Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AM légiforgalmi vevő

Témaindító: mrkatona, idő: Júl 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 9
(#) sany válasza Feri007 hozzászólására (») Hé, 18:38 /

Itt a fórumon már Novak fórumtárs szerintem már megépítette ezt a kapcsolást.

Bővebben: Link
(#) Feri007 válasza sany hozzászólására (») Hé, 20:29 /

Félreértesz, nem azt vonom kétségbe, hogy működik-e, hanem állítom, hogy nem korrekt.
Van egy Maycom FR-100 scannerem, veszi a röpsávot, de az is hulladék.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:32
(#) pucuka válasza Feri007 hozzászólására (») Hé, 20:32 /

Egy szóval nem állítottam, hogy korrekt, sőt csak annyit, hogy működik úgy ahogy. A hiányzó szelektivitást meg lehet pótolni kellő érzéketlenséggel, a stabilitás hiányát pedig nagy sávszélességgel.
Amúgy én is a korrekt megoldásokat pártolom, a nagyon egyszerű (kevés alkatrész) ritkán jó megoldás, de szinte biztos a szívás.
Dehát állítólag vannak, akik szeretik a kihívásokat.
A hozzászólás módosítva: Hé, 20:35
(#) sany hozzászólása Sze, 12:29 /

A szűrőbe ugye nem jók a gyári indultivitások? Mindenféleképpen gyári tekercs kell?
Itt találtam 0.33uH -s tekercseket: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:29
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Sze, 12:50 /

Az a baj, hogy nem sok mindent lehet tudni az induktivitásról, az értékén kívül. Fontos lenne tudni a jóságát (Q) 100 MHz -en. Az ilyen típusú induktivitások általában tápszűrőkben használatosak, ott pedig a magas jóság nem követelmény. A ferrit anyaga amire készült nagyban meghatározza a felhasználási területét.
De egy ekkora induktivitást elkészíthetsz magad is, 5 mm átmérőre feltekersz 12 menetet 10 mm hosszon 0,6 mm átmérőjű zománc huzalból. A szükséges induktivitás értékének pontos beállítását a tekercs meneteinek össze, szét húzogatásával tudod beállítani. A számoló programban a tekercs hosszúságának állításával tudod demonstrálni.
Számoló program
A további műszer amire szükséged lesz, az egy induktivitás, kapacitás mérő, mer ilyen alkatrészek értékeinek pontos ismeretére is szükséged lesz.
Összetettebb szűrők beállításához jól jön egy wobbler is, amiről már szó is volt.
A hozzászólás módosítva: Sze, 12:51
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 14:52 /

Rendben.
Esetleg egy ilyen műszerem van. De ez lehet játék kategória az RF technikában.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Sze, 14:59 /

Akár jó is lehetne, ha az alsó méréshatára 1 - 2 pF, és 10 - 20 nH körül lenne. 0,01 mH, az csak 10 μH, és neked 0,33 μH -t kellene mérned
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 19:53 /

Nem lehetne valamilyen "kis" áramkörrel " átverni?
(#) sany hozzászólása Sze, 19:55 /

Megjöttek az alkatrészek, nemsokára kezdődik az építés.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Sze, 19:56 /

Az a baj, hogy nem látom a kapcsolásodat, a linket nem tudom megnyitni.
Ügyeskedni mindíg lehet valamit.
Akkor öröm van
A hozzászólás módosítva: Sze, 19:57
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 19:58 /

A megépítendő kapcsolás.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Sze, 20:07 /

Már akartam írni, hogy úgy konstruáld meg, hogy a bemeneti szűrő egy külön kis panelon legyen. Ha így teszel, könnyebben tudsz boldogulni vele. Első közelítésben megépítheted a bemeneti szűrő nélkül is, Ekkor a C7 -es kondi lesz a bemenet. Remélhetően nincs a közeledben az URH műsorszóró sávban nagy, vagy nagyobb teljesítményű helyi műsorszóró adó. Ha mégis lenne, úgyis észreveszed. Akkor szükség lesz a bemeneti szűrőre, de ráérsz majd akkor bíbelődni vele.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 20:32 /

Ha mégis lenne zavar, akkor erre a kis öcsipanelre készíthetsz egy az oszcillátor körrel együtt hangolható egyszerű bemeneti rezgőkört, ezért az anyapanelon vidd oda a be, és a kimeneten kívül a hangoló potméter szűrt feszültségét is. Igy három lehetőség közül választhatsz, bemeneti szűrő, vagy anélkül, és a hangolható bemeneti kör.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 22:47 /

Én is úgy gondoltam, hogy külön panelre csinálom meg a szűrőt. Ugye árnyékolnom is kell majd?
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Sze, 22:52 /

Idézet:
„Remélhetően nincs a közeledben az URH műsorszóró sávban nagy, vagy nagyobb teljesítményű helyi műsorszóró adó.”

Sajnos van neki ! Csongrádon helyi urh műsor és szomszédban szentesi gerinc adótorony . Szerinted ?!
A hozzászólás módosítva: Sze, 22:53
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Sze, 23:02 /

A kitben lévő nyákos kivitelű tekercset elvetetted.
Aztán találtál általad fentebbi linkek között tekercsekről leírást is a vevődhöz.
Amik pár menetes légmagos pár mm átmérőjű tekercsekről szólnak.
Most meg egy teljesen nem jó tekercset választanál?
Szerinted ha ez jó lett volna akkor nem ilyet raktak volna be a kézzel tekerendő pár menetes hurkok helyett.
Szerinted URH frekvenciákon működő rádiókban miért vannak légmagos tekercsek?
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Csü, 8:11 /

Ez valóban így van.
A hozzászólás módosítva: Csü, 8:11
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Csü, 8:13 /

Idézet:
„Most meg egy teljesen nem jó tekercset választanál?”

Csak kérdezhetem hátha jó lenne.
(#) Robin2 válasza sany hozzászólására (») Csü, 8:17 /

Csak kérdem, van arra légifolyosó? Vagy mennek arra gépek?
(#) sany válasza Robin2 hozzászólására (») Csü, 9:59 / 1

Szoktak erre felé. Szentesen kb. 25 km innen, ( egy kis túlzással, de lehet több km ) van egy kisebb repülőtér, lehet hogy, ennek a repülőtérnek az adását is lehetne fogni. Nem tudom, de ha nem próbálom ki soha nem derül ki. De utasszállítók is csak mennek. Tegnapelőtt is egyszerre hat db utasszállító repült ( de nem biztos, hogy utasszállítók voltak) a láthatáron. Csak érdekességként akarnám megépíteni. Kb. 2 éve építettem egy szupregvevőt. Igaz az sem működött tökéletesen. De megpróbálom újra egy másik kapcsolással hátha. Ez a vevő, amit most szeretnék építeni más rendszerű, mint a múltkori volt.
A hozzászólás módosítva: Csü, 10:03
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Csü, 19:49 /

Nem tudtam, hogy hol lakik, az adatlapjából nem derül ki.
Azért egy hangolt bemeneti körnek elégnek kéne lenni.
De ha a KIT -ben minden megvan, a bemeneti szűrő is, akkor nincs kérdés, azt kell használni.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Csü, 22:08 /

A kitet elvetette ... akkor tekergeti magától...
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Csü, 22:11 /

Tekerem is...
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 18. Pé
8:53:12
Jelenleg 216 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu