetleges vám összegét is rendezni tudja. A Posta ebben az esetben közreműködőként vesz részt küldeménye vámkezelésében, melyért közreműködői díjat számít fel. Ennek összege – az áru értékétől függetlenül - 799 Ft*. A díjat a küldemény kézbesítésekor vagy postán történő átvételekor tudja kifizetni.
*2021. július 1-jén érvényes díjszabás szerint.

Miért kell vámkezelni azokat az árukat, amelyeknél az áfát a webshopban már kifizették (IOSS alkalmazásával)?
A vámeljárás során minden EU-n kívülről rendelt áru tartalmú küldeményhez vám-árunyilatkozatot kell benyújtani a NAV felé, függetlenül attól, hogy az áfa megfizetésére a külföldi webáruházban előzetesen már sor került-e. A Posta a vámügyintézésért a Postai Szolgáltatások Általános Szerződéses Feltételekben meghatározott közreműködői díjat számít fel, melynek összege online fizetés esetén 399 Ft*, kézbesítéskor történő fizetéskor 799 Ft*.
*2021. július 1-jén érvényes díjszabás szerint.

A NAV eVÁM rendszerét használtam vámkezelésre, áfafizetésre, mégis fizetnem kellett a Postának is, miért?
A Posta ebben az esetben közreműködőként vesz részt küldeménye vámkezelésében, melyért közreműködői díjat számít fel.
(#) mcc válasza helektro hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Nekem már két adag panel jött a JLCPCB-től Europacket-el. Én is kifizettem előre a vámot, áfát. Simán jön, MPL kihozza és a kezedbe nyomja, fizetni nem kell. A nyomonkövetésben is látszik, hogy "DE" végződésű azonosítót kap, miután Európába megérkezik. Ezért a Magyar Posta számára német küldemény.
(#) helektro válasza yodee hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
A legutolsót, a legolcsóbbat: "Standard Special Air mail". Itt írja is, hogy "Taxes (VAT) will be levied at the check-out point for the order with an intrinsic value ≤150EUR according to EU VAT reform. If customer receives the notice of tax payment from logistics provider,please refuse to pay and contact us."
Az egyik képen látszik, hogy mit fizettem ki, a másikon a számlán lévő összegek. Mondjuk a "fizetett" adó az nem 27%. de most nem is az a kérdés, hogy ez miért ennyi.
(#) Kovidivi válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Ez azért a szégyen kategória tényleg.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Mindenre van magyarázat. Hát persze.
(#) Régi motoros hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Azért érdekes, hogy ameddig összeghatártól függően vám és áfamentes volt a csomagbehozatal kínából, addig a posta se kért egy vasat se. Most, hogy minden csomag után áfát kell fizetni, rögtön a posta is megvág 800Ft-al minden egyes csomag után.
Röhely, hogy veszek egy 1000-1500Ft os kábelt PC-hez fizetek 270-300Ft áfát, a posta meg 800Ft -ot lop tőlem (mindenkitől) minden ilyen ügyleten.

Nem is értem, ez miért nem számít tisztességtelen kereskedői magatartásnak, és büntetik meg jól már végre őket.

Az érdekelne, hogy lehet ebből a postát kihagyni van erről valakinek információja?
Következő: »»   216 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem