Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1524 előerősítő
 
Témaindító: krkic, idő: Júl 10, 2008
Lapozás: OK   1 / 6
(#) krkic hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Hello

Megépítettem ezt az előrítőtt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Az áramkör tud Balance, Treble ,Bassus és Volume szabályzást.
(#) krkic hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Lehet cikk is lesz belőle.
(#) krkic hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
A nyákot nem kell tükrözni kinyomtatod és már vasalhatod is.
(#) krkic hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Muzsikál rendesenn.
(#) Mzolee válasza krkic hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Szia!
Nekem is van egy pédány megépítve (még apám csinálta) aztán nekünk az volt a baja, hogy csak akksiról vagy elemről táplálva volt "brumm-mentes".
Neked milyen fülre a jel-zaj viszonya? (mert az enyémnek nem nagyon jó)
Üdv: Mzolee

U.i.: Én az IC-nek nagyobb vagy ovális forrpontokat tennék!

tda1524.jpg
    
(#) krkic hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Brumm mentes csak a sok lógó vezeték annyi zavart összeszed hogy súg. De dobozolás után nem fog
(#) messire hozzászólása Júl 24, 2008 /
 
Szerintetek ha ezt az ic-t használom, csak mono, nem stereo alkalmazásban, akkor ki lehet iktatni valahogy a balance potmétert?
(#) ToXeN válasza messire hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
2 egyforma ellenállás használatával (a poti helyett)
2db 22k-s jó lenne szerintem.
(#) messire válasza ToXeN hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
köszönöm a tippet
(#) pucer888 hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
TDA 7294-es végfok elé jó lenne? /2X100W-os. /jól látom hogy 12 V a táp?
(#) ToXeN válasza pucer888 hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Igen a TDA1524es lazán elviszi a 7294est de az LM1036os (mert ugye az jobb) magában már lehet nem járatná ki a 2x100wattot, ott már ügyeskeded kell a 7294es bemenetével de ez csak az lm1036osra vonatkozik a TDA1524es az gond nélkül vini fogja.
És igen 12volt lehet de lehet 15 is és lehet 9 is te döntesz esetleg nézd meg az adatlapot mikor mennyi a kimeneti amplitudó és a jel zaj viszony, de fontos hogy a táp jól szűrve legyen...
ToXeN
(#) pucer888 válasza ToXeN hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
(#) pucer888 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
javítsatok ki ha tévedek!
krkic rajzán mono potikról van szó és nem lehet őket beültetni,csak kivezetni a lábakhoz a kábeleket,és a kondira (IC-re) menő lábuk a középső.
(#) ToXeN válasza pucer888 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Mono potik igen és az a középső láb amelyiken a nyíl van.
Úgy variálod ahogy akarod be is ültetheted és viheted kábelekkel is, semmit nem számít mert DC vezérelt.
ha félreértettem a kérdésed csak szólj.
ToXeN
(#) pucer888 válasza ToXeN hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
(#) pucer888 válasza krkic hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
találtam egy hibát a nyákrajzon,legalábbis eggyel több furat van a kelleténél,és megnéztem,nem potilábat kell oda elvezetni. jelölném a pontot,csak nem tudok pdf-et szerkeszteni ha egy másik formátumban mellékelnéd vagy valami,megköszönném. egyébként a maradék 2 számozott helyre is potik mennének? mert a 2-es és 5-ös számúaknak nincs odaírva a funkciójuk. előre is köszi!
(#) pucer888 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
megépítettem. A-Z-ig átrágtuk az egészet,ennek ellenére a K1-K2 /kapcsoló pontjai/ összehidalása után is csak az egyik csatornát vezérli,a hangerőpotit hiába tekerem maximumra,és csak háromnegyednél szól a zene,a többi potinál is összevissza van a dolog... értem hogy DC vezérelt de pont ellenkezőleg viselkedik nem hiszem hogy 4 selejtes potit vettem egyszerre...
(#) EcoPityu hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Annó én is megépítettem jónéhány komplett hangszínt, ezzel az IC-vel. Én is nagyon bírtam, főleg azt, hogy mono potik kellettek, és 10k-100k-ig minden jó! Én még a Rádió Technika 1992-es számából varázsoltam, és TDA 2030-akat hajtottam vele..

Aztán komplett soksávos hangszínszabályzós keverőt akartam építeni vele, mert a mono potiknak köszönhetően a FADER-elés is megoldható sztereo potival...
Vettem is akkor vagy 12db-ot, azóta is megvan, pedig nem volt akkor sem olcsó, volt vagy 900 péz darabja...

Ja! A kábelezést a potikhoz érdemes kéterű árnyékolt HF-kábellel megoldani. Az árnyék természetesen a test, a ref. fesz az egyik ér, a szabályzott meg a másik!

Most mit ér egy ilyen IC?
(#) EcoPityu válasza pucer888 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Lineáris potik kellenek hozzá, esetleg a hangerőhöz lehetne logaritmikus, de az sem annyira jó!

Szerintem a te potid log-os! Mérd meg a fele állásnál mindkét irányban az ellenállását!
(#) pucer888 válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
lineárisakat vettem,amúgy meg is mértem fele állásnál,és fele-fele arányban oszlik meg... :yes:
600Ft-ért vettem az IC-t. arra nem lehet allergiás hogyha a potikon a testlábak össze vannak kötve és így csak 1 kábel megy a panelra? ugyanígy vannak bekötve a másik "szélső" (siettem és nem jutott eszembe a rendes neve ) lábak... másra nem tudok gondolni,mert tényleg mindent kipróbáltunk már... test közös,stb....
(#) pucer888 válasza EcoPityu hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
nem lehet hogy az IC allergiás a lineáris potira?
elkezdtem egy másik panelt ezzel az IC-vel,állítólag ez a legjobb,bár a vélemények mindig mindenben eltérnek mellékeltem.
(#) krkic hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Itt egy új nyákterv.

1524.LAY
    
(#) pucer888 hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
egy másik formátumban nem lehetne?
vagy ha valaki adna egy jó nyáktervet a mellékelt kapcsoláshoz (felraktam mégegyszer is ugyanazt)... furcsa mód a beültetési rajz van csak rajta...
(#) Carter válasza pucer888 hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
sorry, nem a legjobb minőség

elofok.JPG
    
(#) pucer888 válasza Carter hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
ezer hálám
a 27k-s ellenállások milyen célt szolgálnak? mert a kapcsolási rajzon nincsenek és ezen is csak szaggatottan vannak feltüntetve
(#) Carter válasza pucer888 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
akkor kell betenni a két 27k-t ha nem akarsz balanszot állítani. A 2 ellenállás a balansz potit váltja ki.
(#) Gyimate hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Sziasztok!
Én is szeretném IC-vel szabályozni a hangerőt az erősÍtőmben, elolvastam ezt a topicot is, meg olvasgattam még az LM1036-os IC-ről is. Az a bajom, hogy nem tudom eldönteni, hogy melyiket épÍtsem meg. Ebben kérném a segÍtségeteket, hogy melyiket ajánljátok. Egyelőre egy TDA7294-es erőlködőhöz akarom megépÍteni. A segÍtséget köszönöm!
(#) Carter hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
LM1036
(#) Gyimate válasza Carter hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Kösz a kimerÍtő feleletet.
(#) Dj TSM válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Hat en a TDA7294 eshez a TDA 1524 et ajanlanam inkabb,a masikkal nagyobb a zavaras,jobban zug ha levan a hang ero veve.A TDA1524 nel viszont jo filterezett tappal semmi zugas,legfeljebb csak tenyleg minimalis,amit mar szabad fullel nemnagyon veszunk eszre.
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem