Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   242 / 251
(#) Bakman válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Az eMAG kb. olyan, mint az eBay vagy az AliExpress. Felületet biztosít, hogy te mint vevő és x, mint eladó egymásra találjatok. eMAG bezsebel némi közvetítő díjat, a többi a ti dolgotok. Kb.

szerk.:
Találomra kattintottam, lásd melléklet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Aha! Köszönöm. Valahol sejtettem, hogy én vagyok a lüke.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 26, 2023 /
 
Ha már a hibáknál tartunk, nektek is szoktak az aliexpress rendszerben random eladók Unknown message type üzenetet küldeni minden ok és előzetes csevegés nélkül?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2023
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Azok a reklámok, melyeket olyan eladók küldenek, akiktől már vásároltál. Az ismeretlen típust meg a mobil appban tudod megnyitni (elvileg, mert az nekem sincs fent, így ellenőrizni nem tudom).
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Ok, sok olyan van köztük, akitől nem is vettem semmit, szóval maradjunk annyiban, hogy reklám.
(#) img válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 26, 2023 / 1
 
14 napon belül visszaküldheted és indoklás nélkül is vissza kell venniük, visszautalják a vételárát, te meg megveheted egy szimpatikusabb helyen.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Valóban reklám,
1. nézd végig az ali beállításaidat és kapcsold ki ami nem kell
2. mobil appban (csak!) az üzenetet megnyitva, felül a 3 pöttyre kattintva ki tudod kapcsolni a pirosat. Sajnos vásárlás esetén automatikusan bekapcsolódik az adott eladóhoz...
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
És jól látom, hogy ezt a webes felületen akkor ki se lehet kapcsolni? Na mindegy, csak ezért nem teszem fel a mobil appot. Nem dől össze a világ, ha néha ki kell törölgetni egyet-egyet.

Ui.: Az sokkal jobban zavar, hogy két követési számból az egyik helyett miért nem barcode-ot tesznek ki. Az összesítő lapra mehehte nyugodtan egy QR kód, a követési oldalra meg a Bar kód.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Az első képem mobil app-ból, a második képem PC webes
(#) Melphi hozzászólása Máj 5, 2023 /
 
Sziasztok!
Alin ugye nem lehet Paypall fizetni, akkor milyen más megoldás lehet ami hasonló biztonságot ad, nem szívesen fizetnék egyböl kártyával.
Köszönöm.
(#) bbb válasza Melphi hozzászólására (») Máj 5, 2023 / 1
 
Kicsit olvass vissza!

Egyes eladóknál lehet fizetni PayPal szolgáltatással is. De ezen kívül némelyiknél a Google Pay is működik. Valamelyiknél meg láttam már még egy félét is...

Én közvetlen kártyáról fizetek a termékekért, eddig ebből nem volt még gond az évek során.
(#) Melphi válasza bbb hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Köszőnöm.
(#) elactrofan válasza Melphi hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Nekem van egy virtuális kártyám a díj csomagban arra mindig annyit teszek amit fizetni kell igy a fő kártya nincs használatba.
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Igen, én is a virtuális kártyát akartam javasolni, mert nekem is az van arra az esetre, ha nincs PayPal.
(#) pipi válasza Melphi hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Az alipay ugyanolyan biztonságos, mint a paypal
(#) antikzsolt válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Hogy működik ez a virtuális kártya? OTP befáradni azt személyesen kell intézni?
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 5, 2023 /
 
Bankonként változó és az is, milyen kártyát kapsz, már ha kapsz egyáltalán valamilyet. Ha kapsz, akkor az első pillantásra normál bankkártyának tűnik de nincs rajta sem mágnescsík, sem chip, így azzal pl. boltban nem tudsz fizetni, automatánál kp-t felvenni. Ugyanakkor van száma, lejárata, biztonsági kódja, amivel tudod használni a neten. Átvezetéssel lehet pénzt rakni rá, ami egy-két perc után már elkölthető. Célszerűen kicsit többet, mint amennyit el akarsz költeni.

CIB banknál online lehet igényelni, OTP-nél a leírás szerint be kell fáradni és csak adatokat kapsz, plasztik kártyát nem: webKÁRTYA.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
A "befásradásnál" azért jóval több kell... Csak akkor kapsz ilyen "virtuális" kártyát, ha a megfelelő számlacsomagod van, vagy arra átváltasz.
Azonban a számlavezetési díjak (meg az éves kártyadíjak, meg az egyéb költségek) útvesztőjében nehéz kiigazodni. (Nekem azért nincs, mert a mostani havi költségem többszörösét kéne fizetnem, hogy legyen olyan számlacsomagom, hogy igényelhető legyen hozzá a webkártya.) Na meg talán olyan bankkártya sem igényelhető ahhoz meg, amit használok.
(#) morgo válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Ezért használok megfelelő bankot. Gyakorlatilag költségek nélkül, két kattintással akár minden tranzakcióhoz másik virtuális kártyát igényelhetek. Ráadásul a pézváltás is középárfolyamon történik, rejtett költségek nélkül.
(#) img válasza morgo hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
És mi benne a trükk? Átlagemberek számára is hozzáférhető? Melyik bank ez és milyen számlacsomag, ha nem titok?
(#) uniman válasza morgo hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Az OTP-ről volt szó. Gyanúm szerint a te bankod nem is magyar, személyesen nem is tudsz velük érinkezni... (én '89 óta egyetlen bankot "használok") .
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Nagy valószínűséggel a Revolut-ról van szó. Magában az intézményben van némi kockázat (homályos pénzügyi beszámolók), de ha nem tartasz náluk jelentős összeget, nagy baj nem lehet.
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Én is erre a "cégre" gondoltam...a netes csalók kedvence! Kinyomozhatatlan (a magyar szervek által) az egyszer használatos "kontók" tulajdonosa.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) Placi84 válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Nem tudom neked mid van, de nekem OTP NET számlacsomagom van, amihez alapból jár virtuális kártya díjmentesen. Nem tudom pontosan mennyi a havi díj, de valami pár száz forintról beszélünk csak. Minden más rajtad múlik, hogy mennyibe fáj a hónap végére.
Kérlek ne dezinformálj.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) uniman válasza Placi84 hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
A hirdetményüket ne tartsuk "dezinformációnak"...de nem is egyszerű így a neten keresztül kiigazodni rajta. Meg sok minden más is számít...el kell olvasni. Engem személyesen "dezinformáltak" a bankban...igaz pár évvel ezelőtt.
A NET havidíja 1 746 Ft-1 833 Ft/hó (ha bizonyos feltételek nem teljesülnek! -mint nálam!)
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
/Megnéztem: most 382+162(netbank) Ft a havidíjam/
Nem mellesleg most már a NET Számlacsomag nem is igényelhető, ahogy az én 1989-es "csomagom" sem...
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) cua válasza img hozzászólására (») Máj 6, 2023 / 1
 
En 5+ eve hasznalok Wise-t (volt TransferWise), mindenfele problema nelkul.
Rugalmas, olcso, kenyelmes. Virtualis kartyat az alkalmazasban hozhatsz letre/torolhetsz, ahogy tetszik. Ha ugy altalaban van szukseged valami online platformra, akkor ezt erdemes kiprobalni.
Vegyesen tarolok rajta EUR/NZD/USD/HUF currency-t, ezek kozott barmikor talicskazhatok tetszoleges osszeget (ami pl az elmult egy ev forint fetrengesben nagyon jol jott), nincs rejtett koltseg, az arak transperensek.
Igenyelhetsz termeszetesen fizikai kartyat is, emlekeim szerint az ingyenes.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Köszönöm, így már értem, mert hallottam róla.
(#) img válasza cua hozzászólására (») Máj 6, 2023 / 1
 
Köszönöm, nekem is van (Transfer)Wise-om.
(#) uniman válasza cua hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Az aliexpressen is használható?

Card_ali.jpg
    
Következő: »»   242 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem