Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   236 / 251
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ja,elfelejtettem írni hogy a nav küldte.
(#) sany válasza dara hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Biztos nem kamu e-mail volt? A NAV nevében is kaphatad?
(#) dara válasza sany hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Hát a linket igy irja posta.hu/szolgaltatasok/vam.A linkre kattinva jön a posta oldala és a küldemény azonosító valamint a hozzáférési kód megadása után dobta ki az egypercel későbbi fizetés lehetőségét.Na most esett le ez nem is a naw hanem a posta.Na mindeggy a postátó is szép amit csinálnak
A szöveg:Nemzetközi küldeményét vámkezeltük.Na ezér gondoltam hogy a naw.
(#) Lacika71 hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Rendeltem a vevor-ről egy villanymotort. Múlt hét péntek kora este. A csomagot feladták és német országot átszelve hétfőn kora reggel a magyar királyi posta megkapta. Most kapom a 3. értesítést szerda majdnem éjfélkor, hogy megérkezett Fótra. Remélhetőleg holnap már kézbesítik. Másnál is ilyen vad a tempó?
(#) antiktelefon válasza Lacika71 hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Elég sok eus raktár van már, a Vevor baromi gyorsan szállít, de jellemzően Lengyelország felől jön és szerencsére nem postával az ilyesmi. De alin is van boltjuk és viszonteladójuk is, érdemes azon át venni, akkor több garancia van, ha gond lenne meg a szállítást rendes futár végzi, nem MPL meg GLS. Csomó dolgot kifejezetten eu raktárról keresek, ha nem nagyon egzotikus dolgot veszek és pár nap alatt ideér. Persze ha olyan speciális ic vagy BGA-s kellék kell, amit amúgy is pár tucat eladó árul csak és kb 1-2 forrásból, akkor az Kínából fog jönni, de az is hamar ideér.
(#) uniman hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
A PayPal most 2000 Ft-ot "osztogat"...(Legalábbis azoknak tuti, akik már egy ideje inaktívak voltak-mint pl. én) Nem kamu, nekem már jóva is írták a számlámon!
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022

2000.jpg
    
(#) Massawa válasza Lacika71 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Az utobbi idöben a kinai csomagok is pár hét alatt megérkeznek. korábban honapokig kellett várni.
(#) tépapa válasza Massawa hozzászólására (») Okt 15, 2022 / 1
 
Lehet.
Nekem a kinaiwebaruhaz pont hu - val kapcsolatban ellentétes a véleményem.

Hónapok óta semmi.
A pénzt átutaltam, de nincsen áru.
Nem vág földhöz az a húszezer, de tanulságnak jó.

Szerintem egy tolvaj banda.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) tépapa hozzászólása Okt 15, 2022 /
 
A magam részéről maradok a belföldi forgalmazóknál.

Hiába "olcsó" valami, ha soha nem jön meg.
Az bizony nagyon drága a semmire.

A belföldi webáruházaknál megjön a csomag és fizetem.
Nem küldök előre pénzt a semmire.
(#) Massawa válasza tépapa hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Én ilyenektöl soha nem rendeltem. Egyenesen Kinábol, és eddig csak a pandémia alatt voltak gondok, de mindent tisztességesen és gyorsan elintéztek.
Amiota lehetséges én is a kinai webshopok europai raktárait helyezem elönybe, onnan napok alatt megjön az áru.
De az augusztusi rendelésem meglepett. Alig 10 nap alatt ért ide, minden gond és extra kiadás nélkül.
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Ilyet kaptam én is, aztán mikor be akartam lépni, rögtön sírt, hogy ellenőrizni akarja a személyazonosságomat, és felajánlotta az évek óta megszűnt telefonszámomat, majd kérdezte,
hogy SMS-t vagy hívást szeretnék.

De egyébként már többször is tapasztaltam, hogy amikor azonosítani akart valaki,
arra elfelejtett rákérdezni, hogy az 5-10 éve regisztrált telszámom ugyan nem változott e?
Ilyen agytröszt programozóknak is adnék vagy két év kézlevágást...
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022

Paypal.png
    
(#) tépapa válasza Massawa hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Én is azt hittem, hogy ennek az oldalnak Magyarországon van a raktára.

Szerintem SEHOL NINCSEN.
Ez csak egy kamu oldal lehet.

Saját bevallásuk szerint is a briteknél van bejegyezve.

Szerintem meg sehol.
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Nem tudom mit izgatod magad.
Ha megszünt a telefonszámod, akkor amugy sem tudod magad azonositani, azaz be kell menned a profilodba és átirni a számot.
Ezt a technikát már több rendszer meg bank használja.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Nem izgatom magam, attól a 2000 Ft tól nem lennék gazdagabb.
A probléma ott gyökeredzik, hogy belépni sem lehet azonosítás nélkül, azt hittem világos...
Tehát ez pontosan a 22-es csapdája, amit már nem először tapasztalok.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) tépapa válasza Bakman hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Engem nem zavar, ha keresni akar rajta, hiszen azért csinálja.

De a egy az egyben lenyúlja a pénzemet, az már zavar.

Leírja, hogy mennyiért adja. Ha nekem megéri, akkor megrendelem.
Ha meg az a célja, hogy meglopjon, az már foglalkoztat.

Hol lehet ezeket a férgeket "feldobni"?

Ha a meghirdetett árért küldi, nekem jó. Tök mindegy, hogy mennyit keres rajta.
Hiszen, kettőn áll a vásár.

A szimpla lopás meg nem vásár.
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Ha annak idején netán elmulasztottad a reg-ben a tel. számodat módosítani...ki hibázott?
(#) Bakman válasza tépapa hozzászólására (») Okt 15, 2022 / 1
 
Otthonról, egyszerűen: Rendőrség ügyintézési portál.

A linkeket azért mutattam hogy lásd, nem te vagy az első, akit átvertek. Ez egy erre szakosodott oldal. Ha elegen feljelentik őket, előbb-utóbb a körmükre néznek. Ők elsősorban arra apellálnak, hogy a megrendelő csak legyint egyet. Tiszta hasznon...
(#) Régi motoros válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Nem érted a lényeget...
Ha ők akarnak azonosítani, miért a felhasználónak kell szívni azzal, hogy ha egy állítólagos profi programozó csapat nem képes lekezelni olyan egyértelmű hibát ami igen is előfordulhat...

Ha egy program úgy van megírva, hogy ha az bármikor is végtelen ciklusba kerülhet,
az a program egyértelműen hibás, és nem a felhasználó feladata, hogy valahogy megoldja.

Tehát akkor az kinek a hibája, hogy nem lehet e-mail, vagy egyszerűen egy új telefonszámos azonosítást kérni? Azt meg se merem kérdezni, hogy mi van azokkal aki egyáltalán nem is akarja,
hogy a telefonszámát használják azonosításra?

Ui.: Skrill számlámmal szinte ugyanígy jártam, még vagy 10 éve regisztráltam és volt rajta egy kis píz amit mostanában utaltam ki. Persze ott is elkezdték az azonosítást, mert már évek óta rá se néztem.
Ott ugyan e-mail azonosítás volt az első körben, amit szintén nem ajánlott fel a rendszer, kb két hetembe került, hogy beregisztráljanak egy új mailt, amivel be tudtam lépni.
Aztán a pénzkiutalásnál jött az újabb hidegzuhany, mikor fényképes azonosítás kellett nekik a kiutaláshoz. Persze a rendszerük olyan kaka, hogy vagy húsz szelfi és feltöltött igazolványkép után se fogadták el. Újabb két hét és veszekedés meg nem tudom hány mail árán sikerült elfogadtatni velük az azonosítást végre...

Mindez szintén azért, mert a rendszer rosszul van megcsinálva...

Persze tudom, te biztos még a sarki zöldségesnél is bejelented a telszám változásodat.
Nem mintha évenként cserélném én is, de a negyedik X -en túl, ez még csak a harmadik számom.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) uniman válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Engem az MVMNEXT vert át...mivel elmulasztottam gázóraállást digtálni a múlt hóban...most 50m3-ért 19000-es számla jött. Persze megreklamáltam, de már a bank kifizette nekik...
Itt is a hibás szoftverük átsorolt más "kategóriába".

Szóval... értem én!
De az eBaj-ra vissszatérve: sima ügy egy telefonszámot átírni a reg-ben! Persze ezt addig kell megtenni, amíg be tudsz lépni... Remélem érted, amit írok.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Ja és ez utóbbi sem azért változott, mert én akartam, hanem kaptam cégest,
és a sajátot nem töltöttem már fel, mert pénzkidobás lett volna még azt is életben tartani.
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 / 1
 
Ha bárki bármikor másik telefonszámra kérheti az azonosítást, akkor annak semmi értelme nem lenne. Tegyük fel valaki hozzájut a jelszavadhoz, belép, majd a kétfaktoros autentikációnál kéri, hogy ugyan ne a te korábban regisztrált számoddal, hanem az ő saját számával autentikáljon, ezzel kijátszva azt. Ez nem a profi programozó hibája sőt ellenkezőleg, akkor nem lennének profik, ha ezt megengednék.
(#) Régi motoros válasza majkimester hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Igen, és ha nem azt kérné a rendszer, hogy a telszámra küldött kódot írjam be, hanem mondjuk a regisztrációnál megadott kérdésre válaszoljak akkor mehetne a sunyiba az is aki megszerzi az azonosítóm és a jelszavam, mert a kérdésre akkor sem fogja tudni a választ, hiába a saját számára ment a kérdés...
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
A kétfaktoros autentikációt az EU írta elő 2019-ben minden banki online szolgáltatás biztonságossá tétele miatt. Ezt alkalmazza a Paypal is. Tetszik nem tetszik ez van. Lehet ezen hőzöngeni, mert tulajdonképpen nem kényelmes, de a te biztonságodat szolgálja.

A két faktor valamelyike:
- Tudás: Pl: password, PIN vagy az regisztrációkor megadott kérdésre válasz
- Tulajdonlás: Pl: telefon, RSA token
- Örökölt tulajdonság: ujjlenyomat, arc felismerés

E három kategóriából kettőt kell alkalmazni. A jelszó és a kérdés azonos kategória, ezért az eleve nem jó.
(#) majkimester válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
A mobil számok hordozhatósága kb. 10 éve van, a privát számodat simán bevihetted volna a céges flottába. (Én így tettem, amióta mobilom van ugyanaz a számom.)
(#) proba válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
A régit nem pénzkidobás életben tartani, mi lesz ha nem lesz céges, és a cég nem adja oda az új számot neked ? A másik amibe most is belefutottál, az ember telefonszámát manapság már csak saját maga nem tudja, a több 100-1000 weblap/telefon kíméletlenül őrzi, és használná. Nekem is volt ilyen dilemám, és 2-3 év után is van olyan elfeledett hivatal, aki a régi számon akar még keresni.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 18, 2022 /
 
Próbáltam keresni négyszögletes LED -et, de csak 5x2mm -est találtam. Lehet én vagyok a pancser,
de nekem 10mm széles kellene, találkozott már valaki olyan méretűvel? Igazából az sem volna fontos, hogy RGB legyen, elég ha csak két színű (dual) RG. Lehetőleg három kivezetéssel, a paralel nem jó.
Színben piros és zöldre volna szükség, és sárgára de ha mindkettő világít, az pont sárga.
(#) sany válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Össze kell ragasztani a kettő 5 mm-est.
(#) Régi motoros válasza sany hozzászólására (») Okt 18, 2022 /
 
Öööö, hát mondjuk az is egy megoldás, de jobban szeretném, ha egy tokban lenne.
Mint régen az Amiga 1200 HDisk FDisk és Power LED -jei...
(#) antiktelefon válasza tépapa hozzászólására (») Okt 18, 2022 / 1
 
Az említett oldal annyit csinál, hogy mivel lusta vagy aliexpressre belépni elveszik a pénzed, leveszik a profitjuk és helyetted megrendelik. Kb mintha a szomszédod megkérnéd vásároljon be neked és a visszajárót lenyúlná.
Attól még mert te ilyen helyről rendeltél az aliexpress teljesen rendben van, Persze az eredeti oldal, nem a .hu meg hasonlók...
Ha a csomag elveszik, dropshipping oldalnak fogalma sincs róla nem követik, ha eleget piszkálod őket, lehet saját zsebre visszafizetik és annyi. Sok év alatt egyszer volt, hogy csomag nem jött meg és nem fizették vissz aés akkor tőlem 200m-re a magyar posta hagyta el és letagadták a csomag létezését.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2022
Következő: »»   236 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem