Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1016 / 1121
(#) Udvari Zsombor válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Lefrissítettem az asztalt és eltűnt az a kör ikon, rendben. Amúgy én nem szeretek "online" tárolni dolgokat, jobb, ha kapcsolattól függetlenül mindig elérem a dolgaimat. A "vicc" az egészben az volt, hogy egyáltalán nem voltam regisztrálva sem a OneDrive-ba, csupán üresen futott a tálcán. Pár meg nem nevezett dolog miatt a MEGAsync futhat egyedül, de más tárhely programot nem engedek.
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Backup, nem online. Ha meg torrentezett fileok miatt meganak engedsz hozzáférést, már olyn mindegy.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Mindegy is, a feladatkezelőben az "indítás" fülön letiltottam a OneDrive-ot, és már béke van.
Nem amiatt megy a "MEGAsync", hanem többek között volt már olyan letöltésem, amit csak MEGA-val lehetett letölteni. De ez csak mellékes.
(#) Gombszem válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 23, 2022 /
 
Ha nem kell, létezik az Uninstall is. Meg még van néhány teljesen haszontalan másik is.
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 24, 2022 /
 
Ha nyugton marad (letiltva), akkor nem piszkálom.
(#) SzilCsong hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Sziasztok
érdekes problémát vettem észre egy ideje
(copy/paste egér kijelölés)
Kijelölt szöveg, majd jobb egér klikk- másolás lenne, de a kijelölés eltűnik, többszöri próbálkozásra jön össze.
Kínszenvedés lett a copy.
Nem tudok rájönni, hogy ez most egér hiba, vagy Win10.
Érdekes, ha pl itt a HE felületén próbálom, akkor jó, de mondjuk Arduino IDE felületén (ahol egyébként sűrűn kellene) ott kínszenvedés.
Másnál is van ilyen?
(#) bitboy95 hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy régebbi számítógépem amit csak zene hallgatásra használok, Winamp 5.2-es programmal, és az a problémám hogy, amikor véget ér egy dal és jönne a következő mindig megáll pár másodpercre, és lefagy, de aztán utána elindul a következő dal. Mitől lehet ez?

A számítógép:
Processzor: Intel Pentium 4 Northwood 1.5 GHz
Hangkártya: Sound Blaster Live! 5.1 (SB0220)
Videókártya: ASUS FX5200 AGP
RAM: 512 MB
Op. rendszer: Windows XP SP3
(#) SzilCsong válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nézd meg közbe feladatkezelőbe (alt/ctrl/del) hogy nem-e fekszik a processzor olyankor.
(#) Udvari Zsombor válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Nem lenne szabad megállnia, nálam 150MHz Intel Pentium processzoros Windows 98 SE rendszeren 48 MB RAM-mal szépen megy, Winamp 5.70 verzió van telepítve, CD-t szépen játszik.
(#) SzilCsong válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
És a CD-n Audio cd zene vagy 190kb/sec MP3? Mert nem mindegy, a te konfigod már egy határeset, nekem anno a 486-os gépem az Mp3-tól megfeküdt, csak mono-ra állítva tudta lejátszani, annyira leterhelte az MP3 kódolása.
(#) tufatofu válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Szerintem nem mindegy a dalok tömörítési bitrátája sem. Egy 128kb/s szerintem zokszó nélkül megy(nekem P1-en ment Windows 98-al is), de egy vaskosabbal már lehet megmakkan. Majd próbáld ki.
(#) Udvari Zsombor válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Közönséges audio CD, pont azért lett a Winamp, mert a Media Player 9 már kissé küzdős volt, de ezt szépen viszi. Telepítését követően megnyitotta a pár másodperces demo mp3 fájlját a Winamp, nem észleltem problémát, még skin-eket is tudok telepíteni, pl. innnen letöltve és átmásolva.
Idézet:
„nekem anno a 486-os gépem az Mp3-tól megfeküdt”
Ez már Intel Pentium, jobb, mint egy 486-os, lejátszik akár kétcsatornás sztereóban is.
(#) SzilCsong válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Így van, ezért is ajánlottam neki, hogy nézze meg a processzor teljesítményt. Lehet, hogy nem lenne semmi gond, de valami külső, kéretlen program fut, ami leterheli a processzort
(#) bitboy95 hozzászólása Aug 27, 2022 /
 
Nincs terhelve a proci, bőven van még erőtartalék benne. Szóval ezért nem értem. Bufferelés gond lehet, esetleg?
(#) Dióda válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
A soudblaster lessz a ludas.
Nem mindegy melyik pci-portban van mert sokmindennel összeveszik.
Van olyan amd alaplapom amibe beletéve (az egy szál pci portba) behülyül a lan és még a vga kártyával is vetekszik legfőképpen azokkal amik hangkimenetesek is.
(#) bitboy95 válasza Dióda hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Hát nem tudom, van rá valami megoldás?
(#) Dióda válasza bitboy95 hozzászólására (») Aug 27, 2022 /
 
Másik pci slot és teszt.Ha egyikben sem jó akkor hangkártya csere.
(#) Massawa hozzászólása Szept 2, 2022 /
 
Egy kérdés. Vettem egy ujabb külsö vinyot. Amig a számitogép be van kapcsolva ( USB 3.0 ) addig szépen müködik, ha nem kell leáll standby üzemmodba. Viszont ha kikapcsolom a PC-t akkor meg elkezd forogni és nem áll le.
Lehet ezzel valamit kezdeni?
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Keress a BIOS-ban olyat, hogy "Chipset configuration" és ott, az "On/Off Play"-t (Disabled)-re kell állítani. Akkor elméletileg lekapcsolja a szuflát az USB-ről kikapcsoláskor.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Na ez nekem egy kicsit magas. Eddig semilyen külsö HDD-vek nem volt ilyen gindom, pedig van vagy egy tucat.
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Ha az alap problémára gondolsz, hogy kikapcsolt gépnél miért van egyáltalán az 5V jelen az usb-n, akkor el lehet vonatkoztatni a HDD-től(lehet ez olyan, hogy vezérlés nélkül állandóan forog). Kapcsolós elosztó is megoldja a gondot.
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Van rajta kapcsolo, igy most már kikapcsolom, de mint irtam rengeteg külsö HDDm van ( több mint 30 TB, és abból legalább 4 állandoan a gép USB portjain log [video studio berendezés] , és ez az egyetlen, amelyik nem kapcsol ki magától.
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Keresd csak meg a BIOS-ban, amit javasolnak, az is lehet, hogy "power management" részen van a beállítás. Tudod, nem egészséges, ha a gép kikapcsolása után is megmaradnak a feszültségek a portokon.
Nálam egy 800×480 LCD működik az USB tápellátásáról, nincsen rajta kapcsoló, szépen kikapcsol, mikor leáll a gép, mert akkor rendesen megszűnnek a feszültségek.
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Mint írtam fentebb, az alaplap setup-ban többnyire található egy ki-be kapcsolható opció az usb feszültségmentesítésére, és akkor ez is ki fog kapcsolni.
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Én ilyenekhez nem igen szeretek hozzányulni, mert eddig még a szakemberek is inkább rosszat tettek a berendezéseimben, mint jot (2004 ota müködtetem a videstudiot, azota több HW csere volt és mindig honapokig tartott amire elértük a stabil müködést).
(#) tufatofu válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Értem. Ha megoldható, akkor az elosztós áramtalanítás marad, ami energiatakarékosság szempontjából még szerencsésebb is. Esetleg egy külső tápos portonként lekapcsolható USB hub is segít
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) tufatofu válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
(#) Massawa válasza tufatofu hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Ilyen hubom van ( külsö táppal), de az meghalt, nem tudom miért. Már nem ismeri fel a rádugott gépeket, igy csak a belsö USB kártyákat használom. 6 port eredeti az extra kártyán további 4 van.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
(#) antiktelefon válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
Nem ilyen néven van ma már a biosban, de valóban van egy always on usb nevű, ha nem Y kábelt használsz, akkor azt kell állitani. Az teljesen szoftver független, az alaplapon a sio kikapcsolja az usbkről az 5V-ot, annyi történik. De ha 30TB adatod van kis külső HDDken, akkor sebesség és biztonság miatt is nagyon ajanlott lenne egy RAID valahányba kötött külön NAS. Sokkal gyorsabb és megbízhatóbb lenne.
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 2, 2022 /
 
De nemis kell bele eletronika.
1bemenet 1kimenet direktben áthuzalozni és 1szálat (piros) a kapcsoló megszakít.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2022
Következő: »»   1016 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem