Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   730 / 1121
(#) blasz válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Szia nem tiszta telepités volt hanem rátelepités.Win7 re Win10.
(#) gyuszo válasza blasz hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Akkor teljes formatálás, utána telepítés.
(#) Maszi65 válasza belfi2 hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Töltsd le a Display Driver Unnistaller programot. Ez kikapcsolja a fissítést.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Nekem Acerben volt hasonló, az egy fokkal jobb, de az sem volt valami fényes. Ha megy rajta az xp akkor azt tegyél rá, ha nem akkor szabadulj meg tőle. Én azért váltam meg az enyémtől mert már jojózott a szemem a 10 colltól, meg a szoftverek egy része nem volt hajlandó elindulni 1024x600-ban, minimum 1024x768 kellett volna nekik.
(#) RoliNyh válasza blasz hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia, mielőtt még falhoz csapnád, küldj nekem néhány képet róla, és lehet megegyezünk valami baráti árban + postaköltség, és vinném... Köszi...
(#) blasz válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia mindenképp akarok valamilyen szaporább laptopot helyette dolgozom vele.Vagy csere és ráfizetek.Vagy ha szereztem másikat akkor lesz eladó.Addig küszködök,bár Win.7 Hom. alatt egész jól használható,de lassú arra amire kell nekem.
(#) uniman válasza blasz hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Ez egy 7 éves cucc...te ezt nevezed "korszerűnek" ? Én XP-vel ismertem...már a W7-el is lassúvá vált.
(#) blasz válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia mindenképp korszerübbnek gondoltam a régi laptopomnál.Az még P.4 sima DDR rammal 40gigás vinyóval 32megás videóval.
de Win7 Hommal tényleg használható és sokkal gyorsabb mint volt.
(#) Ge Lee válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Hogy 7 éves az még önmagában semmit sem jelentene, hiszen egy Intel Q9550 vagy egy AMD A10 5800 is a mai napig megállja a helyét. Egy olyan géptől viszont nem kell csodákat várni aminek van 10-15W fogyasztása. De mondhatnám az IBM T43-as laptopot ami egy őskövület ehhez az Asus-hoz képest, és mégis használhatóbb.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 7, 2017 /
 
Sokat hallom a vinyót mostanába. Mint ha lekapcsolna. Lehet hogy haldoklik?
(#) FAZ1 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Semmi sem tart örökké!
Ha valóban túl fontosak a személyes adataid rajta, szépen elkezdheted róla a lementést ...
(#) FAZ1 hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Van egy gépem, és sokáig az XP futott rajta (2017-ig).
Aztán - beletettem egy másik vinyót, és arra, mint elsődlegesre - feltelepítettem a Windows 7-et. A régi postafiókomban található összes adatomat pedig lementettem 2 fájlba.
A gépemen a régi Office csomag megmaradt, ámde mégis - ha exportálni s újra látni szeretném az archívált adataimat, azokat egyszerűen meg sem tudom jeleníteni.
Kiírja nekem azt, hogy valami kapcsolókat át kellene állítani.
De könyörgöm - hol?

Régen - még a DOS-ban - tényleg léteztek ilyen kapcsolók, amit egy "/" jellel lehetett a parancssorban jelezni, hogy ott akkor éppen mit kapcsolok, meg hogy hol kapcsolom,
nade egy Windows 7-nél már nem igazán vannak ilyen kapcsolók. Legalábbis tudtommal nem, vagy szemmel láthatólag nincsenek.
Lehetséges, hogy valami-féle rejtett szoftveres háttéri futtatásban még mindegyik létezik? Azokra én honnan (és hogyan) tudnék a mezei és általános háztartási gyakorlatban rálátni?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2017
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Esetleg, ha képernyő képet csatolnál, hogy mikor írja ki és pontosan mit, akkor kaphatnál is választ. Amúgy meg a parancsikont megszerkesztve tudsz kapcsolókat adni, vagy command-ból indítva.
(#) jani1987 válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Meg fagyogat is. Még szerencse hogy van egy hatvanas ssd-m de arra a zenéim és a filmek már nem férnek fel.
(#) abcdabcd válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Rossz táp is csinálhat ilyet... ha eddig működött jól - pont ugyanezzel a konfiggal - akkor a tápot nézd át, ha meg valamit változtattál, akkor a korábi konfigot hajtó táp elképzelhető, hogy a megnövekedett terhelést valamiért nem jól viseli...
(#) FAZ1 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Lehet azt egy kissé olcsóbban is - pl. egy külső vinyóra - megoldva lementeni.
Ha valóban fontos.
Nekem pl. van egy Toshiba 1 TB-os külső HDD-m, és nálam az lenne a "tükör-vinyó".
Minden számomra fontosabbat oda egyből átteszek. ... no meg - az összes filmem ott van.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Csakis ennyit ír ki, ha pl. csak rákattintok.
Ha pediglen out-look fájl-kénti adatok-ként importálom, mint mondjuk egy régi archívált leveles-fájlt, arra teljes mértékben úgy csinál, mintha tényleg valahová eltenné, ámde valójában sosem történik semmi! És persze üres marad az outlook mező ....
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Ilyenkor mire kattintasz rá? Ha a kiexportált pst fájlra, akkor ne csodálkozz, azt nem így kell megnyitni! Simán csak indítsd el az outlook programot, majd Fájl -> Adatfájlkezelés -> Hozzáadás...
Ilyenkor nem importálod be a leveleket, csak megnyitod a pst fájlt. Importálásra is van lehetőséged, ekkor az import funkciót kell használnod, de ha már egyszer így kimentetted, akkor kár importálni, kezeld őket a helyükön.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Már mindenfélét megcsináltam. Valóban - ha rákattintok - akkor ezt írja ki. (mert én már ezzel is bepróbálkoztam)
A gyakorlatban beleimportáltam a gépemen működő outlook programba. Egy jó darabig eldolgozgatott vele, aztán - a gyakorlatban mégsem történik szemmel láthatóan semmi.
Még csak azt se igazán tudom-látom, hogy egyáltalán hova tette be?

Továbbá - a nagy-nagy érdekesség az, hogy ahonnan régebben ([/]a Windows 7 telepítése előtt[/i]) kimásoltam ezeket a működő outlook-os programból, valójában az a program még most is ott van a gépen, csak persze - egy másik meghajtón.
A jelenleg használatos outlook-om pl. végeredményében - onnan indul el.
Szó ami szó - számomra mindez elég érdekes.
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Magyarul valamit mókoltál, nem tisztán telepítetted a win7-re és most nem működik rendesen? Miért nem telepíted fel az office-t normálisan? Onnantól kezdve lehet, hogy még működne is...
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Nem tudom, az mit jelent, hogy "mókoltam", de nem is igazán érdekes.
A WIN7-et egy teljesen üres meghajtóra telepítettem, de benne hagytam a gépben azt a winchestert, amin a régi XP és a többi régebbi cuccom van. Nem zavarják egymást, sőt - még csak azt se ajánlgatja fel a legelején, hogy kiválasszam - melyik op-rendszerrel induljon el.
Amúgy a teljes MS Office csomag a régi rendszerről indítható el simán.
Én nem igazán tudtam megbarátkozni a legújabbik Microsoft Office csomaggal, így nekem az Office 2003-asom van. No meg az lenne a jogtiszta.
Mint ahogy a Windows Commanderben is egy kissé régit használok a saját nevem alatt. A Windows Commander 4.01-est.
(Megvan ugyan valahol a legújabbik verziója is /és amit most Total Commandernek neveznek/, de az nekem már erős túlzás.)
A lementett fájlok valójában rajta is megvannak, de mégsem indulnak el. Szóval - érdekes egy dolog ez, de nagyon.
Holott régebben is exportáltam én hasonlóképen (még az XP-nél), akkor működött a dolog.
(#) bbb válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Mókoltad=nincs semmi registry bejegyzés, ami telepítéskor felkerülne, így fogalma sincs pár apróságról, amiket onnan szedne, ergo nem tud normálisan elindulni. Telepítsd fel a friss rendszeredre és menni fog.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Egy másik gépem friss rendszerére feltettem.
Ott simán bele lehetett exportálni az outlook-ba - és azzal valóban működik.
De nem az a teljes program ám, amit én a hiedelmem szerint csontra lementettem.
Csupán az ez éviek jönnek elő.

Érdekes.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Sziasztok.

Win10 van lehetőség megadni hogy mikor lehet letölteni/keresni a frissitéseket? Jelenleg a netem korlátozott és a nappali netemet nem akarom hogy vigye. Este 10 óra uttán és reggel 6 óra között nyugottan letölthetni a frissitéseket.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) RoliNyh válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Igazából nem tudok róla, hogy konkrét időpontot lehetne beállítani a frissítésre...
Viszont olyan funkció szerintem van, hogy.:
"Csak értesítést kérek, de én döntöm el, hogy mikor telepítem a frissítéseket"

Ha azt kiválasztod, akkor nem lesz letöltés, csak értesítést kapsz ha új frissítés elérhető.
Aztán mikor benne vagy a kedvezményes időszakban, letöltheted és telepítheted manuálisan a frissítést...
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Hogyne lehetne, csak kis bűvészkedés kell hozzá. Bővebben: Link
(#) antikzsolt válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 11, 2017 / 1
 
A vin7 van amit írtál. Itt sajnos csak 30-40 napig lehet halasztani a telepítést. Dew letölti mindenkép.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Köszi. Igy most hajnali 3 óráról átkerült a frissités este 22 órára. De gondolom igy a letöltés is akkor lesz.
(#) RoliNyh válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Most nincs nálam a tablet, de legközeleb majd megnézem, azon van W10.
Egyébként azért nem árt majd ellenőrizned amit bbb mutatott, mert ha szó szerint fordítom az angol szöveget
"Auto download and schedule install",
akkor én úgy értelmezem, hogy "Automatikus letöltés és telepítés ütemezése".

Ami az én értelmezésemben nem egyenlő a
"Schedule download and install" azaz "Ütemezett letöltés és telepítés" -el.
De ne legyen igazam. Bár ezt inkább egy perfekt angolos biztos jobban értelmezné...
(#) antikzsolt válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Most volt egy kis időm jobban megnézni. Sajnos csak a napot lehet megadni neki hogy mikor töltse le. Az órát meg a telepítési időt jelöli.
Az automatikus frissítések konfigurálása
Következő: »»   730 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem