Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1120 / 1121
(#) Gombszem hozzászólása Ápr 20, 2024 /
 
Azt tapasztaltam néhány másolásnál, hogy az átmásolt fájl (néhány száz MB illetve 10 GB) hibás lett. A fájl mérete azonos, de a tartalma nem. Belenézve egyes részletek helyén csak pontok vannak. Az eszköz egy Kingston SHFS37A240G SSD meghajtó.
A Hard Disk Sentinel kifogástalannak jelzi (96%), de a SMART ablakban a Raw Read Error Rate érdekes kiugrásokat mutat. Egy másik Kingston SA400S37240G (öregebb, 86%) SSD-nél nincs ilyen.

Mi a véleményetek?
(#) Udvari Zsombor válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 20, 2024 /
 
Ne használd a hülyéskedő SSD-t, inkább tedd félre, mielőtt valami fontos adat sérülne meg rajta.
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 20, 2024 /
 
Szervusz!

Erre a hibára az a leghatékonyabb megoldás, ha jobb kézzel a bal vállad felett, pontosan 45 fokos szögben megindítod az SSD-t a kuka irányába, amikor pedig csattant, akkor veszel a helyére a boltban egy Samsung márkájút.

Tele van a fiókom a S.M.A.R.T. szerint hibátlan SSD-kkel, amik mégis összecsuklanak. Ez azért van, mert bizonyos adatokat nem folyamatosan frissít hanem csak hosszabb periódusonként, így simán megtörténik, hogy a S.M.A.R.T. szerint még hibátlan a meghajtó, de a valóságban viszont már folyamatosan hibázik a gyenge minőségű NAND-ok miatt.

ADATA, Kingston, PNY, Silicon Power mind egy kutya.
(#) Gombszem válasza img hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Rendeltem egy újat: Samsung 870 EVO SSD. Drágább, mint a Kingston, remélem tovább bírja.
Mivel az Op rendszer is egy hasonló Kingston-on van (SA400S37240G), lehet, hogy azt is lecserélem. Azon sokkal nagyobb az adatmozgás (most 25 TB), bár a csatolt képen jónak tűnik.
(#) xxxyyy válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Bár sokan fanyalognak a típustól, mi több száz darabot eladtunk belőle és a 860-as elődjéből és csak 2 vagy 3 db hibásodott meg eddig.
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Reméljük nem valami beragadt raktárkészletből küldik:

https://www.techpowerup.com/forums/threads/samsung-870-evo-beware-c...91504/

Samsungból PRO-t érdemes venni, az EVO még elmegy, a QVO viszont nagyon felejtős.
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Kicsi az esélye annak, hogy a 240GB-os SSD helyett 2-4GB-osat rendelt volna.
(#) Gombszem válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
500 GB-ost rendeltem (23 eFt, de a MédiaMarkt-ban 29 eFt).
Ezt a típust itt a Fórumon ajánlották régebben.
(#) Gombszem válasza img hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Most megnyugtattál.
Ha originál csomagolásban van, csak jó lesz. Kétszer annyiba kerül, min az egyszerűbbek.
(#) xxxyyy válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Gondoltam, általános felhasználásra nekünk jól bevált.
(#) xxxyyy válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 21, 2024 /
 
Nem azon múlik. A széria nagyobb kapacitású darabjainál derült ki egy komoly probléma 2-3 éve. Azoktól óvott téged.
(#) Gombszem válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Az 1 TB-osra is vonatkozott? Nem látom. A lányom ma vett egy ilyet, már nem tudtam szólni neki. Pedig rohadt drága volt, 42 eFt.
(#) xxxyyy válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Előrebocsátom, hogy a témának img a szakértője. Tudtommal a régebbi gyártású 2- és 4TB-os a problémás, de már több, mint 2 éves a malőr, azóta biztosan kijavították azt is.
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 22, 2024 /
 
Sajnos az összes kapacitásút hibás NAND-okkal gyártották.

Egy ausztrál kollégám összefoglalója a témában.
(#) Gombszem válasza img hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Ezek szerint az összes SSD NAND hibás. Az új Firmware csak annyit csinál, hogy az adatokat egy idő után máshova mozgatja. Ez egy ócska fusi.
Szerinted egy laikus felhasználó mit tehet, mert belső hőmérsékletet, áramfelvételt nem tud figyelni? Mit figyeljen? Milyen programmal? Az SSD-ről hogy derül ki, hogy mikor gyártották, milyen típusú NAND van benne?
Vagy kérjük vissza a pénzt, és vegyünk mást? Milyen típust?
(#) img válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Minden gyártónak vannak jobb és rosszabb szériái, de pl. a Kingstonnak csak rosszabbak vannak.

A S.M.A.R.T.-ot tudod figyelni de az csalóka lehet mert nem minden paramétert frissít valós időben (ezért van az, hogy a S.M.A.R.T.-juk szerint hibátlan meghajtók, látszólag minden előjel nélkül megállnak).

Ha SATA SSD kell, akkor használt Samsung 850 Pro / 860 Pro-t érdemes venni Hardverapróról.

Ha NVME, akkor Plextor M8PE vagy Samsung 960 Pro ugyanonnan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 23, 2024 /
 
Üdv!

Van két gép, A régi WxpSp1, B új W7. A feladat az volt, hogy a régi A gépről egy fájlt átmásoljak B gépre pendrájvon keresztül.

A és B gép bekapcsolva, működnek, a pent bedugom az A gépbe, rámásolom a képfájlt és meg is nyitom rajta, látszik, tehát olvasható, a másolás megtörtént. Eztán A gépet start menüben leállítom rendesen leáll. Pendrájv kihúz, bedugom a B gépbe, és besír, hogy a meghajtót formázni kell, mert nincs rajta partíció. Mégis hová lett? Erre adjon valaki értelmes magyarázatot.

Aomei partition assistant partíció helyreállító varázsló gyorstesztje nem talált partíciót, most megy a kiterjesztett keresés, de ehhez se fűzök sok reményt. Még egy Partition doctor programom van utána következő lépésként, de ha ott is elhasal berosálok.

Ui.: A régi Xp-s gépbe visszadugva se látja a partíciót. Érdekes műdon az aomei látja az NTFS-re formázott pent, de semmi adat nincs rajta, üresnek ítéli.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Próbálj meg másik pendrive-ot is, nem kell ehhez leállítani az XP-s gépet, a tálcán biztonságosan eltávolítod a meghajtót, mielőtt kihúznád a gépből.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Tudom, de itt most nem ez a lényeg. Mivel nem használtam tovább azt a gépet, mert a fájl másolás megtörtént kikapcsoltam. A lényeg most az, hová lett az adat a penről egy ilyen esemény után, és elő lehet e bányászni valahogy...
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Ki tudja. Nekem van egy nagyon régi 1 gigás Kingston pendrive-om, ezt használom a DSO-khoz, bármelyik win10-es gépbe dugom be, azonnal nyüszít, hogy valami probléma adódott ezzel a meghajtóval, meg kéne vizsgálni, nem fog működni, stb. Tökéletesen működik, semmi baja, írok olvasok róla stb.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Üdv!

Megint csak a lényeg maradt le:

- milyen fájlrendszerre formáztad a meghajtót,
- milyen fájlt másoltál rá (kép fájlt vagy lemezkép fájlt),
- ha ez utóbbi, akkor simán rámásoltad vagy DD módban ráírtad?

Mert ha valami egzotikus fájlrendszert tartalmazó lemezkép fájlt írtál rá, akkor ez a normális működés.

Illetve az XP, flash meghajtó esetén még nem tudta rendes eltolással (alignálással) kezdeni a partíció elejét, így valószínűsíthetően az antiszabvány eltolás miatt nem ismeri fel.

Vagy még lehet vírusos is a géped, ami tönkreteszi bármit is dugsz bele (ill. a vírusirtó).
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2024
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 23, 2024 /
 
Új fejlemény, hogy a partition doctor sajnos nem kezel USB-s meghajtókat tehát pendrájvot. Megnéztem az active partmannal az még az adatot is látja rajta, de a W7 szerint üres a meghajtó. Na ilyenkor mi van?
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Ha teljes (nem gyors) formázással formázod meg az SD Formatterrel, akkor nem fog problémázni.

Vagy már annyi hibás blokk van a kártyán, hogy nem tudja javítani.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Az első hszben ott van a kép, igaz később csatoltam, mint látható NTFS fájlrendszer. És egy darab képfájlt másoltam rá, amit megnyitva a képmegjelenítő az Xp-n meg is mutatott, nincs itt semmiféle lemezképfájlról szó. Egy darab *.jpg szkennelt kép volt, mert a szkenner ugye az xps gépen van, mert a W7 nem eszi meg a szkennert. És még vírus sincs sehol.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
Ne XP alatt formázd az USB meghajtót hanem 7 alatt, akkor elvileg jónak kell lennie.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 23, 2024 /
 
A pendriveok rejtélyes módon tudnak tönkremenni. Van amelyik ReadOnly lesz, van amelyik WriteOnly és amíg ki nem húzod a gépből addig észre sem veszed.
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Minek formáztam volna Xp alatt? Hetest használok, az van napi használatban, mindent azon csinálok.
Itt a boot szektor sérült amit próbáltam helyreállítani, de nem tudta írni a program, így nem lehet helyreállítani úgy néz ki. A másik pedig a fájl allokációs tábla ami szintén gallyra ment, amihez nem is tudom, hogy van e valamilyen szoftver, amivel esetleg helyreállítható lenne.

Egy adatmentő program a TestDisk ugyan visszahozott 2Gb adatot a penről a háromból, de ebből a katyvaszból válogatni...

Nem nagy veszteség ugyan, mert csak W telepítő meg pár sallang volt rajta, csak jó lett volna helyreállítani, hogy normálisan le tudjam menteni róla ami esetleg kellhet. De most e miatt nem fogok a Tiszának menni. Veszek másik három pent, ezt meg kidobom.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Win telepítőt akarsz adatmentő programmal helyreállítani..???
Most ugye csak viccelsz?
Letöltöd újra a netről és kész...
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Oh no. Nem az a lényeg. Volt mellette pár más cucc, azt mentettem volna le.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 24, 2024 /
 
Nem ismerem a felhasználói szokásaidat. De pl. azért, mert csak miután bedugtad az XP-s gépbe jöttél rá, hogy nincs megformázva, vagy sok szemét van rajta ami nem kell, stb.

A Testdisk nem adatmentő szoftver, bármennyire is annak szeretik beállítani. Az csak egy partíció manipuláló program, aminek van crawler funkciója is. Ha NTFS esetén megmaradt volna az MFT, akkor még a Testdisk is vissza tudta volna hozni fastruktúra szerint a fájlokat, de úgy tűnik, hogy valami beletúrt a meghajtó elejébe és az MFT-t is vitte magával. Így csak crawling módszerekkel lehet rajta bármit is megtalálni, vagy ha esetleg megmaradt az MFT mirror, akkor abból egy része visszajöhet.

Egyébként NTFS-re az alábbiak a legjobb szoftverek, a használatuk könnyűsége szerint:

- Raise Data Recovery www.raisedr.com
- Getdataback Pro www.runtime.org
- R-Studio www.r-studio.com
- UFS Explorer www.ufsexplorer.com
- DMDE www.dmde.com
Következő: »»   1120 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem