Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BiopTron lámpa
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Zsolt 73 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Szia ! Nem muszáj AC tápot használnod,tökéletes a DC is !
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Van nálam egy Bioptron lámap. Amiben van egy kapcsolóüzemű tápegység 12V kimenettel.
A jelenség az hogy felfut a feszültség majd le, és ezt csinálja végig. Kondenzátorok cserélve.
Lámpával ki be kapcsolgat.
TOP224 IC van benne, ez lenne rossz?
Diódákat kimértem, azok jók.

Köszönöm!
(#) csavarkulcs hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Hello!

A bioptron lámpa piros fényt bocsát ki?
meg hőt?
csak azért kérdezem mert nekem az a tapasztalatom hogy ha egy csirkelámpát használok helyette, semmi különbséget nem tapasztalok, annyi hogy a piros kevésbé zavarja a szemet mint a sárga.
csirkelámpa alatt azt a hősugárzó, 500 Wattos és a naposcsibéket tartják melegen vele.
itt van kicsiben.Bővebben: Linknem a tejfehér, hanem az átlátszó.
(#) nedudgi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
A Bioptron lámpa fő jellemzője a polarizált fény. A "csirkelámpa" valószínűleg melegítésre van kihagyezve.
(#) Temela válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2016 / 1
 
Igen, méghozzá közönséges auto halogén izzó fényéből történik a polarizálás. /mi több: egyszer javítottam egyet, mert 60 eFt-ért akarták a szervízben kicserélni az izzót / Gyakorlatilag a napfény élettani hatását próbálták vele pótolni tökéletes marketinggel. Sajnos ma mindent eladnak és megvesznek az "egészséges" varázsszó miatt, és aki baromi sok pénzt kiad pár ezer forintos készülékért attól /azoktól még nem nagyon hallottam, hogy humbuk - és mindig vesznek és vesznek újabb egészséges terméket.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) kaqkk válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Idézet:
„A "csirkelámpa" valószínűleg melegítésre van kihagyezve.”
Úgy is nevezik hogy infra lámpa
(#) Elektro.on válasza Temela hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Látom ezzel egy véleményen vagyunk. Én is javítottam egyet. Mikor megtudtam mennyiórt vették, dobtam egy hátast.
Ez a média ereje.
(#) Assy hozzászólása Jún 1, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Hozzám keveredett egy Bioptron 2 -es lámpicsek, nem működő táppal. (elkók meg egy furatgalván volt elgyógyulva) A táp indul, vezérlés/időzítő/világítás megy. De amint bemelegedett a táp (kb10 perc)és lejárt a beállított x perc az időzítőn hiába állítok be új értéket a start gomb megnyomása után olyan mintha csinálna egy reset-et. Izzó felvillan egy pillanatra majd se kép se hang. Többszöri próbálkozásra néha el indul, de a tuti ha hagyom kihűlni akkor pöccre műxik a masina. Ha egyszer elindult akkor akár a 90 perces időzítés végéig is elmuzsikál. de ha lejár csak kihűlés után lehet újra bekapcsolni.
Van valakinek ötlete mi lehet a hiba illetve merre induljak el?
(#) nerell válasza Assy hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ha az időzítés nem fontos, akkor egy másik táppal menni fog.
(#) Rosszmáj válasza vicsys hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Kulináris off után takarítós off.
100+ ezer forintos *epter száraz-nedves porszívót javítottam. Ugyanaz a kínai motor van benne, mint a 20 ezres száraz-nedves porszívómban.
On.
(#) granpa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Akkor mégis csak jó az a kínai motor, ha a "nagyok" beépítették a sajátjukba!
Jó hosszú volt az átfutási idő. (2007-től)
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) szsrobert válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Kosz az infot.
(#) CIROKL hozzászólása Szept 3, 2020 /
 
Üdv urak
Hoztak egy ilyen lámpát szétszedve elsőre szembetűnő hogy a tápegységben az ic el van pukkanva oly mértékben hogy nem tudom beazonosítani ,valaki esetleg tudná vajon mi lehet ?
Visszatáplálva az időzitő illetve a ventilátor be/ki ,lámpa be/ki működik,csupán a hálózati oldalon van gond!
Tovább mérve az ic én kivül még a 200 volt os supresszor dioda is zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2020
(#) CIROKL hozzászólása Szept 4, 2020 /
 
Úgy látom nem olvassa ezt szinte senki .
Minden esetre a kapcsolást vissza keresve az ic
TOP247 re hajaz ...
(#) Szili Zoltán válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 4, 2020 /
 
Üdv.!

A keresett táp ic: TOP249Y.

Most alakítok át egy ilyen elektronika halott készüléket.
Inkább új tápot/vezérlőt csinálok neki, nem kínlódok ezekkel az smd csodákkal....
Az újat külső táppal és PIC16f628A vezérlővel készítem (2X16 karakteres kijelzővel).
(#) CIROKL válasza Szili Zoltán hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Akár lehet TOP249Y
Is .
Itt már megoldottam ,kapott egy külső tápot .
(#) petrosz hozzászólása Szept 5, 2020 / 1
 
A Bioptronnál egy tükörről visszaverődő fény adja a polarizációt (ami a lényege lenne), annyira, amennyire. Ha magad akarsz ilyet csinálni, kisebb mérethez fotós polárszűrőt, nagyobbhoz Pesten egy csillagászati boltban kapható polárfóliát tehetsz a fény útjába, meg színszűrőnek pl. a papírboltokban kapható átlátszó irattasakok anyagát. Persze gondoskodj arról, hogy a hőtől ne olvadjanak meg. Ja és halogén helyett pl cree LED-et is használhatsz. És nem fog annyiba kerülni, mint a 100 W-os félmilliós ára.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2020
(#) Cinema válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Ha az IC elszállt, akkor a Graetz-híd is cserélendő, kicsivel nagyobbra! Előfordul, hogy valamelyik diódája átereszt, ez melegíti az egyenirányító hidat és idővel átüt, ami az IC - és egyéb alkatrészek halálát is okozhatja.

Üdv!
(#) CIROKL válasza Cinema hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Á itt nem ez történt!
Simán van benne egy fém rugó ami a panelt rögzíti,ne ez a rugó elszabadult majd landolt az ic lábain!
Csak a szupresszor dióda ment el meg az ic természetesen.

De mivel mi vidéken vagyunk csak is rendelni lehetséges alkatrészt igy továbbá nem foglalkoztam vele ,kapott egy külső 12volt 6A tápot ,kesz.
(#) Josi777 hozzászólása Szept 5, 2021 /
 
Sziasztok.
Találkoztatok már ezzel a panellal? Esetleg az R17-es ellenállás értéke megvan valakinek? Amúgy nekem eléggé fura a panel, mert van benne egy kapcsoló üzemű táp egy UC3845N típusú IC-vel, de van még mellette egy 50V-os segédtáp.

Bioptron2.jpg
    
(#) uniman válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 6, 2021 / 1
 
"Megvan" a neten a képe...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021

De_Tail.jpg
    
(#) Josi777 válasza uniman hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Köszi szépen. Hol találtad?, mert nekem a képkeresés sem dobja fel.
(#) uniman válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 7, 2021 / 1
 
Szivesen...az ET-n rengeteg infó található erről.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) Josi777 válasza uniman hozzászólására (») Szept 8, 2021 /
 
Próbáltam többet megtudni az általad említett helyről, de annyira szét van offolva a téma, hogy gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem sikerült megtudnom azon kívül, hogy a kérdéses ellenállás értéke 10k (a másik igen fontos infót nem találtam, a kijelző panel bekötését). Amúgy pont a kritikus helyen rossz a rajz, mert ez az ellenállás közvetlenül a Zener mellett van, a rajzon pedig egy 680 ohmos ellenállás, ami viszont 2 panelen lévő színkódok alapján egyáltalán nem stimmel. Természetesen köszi még egyszer.
(#) Josi777 válasza tiva77 hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Köszönöm, ez is sokat segített!
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem