Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1001 / 1119
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Ez nem így működik... Jó minőségű RMA flux kell hozzá és stabil 240 fokos hot air+150 fokos alsó melegítő, habár utóbbi ennél elhagyható. Ezek nélkül nem lesz reflowolás, vagy szenesedik, vagy csak a hőtágulástól ideiglenesen jó lesz. Az időd pazarlod vele és a jövőben magadnak és ismerősödnek okozol kellemetlenséget ezzel, szerintem el kéne engedni, amúgy is messze túl gyenge még egy 480p-s youtube videó lejátszására is, még hardveres gyorsítással is. Nem ócsárolásból mondom, napi szinten foglalkozok kártyákkal és ennél sokkal jobb működő darabokat is raktam még börzén elvihetőbe.

Nem mondtam nem hardver hibás, pontosan ezt a kártyát már nem tudom, hogy jelenik meg, de ez a fajta minta lehet memóriavezérlő baj, maghiba és szoftveres is. ha nincs levert smd a kártya hátán, akkor hagyni kell dísznek, 128mb VRAM sajnos semmire sem elég. Persze, elvben The Neverhood meg ilyesmi el fog futni rajta, de amint megnyit egy böngészőt vagy képet akar szerkeszteni, el fog fogyni a semmibe, hiába régebbi dolgokkal terheled, a win7 alapvető funkcióihoz sovány, támogat DirectX 9.0-t, amivel a win7 minimum igényeinek legalját teljesíti.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2022
(#) deebo válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Hardver hibás.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 21, 2022 /
 
Üdv!

Van valami billentyűparancs, a vágólapra menteni egy játék 3D képét? A [PrintScr] gomb csak az asztalt rögzíti, nem értem miért. Tehát egy játék élőképéről akarok képernyőmentést készíteni...
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Böngészd át a játék beállításokat. Lehet hogy külön gomb van a mentésre beállítva. Régebben én is belefutottam ebbe a problémába de ha az emlékeim nem csalnak az online játék volt.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Elvileg van rá, de valamiért nem működik, hiába állítom át a billentyűt is.
Transport fever első rész. Megcsináltam a full magyaritás hozzá, és a főmenüt akartam kimásolni.

Szóval valami univerzális kombináció kellene, ami függetlenül működik minden 3D játékban.
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 / 1
 
Ha véletlenül geforce a vga ott vannak az experience beépülő felülete az szerintem tud játékbeli képernyőkép mentést készíteni, amd-nél nem tudok nyilatkozni.
(#) Régi motoros válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
AMD lenne, próbáltam keresni én is, de nem találtam...
Pedig feltételezem, hogy neki is van...
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Vigyáz lehet hogy a játékon belül mappába menti a képeket egyből. Nézd át ahová telepítetted a játékot.
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Installáld fel a "Fraps"-ot, abban állíts be egy mappát a képernyőképeknek, valamint egy gombot is, amivel képet lőhetsz, sok éve használom és jól működik.
(#) villanyipi válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
A mentési hellyel nem volt gondja, a játék nélkül csupán az asztalt mentette el neki, ezért linkeltem az amd suttogóját ott elvileg mindenféle formátumban menthet sőt talán stream funkció is van.
(#) Régi motoros válasza villanyipi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Nos, sajnos nekem nincs a fogaskerék ikon nem értem miért...
Viszont látok ott egy [Ctrl]+[F12] kombinációt, már csak a mappát kellene megtalálni.

Találtam egy ReLive mappát is, de oda se ment semmit...
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2022
(#) villanyipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Sajnos most geeforce-om van nem tudom megnézni pontosabban, de hátha valakinek akad amd és kipróbálja
(#) nagym6 hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Üdv. Holt tudom beállítani, hogy laptopon kettő közül melyik videokártya működjön? Dell E6530 laptop, Intel HD Graphics 4000 és Nvidia NVS5200M videókártyák. Köszönöm.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Igen oda menti, de csak akkor ha egérrel a kamera ikonra kattintok a beállításnál.
A billentyűparancsra valamiért nem reagál. (A főképernyőn meg nem lehet előhozni a kamera ikont.)
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Igen, a FRAPS az működik, de jó volna kideríteni, az AMD driverben a beépített képernyőmentésnek mi a billentyűkombinációja, vagy hogy kell beállítani azt...
(#) Régi motoros válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
A BIOS -ban nem lehet kiválasztani?
Ezt találtam hirtelen
, de az utolsó megjegyzés elég érdekesnek tűnik számomra (alul a kék sávban).
Miszerint:
Idézet:
„Note: In this configuration, the analog displays (LCD and VGA) are driven by the Intel Graphics and the digital (HDMI) by the nVidia Graphics controllers.

Megjegyzés: Ebben a konfigurációban az analóg kijelzőket (LCD és VGA) az Intel Graphics,
a digitálist (HDMI) pedig az nVidia Graphics vezérlők hajtják meg.”

Na most nem tudom az LCD kijelző (gyanítom LVDS csatlakozással) az mióta számít analóg kijelzőnek? Az alapból digitális... Vagy rosszul fordítottam volna?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Szerintem hagyjad a driveredet meg az egyéb hókuszpókuszokat, én se néztem meg sose, hogy az AMD videokártyám tud-e valamit, mindig is a Fraps-ot használom, ha játékban szeretnék képernyőképet lőni.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
A nem tudás még nem indok a szakmai kíváncsiság elnyomására, lenne amd-s vga-m én is kiaknáznám, nem pedig mindenfelé csili-vili suttyósággal kikerülném a kihívást
(#) Macsek71 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Nem próbáltam, de ez a trükk is használható lehet ( ? ). Előadás készítésénél biztosan

Idézet:
„A Microsoft elkészített egy Steps Recorder / Problémarögzítő programot is, mely leginkább olyan esetben jöhet jól, amikor több műveletet szeretnénk dokumentálni. Az előhívásához gépeljük be a Problémarögzítő kifejezést a Start menü keresőjébe, vagy a Win+R lenyomása után üssük be a psr szót a futtatás menüben.


Problémarögzítő

A rögzítés indítása után a program automatikusan képernyőmentést készít minden egyes műveletnél, sőt, egy kis szöveges magyarázattal is ellátja. A rögzítést a teljes leállítás mellett szüneteltethetjük is, így az extra, felesleges kattintások kimaradnak a program által elkészített képekből. Az elkészült anyagot .ZIP formátumban lementhetjük és megoszthatjuk másokkal.”
(#) Ragathol válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Persze.

WIN gomb + PrintScr, az eredményt a Képek > Képernyőképek mappában találod.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) antiktelefon válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
A biosban leginkább engedélyezni meg letiltani lehet a VGAkat.
Mi az oprendszer? Egyrészt win10 alatt van rá beállítás, masrészt nvidia vezérlőpanelben is lehet hozzáadni programokat. Ehhez a kártyához néha a jó driver sem szeret feltelepülni könnyen valamiért, de fel kell rakni, amit a win talál az nem elég.
(#) nagym6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Biosban nem találtam erre semmit. Nem értek eléggé ehhez, talán akkor nem is választható, mint fordítottad. Köszönöm.
(#) nagym6 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Win7. Biosban nem találtam erre semmit. Saját Nvidia Win7-hez driver van, simán települt. Köszönöm.
(#) Régi motoros válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Próbáltam, sajnos nálam ez sem működik...
(#) renegat1 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Szia! Az NVIDIA vezérlőpultban. Automatikus, integrált, illetve NVIDIA lehetőségek vannak.
(#) antiktelefon válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Akkor az nvidia vezérlőpultban válaszd ki, nekem angolul van, magyar opciókat nem tudom fejből, de csak pár fül van, végignyomogatod és egyértelmű lesz. Ha otthon hazsnálod és az akkuidő nem számít, rakhatod mindenre a dedikált Nvidia kártyát, de ez elég sokat fogyaszt, érdemes újrapasztázni és kipucolni a hűtőt, hogy ne melegedjen túl.
(#) Ragathol válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
win11 alatt müködik.
(#) Epu2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Csak feltelepítettem a megfelelő driver-eket és magától működött az erősebb, de együttműködve a másikkal. HP gép.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) Régi motoros válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Na ezt se láttam még, de úgy tűnik, használhatatlan (nálam legalábbis).

Az első képen magának az asztalnak kellene lennie, mikor a parancsikonra kattintok.
A többi már a játékban kattintás meg egérmozgás, ott sincs semmi.

Na de hogy még az asztalon a parancsikonra kattintást se kapta el...

Ja, és még mielőtt megkérdeznéd, igen engedélyezve volt a "Képernyőfelvétel engedélyezése".

Mondjuk már az eleve gyanús volt, hogy a kereső meg se találta se magyarul se angolul beírva.
Csak a futtatás menübe a "Psr" -t beírva tudtam elindítani...
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
Következő: »»   1001 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem