Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   844 / 1120
(#) pittti válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2019 / 1
 
Távolítsd el a V17134 frissítést!
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Ugyanígy jártam csak én a böngészővel. Nálam a 10 nem tud frissülni mert le van tiltva. Volt valamikor a tavasszal egy frissítése a chrome-nak, na onnantól brutálisan belassult a böngészés minden módja. És bármit csinálok, nem engedi visszatenni a régit. Ha letörlöm és próbálom a régebbit újratenni, már automatikusan frissítve települ. Ha meg a hálózatot tiltom le, akkor fájlból nem hajlandó felmenni, mert kiírja hogy a teljes telepítést csak a netről éri el. Az ember esze megáll, hogy mit el nem követnek azért, hogy folyamatosan csereberéld a hardvert. Na azért se fogom...
(#) bitboy95 hozzászólása Nov 8, 2019 /
 
Sziasztok! A számítógépemen egy-két hónapja el kezdett víllódzni a kép, néha zöldes-szürkés vízszintes sávok futnak a képernyőn. valszínüleg a integrált videókártyának lehet vmi baja, a monitor problémát kizárom mert kipróbáltam más géppel is a monitort és úgy nem jelentkezett a probléma tehát nem a monitornak van baja. Mi lehet a probléma, rossz kondi esetleg?
Ez egy sima asztali pc ASUS alaplap van benne.
Viszont kaptam egy videókártyát is, aminek leírása alapján minimum 500w-os táp szükséges viszont az enyémbe csak 450w-os van, ettől függetlenül bele tehetem a gépbe nem lesz semmi baja?
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Az alaplapról lehet tudni többet ? Socket 775, 1150 ? 1151 ?
Nem biztos, hogy egy 500 W-ot igénylő videó kártyával kellene a megoldást megkeresni.
Az sem biztos, hogy a meglévő processzor és a memória megfelelő a videó kártyához.
Kevés az információ, kicsit többet jó lenne tudni a segítség adáshoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2019
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Igen persze elnézést lehagytam a főbb infókat.
Alaplap: ASUS P5B-VM
Processzor: DualCore Intel Pentium D 925 2x 3.0 GHz
Ram: 4x 1 Gb DDR2 RAM
Chipkészlet: Intel Broadwater G965
Táp: FSP 450W SP500-A
Socket 775
Hangkártya: ASUS Xonar DG PCI
Van benne egy hdd, és egy dvd író még.

A videókártya amit kaptam egy GIGABYTE GTX 260-as (GV-N26OC-896H) viszont a kártya leírásában az szerepel hogy minimum 500W-os tápegység kell neki. Most jelenleg az alaplapi videókártyát használom azon van a fentebb leírt. a probléma. Csak nem tudom hogy lehetne-e használni a videókártyát úgy hogy a gépemben csk 450w-os tápegység van.
(#) antikzsolt válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Ideiglenes jellegel tegyed be. Ha nem hajtod meg pl játékkal a gépet akkor bírni fogja. Tápcseréig netezés és filmezés marad.
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
A processzort is le tudnád cserélni egy E8400 core 2 duo-ra. Bővebben: Link Kevésbé melegszik és gyorsabb is lenne. Ha nem akarsz alaplapot cserélni, megérné.
A csíkozás valószínűleg az alaplapi videóvezérlő hibája. Ha nem terheled túl erős játékkal, akkor megfelelne a GTX 260, az 500 W tápigény a maximális terhelésre vonatkozik.
A HDD helyet SSD is jó választás, most kedvező árban van.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Igazából csak netezésre használom meg, YouTube, semmi extra. ha játszok is ami nagyon ritka akkor is valami kisebb játékokkal szoktam.
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Értem, de akkor nem értem a feltett kérdést.
Az adott videókártya optimális meghajtásához szükséges az erősebb processzor. Ilyet 1-2 ezer forintért kapsz. Az E8400-el már nem akad a Youtube videó sem. Ennél kisebb a mai átlag programokhoz nem ajánlott. Ez a 775 lapkakészletbe helyezett processzor ideális legjobbja, amit érdemes beletenni.
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Majd akkor beszerzek egy E8400-ast ez jó ötletnek tünik! De egyenlőre ezzel a konfiggal mehet a GTX 260? Nem fogja túlterhelni a tápot?
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Ha a HDD és a D 925 processzor csere SSD-re és E8400-re a kettő együtt 50-60 W teljesítmény igény csökkenést okoz. ( Hardver ) A táp terhelése, már írtuk, hogy a játéktól függ. Tehát rajtad múlik, hogy mivel terheled. ( Szoftver )
(#) Doky586 válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Nekem is ASUS alaplap van a régebbi gépemben.
Régebben még DOOM3-t is játszottam rajta, de ma már csak netezésre használom ha használom tartalékként. A tápja gyengébb mint a tied..

gpuz2.png
    
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Beletettem a videokártyát, müködik is vele gond nélkül, kicsit jobban melegszik a táp, tehát ha hozzányúlok kivülről melegebbnek érzem. Ez normális? Mert ezt leszámítva minden normálisan müködik a gépen.
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Igen, persze, hogy jobban melegszik.
(#) bitboy95 válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Van még másik PCIe-s videókarim is egy Sapphire Radeon X1950GT de annak meg az a baja hogy alapjáraton 50-60 C fokon mozog az üzemi hőmérséklete, pedig újra is pasztáztam, kifújtam mégis. Pedig annak jóval kisebb a fogyasztása is. Mitől lehet ez?
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 9, 2019 /
 
Az, hogy 50-60 fokos az is természetes jelenség. De ezek RETRO eszközöknek számítanak, nem napi használatra. 2007. évi videókártya, amiről kérdezel.
Mai használatra ASUS GT 730-ban gondolkodj, alacsony fogyasztás, az igényeidenek szerintem megfelelne.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2019
(#) Epu2 válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Akkor minek a villanykályha-videokártya? A gépem tápja 240 W. A proci 4 magos i5, (nem is fiatal). A saját videó teljesítménye elég 5 éves játékokhoz. Két meghajtó és kártyaolvasó, plusz billentyű világítás, telefontöltés ... Még elbírna egy erősebb videokártyát, de kivettem, mert felesleges.
(#) gyuszo válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Igen, persze de a 775-ös gépen az alaplapra van integrálva a videókártya, az újabb 115x alaplapon pedig a processzor tartalmazza. Ezért lehet elérni újabb teljesítmény csökkenést.
Ez egy lényeges különbség. Persze a legjobb lenne az egészet lecserélni. Kérdés, hogy ezt használja-e rendszeresen, vagy csak másodlagos gép.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne!
Az egyik hogy ismertek e valami "megbizható RAM EXTENDERT"..
van itthon kb 40 db ddr3 as 2GB os RAM om meg egy i3-as alaplapom procival,,, és csinálnék egy Frankeinstein gépet... egyesével nincs hangulatom az E-bay-en eladni,, igy meg venném valmi hasznát.

A másik hogy ddr3-as memöriánál "melyik lábat lehet megpatkolni" hogy Lednek le tudjak venni tápfeszt?
Tudom elegánsabb ha gyári led modulos a RAM... de szegény ember vizell főz, mégszegényebb meg kina LED-el tuningolja a RAM-ját!
(#) Doky586 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Én ezt használom RAM extendernek: lásd melléklet
De Te nyugodtan használhatsz Floppy-kat is e célra vagy építesz RS-232 re célhardvert..

mem1.PNG
    
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Megnéztem hogy jó-e az alaplapba a proci biztosan, benne is van a kompatibilitási listájában, de mi az a 1.01G ? Ez a szám a "Validated since PCB" sorban van. A biosnál pedig az van hogy 0216, ilyen verziójú BIOS nem is létezik ehhez az alaplaphoz. Most akkor ez hogy van?

CORE2DUO.jpg
    
(#) bitboy95 válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Így vannak az adatok semmi többet nem ír.
(#) Firefighter1 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Nem cél hardvert akartam építeni csak láttam többféle "slotelosztót" egyik RAm helyére bedugod és máris bövít 4 foglalatra.. . csak nem tudom hogy működik e... és hogy valós e...
(#) gyuszo válasza bitboy95 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Tedd bele, jó lesz hozzá.
(#) bitboy95 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Rendben hallgatok rád, már meg is rendeltem. Sztem is jó válsztás mert utána is néztem a teljesítmény benchmarknak elég szépen teszi a dolgát. Csak kíváncsiság... Mi a fene az a Validated PCB, meg a 0216-os BIOS?
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Nov 10, 2019 /
 
Üdv!
Sürgős segítséget szeretnék kérni.
Zenéket töltögettem le. Valamit összeszedtem, és az összes fájlom kiterjesztését megváltoztatta .mosk-ra. Minden mappában van egy _readme fájl, amiben ez van:
ATTENTION!

Don't worry, you can return all your files!
All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
https://we.tl/t-7cpJN3gq4f
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.


To get this software you need write on our e-mail:
restoredatahelp@firemail.cc

Reserve e-mail address to contact us:
gorentos@bitmessage.ch

Your personal ID:
0180jYgs9f6sfu1TbIaLwiLCtevc45XOlcUgBFdr7fd0MpGZeA9Y

Tudna valaki segíteni a fájlok visszaállításában?
Rengeteg képem volt a gépen az elmúlt 15 évből
Előre is köszönöm!
(#) antikzsolt válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Gratulálok van egy szép kis zsaroló vírusod. Esély rá hogy írtod kb 1%. Nem egy helyen kell tárolni a képeket így bukta.
(#) pittti válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Ransomware fertőzésed van, a legfrisebb MalwareBytes el tudja távolítani.

Viszont a kódolt fájlok visszaállítása nem lesz egyszerű. Egyes oldalakon ajánlanak hozzá dekódolót - de a reakciókból ítélve nem túl sikeres (hiába, egy 2048 bites kódot azért nem egyszerű feltörni).

Fizetni viszont egyáltalán nem ajánlatos - vagy kapsz kulcsot, vagy nem...
Legegyszerűbb ha elengeded a zenéidet.
(vagy újra letöltöd valami biztonságosabb oldalról őket)
(#) krauszkrisztian14 válasza pittti hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Nem zenéket zárolt. Rengeteg képet és szövegfájlt...
Valamit tudok tenni?
Vagy egyáltalán semmit?
(#) pittti válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Te tudsz tenni valamit - a fontos féjljaidat visszamásolod a biztonsági mentésből. Nekem az összes fotóm, videóm, személyes dokumntumom 3 külön helyre ki van másolva, viszont ezen a gépen amivel netesek, egyetlenegy fontos, személyes adat nem található...
Következő: »»   844 / 1120
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem