Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   830 / 1121
(#) Gombszem válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Lehet, hogy kevés a memória. Talán más is fut, és nem marad elég.
(#) Szasza9668 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
4 gb van benne... csak azért eröltetem mert csak a win 10 ismeri fel az usb dokkolót amin van p. port és így tudom használni a régi nyomtatót.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) nagym6 hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
Sziasztok. Dell E6530 laptopban két video van, Intel HD graphics 4000, és Nvidia NVS5200M. Hogy tudok a kettő között váltani?
Másik kérdés, Win7-et cseréltem Win10-re, és semmi driver nem kellett, ez érdekes. A Win10 telepítőben minden benne lenne?
Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 29, 2019 / 1
 
Elvileg a biosban át kell tudd kapcsolni hogy melyik legyen az elsődleges. Nálam az erősebb asztali gépben ugyanígy van, alapból van a prociban IGP, használtam is jó ideig, aztán amikor már kevés volt, akkor vettem bele egy kártyát, és átállítottam a biosban hogy az induljon.
Minden nincs benne a win10-ben sem, de mivel időrendben az jóval későbbi, így a régebbi dologból jóval több van beleintegrálva. Kevésbé hozzáértőknek kényelmes, de az ilyen, és a legtöbb ember számára haszontalan dolgoktól dagadt akkorára amekkora.
Pontos számokra nem emlékszem, de kb. tízszer akkora mérete van mint egy xp-nek, és a felhasználók zöme ugyanarra használja mindkettőt (netezik és a programjait futtatja), tehát a többlet méret és erőforrás használat felesleges, csak a hardver és szoftver gyártók gazdagodnak tőle.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Köszi, megnézem a biosban. A driverekkel az a gondom, hogy ha a Win10-ben van, akkor valószínűleg nem a legújabb legjobb driverekkel működik. Gondolom jobb lenne átnéznem, legfrissebbeket letölteni, telepíteni.
(#) villanyipi hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
Üdv!
Van rá mód hogy egy eeepc-ről amiben semmi merevlemez nem található csak a beépített memóriák(epc700x2g) kimenthessem a rajta tárolt adatokat?
A gép jelenleg nem vesz fel töltést és nem kapcsol be emiatt és nincs pót akkum, sem ötletem hogyan tölthetném fel külső tápról.
Tisztelettel
ipi
(#) Udvari Zsombor válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 29, 2019 / 1
 
Én azért felraknám a videokártya saját drivereit is. Az igaz hogy megy azzal is amit a Windows magától intéz el, viszont kétségen kívül a legjobb teljesítményt a saját driverével képes nyújtani.
(#) Poli válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szia!
Az enyém Akku nélkül működik jelenleg is.
(#) villanyipi válasza Poli hozzászólására (») Jún 29, 2019 /
 
Szia!
Hát mivel a dc csatlakozó körül vannak vélhetően hibás dolgok, így nekem akku nélküli üzem kizárva, de a tulajdonossal megbeszéltük és el lett téve a később megcsináljuk nevű fiókba.Van jobb modernebb gép csak az emlékek miatt kellett volna kimenteni a képeket.
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Üdv.

Kezd elpattanni jó pár ér a fejemben.
Régi gép is ugyan azt produkálja mint az új. Mi a baj most már? Egy közös pont van benne a win10.
CRITICAL_PROCESS_DIED(ebben nem vagyok bíztos.) Dobott miközbenböngésztem
Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x000000ef (0xffffe48d7a8340c0, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: c6ceb4ab-e088-4e97-b6d0-cb9955d5f94e.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) blasz válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Szia nálam is állandóan hibádzik valamiért a Win.10. 2 partícióm van, az egyiken Win.7 a másikon Win.10. A win.7 el sosincs bajom,a 10 meg szétpörgeti a gépemet mindig. Ezerrel megy a proci hűtő.Nem is nagyon használom csak a 7-est.Az egy tuti rendszer.A 10 -es meg egy sz.r
(#) antikzsolt válasza blasz hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Kipróbálom én is. Átlépek win7 re. Bár ki nem állhatom mert iszonyú lassú lesz mire betölt és frissül fél nap. Amúgy mit hibázik?
(#) Szasza9668 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Én nekem pont fordítva A win 10 tölt be lassan.
10-12 perc mire valami életjelet ad..... De már nem sokáig. Megyek vissza a 7-re.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2019
(#) antikzsolt válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 1, 2019 /
 
Nekem már hetek óta csak áll. És azt figyeltem meg hogy ilyenkor elég sokat szöszmötöl. De ha végez vele azután már minden okés vele. Csak addig 2-3 óra eltelik. De hogy mire.
Darál a vinyó. De másnap már szépen indul.
(#) antikzsolt válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Na bedugtam a win7. És hiábba a win10 ssd ről megy de gyorsabb. Sokkalta. Pedig most a régi hdd tolom. Vicces. Ha lesz kedvem lehet a win10 mellé felvarázslok egy win 7 oprendszert is. Mist kivárom hogy le e fagy megint. Ha igen akkor géphiba lesz már. Vagy a hálózaté. Éjszaka és reggel nemigen akar lefagyni. Napközben meg a venti is hol gyorsabban hol lassabban megy.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
>> ssd ről megy de gyorsabb <<

Semmi csodálkoznivaló nincs azon hogy SSD-ről gyorsabb mint HDD-ről.
Főleg ha az SSD-n egy friss telepítés van a HDD-n meg egy 5+ éves.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Kicsit féreérthetően fogalmaztam. A win7 gyorsabb ami HDD találálható. Win 10 ssd van fent.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2019
(#) blasz válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Win10-nél ha lerakom alvó módba,vagy beindul magától,vagy kékhalál van.Ezért utálom,meg azért is mert rettentően melegiti a gépet.A Win7 -nél ilyen jelenségek nincsenek.Megy működik,az alvó állapot nem vacakol egy pillanat alatt már kész is a rendszer használatra készen.Ha win 10-el videót nézek sikítanak a ventilátorok,a win7 nél talán félgőzzel működnek.
Nem értek hozzá,de az az érzésem a win10 nagyon rátelepszik a gépre és mindent automatikusan csinál,ha akarom ha nem.,
(#) antikzsolt válasza blasz hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Érzésre nekem is igy van. Azon gondolkodom hogy az ssdre feltolom a win7 rendszert. Azóta még nem volt restart se hiba se semmi. Bár lehet hogy szerencse volt csak. A hőmérséklet 4-5 fokkal hűvösebb nekem is.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Ez nagyon fura. Az eredeti win10-től megfekszik a gépem. Mindenféle hülyeség és fagyás közepette. Az ezer éves win7 meg köszöni szépen fagyás nélkül túlélte a napokat.
Csak azt sajnálom hogy nem elsőre másik oprendszerrel próbálkoztam. Íves javítás volt a sorsa az előző gépnek.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Idézet:
„Ez nagyon fura.”
Valóban fura, mert ez általában éppen fordítva van. Nem csak az én gépemen, hanem úgy általában a legtöbbön. Az eredeti win10 egészen biztosan sokkal stabilabb, mint az ezeréves win7. És nem csak stabilabb, de a legtöbb új szoftver már a 7-tel nem is lesz kompatibilis. Játszani már most sem tudsz az újabb játékokkal csak win10 alatt.
A legelején én is szidtam a 10-et, amíg ilyen mindenféle innen onnan letöltötteket próbálgattam. Amióta azt használom amit a microsoft honlapjáról töltöttem le, azóta nem szidom.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Nem tudom miért de a win 10 napi 8-10 restartott okozott mert szép lassan lefagyott. Volt hogy már az újraindítás után fagyással indult. A win7 meg eddig semmi. Pár napig még maradok a win 7-en. Ha nem vacakol a gép újra felmegy rá a win10. És mint mondtam eredeti volt fizetettem érte.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2019
(#) deebo válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Miért használtál innen onnan letöltötteket, amikor mindíg is le lehetett tölteni a microsofttól és még a káemes is ment vele? Aminek persze nem sok értelme volt, mert párszáz forintért lehet venni eredeti kulcsokat.
(#) antikzsolt válasza deebo hozzászólására (») Júl 4, 2019 /
 
Kb 20.000Ft lehet venni használtat. Mármint kódot.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Júl 4, 2019 /
 
Üdv!
Nem tudom mennyire ilkik ez a kérdés a témához, de más topicot nem igazán találtam. Szóval egyik haveromnak van egy HP PROLIANT DL380 G5 CTO rack servere. A kérdés az lenne, hogy nem-e tudja valaki, rá-e lehet valahogy szuszakolni egy windows 7-et? Ki szeretnénk próbálni egy komoly videókártyával, mennyire futtatná jól a mai játékokat
Előre is köszönöm!
(#) pipi válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Júl 5, 2019 / 1
 
Hali!
Bővebben: Link win szervereket ír rá, így lehet hogy nincs mindenhez w7 driver, de próba cseresznye, nem sokból tart kipróbálni.
De PCIe slots are standard.
x4 slots support x8 cards, but will run at x4 speeds. x8 slots supports x16 cards, but will run at x8 speeds.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2019
(#) krauszkrisztian14 válasza pipi hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
És ahoz van átalakító?
Mert azon is elvileg csak két 8-as van.
(#) Tomi111 válasza antikzsolt hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Húszezer? Jóval olcsóbb:
Emag-on
(#) antikzsolt válasza Tomi111 hozzászólására (») Júl 5, 2019 /
 
Amikor én vettem még annyiért kaptam.
(#) bbb válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Júl 5, 2019 / 1
 
Rá lehet. Win server 2008 drivert használj hozzá és menni fog.
Következő: »»   830 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem