Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1000 / 1121
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Azt hiszem, itt az ideje feladni ezt a történetet, veszíteni tudni kell.
Köszönöm mindenkinek, hogy segíteni próbáltak!
Talán a hétvégén felteszem apróba az SSD-t.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 6, 2022 /
 
A "Windows boot manager" a win10 és
a "Samsung 470" a win7 a képeden.

Nem kell állítani semmit ha úgy csináltad ahogy mondtam.
Biosban a "Windows boot manager" legyen az elsődleges! Ha win7-et akarsz indítani akkor azt nem a biosban kell hanem (ahogy már mutattam) a gyors bootválasztó menüben. (kép)
Ne hagyd magad rossz útra téríteni. Windowsban semmit nem kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2022
(#) magyarzola hozzászólása Máj 6, 2022 /
 
Your M.2 SSD contains UEFI driver information within the firmware.
By disabling the CSM module Windows will read and utilize the M.2-specific UEFI driver.
fenti forditás
Az M.2 SSD UEFI illesztőprogram-információkat tartalmaz a firmware-ben.
A CSM modul letiltásával a Windows beolvassa és használja az M.2-specifikus UEFI illesztőprogramot.

Nekem van egy ASUS Q87M-E i5-s gépem 2db pci e foglalattal bele raktam egy nvm m.2 adaptert a pci expresbe
amibe samsung evo 980 nand van BIOS nem látja csm nincs a biosomba uefi le frisitve leg utolsó gyárira
Másik sata nand windows 10-11 alatt látja a pci express -be lévőt
meg is tudtam onnan formázni mért nem látjy a biosom a pci-t peddig biosba pci engedélyezve van bios új verziom
Version
3801
Date
3/22/2019

SOS
(#) Ragathol válasza magyarzola hozzászólására (») Máj 7, 2022 /
 
Nem is fog.
Az alaplapod gyártója nem rakta és nem is fogja belerakni ezt a funkciót a BIOS -ba, tessék új alaplapot venni.

Szerk.
De úgylátom lehet a bios -t modolni, saját felelősségre persze, hogy müködjön.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
(#) Doky586 válasza magyarzola hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ezért nem érdemes M.2 slottal nem rendelkező gépbe M.2 ssd-t venni. Vidd vissza és cseréld be 2,5" sata ssd-re.
(#) lelkes amatőr válasza magyarzola hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
Ez a samsung evo 980 ravasz egy jószág, én is kűzdök vele már vagy egy hete. Részsikereim vannak csak vele. Lásd: topic.
(#) magyarzola válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 8, 2022 /
 
köszönöm a hozzá szólásokat a bios modolás elég körülményes nem akarom hogy tégla legyen az alaplap biost 2019-es re le tudtam frisiteni tovább má nem küszködök. Veszek hozzá akkor egy külsö usb 3.0 házat bele rakom az 980 evot és jó lesz pendrájvként sima sata ssd-ém van vagy 4-db külömbozö méretbe.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2022
(#) antiktelefon válasza magyarzola hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Vagy logikusan gondolkozol és veszel egy z97-es alaplapot, a mostanit meg eladod, kb 10e lesz a különbség.
Amúgy meg egy spi eeprom 2 ezres programozóval, arduinoval vagy párhuzamos portrólis írható.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2022
(#) img válasza magyarzola hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Kicsomagolod ezt a ROM fájlt egy pendrive-ra és beírod a deszkádba a BIOS-a által tartalmazott EZFlash-el. Előtte és utána is nyomj a biztonság okáért egy BIOS default-ot, aztán ha megvagy állítsd be újra a dolgokat (előtte fotózd le a telefonoddal, ha nem tudod, hogy mit hogyan kell)! Nem űrtechnika.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2022
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 9, 2022 /
 
Üdv! Érdekes problémába futottam egy őskövület feltámasztása során.
Abit AS8-V lap, meg egy Pentium 4 530 CPU. W7 32bit. Az alap W7 VGA driverrel minden rendben.
Feltettem hozzá a Radeon 9600 Pro 10-2_legacy_vista32-64_wdm drivert, ezzel felismerte az "egyik" VGA-t, és ment is, de a másik ismeretlenként jelent meg.
Feltelepítettem a "Radeon 9600 Pro 10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc" drivert, ezzel felismerte mindkettőt, de restart után "összeesett" a kép.

Verzió.: 8.593.100.0 / Catalyst 10.2

Gondoltam nem szeretik egymást, eltávolítottam mindkettőt eszközkezelőben. Ez után CSAK a második drivert telepítettem fel (gondoltam a WDM driverrel nem egyezik), az eredmény ugyan az.
A "két VGA" megjelenik, látszólag nincs semmi probléma, de a kép ugyan úgy "összeomlik".

A tisztánlátás véget, CSAK EGY VGA kártya van a gépben, alaplapi nincs.
Miért érzékel kettőt? Én azt gyanítom az S-VIDEO kimenet miatt, jól gondolom?

Középtájt a világosabb négyzet az egérkuzor akar lenni, mozgatásra reagál...

Szerintetek melyik driverel lenne érdemes próbálkozni?
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Próbáld meg a Microsoft update katalógusból leszedni az illesztőt hozzá, hátha az működik: Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Először nézd meg, hogy találsz-e más drivert a kártyához a neten, ha nem, akkor az első drivert javaslom, azzal legalább van képed, bár nem tudom, hogy szeretnéd-e használni az S-video kimenetet is (pl. tévére kötni).
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 9, 2022 /
 
Rápróbálok, köszi...
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Nekem ez GPU hibának tűnik. Van egy XT-re moddolt Radeon 9800 Pro-m a fiókban: neked adhatom, mert nekem nem hiányzik.
(#) deebo válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Annó ATI-ék csak ilyen kretén módon tudták megoldani a multimonitort. A kártya hibás, azért esik szét a kép driver telepítés után.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 9, 2022 /
 
Hát ez érdekes. Az alap W7-esbe integrált VGA driverrel akkor hogy megy?
Mármint a "Szabványos VGA grafikus adapter" -el.

Közben rájöttem, hogy az első driver amit próbáltam, nem tartalmaz Display Driver -t. Szerintem az is csak a sima integrált WDM drivert frissíti max. Bár nem néztem meg, hogy a verzió változott e.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
VRAM hibánál előállhat az ilyen, de ez a konkrét minta rémlik hardveres és szoftveres hibára is. Ha nem egy kifejezetten retro pc építése a cél, akkor ingyen elvihetőben ennél sokkal jobbakat is találsz, főleg hogy ezek az Abit lapok híresen megbízhatatlanok, kondizni is kell.
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Unokaöcsémnek kellene összehajigálni valami lomot igazából csak azért kell. Itthon talált ócskavasból építkezem. Az alaplapnak meg a processzornak semmi baja, tettem bele 2GB RAM -ot.
Majd nézek még valami VGA drivert hozzá, kipróbálok még néhányat.
Ha mégsem bírom feltámasztani, lehet hozok bele másik VGA -t...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Nem lesz jó! BGA chip-ben a memória vezérlő hibásan működik. Bármilyen drivert tehetsz fel, nem lesz jó, habár ha tényleg meg akarod érteni a hibát következőt tudod tenni.
BGA-zó gépel és jó hőprofillal átmelegíti valaki a chipet 1-2 hónapót el pöfög.
A hordozóról a mag sok hőtágulástól leválik, kontakt hibás lesz. Átmelegítéstől a kontakt hiba megszűnik de nem örökre. Kizárólag tartós javítást csak Új chippel lehet elérni!
De az gazdaságtalan. A hólégfúvós Matyik agyon nyomják a chipet fogyasztószerrel és szenesedéig égeti a PCB-vel együtt.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Ha össze vissza raksz fel vga drivereket akkor ne csodálkozz ha összeomlik a kép.
(#) antiktelefon válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 10, 2022 /
 
Tekintettel arra, hogy ez egy ősi kártya SOIC tokos VRAM-mal, valószínűbbnek tartanám a levert alkatrészt, mint BGA hibát, de amiért írok: BGA hibát lehet tartósan javítani, leginkább reballal, mert ólommentes ónt nehéz újraforrasztani. Az amire gondolsz a a flipchip microbga elválás, ami valóban hő hatására ideiglenesen javul, de fölösleges javasolni, idő és pénz pazarlás. Aztán hogy ezek a konkrét GPU-k mitől romlanak el, BGA vagy a chip döglik nem tudom, mert ennyire régóta nem csinálok ilyesmit, de nem éri meg, hacsak nem valami extrém ritka AGP kártyáról van szó.
Amúgy bőven van szerencsém szétégetett szeméthez, de amekkora méretű ezen a chip, egy hot airrel, vagy kellően sok tapasztalattal bármivel reflowolni lehet hiba kizáráshoz, de ez az egész pc igazán e-hulladék kategória (értem a szándékot, de technikában nem járatos embernek régi+lassú dolgot adni csak szenvedéssel jár mindenkinek, mint ahogy idős rokonnak sem adunk leselejtezett telefont, 15 éves laptopot.)
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
Nos akkor azt hiszem, egy reflow -ot még megpróbálok. Ha az sem segít, így jártam.
Köszönöm az ötleteket...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2022
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 11, 2022 /
 
A vodafon úgy vettem észre frissítette az UPC -s modem FW -t.
Meg talán a nevét is, úgy rémlik régebben CH7465LG-LC néven volt most meg CH7465VF a neve.
Tudja valaki az új felhasználói név és jelszó párost a belépéshez?

Voda.png
    
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Jól van, bolond vagyok, elfogadja a régi jelszót...
De első belépés alkalmával meg kell változtatni, csak utána lehet belépni.
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
IGEN! És mióta a frissítés megvolt minden lámpája világit, este igen zavaró!
(#) deebo válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Úgy, hogy a szabványos driverrel lényegében nem megy, csak képet tud ani. De egy ilyen kártya reflow-ja kb 10x annyiba kerül, mint maga a kártya és ez arra vonatkozik, ha magad csinálod, pénzt ne adj érte.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2022
(#) antiktelefon válasza deebo hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
10X0 az még mindig 0 Őszintén még a hűtőt sem érdemes leszedni, ezek nem BGA hibásodnak csak úgy szerintem, inkább kell valamit keresni ingyen elvihetőben, ami erősebb, mint egy 775 alaplapi GPUja. Meg sütögetéssel javított hardvert adsz ismerősnek, aztán amikor kidöglik, mehetsz cserélni és ötször annyi idő elmegy vele.
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Na nekem minden villanyzabáló egy időzítő kapcsoló után van, ami éjfélkor lever mindent a 230V AC -ról. Reggel támad fel újra csak...
(#) Régi motoros válasza deebo hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Már miért adnék egy lyukas garast is érte. Rámelegítek hőlégfúvóval, aztán lesz ami lesz...
(#) Régi motoros válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 11, 2022 /
 
Rendben, ha nem hardver hibás, akkor mégis mi baja?
Csak a tisztánlátás véget, senkinek nem lesz odaadva, nálam lesz üzembe helyezve,
ha a kisöcsém itt jár (8 éves), neki kell "püfölni" valamit, amin még a 20 éves játékok mennek.
Arra meg jó ez a hulladék is, nincsenek nagy igényei...
Következő: »»   1000 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem