Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7052
 
Témaindító: Magorh, idő: Márc 15, 2008
Lapozás: OK   1 / 5
(#) Magorh hozzászólása Márc 15, 2008 /
 
Olyan kérdésem volna, hogy miben különbözik a TDA7052A és a TDA7052 IC?

-Mert szeretnék egy 1 w-os erősítőt csinálni és a végfok nem működik a tda7052a-s IC-vel. Csak kattan egyet a nahgszoró és melegszik az IC.

Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?


Előre is köszönöm a válaszokat...
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Üdv! A különbség a kettő között az hogy a TDA7052A kivülről vezérelhető a végfok és termikus védelemmel is el van látva! a TDA7052 meg egy sima végfok az előbb felsoroltak nélkül! Meg hangjel beneti lábkosztás más, a teljesítménykimetet viszont változatlan. Nézd meg a PDF-eket. Ha kérdésed van kb. 2 vagy 3 óra mulva jövök, az üzenet beirásának időpontjától . Sok sikert !
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Ja a TDA7052A tulmelegedés/tulterhelés védelemmel van elátva, és ezt úgy oldja meg hogy az előfokot leszabályozza. (mint az autóknál a kipörgésgátló).
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Végül is akkor helyettesíthető a 7052A-val a sima 7052-es?

A lábkiosztásnál mit kell változtatni?
4-es lábra mit tegyek?
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 15, 2008 / 4
 
Megnéztem egy-két dolgot kell csak változtani!
-1- A 3as lábat meg kell szakítani és egy 20K ellenállással zárd a megszakitott részt.
-2- 2es lábat megszakítani és egy 50K ellenállással zárni a megszakítást.
-3- a 4es lábat nem kell sehová bekötni, meg kell szakítani és úgy hagyni, (ez a hangerőszabályzás) és egy 10Kohmos pontit be kell rakni, mert ez lessz hangerőszbályzó.
-4- mielőtt hozzálátsz nézd át a kapcsolási rajzot! (én még egy 100mikroFarad-os 50V os kondit azért még akasztanék a kimenetre)
-5- Sok sikert az átalakításhoz!
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Élesztésnél: óvatosan emeld a hangerőt!!!
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Köszönöm szépen. Megpróbálom.

Gyakorlatban a bemeneten egy mikrofonerősítő kimenete van rajta...

Ilyen apró zaj felerősítésére szolgálna...
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Akkor nincsen szükség egyáltalán az 50Kohmos ellenállásra... (itt az ért ezt fontos megjegyezni hogy nincsen végfokvédelem!) Sok sikert a megépítéshez!!!
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Nem működik. 3-as láb és a föld közé tettem egy 20K ellenállást, de nem működik. Nem csinál semmit...
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 15, 2008 /
 
Oda lehet az sok lesz én az elején úgy gondoltam hogy PC hez vagy hasonló helyre akarod kötni de próbáld meg kivenni az áramkörből az 20K-s ellenállást is. (de tényleg óvatosan emeld a hangerőt!)
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Sehogy nem akar működni. Próbáltam úgy is, hogy a 3as lábat direktbe földre kötöttem, próbáltam néhány tized ohm-mal és kilóohmmal, de semmi.

Elviekben ugyan az a lábkiosztása. A kapcsolással sincs gond, mert a sima 7052-sel jól működik, viszont a 7052A-sal nem képes működni....
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ja bocs!!! Tehát azt akarod hogy az 7052A-val mnejen a cucc! (én meg azt hittem hogy 7052A IC mghalt és hogy egy másikra akarod kötni (7052)) Azért koppan egyet hangszóró, illetve nem szólal meg, mert nem kap referencia feszültséget a négyes lábra!
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Itt van kapcsolási rajz. Csak ezzel fog elindulni a 7052A IC!(Tényleg bocs azt hitem hogy az A-s IC halt meg, és egy másik nem A-sal akarod müködtetni.)

tda7052A.jpg
    
(#) titi válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Hali!

Most a TDA7052 helyére akarod betenni a TDA7052A-t?
Mert ha igen, akkor eddig Ampervadász fordítva magyarázta neked.

Szóval:
A 3-as láb elvileg maradhat földön.
A bemenetére kell egy 0.47µF polarizálatlan kondi.
A hangerőszabályozáshoz a 4-es lábat kellesz használnod úgy, hogy egy 1Mohm-os potit kötsz be.
A poti egyik szélső lábát összekötöd a középsővel, és ezt kötöd a 4-es lábra. A másik szélsőt a földre.
A potival párhuzamosan kötsz egy 1µF-os elektrolit kondit is úgy, hogy a +vége a 4-es láb felé nézzen.

(Jelenleg a 4-es láb be van kötve valahová? Ha igen, meg kell szakítani!)
Esetleg egy képet dobhatnál...

Szerk: Amíg írtam, úgylátom ez tisztázódott...
(#) _ampervadasz_ válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Már leírtam neki hogy fordítva magyaráztam ott van a legutolsó hozzászólásomban! >>>(#196375)<<< Ja meg a rajz is!
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szuperul működik. Köszönöm.
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Na akkor erre !
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
És az miért lehet, hogy ha fel van hangosítva és egy nagyobb zaj hatására koppan egyet, majd kikapcsol egy pillanatra. Régi IC-vel csinálja ezt. Az újjal még nem próbáltam.
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Mert a bemeneti rész elérte a legnagyobb telítési szinet! Az új IC csak akkor fog leszabályozni ha a végfok tulmelegszik, és akkor beavatkozik a védelem az előfok erősítésében. (leszabályzás)
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Igen, itt már nem tapasztalható ez a jelenség.

Ismét egy amatőr kérdés. Az lehetséges, hogy az új IC-től halkabb?
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Az 5k sönt elenllás az oka!
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Viszont így nagyon halk. Esetleg kisebbet ha teszek oda, az okoz valamilyen problémát?
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Szedd ki onnan az 5k potit! Az csak söntöli az előfokot.
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ha meg kiveszem az Rs-t, akkor kattog....
(#) Magorh válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
És így sem lett hangosabb...

Az lehet hiba, hogy a bemenetre 330n kondit tettem?
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Valószínű hogy nem. Lehet hogy tényleg csak ennyi telik a végfoktól. Egy utolsó proba,emelni kéne a tápfeszen 1-2Vot és ovatosan felvenni a hangerőt. Ha nem teszik a végfoknak akkor ugy is leszabályozza.
(#) Magorh válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Így is 9v-ot kap egy elemről... De megpróbálom...
(#) _ampervadasz_ válasza Magorh hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Néztem az adatlapon 18V tápfeszültséget kaphat max.
De szeintem ha már tényleg egy hangszórót akarsz meghajtani, rendesen szerintem nem ezt kéne használni, nekem van egy tökéletesen működő kapcsolás, sztereó, hídba is köthető Így összesen 3,2Wot tudtam kivenni belőlle melegedés nélkül.

amlifier_.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Ezt a végfokot használtam egy sztereó jel erősítéséhez, de nem hangszórót használok rólla, hanem egy elektronikához kötöttem (amit én készítettem), és egy VFD kijelzőt hajt meg. Mutatja a jelszinet. (Majd az oldalamra is felteszem, de még szerkesztés alatt áll.)

CIMG2444.JPG
    
(#) Magorh hozzászólása Márc 16, 2008 /
 
Kipróbáltam 16v-al. Semmi javulás. Ezek szerint ez a vég. Csak azért furcsállom, mert kicsit hangosabb a sima IC-vel. De így is jó lesz. Fő, hogy működésre sikerült bírni.

Azért felesleges nagyobb teljesítmény a kimeneten, mert csak összesípolna. Így is össze szokott, ha 10m-en belül van a mikrofon...

Azért köszönöm.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem