Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő

Témaindító: Vmann, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 45
(#) reloop válasza felnagy hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Milyen végfok igényel 8V-os bemenő jelet?
A 15-szörös erősítéshez túlméretezett a kapcsolás, a 28db tranzisztor már zaj szempontjából is aggasztó.
(#) felnagy válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Azért kell mert kipróbálnám a marantz végfok elvét,amiben a preamp a fő feszültség erősítő. Pl.-PM-11-S2 Olvastam azt hiszem a másik fórumon,"Alkotó" is épít hasonlókat.Remélem jól értem a működését.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017

A hivatkozott példához nem találtam doksit.
Általánosságban elmondható, diszkrét elemekkel nehéz felvenni a versenyt az integrált áramkörös műveleti erősítőkkel szemben.
Tl071/NE5534+buffer erősítőt építettem már, jó irány
(#) felnagy válasza reloop hozzászólására (») Márc 26, 2017 /

Marantz doksi,ha esetleg megnéznéd.Itt látszik ,hogy a végfok csak 3x erősit kb.

A végfok erősítése 1+(4*220/68)=14, a 3M3 ellenállásokat nem re-pluszoltam, mert a hatásuk elhanyagolható. A ±45V tápból 28V kimenő feszültség realizálható, tehát a végfok érzékenységét tekinthetjük 2V-osnak.
Az előerősítő pedig 1+(2*220/68) mértékben növeli a bementi jelet. Ezt így tejesen megnyugtatónak ítélem az eredő erősítés tekintetében.
Ezen utóbbi kiváltása műveleti erősítővel nem tűnik szentségtörésnek, mert a forrásjel is bizonyára áthalad páron mire az erősítőd bemenetére érkezik
A végfokban az áramvisszacsatolásos (current feedback) VAS kétségtelenül megér egy próbát.
(#) Kovidivi válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /

Egymás után kötni két előerősítőt nem ajánlott. A kettőből egyet kell rendesen megcsinálni, hogy annyit erősítsen, amennyit kell.
(#) felnagy válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2017 /

Köszönöm .Megtennéd ,hogy megnézed a nagyobbik végfok rajzát,mert igazából ez érdekelne engem. Ehhez mennyi bemenőjel kell,mert a VCS ellenállások 100+100+121+121/100+100+100+100, ha jól értem.A táp fesz+56 -56 volt.

MA-9S2.pdf

(#) felnagy válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /

Ezen talán jobban látszik ha igaz.
(#) felnagy válasza felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017 /

Vagy ezen.

MA-9.pdf

(#) Moderátor hozzászólása felnagy hozzászólására (») Márc 27, 2017

VI. Ne cseteljünk. A fórum nem IRC, MSN, Skype, ICQ és Facebook. Szedjük össze gondolatainkat és egy hozzászólásban kérdezzünk meg mindent amit szeretnénk.
(#) reloop válasza felnagy hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /

Itt is 2V-ra jön ki a bemeneti érzékenység.
Következő: »»   45 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 23. Vas
7:28:22
Jelenleg 237 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu