Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS232 kérdések
 
Témaindító: tizedeske, idő: Júl 21, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 25
(#) icserny válasza jesszusom hozzászólására (») Szept 9, 2016 /
 
Idézet:
„Gyanítom valami registry mókolással meg lehetne oldani.”

Nálam előfordult már egyszer-kétszer (sokféle USB-s kísérleti kártyát használok), hogy az Eszközkezelőből törölgetni kellett a sok szemetet, de a Registry adatbázist közvetlenül soha nem kellett piszkálni.

Ilyet használok (Baite felirat van rajta), nem egy ökör ára, ezzel is próbálkozhatsz!
(#) jdani hozzászólása Szept 10, 2016 /
 
Üdv. Van egy szatelit dekóder, ami a kódolást RS232 keresztül tudja továbbítani egy msik gépre.
Tehát van egy szerver, ami küldi a kódolást a kliensnek, így elég csak a szerverbe smartkártya.
Kérdésem az, hogy lehet-e RS232 osztani? Mondjuk Lenne egy szerver, de több kliens..
Létezik-e valami RS232 elosztó?
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 8, 2017 /
 
Sziasztok. A következő volna a kérdésem: Volna egy olyan eszközöm (eprom égető) ami RS-232C-n kommunikál. Eddig volt hozzá egy gyári kábelem,de vissza kellet adnom,így sajátot kell készítsek. Itt látható a DB25-ös csatlakozó ami a gépen megtalálható,most ebből kéne nekem a számítógép "COM" portjára (DB9) kábelt készíteni. Valaki esetleg tudja az összekötését a kettőnek? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Az Echosmart beltérikhez létezett egy doboz,amire 8 v. 10 beltérit lehetett kötni. Nem tudom mi volt benne,tizenpárezer Ft volt anno. Az is ezzel kommunikált. Nekem csak kettő volt összekötve,így nem vettem.
(#) kzozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Mellékelt kép: DB25 - DB9 átalakító.

PDE9DB25.GIF
    
(#) proba válasza jdani hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ha oda-vissza beszélnek, akkor nem, ha csak egyirányú, akkor elég szétosztani a TXD jelet.
(#) szikorapéter válasza kzozo hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
A többi lábat nem szükséges bekötnöm?
(#) kzozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Első körben nem. Próbáld ki így, működnie kell. Ha mégsem, akkor a neten lehet talàlni teljes bekötést is.
(#) szikorapéter válasza kzozo hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Rendben,akkor megpróbálom így aztán kiderül hogy megy.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Az a 2 <-> 3 azért nem triviális. Ahogyan írták, ha nem megy, akkor meg lehet cserélni...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ha a kábel nem hosszú (mondjuk max 2m) akkor is szükséges a jelszigetelés?
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Nem értem mi az a "jelszigetelés" amiről beszélsz, de szerintem nem kell.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Az összes vezeték eret körbefoglaló szigetelés. Van amelyik kábelnél a házához forrasztják.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Ha egyébként van GND, akkor első körben csak dekoráció.
Ha nem működik a dolog, akkor az nem emiatt van...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 8, 2017 /
 
Értem,köszönöm,akkor elkészítem a kábelt ,utána kiderül hogy működik-e.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Ismét itt. Elkészítettem a kábelt de nem találja egymást a két eszköz. Ha megcserélem akkor legalább nem jön hibaüzenet az égetőtől,viszont ha nincs megcserélve transmit-állapotban az égető egy pici idő után (pár másodperc) hibát ír. Gondolom akkor valahogy a megcserélt vezetékeknél kell folytatni nem igaz?
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Szerintem kezdjed ott, hogy üresen (azaz nem összedugva a kettőt) melyik ponton mérsz feszültséget?
Ha mindkét oldalon mérsz valamelyik RxD/TxD lábon, akkor olyan kettőt kössel össze hogy: van feszültség -> kimenet/nincs feszültség -> bemenet.
Ezekből ugye kettő van, plusz a GND.
Ha a programozón nem mérsz sehol feszültséget, akkor úgy csinálták meg, hogy a gép csatlakozójáról veszi a feszültséget. Akkor az egy másik történet, és még legalább egy vezeték kell pluszban...
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Akkor addig a többi lábat be se kössem csak az RX/TX lábat és a GND-t? GND az itt pontosan melyik láb?
(#) szikorapéter válasza proba hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Rendben,akkor átkötözöm,és meglátom mi történik (na meg mérek közben. ) Köszönöm a válaszokat.
(#) proba válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
A magam esze szerint egy berendezést rákötnék normál módon, rendes kábellel. Ennek működnie kell. Utána a többi berendezésre csak az RS232 vezérlő jeleit (RTS,DTR) , és a TXD és GND lábat a már működőről párhuzamosítva . ha ezzel megelégszenek , győztél, ha nem, akkor valószínűleg csak valami nagyon aktív eszközzel tudnád szétosztani.
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Feb 10, 2017 /
 
Az RS232 vezetékét meg lehet osztani:
A szatelit dekóder TxD -jét eljuttatod az összes gép RxD -jére. Csak egy gép TxD -jét kötöd a szatelit dekóder RxD -jére.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2017
(#) cimopata hozzászólása Jún 4, 2017 /
 
Üdv.

Van egy ilyen cuccom:Bővebben: Link

Az a baj, hogy rámérek szkóppal és a kimeneti jel maximum 1,8V és nem billenti a procit amit kellene.
Az adatlap szerint 3,3V vagyis ír tőbb féle kimenetet de nem igazán világos hogy miért is csak 1,8V a kimenet. Tudna valaki javasolni megoldást hogy nagyobb jelet adjon? Valamit át kell rajta állítani esetleg?
(#) cimopata hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Üdv.

Tudtok javasolni olyan USB RS232 átalakítót ami támogat 9 bites kommunikációt? Illetve valamilyen programot vagy terminál programot mint pl a Realterm ami szintúgy kezeli.
(#) Hp41C válasza cimopata hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Mira szeretnéd használni a 9. bitet? Cím / adat jelzésére?
(#) aroxol hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Két soros vonalat szeretnék közösíteni. Van két RX-TX páros, ezeket párhuzamosan használva, csak egy RX-TX-et szeretnék kapni.
Van erre valami cél ic? Vagy csak mikroprocesszorral lehet közösítem?
(#) kissi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szia!

A TX-ek kimenetek, azokat nem kötheted "simán" párhuzamosan, mert "az erősebb kutya él nemi életet" jelszó mentén összeakadnak és elfüstölhetnek ( pl. az egyik 0-t, a másik 1-et akar kiadni!)!

Az RX lábakat össze lehetne kötni, ha nem beszélnek bele egymás beszédébe, akkor még érthető is lesz a kimenetük !

Mire akarod ezt használni egyáltalán ( ha hol ezt, hol azt szeretnéd figyelni, akkor használj pl. relés váltást!) ?!
(#) aroxol válasza kissi hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szia!
Van egy állófűtés az autómban, ami az időzítővel sorosan kommunikál. Erre szeretnék egy távirányítót készíteni. Sajnos a kályhán nincs más indítási lehetőség. A timer ki van öntve, így nyomógomb nem hozzáférhető. Relé jó lehet,csak attól tartok hogy ha nem érzékeli az órát hibát tárol a kályha. A kommunikáció folyamatos, még kikapcsolt állapotban is.
(#) kissi válasza aroxol hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Akkor egy olyat csinálj, ami normál körülmények között "csak" továbbítja a jelet oda-vissza, viszont szükség esetén "beleugat" !
(#) aroxol válasza kissi hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Köszi, erre gondoltam én is.
(#) elso_ugro hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
fatti.tomtom hozzászólása Ápr 4, 2013 /

Sziasztok!
Az a helyzet, hogy van egy max3232-es RS232 szintillesztő áramköröm, ami hibátlanul működik. Két, egymással RS232 porton kommunikáló eszköz között figyelem vele az adatforgalmat (egyik irányban be van kapcsolva az echo, így látható mindkét eszköz által kiadott parancs és a válasz is. 19200 Baud). Ez az áramkör a PC egyik USB portjáról kapja a +5V-ot.

De egy PC RS232 portjára dolgozik, s CLEAR Terminallal jelenítem meg az adatokat. ...

ezt a progit hogy lehet meg szerezni ?

kellene nekem dos és win verzió is ...
hátha többet tud mint a saját logoló progim ...


nem lehet be lépni
mivel el van cseszve a beléptetés
már az egész interneten mindenhol.

még telefonnal sem tudok belépni.

de ha rossz belépő adatokat adok meg
akkor azonnal jön a válasz hogy nem sikerült ...

ezt direkt csinálja mindenki
vagy konkrétan
már csak ojanok irnak weboldalakat akik nem értenek hozzá ?

és ne jöjjön senki azzal hogy fejlesszem a gépemet.. meg haladni kell a kórral..
nem elég a 2 magos gép 2 giga rammal ?
mi kell ahhoz hogy pár szót elolvashassak ?
Következő: »»   21 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem