Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szív alakú villogó
 
Témaindító: sasorr, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) sasorr hozzászólása Feb 4, 2006 /
 
Hello!a barátnomnek szeretnék valentin napra egy sziv alaku nyákra korbe ledeket rakni.A lényeg hogy villogjanak egyszerre a ledek.A gondom hogy egy bekötési rajz kéne hogy eagle nyáktervezőben megtudjam rajzolni!Köszike
(#) zaik válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
elsőre csak ez jutott az eszembe. az IC-t nem ismerem, még nem építettem ilyet..
(#) Kera_Will válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
ha nem lenne IC akkor itt 1 másik 1szerűbb :

http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=41&pg=1&Submit=%3E%3E

Itt igaz 2 led felváltva villog ... akár 2 sor led is lehet .
Csak sok ledet párhuzsmosan kötve megnő az áram felvétel ... esetleg kis áramú pici smd ledek ... vagy 3mmes ledek .... no igen mekkora szivet akarsz csinálni ennek függvénye a ledek száma amit el lehet helyezni ettől meg áramfelvétel és elem mérete ...stb ... feszültség nagysága

1 másik cikk erre nyákkal :

http://hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kapcs.php?id=19&pg=1villog 2

Én csináltam 7szegmenses kijelzőből is ... ami a becenevét irta ki 1darab 7szegmenses volt és 1más után "futottak" a betűk...Igen mákom volt mert olyan bece neve volt amit kilehetet iratni 7 darab pálcika segitségével ...

No ez hány óra :
pálcika pálcika : kisszék hóember ?

Találd ki ... : 11:48
(#) deguss válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 / 4
 
Hogy szeretnéd villogtatni a LED-eket?

Itt egy kapcsolási rajz, és nyákrajz, egyszerű; 10 LED-ből áll, egyszerre villognak, de állítható a frekvenciájuk.

A melléklet EAGLE formátumú!
(#) sasorr válasza deguss hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Ez királyos DEGUSS a sziv kb 6x6 és egyszerre villog.
Szeretném 9V elemmel mukodtetni.A gond hogy 10napom van rá hogy megépitsem
(#) deguss válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Köszi a pontot először is.

több LED-> szebb szív (teltebb lesz tőle ) viszont többet fogyaszt-> kevesebb ideig megy.

Simán megy 9V-ról is, az IC típusa NE555, vagy lehet más gyártótól is, univerzális időzítő.

A ledek legyenek minél kisebbek, ha tudsz, van rá lehetőség, használhatsz a 3mm-esek helyett SMD ledeket.

A KAPCSOLÓT ne hagyd ki belőle, az nincs benn!

Üdv. deguss
u.i.: ha van rá lehetőség dobd össze próbapanelon egy leddel, így tudod majd hogy pontosan milyen kondenzátor lenne a legjobb, és hogy milyen értékek között lehet majd állítani a villogás frekvenciáját.
Nem mondom hogy a 2µF nem lesz túl gyors, ez egyéni dolog, ezért is rakd össze!

u.u.i: Ha nem kapsz 555-öt (vagy nem lenne), simán meg lehet csinálni 2 tranzisztorral, 4 ellenállással, és 2 kondenzátorral, akkor úgy is lehetne hogy egyik fele és másik fele felváltva villog.

u.u.u.i: Kihagytam a led előtét ellenállásokat, azok mindenképp kellenek, de értékük a ledek karakterisztikájától függ. Ha megvan milyen ledeket használsz, ne felejtsd el őket, vagy ha smd ledek, elég egyetlen darab, a ledek közös pontja és a táp közé pl.
Okés?

Mik az igények?
(#) Rendszer válasza deguss hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
3mms ledekkel csinálom,kapcsolo nem kell mert csak leveszi az elemet aztán kész.Az sch fájlt nem tudom megnyitni,nem tudnád word formátumban elkuldeni???
3mms ledhez milyen elötét ellen kell és azt hova köthetem be?Ja az elemhez hol kapok foglalatot?
Sorry hogy ilyen butácska vagyok de maijd a technikusi vizsga csak jövöre lesz
Ja a villogás nem kell tul gyorsnak lennie
(#) mspike válasza (») Feb 4, 2006 /
 
Lehet, hogy hülye ötlet, de láttam valahol, hogy egy villogóleddel sorba kötöttek többet, és mind a villogó LED-del együtt villogtak, ennél egyszerűbb megoldás nincs. Igaz nem állítható a freki. (valamennyire függ a táptól, de azzal együtt a fényerő is változik.
(#) deguss válasza (») Feb 4, 2006 / 1
 
mspike ötlete is jó, ha be tudsz szerezni villogó LED-et, sokmindent megspórolsz...

Mellékeltem a kapcs. rajzot, és a módosított NYÁK-ot.
(#) Travolta válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
De ha esetleg mégis valamiért befuccsolnál vele, és nem lenne időd hejrehozni a hibákat, ajánlom a velleman kit-eket.Naluk lehet kapni szív alakú kütyüket.Gondolm 1kicsivel többe kerül de ennyit +ér a leányka.
(#) Csapajev válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Akinek ilyen jó neve van, azt meg kell tartani!!!!

Üdv

Csapajev
(#) _JANI_ válasza Csapajev hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
ÉN LÁTTAM! ÉS LEMÁSOLTAM! EGY EGYSZERŰ VILLOGÓ KAPCSOLÁST (OROSZ LÁSZLÓ) TÓL!!! NEM BONYOLULT, CSAK EGY NE555 + CD4017 NÉHÁNY TRANYÓ ÉS ELLEDNÁLLÁS. A KÜLALAK TETSZETŐS! A VILLOGÁSI KÉP SZÉP! SZÓVAL, MINDEN ELISMERÉSEM AZ ÖVÉ!!!

Love.jpg
    
(#) deguss válasza sasorr hozzászólására (») Feb 4, 2006 /
 
Gyerünk kezdj bele sasorr! Vagy ezt, vagy azt, de legyen belőle valami.

Ha valamilyen alkatrész nincsen, és rendelni kéne, az sokáig is eltarthat, úgyhogy reménykedj hogy van minden, és hogy a barátnőd nem olvassa a HE-t.
(#) pclaci válasza deguss hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Sziasztok! Megepitettem en is egy ilyen szives villogo masinat, de sajna a valosagban nem villog csak vilagit...
Van valakinek otlete hogy mi muxik maskeppen mint a multisimben? Kapcsolas mellekelve...

sziv.ms8
    
(#) pclaci válasza pclaci hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
A kapcsolas jpeg-ben...

szives.jpg
    
(#) vicsys válasza pclaci hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
szerintem villog...Csak az időzítő kondi (10nF) helyett tegyél be nagyobb kapacitásut. Indulásnak 1~10 µF-ot...
(#) pclaci válasza vicsys hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Akkor mi tortenik ha az ic nem birta ki a ledeket? Ugye akkor nem is vilagitana?
Mert ez is eszembe jutott, hogy esetleg a 12 darab led kicsit nagy ampert sziv...
(#) tiva77 válasza pclaci hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
hello

A ledeket egy tranyoval lehet meghajtatni. Az elözö oldalon van egy rajz én azt épitettem meg . És az müködik biztosan.

üdv : Tiva
(#) Dzót válasza tiva77 hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Erre a kapcsolásra pont van egy rajz az egyik hobbielektronika ujságba.
Meg is keresem ha érdekel
(#) pclaci válasza tiva77 hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Skacok! Nyugtassatok meg hogy ha az ic elszall akkor nem folyamatosan vilagitana a ledsor... Please.
(#) Dzót válasza pclaci hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Nem biztos nem világítna elaludna.
De idő közbe megtaláltam neked a kapcsolást

IMG_1637.JPG
    
(#) pclaci válasza Dzót hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Kiraly kis leiras... Lehet hogy ilyesmi lesz a vege, de ha mar 555-tel kezdtem akkor eloszor megprobalom +oldani ugy. Koszonom!
(#) Baliko80 hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Találtam egy rajzot a neten,viszont a Nyák rajzot még nem találtam meg,sőt még a Pic programot sem.
(#) vega55 válasza Baliko80 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Talan azer` mert nincs benne PIC ??!
(#) Blint válasza vega55 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Nem PIC, hanem AVR van benne, de az eredmény ugyanaz: hiányzik Baliko-nak a program.

Ahogy néztem, ez eg kereskedelmi forgaloma szánt kit, szóval sajna nem véletlen, hogy nem mellékelnek forrásfile-t hozzá.

Egyébként gondolom meg szeretnéd építeni, mert kérdést nemm írtál
(#) makalade válasza Baliko80 hozzászólására (») Jún 2, 2007 /
 
Helló!
Itt a HE-n van a Kapcsolás részen belűl oylan hogy alapkapcsolások azon belül meg egy két ledes villogó, azt át lehetne úgy alakítani hogy egyik led helyett a kicsi szív, a másik led helyett meg a külső nagy szív.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
nem tudom, ti hogy vagytok ezzel az egésszel, de én nem kinlódnék a pic-el, meg ilyenekkel, ezt az egészet, el lehet érni, egy ne555d-s timmer icvel, meg 2 tranzisztorral, (ha építésről van szó szeretek az egyszerűségre törekedni ) és itt egy potméterrel, még a sebességet is tudod szabályozni
(#) maTaKee hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
ne haragudjatok, de ugyan ezt csináltuk gyakorlaton a suliban ( led_heart.gif az 1. hsz ben)!

remci tette fel!
(#) Baliko80 hozzászólása Jún 3, 2007 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítségeteket!A Pic forráskódja meg van már,csak a Nyák rajza nincs megCsak azért nyitottam meg a témát,mivel szeretek Pic-el foglalkozni.
(#) Pulyka válasza makalade hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Hi

Ezt egyszerűbb megépiteni,mint gondoltam volna,még meg nem néztem az animációt!

A ledek helyét kell kialakítani,a külső és a belső szív körvonalát szolgáló ledeket párhuzamosan kötni,
ezután egy olyan kapcsolás kell,ami felváltva villogtat 2 ledet,ám ez két darab ledre lett tervezve(20mA)igy ha a párhuzamosan kötött ledeket rátesszük a kapcsolásra,akkor a vezérlő alkatrész benne tönkremegy!
Igy jelen esetben olyan tranzisztort kell beleraknunk,ami a ledek össz áramát elviseli!

Itt is egy hobbielektronikás kapcsolás!

Üdv:Tomi
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem