Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Színes LCD + PIC
 
Témaindító: pici, idő: Feb 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 46
(#) szilva válasza pici hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
No, szóval akkor a következő lehetőségeim vannak, ahogy körülnéztem:

- van otthon egy 3210, ami még működőképes, de elég ramaty állapotban van, bontható (akár fűrészelhető is a panelje a kijelzőhöz csatlakozás végett);
- tudok venni 2 és 3e között a következő típusokhoz kijelzőt: N3310, N6510, N6210, N5510 (ahogy néztem, a N5510-es is érintkezősoros kivitel).

Ezekből kellene megcélozni valamit, amiből tudnék csinálni egy olyan kijelzőt, amihez viszonylag normálisan tudok majd csatlakozni akármilyen vezérlőáramkörből. Pl. egy NYÁK-lapra felszerelni, és a NYÁK szélén egy tizedinches hüvelysorra kivezetni a lábakat, a készülő áramkörbe meg majd a megfelelő helyen beépítek egy tüskesort.

A fentiek közül Te melyiket javasolnád, melyik nem jár túl sok szívással, esetleg van a felszereléséhez NYÁK-rajz? Nem ártana, ha a nagyobb felbontásúak közül kerülne ki a "nyertes", mert ahogy néztem, vannak 96x60-as és 84x48-as kijelzők is ezek között.

Ja és még egy kérdés: lehet-e tudni a fizikai méretét a telefonokban használt kijelzőknek, vagy pl. a 84x48-asok mind ugyanakkorák mm-ben is? Ha fizikailag is a lehető legnagyobb kijelző érdekelne (FF), akkor mit kellene felhajtanom?
(#) majorblink válasza pici hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
pici: Köszi, most hogy megvan az adatlap már én is látom, hogy ugyanaz. Csak az Y-pozíció parancsában különbözik.

watt: Köszi az adatlapot Te jobb barátságban vagy akkor a google-val, mert én is kerestem, de valószínű rossz kucsszavakkal.
(#) watt válasza majorblink hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Szívesen! Esküszöm, csak ezt írtam be "Nokia 3410 lcd".
(#) pici válasza szilva hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Nos a N3210 és N3310 ugyan az a kijelző más köntösben.
A 3310-est könnyebb kezelni, van rajta 3 csavarhely (könnyebb panelhez nyomni) és a hangszoró is használható marad... én rajtahagytam.
A 3210-es tele van lemezekkel és gumiérintkezős.. szerintem macerás.
A 5510 / 6510 nagyobb kijelző, de semmi komoly eltérés.
Én a helyedben a 3210-essel szórakoznék és a kész cuccot 6510-esből raknám össze.
Nyák szempontjából szinte mindegy melyiket választod, csak maradjon rajta ))
Ha fizikailag nagy FF akarsz, akkor ne telóból bontsd ki... van akkora LCD amit alig bírsz hazavinni ))
Én pont ezért nem hoztam el... 360x240-es FF érintőképernyős 30x20 cm a mérete...
De rengeteg grafikus FF van a piacon ocsó.

Csatolom a Nokia FF-hez a nyomtatható panelrajzot... PicKit2 Próbapanelbe megy, a N3310 csatlakozó és pozicionálonak van furat, és a a hangszóró is bekötve.

A rajz direkt van tükrözve!
A SPEAKER csatlakozónál szakítsd meg mint a többit és tegyél oda egy kicsi kondit.

bcd.tif
    
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
"De rengeteg grafikus FF van a piacon ocsó."
Melyik piacról van szó????
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Így visszaolvasva tényleg félre lehet érteni
Nem a kínai ócsó piac
Én amikor LCD-re vadásztam, első körben begyűjtöttem család rokonok és haverok döglött vagy régi mobilját. Aztán megkérdeztem pár GSM boltban, felének van szervize. De vigyázat, kétszeres árat is mondtak már egy utcával arrébb.
Ha van szervizes haverod, akkor mégkönnyebb.
Én pl Pannon akcióból szereztem párat.
Egyik haverom német bontott cuccokat hoz, abból is szoktam venni, ott van mindenféle... színes, FF, kicsi, nagy, érintős, telefonba való, nagy CNC kijelzők, videós...
Van telefonkamera is jópár... aksik...
Most hozzámvágtak 50 optikai egeret 500-ért, kell valakinek?

Szóval leleményes a Magyar
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ha van színes LCD akkor szólhatnál!!
És ha még érintős az akkor maga lenne a kánaán.
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ilyen megfelel?

:alien:
(#) Peppe válasza pici hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
ÁÁÁÁÁ kicsit kicsi!
Nagyobb nincs???? :eek2:
(#) pici válasza Peppe hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Nos, ha amit lent csatoltam tetszik, akkor üzletelhetünk. Ha van teljes doksid az LCD-ről, akkor ingyen adok egyet.

LCD-11059-001/004

A baloldali is színes meg a jobboldali, felettük egy touchscreen 4 vezetékes + világítás.

(#) pisti89 hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
hali hogy csináltátok azt a kijelzős szkópot
bekötés+kapcsolás
Kössz
(#) pici hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
FF kijelző háttérvilágítás nélkül is jól olvasható, és 10 mA eszik
Color csak háttérvilágitással látszik és falánkabb 60 mA
(Ezek PIC-el együtt mértem, csak PIC 2-3 mA)
(#) pisti89 hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
kijelzős szkópról is beszéljetek már vmit
kapcsféléket
(#) csibe2002 válasza pici hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia pici!

Azt írtad, hogy van egy C60-as kijelződhöz "minden". Ez mit jelent? Egyébként én is egy pont ilyet szerettem volna, de csak a kiosztását találtam meg, a vezérlést nem !
(#) pici válasza csibe2002 hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Itt találtam a legtöbb infót. ( leírás, vezérlőkódok... )
Ez egy S65, ugyan az mint a C60-as csak más méret. Bekötés is azonos, még ha máshol is van.
Ha lesz időm, azt is megpiszkálom... De ha neked előbb megy írj ...

pisti89... nocomment.
Mindent megtalálsz az eddigi fórumban... de neked becsatolom a részleteket:
Kapcsolási rajz: Microchip Demopanel, doksit kapcsrajzot a gyártónál találsz.
Plusz saját panel, , amivel az LCD-t illesztem a próbapanelhez tesztelésre.
Sima analóg bemenet lekérdezése.
(#) csibe2002 válasza pici hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Köszi!!! Mostmár csak be kell szerezni és el is kezdek vele játszadozni!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
hali mindenkinek! szeretnék segítséget kérni hogy lenne egy TFT_LCD kijelzőm amit szeretnék feléleszteni ez egy nagyon régi fényképező kijelzője volt sajnos a fényképező nem működött de azért bekapcsolt és az errort ki tudta irni. Egy matricát találtam a fém dobozán BD2-T81031 leszedtem a fémburkolatot látni rajta egy EPSON_C118D-000-BZ18_7HA6G mikro kontrollert. célom egy digitális notesz amit teljes áramtalanítás után sem veszti el az eltárolt TEXT alapú szövegeket. PIC-es megoldással illesztenék hozzá egy billentyűzetet amivel be tudom vinni a karaktereket ami a kijelzőn meg is jelenik, és ezt egy Flash memóriában lehessen tárolni akár többet, és alkalom adtán vissza lehessen hívni elovasni módosítani törölni gomb nyomársra. Kijelzőt azért nem akarok másikat használni mert csak ez van, és ha már szines akkor a karakterek szinét is lehesen változtatni. Ezt azért kérném tőlletek mert én még nem tudok PIC et programozni ilyen szinten, mégcsak a 16F84 IC-vel barátkozom 2-3 hónapja. Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni ebben. AZ LCD kódjait és lábkiosztását keresem... eyenlőre még sikertelenül.

(#) watt válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 1, 2008 / 1
 
Idézet:
„mert én még nem tudok PIC et programozni”

Szerintem nem tudod mit kérsz!
(#) gtk válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia !

Hat..Ha nem tudsz programozni akkor miben tudnanak neked itt a forumon segiteni?Merthogy itt azt nagyon kellene tudni.
Ez amugy szep elkepzeles, de mar az alapok nem jok.
EGy olyan kijelzore epiteni egy ilyen projektet, amelybol egy van es szerintem be nem szerezheto, nem szerencses.


(#) _ampervadasz_ válasza gtk hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Ez gyakorlatilag egy elképzelés egy ötlet volt hátha lehetne ilyet is csinálni és miképpen. De azért kösz az infót.
(#) watt válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Persze. hogy lehet, csak kicsit nehéz!
(#) _ampervadasz_ válasza watt hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
De sajnos... valamennyire és ez a baj, ezt nem tom összehozni ez gyakorlatilag egy ötlet lett volna. A programozás része hilyánzik sajnos. De nagyon érdekel.
(#) gtk válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Ha megtalalod az IC adatlapjat, akkor mar neki lehet fogni irni a drivert. Ha mar megy a szoveg megjelenites, johet a kov. lepes. Tapasztalatot szerezni,szorakozni mindenkepp jo lehet !
(#) _ampervadasz_ válasza watt hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
nekem ez még a nagyon nehéz kategóriába tartozik. Egyenlőre megtanulom a PIC16F84 programozását rendesen mert én úgy gondolm hogy az az alpja mindennek.
(#) gtk válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Az IC adatlapjaval kapcsolatban kerhetsz segitseget a Adatlapot keresek topicban.en sem talatam meg
(#) _ampervadasz_ válasza gtk hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Ja kössz a segítéget...
(#) majorblink válasza pici hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Pici: nincs véletlen felsleges Nokia 3310 kijelződ?
Tudok cserébe adni egy hp fényképezőgép színes kijelzőjét csak hogy gyarapítsd a gyűjteményed
(#) pici válasza majorblink hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Felesleges az nincs
Bár a HP LCD-vel nem nagyon tudok mit kezdeni, nehezebb adatot szerezni hozzá és persze utánpótlást is nehéz szerezni belőle.
De az ajánlatod korrekt és ha szívessen játszanál vele, szerintem megoldható.
Elcserélhetjük... van egy szabad 3210 (más a tokja) ami tesztpanelen jól szerepelt (képcsatolva). Ugyan az csak nincs rajta annyi kacat keret, azaz van egy fém keret, de most a képen leszedtem. Ugyan azon a próbapanelen fut.

Küldenél előlap/hátlap képet a HPról?

Ampervadasz, régen (10éve ) én is 16F84-en kezdtem, nagyon korrekt proci, de már idejét múlt. Még most is van pár darab, meg F83-ból vagy 100db... (nem kell valakinek? )
Nincs belső osszcillátora, nincs analóg bemenete, és egy halom dolog ami a mai procikban van... szerintem már nem is kapni...
A 16F-es sorozatot nem is javaslom, pl egy 18F2550-es az már barátságos proci. Nem drága, tud USB-t gyors és van elég portja. A memória és egyép portparaméterek is kedvezőek. Programozása ugyan az mint F84-nek, csak nem kell lapozgatni és van memó bőven...
sztm...
Én hosszú szünet után 16F690-el restartoltam, ehhez volt ócsó demópanel. Mert úgy is saját demót kell építeni, a gyáriak korlátoltak.
Barátságos, de vannak korlátai. Ha már kitapasztaltad a 2550-et, akkor jöhet nagyobb tesó 4550 és persze a 16 és 32 bites verzió... nekem még nem hiányzik

N3210.jpg
    
(#) pisti89 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Kösszi szépenh. feltetteda kedvemért, deén nem leltetem+
(#) szSzilard hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Van egy SIEMENS C75- ös kijelzőm, tudna valaki adatlapot küldeni róla?
Következő: »»   2 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem