Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7265 2x25wattos erősítő
 
Témaindító: Árpy, idő: Márc 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) Kovidivi válasza Árpy hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
A kérdés az, hogy mi a praktikusabb, és hogy mik az igények!
(#) istvanpal16 hozzászólása Dec 7, 2008 /
 
+-12V rol menne-e... az adatlapon ugy van hogy +-5V tol +-25V ig mukodik ha jol ertelmeztem
(#) Árpy válasza istvanpal16 hozzászólására (») Dec 7, 2008 /
 
Persze, működne, csak egy kicsit kisebb teljesítménnyel.
(#) jocokacska hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Építettem egy erősítőt a TDA7265-ös IC-vel. Az IC adatlapjának 7. oldalán szereplő kapcsolásirajzot használtam. A nyákterv az, amit sergei küldött be ebbe a topikba. Ha áramot adok az arősítőnek, már akor is búgnak a hangfalak, amikor a bemenetre még semmit se kötök. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a hiba? Aválaszokat eőre is köszönöm.
Üdv.: Jocó!
(#) Árpy válasza jocokacska hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Helló!
Nézd át a nyákot, hogy minden alkatrész a megfelelő helyen van-e, és nincs-e valami elkötést., mert nem kéne ezt csinálnia. Ne feledd az IC elszigetelését sem a bordától!
Berajzoltam a Sergei féle nyák bekötését.
Üdv, Arpy
(#) jocokacska válasza Árpy hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Köszi a segítséget!
Sikerült megtalálom a hibát. 3 ellenállásnak rossz volt az értéke és ez okozta a galibát.
Üdv.: Jocó!
(#) Árpy válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Jó zenélést akkor vele!
(#) Majcc hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hali!

Egy kérdésem lenne. Megépíttettem a TDA7265 erősítőt, a 7. oldalon található rajz alapján. Nekem a rajzból nem jött le egyértelműen hogy +- -os táp kell hozzá. Sajnos e nélkül terveztem, valamint így is próbáltam ki. 9V egyenfeszültséggel. Természetesen nem sok mindent csinált, csak búgott. Az adatlapot tovább böngészgetve láttam, hogy mindenhol szerepel a +- érték. (Kicsit fáradt vagyok így edzés után majd holnap próbálom ki szimmetrikus táppal.) A kérdésem az lenne, hogy sérülhetett az IC ezek miatt?

Előre is köszönöm!

Üdv Marci

beültet.png
    
(#) nikol válasza Árpy hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Sziasztok!Sűrgősen segítségre lenne szükségem. Egy TDA 7265-ös IC kellene, legkésőbb hétfőig (február 16.), technikusi vizsgamunkám múlik rajta. Természetesen megfizetem. Értesítési címem: xxxxxxxxxxxxxxxgmail.com, aki tud segíteni, itt jelentkezzen legyen szíves. Előre is köszönöm!
(#) Árpy válasza Majcc hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Helló!
Nem igazán tolerálják ezek az IC-k a féltápfeszt, de amúgy is kevés volt (9V) próbáld ki normális szimmetrikus tápról, hátha túlélte.
Üdv
(#) Árpy válasza nikol hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Helló!
Szinte bármilyek elektronikai boltban beszerezhető ez az IC!
(#) Majcc hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Az erősítő túlélte a féltápfeszt. Most egy panelt akarok a táp alkatrészeknek készíteni, mert jelenleg csak légvezetékes próbatáp volt. Mellette a trafót amit használni akarok, azt kell rendbe raknom.
Természetesen és a Mute és a Standby funkciót is bekötöttem. Egy ismerősöm mindig kihagyta és engem meg nagyon idegesített.

Üdv Marci
(#) kopaszs hozzászólása Máj 27, 2009 /
 
Sziasztok a belinkelt rajzot szeretném megcsinálni.Ehez kellene bomba biztos nyák rajz ami biztos hogy jó.
(#) Solt85 válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Hello !

Mellékelve megtalálod a nyáktervet, KICAD nevezetű ingyenes tervezővel készült.

innen letöltheted: KICAD oldal

Mellékelek képet is nyákról

Egyébként nagyon meg vagyok elégedve az IC-vel, én egy LM1036-os előerősítővel használom, szép hangja van, és van benne erő is , egy 150W-os hangfallal teszteltem, és elég rendesen kihajtotta.

üdv.
(#) kopaszs válasza Solt85 hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Hello köszi a segítséget de a brd fájlt nem tudom megynyitani mivel lehet
(#) Kovidivi válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Szia!
Elolvastad a hozzászólást, amit kaptál? Vagy csak ránéztél, és megnyitottad a csatolmányt? Ne legyél már ennyire hanyag
(#) kopaszs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
bocsi már leesett
(#) muimui hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Ez ilyen formában müködőképes nem? Amugy egy TDA7264-es kapcsolás. A kiegészitett részre gondolok, hogy ugy direktben van kötve a stand-by és a mute, z jó, ha jol gondolom?

scan0006.jpg
    
(#) muimui válasza muimui hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
összeraktam, egyenlőre nemjó . Most nemtudom megméregetni, hogy hol mennyi van, mert a multimban, lemerült az elem . Annyit akarok kérdezni, hogy ennek most szimmetrikus táp kell ? Biztos ami biztos . Nemtudom elfönteni , lehet hogy kicsit már fáradt vagyok, meg ilyesmit nemsokat csináltam még.
(#) Kovidivi válasza muimui hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ennek szimmetrikus táp kell!
Miért nem az ajánlott kapcsolást építed meg? Nem kerül sokba, és tuti működik. Üdv!
ui: Egybként az adatlapból másoltam ki a képet. Google-> TDA7264 datasheet.

tda7264.jpg
    
(#) muimui válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Lényegében ezt csináltam meg, csak stand-by meg a mute nekem nemkell, igy azt egy picit átalakitottam az itt megtalálható rajzzal. Amugy még annyi, hogy egy pc táprol kilehet probálni, hogy megy e. Nem?
(#) muimui válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
igen tudom, és fel is fogtam, csak arra gondoltam, hogy ugye a pc tápon van +12v, és-12v is
(#) Kovidivi válasza muimui hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A -12V nem terhelhető. Elindítani megpróbálhatod az erősítőt, de ne tekerd fel egyáltalán! Akkor már inkább két 12V-os akkumulátor, vagy egy akármilyen, kicsit jobban terhelhető trafó, szimmetrikusan egyenirányítva, figyelve a megfelelő feszültségre!
(#) muimui válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Először nemértettem, hogy mitakarsz kihozni, de most sikerült elindítani a pc táppal, és azért egész szép hangja van. A -12 az fél amperrel terhelhető, ami szerintem abban nyilvánul meg, hogy nagyobb hangerőn rohadtul torzít . De örülök magamnak, hogy sikerült megcsinálni, raszter panelra, főleg úgy, hogy utoljára 3 éve terveztem át ilyen formára kapcsolást . Ja amugy a stand-by és a mute lábakat szabadon kell hagyni.
(#) kopaszs hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Sziasztok egy kérdés.megépítettem a belinkelt erősítőt bekötöttem a tápot és bekapcsoltam na most az történik hogy pillanatok alatt nagyon meleg lesz a tda7265 ic sőt a tápomon a négylábú diodám is mi lehet a gond?
Ja már nagyon sokszor átnéztem mindent hogy a helyén van-e vagy nem-e fordítva van-e bekötve.És oké minden ilyen téren
(#) Kovidivi válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Tedd fel kép formátumban is, mert nem tudom megnyitni! Üdv!
(#) muimui hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Egyenlőre még mindig meg a 7264-es . Már langyos a borda rajta, de birja, és nagyon szépen szól . Majd még a jövőhéten szerzek hozzá egy normális trafót, addig jólessz ez ami most van Köszönöm mindenki segítségét.
(#) kopaszs válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
bocs hogy csak most rakom fel de tegnap elkellet mennem
(#) szabi83 válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Amikor bekapcsolod, a bemenet le van zárva ? (pc , discman, mp3, mp4 stb-vel.)
(#) kopaszs válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Egyátalán nem is kötöttem rá úgy probáltam hogy melegszik e valami de mondjuk kiprobáltam ugy is hogy rákötöttem de ugyan az
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem