Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő

Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 51
(#) 52300002 hozzászólása Máj 23, 2018 /

Üdv!
Előerősítőt építenék gitárkombóba, mert alapból nagyon halk a kites TDA2030, és érdekelne, mi a véleményetek erről a rajzról? Korrekt? Működhet?
Köszönöm! ^^

(Link a bejegyzéshez, amiben szerepelt: >>Katt<<)
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2018

image.png

(#) proli007 válasza 52300002 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /

Hello! Működhet, de..
- Kettős tápfeszültség kell neki.
- Nem túl szép, hogy egyenáramot is erősít, így váltogatva az IC offset hibáját is erősíteni fogja. Vagy is koppanni fog átváltáskor.
- Ha a kapcsoló olyan, hogy pld. 1-ről 2-őre váltva a köztes állásban szakadás van, akkor nagyot fog puffanni átváltáskor. Tehát fix erősítés értékkel "értelmesebb" a rajz.
(#) 52300002 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /

A kapcsolót szerintem kiveszem, mivel ez egy gitárkombóba megy, nem lesz szükségem pl a mikrofon bemenetére, csak a kérdés az, hogy egy gitár jelszintjére melyiket hagyjam meg? Én azt mondanám, hogy a cikkben megjelölt kettes pozi lesz a nyerő, ami "tape, sensitive signal, about 100 mV", ez úgy vélem, megközelíti egy gitár jelszintjét, ami mindenképpen magasabb, mint egy mikrofoné, ezzel kiküszöbölöm a kopogószellem-effektust. A táp pedig egy számítógép tápjának +- 12 V kimenete, az tökéletes neki.
(#) proli007 válasza 52300002 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /

Nekem fogalmam sincs, hogy egy gitár mekkora jelet ad. A fokozat erősítése a kapcsolt visszacsatoló ellenállás és az R2 hányadosa, plusz 1. Tehát 1-es állásban 21-szeres az erősítése.
(#) 52300002 hozzászólása Máj 23, 2018 /

Igen, gitárnál az nagyon sok, de szerintem kiveszem a kapcsolót, és a visszacsatoló helyére teszek egy 20K körüli trimmer potit, azzal aztán lehet kísérletezni
Következő: »»   51 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu