Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   891 / 1121
(#) Tomi20 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Sikerült feltenni a HWinfo64 progit. Csatolmányban a RAM-ról a kép, azt írja, 1,5V , 1,35V, akkor lehetséges, hogy mindkét feszültséggel működik a RAM.

HW info.PNG
    
(#) deebo válasza Gabó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Én azt mondtam, hogy tudtommal nincs 1600-as. Ettől még lehet, hogy 1.35-ön nem is megy 1600-on, csak 1333-on.

Idézet:
„Akkor az összes gugli találat típus alapján biztos hibás....”


Igen, ha hiszed, ha nem, az internet tele van téves infóval, hamis kütyükkel és naív felhasználókkal.

Az SPD adat nem hazudik, mivel a memóriából származik.
(#) Gabó válasza deebo hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Idézet:
„Igen, ha hiszed, ha nem, az internet tele van téves infóval, hamis kütyükkel és naív felhasználókkal.

Ha még valami kínai aliexpresses linket mutattam volna, még igaz is lenne. De azért minden adatlap (gyártói) és oldal hamis lenne??!! Ne vicceljünk már.

Adatlap ha nehéz lett volna rákeresned...
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) deebo válasza Gabó hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Nem érdekel. Műödik, békén kell hagyni és örülni neki, nem megoldani egy nem létező problémát.
(#) Gabó válasza deebo hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Pedig csak egy ártatlan kérdést tett fel, nem rögtön probléma megoldást Bár ezen így felkapni a vizet?!
(#) Tomi20 válasza deebo hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Csak érdeklődtem, de látom kényes témába nyúltam, nem ez volt a tervem, de akkor ezekszerint létezik olyan RAM, ami L-es, de elmegy 1,5V-tal is, néztem a RAM adatlapját is, de ott is csak annyi volt, hogy 1,35V-tól 1,49-ig. Ezért kérdeztem, hogy később lehet-e ebből meghibásodás. A válaszokat köszönöm, így marad. Sajnos képet már nem tudok csinálni a memóriákról, mert elég körülményes helyen van, ezért nem szedném szét.
(#) antiktelefon válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Jó lesz ez, az írt spd adatot használja a HWinfo64, és a szenzor fül alatt a tényleges értéket is látni. A neten sok a téves info, az tény. Eddig sodimmböl még nem láttam csak magában L RAM-ot, de nem kizárt hogy létezik, de ez nem az.
Az aida sokszor hülyeséget ír, rweverithing, HWinfo64, gpu-z amit megbízhatónak tartok, illetve a linuxos bootcd az igazi svájci bicska.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
(#) vladcepes válasza Skori hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Megint újra pasztáztam,tettem rá másik ventilátort bordástól.Mikor bekapcsolom szépen felpörög, aztán szépen kezd leállni majd ha bejön a Windows meg kb 1-2 perc utána pörög mint állat,tehát akkor a venti,+cső is kilőve. A Bios-ba hol nézzem meg hogy esetleg mi lehetne elállítva?
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Először nézd meg windows alatt a processzor hőmérsékletét. Ha nem is magas, akkor hibás lehet benne a beágyazott vezérlő. Esetleg kapcsold ki a bios-ban azt, hogy töltő mellett folyamat menjen a ventilátor.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Köszi! Melyikkel nézzem? Speedfan?
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 

speed.jpg
    
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Biztos jól van a hűtő a processzoron? Mert akkor vissza ehhez.
(#) vladcepes válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Igen,ellenőriztem.Akkor mit próbáljak még?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Nézd meg HWinfo64-ben (vagy 32-ben) a mag feszültségét és órajelét a szenzorok fülön. Ha az ok, akkor csak a hűtésed lehet rossz. A rányomott bordát leszedve hogy néz ki a paszta?
De gpu is és cpu is túl magas hőmérsékletű üresjáratnak. Nézd meg a terhelésüket, ha valami pörgeti maxon, akkor lehet ennyi.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Megnézem a programmal amit írtál,utána befotózom,ha az ok,akkor szétszedem és lefotózom a bordát leszedve hogy néz ki a paszta
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Már meglennék,csak újra indítást követően a frissítéseket telepíti ,még csak 14%-nál van.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Nem tudom melyiket kell nézni.
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Idézet:
„Már meglennék,csak újra indítást követően a frissítéseket telepíti ,még csak 14%-nál van.”


Előtte írtad:

Idézet:
„Mikor bekapcsolom szépen felpörög, aztán szépen kezd leállni majd ha bejön a Windows meg kb 1-2 perc utána pörög mint állat


Ekkor kereste és kezdte telepíteni a frissítéseket. A processzorod azért melegszik, mert dolgozik.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2020
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Most is azt műveli pedig már meg van vele,meg azért kezdtem bele az egészbe mert ezt csinálja.( a frissítésnél csak azért írtam,mert nem haladtam előre és már töltöttem volna fel a képet)
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Ha megnézed a CPU használatot, látszik, hogy dolgozik. A frissítés keresés nem 5 perc szokott lenni, pláne ilyen régi processzornál, ráadásul a Windows 10 amúy is hajlamops hergelni ezeket a processzorokat. Nézd a processzor kihazsnáltságot a windows feladatkezelőjében is akár.
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Ez még nem indokolja, hogy tojássütőként működjön.
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Van egy másik gépem is az is ilyen kaliberű,még sem lehet vele főzni. Kíváncsi leszek leállítom a frissítését, akkor mit csinál? UI: azért az sem igaz hogy két hete csak frissítene
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Minden túl meleg...
Ez a proci most nem mondom meg 50-100%-on milyen meleg alapból, de a win vagy valami pörgeti eléggé, próbálj meg egy linux boot lemezt vagy pendriveot.
GPU és CPU is túl meleg nagyon, és a HDD sem egészséges hőmérsékletű.
Nézd meg a frissítéseknél, hol tart, nagyon sokáig el tud húzódni, ha verziófrissítések, és többször noszogatni is kell, hogy csinálja már.
A feladatkezelőben meg tudod nézni, mi használja a procit, de ennek win 10 már elég nagy terhelés magában.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Okés este megnézem.Mindenképp linux? Úgy emlékszem van Virtual XP cd-m. De ha nem Win 10 akkor mi? Win 7 már
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Csak az oprendszert kell kizárni, jó lehet az is.
Nem egy gépen van itt win 7, de sokan nem ajánlanák már.
Win 10 hibernálós leállítása miatt gyorsabbnak tűnik, de a frissítés egy c2d asztali gépen is nagyon hosszú. Én egy használt ssdt ajánlanék, ha kell, ide adapterrel, és mellé win 7 vagy linux, de nyilván az nem a legolcsóbb.
(#) villanyipi válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Ha nem játszós gépről beszélünk egy linux mint csodás sebességnövekedést produkálna nálad, én laptopra raktam fel w10 mellé és mintha kicseréltem volna a gépet, próbáld ki fent hagyva a win-t telepítheted mellé nyugodtan elég pontos leírások vannak, és menet közben már a külső sem különbözik sokban, szóval a használata sem nehéz.
Egy biztos ha úgy megszűnnek a jelenlegi tünetek akkor bebizonyosodott hogy az oprendszered terheli a gépet indokolatlanul.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2020
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 8, 2020 / 1
 
Dehogynem. Ezek a HP DV6xxx notik a legmegbízhatatlanabb *** a notik történetében. A hűtésük alul van méretezve, a HDD sem szellőzik, mindez megfejelve egy dedikált GPU-val. Azon sem csodálkoznék, ha ez a gép lenne az egyetlen példány az egész bolygón, ami még működik, vagy már nem működött egyszer és BGA-zva is lett?

Ja és a delikvens ne linuxot telepítsen, hanem nézze már meg a feladatkezelőben a processzor kihazsSZnáltságát az iIstenért.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) vladcepes válasza deebo hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Este nyomok egy képet a processzor kihasználtságról!
(#) deebo válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Elég, ha magad figyeled. Ha a processzorterhelés alacsony, vagy szinte semmi és 50-60°C környékén vannak a processzormagok, az teljesen normális ezeknél, ahogy az sem meglepő, hogy terhelésre 80-90 környékére ugrik. A korabeli GPU-k sem az alacsony üresjárati fogyasztásukról híresek, nem véletlenül hullottak ezek a gépek, mint a legyek.

Nincs előttem séróból a hűtőmegoldása, de, ha egy hőcsövön van a CPU és a GPU is, akkor pláne nem meglepő a magas üresjárati hőmérséklet sem. Ha előtte nem volt ilyen a gép, akkor a szoftverben kell keresni a hibát, mert valami dolgoztatja.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2020
(#) Epu2 válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 8, 2020 /
 
Idézet:
„Nem egy gépen van itt win 7, de sokan nem ajánlanák már.”


Van megfelelő védelem, nem mannyira gázos az a Win 7. Akkor kezdtem használni, amikor megszűnt a támogatása. Avast védelem mellett semmi bajom nem volt vele. A 10-es alatt egyszer már megszívattak. Károm nem keletkezett, de nem a windows-on múlott.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2020
Következő: »»   891 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem