Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 75
(#) szucsip válasza Lacq hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Üdv!

Nem, nekem nem volt még "szerencsém" a TDA7293-hoz, csak 7294-gyel próbálkoztam. Viszont figyu...!

Ha összetettél két 1 ohmost párhuzamosan, és a megfelelő helyre kötötted az így 0,5 ohmosakként viselkedő ellenálláspárokat, akkor tutira működnie kellett volna. Még ha tranzisztort nem is teszel a rendszerbe, csak a tápággal kötsz sorba 0,5-0,5 ohmot, akkor is szólnia kell az erősítőnek (egy kicsit legalább, aztán max elfüstöl az ellenállás DE szólnia kellett volna).

Tehát valami ott nagyon nem volt kóser.
(#) Lacq válasza szucsip hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
valószínű hogy ez lehet a probléma.
Most máson is dolgozok és nem nagyon jut időm rá, de nem adtam fel!
Most a táphoz készül egy hűtőbordából kialakított doboz :yes:
Ha elérem hogy a táp jó legyen utána a tranyós megoldások lesznek soron minden esetre ha összeáll akkor jönnek a képek de a tekeredő vezetékeken sokat nem látnál (néha én is nézek ki csak a fejemből)
(#) David 3g hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
sziasztok. Egy nagyon egyszerű sima előfok kapcsolást összeraktam ehez az IC-ez ,de nagyon sug, búg. az előfok kimenetén 3V mérek a földhőz képest. am ez egy sima Ne5532-müvelet erősítő. szerintetek mi a gond?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia! Milyen az az előfok kapcsolás?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
ez a cím.Ez a cím.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Merem állítani a hivatkozott kapcsolás nem működik. A harmadik ábrát tekintsd meg.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
elhiszem és nem kötekedni akarok , de amit mutatsz annak a hangerő álítos része az már szinte ugyan az . nekem nem kell bass meg stb nekem csak hangerő kell meg némej erősítés a végfok elött.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Az ábrán látható, hogy a kimenetről (1) az invertáló bemenetre (2) kell visszacsatolni és nem a hangerő szabályzó potira. Ha ez így nem egyértelmű, akkor megpróbálom painttal kijavítani az Ugródeszkás rajzot.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
értelek. valamit majd megprobálok alkotni
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Az R2-t (47k) így kösd be.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Semmi javulás, de azért kösz.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Most mennyi a kimeneti feszültség?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
0.77V és semmi reag a bemenetre.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A zaj megszűnt?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
rákötöm a végfokra és semmi sugás semmi ,de ha kötök a bemenetére valamit vagy tapicskolom semmi reagálás.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A bekötés körül lehet talán hiba. Az IC jónak tűnik. A potin ellenőrizd a csúszka megy-e az IC-re. Van olyan poti ahol a csúszka nem a középső lábra van kivezetve.
(#) david91 válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Reloop tökéletesen javította ki a kapcsolást, én is pont ezt építettem meg és teljesen jól működik. Különben írtam már régen a cikk szerkesztőjének, ez miatt, de úgy látszik elfelejtette kijavítani.
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszönöm
(#) David 3g hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Örömmel jelentem hogy összeraktam egy müködő előfokot Az lenne a kérdésem hogy az normális e hogy a TDA7293 -am jobban melegszik az előfok használatával mint anélkűl? 6-ohmos kis hangszorot raktam rá. Eszt a csináltam meg : Bővebben: Link
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Csak akkor normális, ha az előfok révén nagyobb teljesítményt érsz el vele, hangosabban hallgatod.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Tény és való hogy hangosabb sokkal. de talán kisebb hangerőnél is jobban melegszik.
(#) David 3g hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Az miért van hogy az előfokot lehalkítom és a laptopon hangosítok akkor torzít a hang. ha az előfokot felhangosítom és ugy állítom a hangot a gépen akkor jó.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ezek szerint a laptop kimenete torzításba vezérelhető. Javaslom: a laptopot arra a legnagyobb hangerőre állítani aminél még teljesen tisztán szól. Így lesz a laptop zaja a legjobban elnyomva. Innentől a szükséges hangerőt az előerősítőn érdemes állítani.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
már nem is szól nemtudom mi lett vele
(#) David 3g válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Nó szolok, de szerintem van gerjedésem :S és nem tudom miért , hangszorom ugye megemelkedik nagy hangerőnél lassan amikor nem kéne
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Kipróbálnám előerősítő nélkül. Eldőlne melyik egység a hibás.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A végfokom 100 hogy jó de midnegy már el is szált megprobáltam szimetrikus táppal és hát nem bírta a 26V 2X re.
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
megcsináltama szt amit kijavítottál. szól de kiemelkedik a membránom . Raktam egy kondit a kimenő ágba és csak recseg :S
(#) David 3g hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
És elértem a célom szuper előfok állítható erősítés és a kisjel is nagyon szépen szól holnap kiprobálom nagy hangfalon. Jah és nem melegszik a végfok mint elözöekben
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
Idézet:

szól de kiemelkedik a membránom”

A bemeneti csatoló kondenzátort feltétlen cseréld le.
Következő: »»   23 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem