Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   528 / 1127
(#) Kismazsika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nincs semmi hangjelzés, a vga-t kivettem úgysem indult el.
(#) mikrokapcsolo válasza Kismazsika hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
És eddig induláskor pittyent? Ha igen, és most nem, akkor nagy valószínűséggel alaplap hiba. Ha sehogy sem ad képet, az is lehet alaplap hiba. Kondik nem púposak? Másik táppal próbáltad már?
(#) Kismazsika hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
Na akkor már meg is van mert induláskor nem pittyen
(#) adapter válasza Kismazsika hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Bár nem írtad milyen gép, régebbi asztalinál volt hasonló gondom, ott a procit kivettem, alapos kifúvatás, visszahelyezés után indult hibátlanul minden....
(#) eSDi válasza Kismazsika hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Üdv!

PC-nél ilyen esetben az első amit meg kell nézni, hogy az alaplapon (mint ahogy már írták) vannak e púpos/kifolyt kondenzátorok. Főleg akkor érdemes, ha már idősebb a gép 3-5 évnél.
Ha igen, akkor egyértelmű a kondicsere. A tápegységet sem árt megnézni ebben az esetben.
Ha minden jónak látszik, akkor sok esetben segít, ha teljesen szétszedjük szépen kitakarítjuk és összerakjuk.
(#) Szabi1 válasza adapter hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
A ramot is vedd ki töröld meg, és nézd meg hogyha kiveszed a ramot, akkor pittyeg-e?
(#) horbid hozzászólása Máj 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Ez a hibaüzenet jelentkezik pc-m inításakor:
The system has experienced boot failures because of overclocking or changes in voltage. Last settings in BIOS setup my not coincide with H/W states.
Tüntetek:
Korábban nem indult el a windows vagy csak csökkentett módban indult (4évig hozzá sem kellett nyúlni). Induláskor a windows logo betöltéséig jutott, majd lefagyott. Felállt a rendszer, de nagyobb munkánál lefagyott. Megpróbált elindulni, de azonnal leállt és újraindult és ezt ismételgette, amíg nem áramtalanítottam.
Windows újratelepítése és egy új C ssd bepakolása után 10 napig tünetmentesen működött végül jött a fenti üzenet. Megpróbáltam elindítani, de azonnal újraindult és ezt ismételgette, mint korábban is. Jelenleg visszaállítottam a biost (ami egyébként nem volt elállítva soha) és épp működőik normálisan.
Mi lehet a probléma?
Táp, alaplap, proci?
1600as ramok vannak a gépben és valamiért 1333-on futnak alapból. A bios mutatott nagyon minimális kb egyszázados áramingadozást az újratelepítés előtt.
Alaplap: Gigabyte H55M-USB3
Proci: Intel core i5
Ram: Kingmax DDR3 1600
Táp: Chieftec 500
Körülbelül 4-5 éves gép.
Köszi a válaszokat!
(#) kadarist válasza horbid hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Szia!
Púpos kondik tápban, alaplapon? Bővebben: Link.
(#) horbid válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Szia!
Az alaplap teljesen rendben. A tápot nem mertem szétszedni.
A biosban megnéztem most van-e áramingadozás.
Vcore alapállapotban 1.232 és néha ugrál 1.216-1.252-re.
Korábban az 5V-nél volt minimális ingadozás. Most stabilan 4.892-t mutat. Ez ingadozott körülbelül 4.880-ra. Tehát nem túl sokat.
(#) kadarist válasza horbid hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Eléggé kevés az az 5V. Műszerrel mérve mekkora feszültség jön ki a tápegységből a 12 és 5V-os ágakon? Persze legyen bekapcsolva a számítógép mérés közben.
(#) horbid válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Sajnos nem tudom mivel megmérni a feszültséget
Táp probléma lehet a hiba oka?
Gondolom, hogy hardver probléma lehet.
(#) kadarist válasza horbid hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Nyilván hardverhiba lesz és valószínű, hogy táperedetű a probléma. Cseréld ki a tápegységet és próbáld ki!
(#) horbid válasza kadarist hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Köszi a segítséget! Ki fogom cserélni!
(#) Kovidivi válasza horbid hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
4-5 év alatt pont kimerül egy BIOS elem. 100Ft egy új, azt is vegyél.
(#) fecameca válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Sziasztok! "Az oldal amely nem válaszol" hibaüzenetetnem lehet valahogy Google Chrome-ban kikapcsolni? Vagy legalább szerencsétlen várja ki az öt percet, amíg végez szerencsétlen a betöltögetéssel. Háromszor kell erre a hülyeségre kattintanom, hogy várjon, mire betölt.
(#) eSDi válasza fecameca hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Ha jól tudom, akkor a Chrome a windows saját kapcsolat időtúllépését használja, azt pedig a registry-ben lehet átállítani valahol.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2015
(#) david10 hozzászólása Máj 14, 2015 /
 
Sziasztok,a Chrome szerdán este még jól müködött,de csütörtök este már nem akart müködni.
A probléma az,hogy (lásd képek) a YouTube-nál a feltöltő neve, a hozzászolások nevei és a főoldalon a címek nem jelennek meg.
Minden más oldalt probléma nélkül betölt.
Szerintetek mi lehet a probléma?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza david10 hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Szia!
Telepítsd újra a böngésződet! Tehát ununstall majd letöltöd és telepíted. Víruskeresőd van?
(#) david10 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod,viruskeresőm nincs.
Ujratelepítem perceken belül.
(#) KTobi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Elsőre az adblockot kell kikapcsolni.
(#) Gabó válasza KTobi hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Az ADP nekem is bent van a kezdetektől, sose volt ilyen hibám
Elsőre ajánlom a böngészési adatokat, és minden egyebet törölni.
(#) KTobi válasza Gabó hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Sima adblockot használok, és volt már hogy egy adott oldal adott aloldalra szóló linkjét megölte. Évekig ment gond nélkül, de az utóbbi időben már nem bízom benne annyira.
(#) david10 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Minden kiegészítőt letörültem a Chrome-al együtt,újratelepítettem,de ugyanúgy megy.
A Firefox-ban gondnélkül bejönnek az oldalak.
(#) zoszka válasza david10 hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Jelentkezz ki a youtube fiókból. A google beléptet. A G+ is ha úgy állítod be.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2015
(#) david10 válasza zoszka hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Kiléptem,de így se jelennek meg a dolgok.
(#) belfi2 válasza david10 hozzászólására (») Máj 14, 2015 /
 
Ha Win7 akkor az AppData -Roaming mappában mentsd le a Chrome mappát egy másik helyre majd töröld ami a Roaming ban van. Aztán uninstall a Chrome-t.Ha még most sem megy akkor akkor futtasd az Adwer-cleaner. és a Malwer bytes progikat vírusra.
(#) devergo74 hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok.
Adott egy Hp6910-es laptop, igaz nem mai darab, de eddig jól működött. Olyan problémám van a géppel kapcsolatban, hogy az egérkurzor mellett állandóan megjelenik a töltést jelző kis karika. Olyan mint amikor megnyitok valamit, és forog amíg be nem töltött.
Nem értem ezt miért produkálja.
(#) steelbird válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia. Meg kell nyitni a feladatkezelőt és akkor látni fogod, mi foglalja le a gépet.
Nem írtad, milyen oprendszer van a gépen. A hardver konfigról is jó lenne infó. Milyen proci, mennyi RAM, stb..
Tegnap tett közzé a Microsoft egy újabb frissítő csomagot a Windows Update -en, lehet, hogy a háttérben futó frissítés miatt homokórázik a géped.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) devergo74 válasza steelbird hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Hali.
Win.7 van rajta.
Intel core2 T7300, Ati mobility x2300, 2,5gb-ram
A feladatkezelőben nem fut semmi.
Már tettem újra a rendszert. és frissítések nélkül is csinálja. Még azt vettem észre, hogy mikor ezt produkálja, villog a merevlemez ikonja is. Lehet hogy a merevlemez lenne rossz? Pedig Elvileg 100%-os, a hp merevlemez ellenörzője szerint.
(#) steelbird válasza devergo74 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Idézet:
„A feladatkezelőben nem fut semmi.”
Ez lehetetlen. Több száz processz fut folyamatosan a háttérben.
A részletes processz listánál meg lehet nézni, hogy melyik folyamat használja éppen a merevlemezt.
(Nem minden Win7 verziónál érhető el)
Bizonyos mértékig normális az, ha villog a HDD led, mert gyakorlatilag nincs olyan pillanat, hogy ne nyúlna a merevlemezhez a Windows.
A homokórázás azt jelenti, hogy valamire vár a rendszer. Ennek nyoma kell, hogy legyen a rendszer monitorban. Ezt okozhatja töredezett meghajtó is, vagy nagy méretű fájl, amivel dolgozik a háttérben. Vagy akár valamelyik hardver, amire gyakran várnia kell.
Következő: »»   528 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem