Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője

Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   222 / 222
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /

Legalább be lehet állítani pontosan, hogy hány amperrel tesztelje az aksit és ezt az értéket tartja...(remélem pontosan)
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Dec 11, 2018 /

Le tudod mérni, köss sorba az akksival egy ampermérőt! Az is érdekes, hogy mikor melegszik a sönt ellenállás, változik az értéke, és amíg a mérés elején pontos az áram, fél óra múlva már elcsúszhat az érték. Ha pedig elcsúszik, a műszer is hibás áramot fog mérni. Jó méretezéssel a hiba minimális marad.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /

Ok.Le fogom mérni.Köszi.
(#) vladcepes hozzászólása Dec 11, 2018 /

Sziasztok! Megcsináltam az Akku pakkot így: akku pakk A kérdésem a következő lenne: Mértem az akku +;- szálon 16,41V ot stabilan ,viszont a Balanszer +;- án ami megy majd a behajtóra ott 9,15V és 10,43V között futkározik. Ez így helyes ? Ha majd beteszem a behajtóba át megy a 16V ? A motor az 12V-os. Köszönöm a válaszokat!
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 11, 2018 /

Rakd fel tölteni fél percre az akksit a BMS-en keresztül. Jó lenne, ha nevén neveznéd a gyereket. A balanszer +-, gondolom a BMS áramkör kimenete lenne, a P+ és P- , mert nagyon nem mindegy, minek nevezed a pontokat!
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /

Szia! Köszönöm! Igen,bocs: a BMS kimenetén ami megy az akkuhoz ott futkározik a feszültség. Oda raktam tölteni, az Imax-al bekötöttem az 5 vékony szálat amik jönnek az aksiktól, és az Imax kimenetét pozitív,negatív ot a P+ és a P- hoz. Hagytam vagy 5 percet. Ugyan úgy futkározik a feszültség csak most följebb ment 11 V ig.
(#) Kovidivi válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 12, 2018 /

Ha az akksin rajta van a BMS, ami tartalmazza a balanszer áramkört is, akkor töltésnél nem kell csatlakoztatod a balanszer vezetéket az Imaxb6-hoz. A balanszer vezetéknek direktben kell a nyákra csatlakoznia. Mindegy. Kép nélkül csak találgatni tudok. Inkább próbáld ki, megy-e róla a behajtó.
(#) vladcepes válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 12, 2018 /

Bocs,most nincs melettem,így nem tudok képet felrakni. A BMS-t,végül csak azért raktam rá,mert visszaolvasva a fórumon írták hogy tulmerülés védelemnek is jó lesz,tehát nem baj ha ott van.Nem ragaszkodom hozzá ha nem kell. Megcsináltam a 4S2P-t és onnan jönnek ki a vékony vezetékek ami menne az Imex-hez. A Pozitiv ,Negatív is egyértelmű. Viszont csak ennek a BMS beiktatásán kavarodok bele hogy hogyan is kell bekötni ha azt is akarnám használni.
(#) Olits hozzászólása Hé, 18:26 /

Sziasztok.Van többféle ,ebike aksiból kiszedett sony cellám.
Az egyik típuson ezt írja:
SE US18650V
T V1127SC21H

a másik típuson ezt:
SE US18650V
T V1127RJ22T
Meg tudja valaki fejteni, hogy ezek a számok mit takarnak?Neten keresgéltem, de pont ilyen megnevezésüeket nem találtam.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Hé, 19:56 / 1

A számok, betűk jelentése csak új (megbízható forrásból származó) celláknál értelmezhető, persze, ha található a neten bármilyen infó. Használt cellánál a gyári állapottól óriási eltérések lehetnek. Valószínűleg széria- vagy sorozatszám, a gyárban tudják csak ezeket értelmezni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Hé, 19:56
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Hé, 19:59 /

Azt hittem valami kiolvasható belőle (újkorában mekkora volt a belső ellenállása, hány A-rel lehetett meríteni max.stb).Köszi.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:00
(#) dara hozzászólása Hé, 20:09 /

Sziasztok.Két BMS-t sorba lehet kötni?Van két három soros pakk,cc12V 30A és kellene nekem 24V30A.Be és kimeneti áramnak sorba kötve van akadálya?
(#) Kovidivi válasza dara hozzászólására (») Hé, 20:26 /

Szia. A merítés elvileg mehetne nyugodtan, de én csak ideiglenesen használnám, tölteni pedig külön tölteném a pakkokat. Ha végleges helyre akarod beépíteni, akkor hosszabb utánajárást kíván, hogy megfelelően működik-e.
(#) dara válasza Kovidivi hozzászólására (») Hé, 20:42 /

Épp ez a lényeg hogy nem tudom külön tölteni.A merités ugye szimetrikus lenne de akkor a töltés is?Gondolom én.Ha a cellák egyformák feltételezzük,akkor a töltés is szimetrikus lenne gondolom én.A problémám abbol adódik hogy a 3 cellás30A BMS 800 pénz,a 6 cellás30A meg 6000 pénz.
A másik,ez 6x15 sor lenne ha valamelyik cella meghibásodna hogy tudnám a legkönnyebben kiszürni?Lehetne mondjuk minden cellára egy ledt rakni?A rossz akkor nem világitana.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Hé, 20:46 /

Leírom, én hogyan oldanám meg a hónapok óta tartó 18650-es e-bike akksis problémád:
Fognám az összes 18650 cellám, szétszedegetném a pakkokat, hogy minden cella különálló legyen! Feltölteném az összes cellát teljesen. Minden cellának megmérném a belső ellenállását, és ráírnám. 40mOhm-nál nagyobb értékű cellákat félreraknám, azok nem jók e-bike akksiba. A 40mOhm-nál kisebb értékűeket lemeríteném mondjuk 4A-rel, és ráírnám a kapacitást is a cellára. Ezután sorbaraknám a cellákat belső ellenállás szerint. A legjobbakat kezdeném el szétosztani, neked azt hiszem 10S kell. Tehát a legjobbakat lepakolnám az asztalra mintha 10S1P lenne. A következő 10 cellát úgy raknám a meglévő 10 mellé párhuzamosan, hogy a két cella belső ellenállását összeadva, mind a 10 csoportnál ugyanakkora (kb.) számot kapjak, és a kapacitás is stimmeljen. A következő 10 cellával ugyanígy járnék el, variálni kell picit, logikázni, de a végén kapsz 10S pakkot, annyi párhuzamos cellával, ami elfér a bringádon. Minden soros tag azonos kapacitást és belső ellenállást képviselne (ez nem teljesen igaz, de maradjunk annyiban, hogy ez adja a lehető legjobban közelítő eredményt a tökéleteshez). Ez minimum egy napi munka, de nem tudom mennyi cellád van, lehet több nap.
(#) Olits válasza Kovidivi hozzászólására (») Kedd, 8:25 /

Szia.Köszi a tanácsot.Jó ötlet.Én végül is ezt nem problémaként élem meg, mert nem sürgős összeraknom a pakkot.Nyárig ráérek,addig is bibelődök vele, tesztelgetem, próbálgatom a cellákat.De van jó ,működőképes aksim is, csak azt akarom megnézni, hogy használt cellákból mit lehet összehozni.Úgy ahogy a fórum neve mutatja én is csak hobbi szinten , kikapcsolódásként foglalkozok elektronikával.Úgy látom, hogy te sem látod rossz ötletnek, hogy használt cellákat felhasználjunk.Minek dobjuk, ki, amig még van bennük energia.Legfennebb többet kapcsolok párhuzamosan, mint volt gyárilag.
A belső kapacításról:Van egy Opus nevű aliról rendelt töltőm, ami tud kapacitást is mérni, hogy mennyire pontosan nem tudom.De legalább össze tudom hasonlítani a cellákat.Szóval nem tudom mennyire mér pontosan, de még használt cellánál 90 mOhm-nál kisebbet még nem tudtam mérni...Egyszer megmértem egy vadonatúj LG ,30 A merítést is biró cellát, és ott is csak 90 mOhm-ot mért.Tudom, hogy neked van egy jó műszered, de még nem értem el odáig, hogy nagyobb összeget fektessek bele ebbe, inkább veszem az olcsó kínai cuccokat .Talán majd egyszer.
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Kedd, 9:54 /

Az a 90mOhm eléggé rossz érték egy vadiúj cellánál... Nyárig még valóban van időd bőven.
Következő: »»   222 / 222
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu