Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1524 előerősítő
 
Témaindító: krkic, idő: Júl 10, 2008
Lapozás: OK   2 / 6
(#) pucer888 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
immáron a harmadik féle kapcsolást építem az IC-köré,de vagy egyáltalán nem szólal meg,vagy csak az egyik csatornát vezérli,azt is elég gyatrán... jóformán hárman építettük mindegyiket (több szem többet lát) de semmi. több óra bíbelődés,rajz bogarászás,új alkatrészek,új panel,szakadásvizsgálat,táp kimérése,és semmi
ha kész lesz az amit utoljára belinkeltem,az eredményt mindenképp leírom (hosszú mondatok lesznek,vagy jó vagy nem ) még az IC hibáját nem vettem számításba,de nem hinném hogy az előző kapcsolások kinyírták volna,legalábbis fizikai sérülés nincs rajta...
(#) lapose válasza pucer888 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Szia!

Szerintem új IC!
(#) Carter válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
(#) lidi válasza pucer888 hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Annó én is építettem ilyen tda-s hangszinszabályzót, de nekem is csak az ic egyik oldala szólt. De mivel úgyis kettőt vettem, megoldottam 2 ic-vel. Szerintem ez egy gyári hibás sorozat lehet.
(#) Gyimate hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek, hogy segÍtett!
(#) pucer888 válasza lidi hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
lehetséges hogy gyári hiba... ezt még befejezem aztán kiderül,de már nagyon idegesítő......
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok, van egy hangszínező áramköröm a274 és a273 ic-k vannak benne valahol olvastam ezek a tda1524-nek korábbi változatai, valakinek nem lenne egy kapcsolási rajza, mert nincs a panelen feltüntetve mi hova megy
(#) taj1989 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
hali!
megépítettem a krkic tervrajza alapján a hangszínszabályzót és egy kicsit "furcsán" működik: a kimeneti jel gyengébb mint a bemeneti, csak akkor szól, ha a hangerő majdnem maxon van, melegszik az ic és egy idő után, kb 2-3 perc elkezd az egyik oldal búgni. nem működik a loudness kapcsoló, hiába kapcsolgatom, ugyanúgy szól. Lehet az a baj hogy tda1524A ic van benne és nem tda1524?
(#) didyman hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Előszöris az adatlapja alapján építsd meg, méretezd, mert az biztosan hibátlan első körben. Aztán az adatlapon írtakra figyelj oda.

Általánosságban, ezt az IC-t nagyon nem szeretem, borzasztó zajos, a torzítása lehengerlő (és nem pozitív értelemben), és pocsék a tápfesz-elnyomása. A zajosságával nem lehet sokat kezdeni, a benne lévő, rég elavult elektronikus potméterek erre képesek. A brumm viszont nem az IC hibája: Bár a tápfeszelnyomása alacsony, annak a zajában el is kell vesznie, a földhurokra viszont érzékeny a relatív nagy erősítése miatt, tehát megfelelő kábelezésre és hidegítésre kell figyelni. A vezérlő vezetékeket lehet hosszan vinni, ettől nem lesz zajosabb, a lényeg az, hogy a 100nF-os kondik NE a panelen maradjanak, hanem a potik tövében üljenek.

Az LM1036-hoz nem volt szerencsém, a 1524 után inkább diszkrét hangszínt raktam össze, aztán végül száműztem a hangszínszabályzást, mert szeretem a zenét úgy, ahogy van és mert a hifim önmagában nem szorul ennyire durva korrekciókra. A TDA7294-hez, az ajánlott 30dB-es hurokkal 1Vrms kivezérlés elegendő.
(#) effect hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok,

Ezzel a tone/volume IC- vel én is építettem előfokot. Elég jól megy, de sajnos nem egy audiofil élmény... De legalább elsőre szólt! Az adatlaphoz nem tartottam magam nagyon. Például a "Linear" funkció egyáltalán nem működik. ( Philips Datasheet)
(#) Cunici hozzászólása Júl 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LM1036 előerősítőt , de az a problámám vele ( mint szinte mindenkinek) , hogy a volume poti nem működik jól, az IC hbás. A kérdésem a következő, mivel másabb ez a TDA1524 es előerősítő mint az LM1036, valamint azt vettem észre hogy az előerősítése nem valami nagy, a TDA -nak nagyobb?
Valamint a TDA1524-hez lehet hazsnálni az NE5532 es ICT LM1036 nál használnak, gondolom a jelerősítés miatt.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: István
(#) punkkazy hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv!
Megépítettem a kapcsolást, működik is rendesen, be is van dobozolva a kocsimba, CSAKHOGY amikor a motor jár, a generátor zaja megjelenik a hangszórón és eléggé hangosan! A végfok magában nem csinálja, csak ha előtte van a TDA1524. Már beraktam egy 7809-et, de semmi. Ötlet?
(#) végfokVadász hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Üdv! Ehhez az Ic-hez logaritmusos vagy lineáris poti kell?

Előre is kösz!
(#) orbiszabi hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok
Az a problemem, hogy nem lelem a TDA1524-el es az NE5532-vel keszitett eloerosito/hangszinszabalyzo nyaktervet, ami valamelyik HE szamaban tudtom szerint benne van.Legyetek szivesek, mellekeljetek nekem.Koszi
(#) orbiszabi válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia. A zavarokat ugy tudod a legjobban kikuszobolni,hogy kicsereled az autodban a gyertyakabeleket szenszalasra.Ujabban csak ilyet arulnak.Egy L-C szuroaramkorrel is segithetsz a dolgon, fontos hogy egy ferrit gyurure tekerj egy par menetet es azt iktasd be az aramkor tapellatasanak a huzaljara.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Sziasztok!

A mellékelt kapcsolásban hogyan kell bekötni a potmétereket, melyik az in, out és gnd?
Előre is köszönöm.
(#) orbiszabi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia
A potenciometernek ugye 3 kivezetese van.A rajzon megjeleno poti "nyilas" laba a poti kozepso kivezetesere ertendo, a masik ket kivezetesnel a bekotesi sorrend mindegy, maximum helytelenul kotod be es balra tekerve fog "halkulni" a keszulek.Annyiban meg segitek, hogy szembol nezve a poti-t a bal szelso kivezetese megy a testre es akkor jo iranyt kapsz(persze mind a negy darabot egyforman kosd be).Ha nem tiszta valami, meg kerdezz
(#) orbiszabi hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
A forumbeli vitakat a TDA1524-es minosegere vonatkozoan annyival szeretnem csillapitani, hogy 3 eve epitettem meg egyet, es minimalis hangeron is fel tudtam a szomszedaimat mergesiteni a mely hang miatt.Gyonyoru elnyujtott basszust produkal,a magas hangtartomany is szepen futyul.Es meg mindig megkoszonnem, ha valaki elkuldene a HE1997/08-as szamba megjeleno TDA1524 ill. NE5532 parositott aramkorenek a nyaktervet, mert sehol sem kapom meg.Koszi
(#) (Felhasználó 51715) válasza orbiszabi hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Még annyi, hogy a kapcsolás be -és kimeneteinél mindegyik negatív testen van? Mert nem jelölték a rajzon...
(#) orbiszabi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
szia
a testek termeszetesen mind a taplalas negativ polusara mennek, ugya be- mint a kimenetnel.ha van meg valami, szolj nyugodtan.Csak arra ugyelj, hogy a tapfeszultseg ne haladja meg a 12 voltot, meg szuressel sem
(#) (Felhasználó 51715) válasza orbiszabi hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Még egy valami:
Az IC-re kell hűtés, vagy nem?
(#) orbiszabi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
szia. Nem kell hutes.Remelem neked is jol bevalik,mert nalam egyszeruen tudodobogtato a vegeredmeny...ajanld masoknak is.Legyszives, ha nem nagy keres, kuldd el nekem a nyaktervet, ami alapjan keszited, koszi
(#) (Felhasználó 51715) válasza orbiszabi hozzászólására (») Máj 14, 2010 1 /
 
Parancsolj(de ellenőrizd le, mert még nem építettem meg, és nem biztos, hogy jó is!), és köszi a segítséget!
(#) Leadtek válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Hello!

Ezt a kapcsolást néztem ki magamnak, meg is csináltam a nyáktervét csak biztos szeretnék lenni benne hogy működik-e? Remélem már elkészült és tudsz nekem némi infóval szolgálni.

Üdv: Attila
(#) BEMcorp válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Júl 15, 2010 / 1
 
Hali!

Nem akarok beleszólni (vagyis, inkább...), de ez a rajz eléggé el van rontva( és akkor a panel is...).
A lábkiosztásnál kicsit elfelejtkeztek a balanszpoti csatlakoztatásáról, illetve annak helyére kötötték az egyik bemenetet.
Remélem még időben tudtam szólni!

TDA1524.PDF
    
(#) roland9 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ezt a TDA1524-et kettős tápfeszre rá lehet valahogyan kötni?

üdv.: Roland
(#) agressiv válasza roland9 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Rá lehet, ha föld és plussz helyett minusz és plusszra kötöd, de figyelni kell a tápfeszre
Az a baj a 1524-el, hogy 9V-os tápfesz felett iszonyatosan zajos.
Amúgy én nem foglalkoznék vele, mert nagyon torzít és szörnyű hangja van..
Ja és előerősítőnek így simán nemjó, mert nem képes normálisan meghajtani egy végfokot, mert nagyon elkezd torzítani érdemes mögékötni egy műveleti erősítőt.
(#) roland9 válasza agressiv hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
keverőt akarok csiálni ahoz kéne vmi hangszínszabályzó mint pl a tda1524
(#) kézai válasza effect hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok!

A "Linear" funkció alatt gondolom a loudnesst kell érteni. Egy barátom tanácsára a loudness kapcsoló közelében lévő elkót lényegesen kisebb értékűre cseréltem, és azóta jól működik. A kondi 10-22µF értékű a kapcsolási rajzokban, ezt kéne 1µF értékűre cserélni. (esetleg érdemes még kisebb értékkel is próbálkozni)

Sok sikert!
(#) mezei dávid hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Szia mindenkinek!
Legyen szives valaki aki tudja felrakni a tda1524 és a tda2030 összekötési rajzát.
megépítettem mind kettőt az erősítő szépen szól
csak nem tudom az előerősítőt ,hogy kell összekötni.
Van egy 60w tápegység is.
Üdv:dava
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem