Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nintendo
 
Témaindító: mcload, idő: Márc 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Én arra értettem, hogy ha 29F800 megy 3.3Vról is, akkor beteszed a 64/128Mbit IC helyére a szintillesztők mögé. Ha megy, akkor a 64/128Mbit flash kezelésed hibás, ha nem akkor a szintillesztés...
A szintillesztőkön /OE -eket kösd fixen testre. Cím lábak, CART, RD, WR mind bemenetek neked, ezért DIR lábakat itt is testre kötheted. Adat lábaknál kell egyedül vezérelned a PICről a DIR lábat.
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ezek így is vannak most.
Fixre lekötöttem az OE lábakat, de ugyan az a helyzet.
29F800-at csak nehezen tudom bekötni 29LV640 helyére mert a tokozásuk nem ugyan az.
Gyakorlatilag minden lábát külön kellene bekötnöm, ami nem egyszerű főként mert marha közel vannak egymáshoz.
29F800 SOP 44-es, míg a 29LV640 TSOP 48-as..

ui:
Ami nagyon fura, hogy SEGA simán eszi így a kazit.
Elképzelésem sincs most, hogy miért bohóckodik SNES vele..
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Adatlap szerint 29LV640 szinte biztos, hogy tönkremegy 5V -on.
Esetleg ha tudnál szerezni egy TSOP48 tokos 29F800 at. (habár nem garantált, hogy ez menne 3.3V on. Főleg az írás. Egy előre megírt talán..)
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Igen én is ettől tartok, ha ráküldöm az 5v-os jelet, tuti bedögleszti..
Szinte bizonyos, hogy a szintillesztő az ami bekever, de nem tudom mi és miért kavarodik meg.
SEGA nem vacakol betölt rendesen, gond és hiba nélkül.
SNES is ugyan így kellene működjön, hiszen az olvasás rutinja tutira ugyan az.
Főként, hogy 29F800-al mind kettő szépen fut, igaz az közvetlen csatlakozik a konzolhoz.
A szintillesztés még annyiból keveredik meg kicsit, hogy mikor CE vezérjel jön a konzoltol, ADAT port szintillesztőjét is engedélyezi.
Csatolok 2 képet, hátha látod a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Idézet:
„hogy mikor CE vezérjel jön a konzoltol, ADAT port szintillesztőjét is engedélyezi.”

/RD jelre kellene az adat szintillesztőit kártya-->konzol irányba állítani. Ez a DIR láb magasba állítását ígényli.
/CART, /RD és /WR lábak működését a MAD-1 IC leírásban itt megtalálod.
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ugyanis, ha a /CART jelet használod erre, előfordulhat hogy a konzol írni szeretne SRAMba, ekkor viszont bemenetnek kell lenniük az adat lábaknak a kártyán!
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
SNES RD jele a CE, ez vezérli szintillesztő engedélyezését. Adat iránya fix csak a konzol irányába.
SNES WR lába nincs bekötve.
CART láb vagy is a ROM OE lába, vagy is az olvasásért felel, így az a feljebbi részletképen a C_OE láb, vagy is a memória OE lába. (output enabled)

Tehát az RD lábat használom a szintillesztés és memória engedélyezéséhez.
CART csak az olvasáshoz, vagy is a memória kimenetének engedélyezéséhez.
WE meg mivel nem tudtam mire használni, nem kötöttem be..
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Ktulu válasza don_peter hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Jól jönne egy logikai analizátor.
Próbáld meg az összes szintillesztőt fixen engedélyezni, (és az irányokat fixen beállítani) a Flasht is fixen engedélyezni, és a /CART -al az OE lábát vezérelni. Csak egy próba erejéig.
/WE lábat SRAM írás engedélyezésre használják.
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Egyes Everdrive kártyák kispórolják a szintillesztőket, és megússzák ellenállásokkal.
(LoROM játékkal próbálkozol gondolom)

28W640.jpg
    
(#) Ktulu válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
(#) don_peter válasza Ktulu hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
És érdekes, hogy a memóriának is 5v-ot küldenek be.
Nem ez az első eset, hogy azt látom, hogy a SNES-nél használt 3v-os memóriának 5v-ot adnak.
Azok az ellenállások meg maximum áram korlátozás miatt vannak ott, más funkciójuk nincs.
Idézet:
„Jól jönne egy logikai analizátor.”
Van analizátorom, de már végig néztem a lábakat és azok működését, persze nem az analizátorral, hanem egy LED-es vissza jelzéssel, de minden láb jónak tűnik.
Ellenőrzéshez a 8Mbit-es kártyánál néztem meg elsőnk, majd csak ezt követően teszteltem a 64/128Mbit-s változatot.
Idézet:
„Próbáld meg az összes szintillesztőt fixen engedélyezni, (és az irányokat fixen beállítani) a Flasht is fixen engedélyezni, és a /CART -al az OE lábát vezérelni. Csak egy próba erejéig.”
Próbáltam már, így is.
Programból úgy állítottam, hogy indulásnál adatport fis fixen legyen, a cím port meg alapból fixen van, csak engedélyezni kellett. Teszteltem úgy is, hogy fixre kötöttem mindegyiket.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem