Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos mágneszár
 
Témaindító: Busz, idő: Okt 29, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Busz hozzászólása Okt 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy sima, rossz állapotú udvari kertkaput kellene egy mágneszárral biztosítanom. Biztos ami biztos olyat hogy ha nincs áram akkor ne legyen fogása sem.
Ilyen síktapadású mágneszárra gondoltam (ezt a legegyszerűbb felszerelni és a legbiztosabb is gagyi fém ajtón).
A mellékelt képen rajtavan a kapu amit mágneszárral kellene védeni.
De én nem tudom hogy ehhez pontosan milyen mágneszár kellene. Ehhez kérném a segítségeteket, hogy honnan és milyet. Az olcsósága legfőbb szempont, és nem most hanem pár hónappal később lenne a "beruházás".
Lehetőleg 12V-os legyen hogy az érintésvédelemre se kelljen figyelni.
Soha nem csináltam ilyet ezért tippeket várok hogy mire figyeljek.

Szerkesztve ! Légy oly jó és ne püföld az entert feleslegesen !
(#) Kalex50 válasza Busz hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
A síkmágnesnél olcsóbb egy fordított működésű elektromos zár. Max 4000.- Ft-ból kijössz. 8~12V között bármiről elmegy. Ugyan úgy kell szerelni, mint a normál zárat. Beteszed szemben a zárnyelvvel és örülsz.
(#) lift válasza Kalex50 hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Ezt azért vetettem el mert az ajtó meg a keret között nem megoldott a rendes zárnyelves csukódás (egy huzallal van beakasztva az ajtó).
Akkora a holtjáték hogy kilehet akasztani a normál zárnyelvet is.
A legnagyobb dolog amiért végül teljesen elvetettem az az hogy kültér, mozgó alkatrész és be tud fagyni, szorul stb.
Tehát a síkmágnesre gondoltam hogy az a legjobb, szennyeződés, fagyás, holtjáték ellen. Sőt olyanok a felhasználók hogy nem ismerik a kilincset... a síkmágnes meg ha már fél centire áll az ajtó az talán odarántja...
(#) proba válasza lift hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Szerintem az is precíz kaput igényel.A mágnesek legfőbb engedési iránya az oldalra való elhúzás.Más ,ezeknél kilincs nincs is ? Ha nincs akkor távirányítóval fogsz közlekedni rajta naponta ?
(#) Busz válasza proba hozzászólására (») Okt 29, 2011 /
 
Annyit már nem enged a kapu hogy egy mágneszárat is ki tudjanak oldalra elhúzni, pláne jó nagy ellendarab esetén nem olyan szükséges a precíz kapu (szerintem). Távirányító nem kell, van otthon egy pánikbeteg feleség aki nem tudja elhagyni a házat. Na majd ő kapcsolgatja majd egy villanykapcsolóval a mágneszárat.

Így a besurranó tolvajokkal szemben lenne egy kis védelem. Mert a bemászni, kifele meg kiadogatni az értéket rizikósabb mint kinyitni és beszökni szerintem.
(#) Kalex50 válasza Busz hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Rakhatod a síkmágnest, de egy vagyon a jó minőségű. Arra ne számíts, hogy berántaná. A zárást, már egy újságpapír lap is lehetetlenné teszi.
(#) Syn7h37ic válasza Busz hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
A zárást egy ajtóbehúzó mechanikával kell megoldani, mert egyrészt mindig záródni fog, másrészt nem csapja be, mint egy ólajtót.
Ha pedig biztos zárat akarsz, akkor vegyél inkább az ajtóba építhető zárat, és ezt szünetmentesíteni kell egy akkus táppal. Cirka 30 körül ki is jön a behúzó mech. a zár, és a táp.
Egy jó síktapadó is bőven 10 felett van, ami rendesen zárva is marad. A síktapadók sajnos elég kényesek a pontos szerelésre, és a kapu mozgására. Kényesebb, mint egy sima mágneszár. Ha nem akarsz sokat költeni, akkor egy feszültségre tartó sima zár legmegfelelőbb, de itt is kell egy normális kialakítás, hogy ne tudd túlnyitni, illetve fordított nyílás ellen biztosítani kell. Addig nincs értelme egy elektromos zárnak, amíg nincs műszakilag rendben a kapu.

De ha gondolod lehet akár tovább is bonyolítani, egy motoros kapunyitóval. És létezik belőle szünetmentes 24 voltos rendszer is.
Zárak reén itt szétnézhetsz, akár:Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza Busz hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ha nem csukódik az ajtód milliméter pontosan (lóg, vetemedik) akkor értelmetlen mágneszáron agyalni, ha be is tudod állítani nyáron, az már télen lehet, hogy nem lesz jó, a képet elnézve erre jó esélyed van.
2 variáció van, vagy új alapot kell ásni, marha mélyen lebetonozni, hogy a fagy ne tudjon szórakozni, vagy egy keretet kell zártszelvényből összeheggeszteni és ebbe kerülne az ajtó, így már nem lenne lehetőség az elmászásra

Üdv
(#) Busz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
De ez a baj, az ajtót sose fogom tudni megcsinálni úgy hogy az tuti ne lógjon. Újra kellene tényleg alapozni, keretet csinálni stb. Ezért gondoltam a mágneszárra, mondván az odafogadja akkor is ha fél centire arrébb van, nem úgy mint egy zárnyelv.
De hogy egy papírlap is akadályozná a zárást? Ez nekem új, na azért tettem fel ezt a kérdést.

Ha megvenném ezt akkor ezzel sem működne?:
http://elektromagnes.hu/sikmagnesek/eml-280rs.html

280kg erősségű, ezt is szabotálni lehet egy papírlappal?
(#) kroy-2 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Üdv!
Ezt a kaput elnézve - már a képen sem párhuzamos egyik oldala sem - ezek a megoldások kétes értékűek. A tapadómágnes eredetileg nem erre lett kitalálva, hanem tűzvédelmi kapuk tartására, amik ha elengednek, egy behúzó becsuk. Kétségtelen, hogy nagy tapadásuk miatt használjuk mégis "zárásra" őket.
Én a magam részéről egy hagyományos zárat alakítanáék át úgy, hogy egy elektromágnessel vagy egy autó központi zárjának motorjával valamilyen módon reteszelném a kilincs működését. Már feltáve, ha nem akarsz ilyen zárat gyári cuccként megvenni:

http://www.assaabloy.hu/Local/HU/2_Elektromos%20zárak%20és%20tartozékok_2009_HUN.pdf

Üdv K2
(#) damatic válasza Busz hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Ajánlatom: egy csővel vagy zárt szelvénnyel össze kell hegeszteni felül is, így a lógásának 95%-a megszűnik. Onnantól kezdve hagyományos lépcsőházi mágneszár, kilincstelenítés és kész. Ja, remélem zsiráf nem él a házban, vagy nem jön vendégségbe...
(#) mgy válasza Busz hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Márpedig igen ! ( a papírlapra gondoltam)
Elektromágneses kuplungokkal játszadoztam el.
Beállítási adatként 0.1-0.2 mm hézag volt írva. Amennyiben 0.3-0.5 körüli hézag volt, az ellentárcsát nehezen rántotta magához, magyarul a mágneses kör légréssel zárul.
A síkmágnesnél ugyan az a helyzet. Az ellendarabnak síkban fel kell feküdni és akkor igaz a 280 kg. Egy rugós ellendarabot kell felszerelni.
Gondolj a sima bútor ajtómágnesre. Annak is mozog az ellendarabja.
Egy papírdarbot teszel a síkmágnes és az ellenfelület között, akkor lehet, hogy a 280 kg csak 30 lesz.
Javaslom, hogy két rugózott csapra szereld a síkmágnes ellendarabját, és lógó ajtónál is működni fog.
(#) xzilon válasza mgy hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Ha valakit erdekel, holnap jojjon vissza.
Kiprobalom a papirlapos mokat, ma mar nincs kedvem lemenni.
Majd vegzek papirlapos kiserleteket.
Eddig azt vettem eszre, ha az ajto masikszarnyat nem riglizik le akkor konnyeden benyomhato az ajto.
(de ehhez mar egyszer bekellett jutni, de vannak ilyenek /szomszedok/ is, igy kulcs nelkul visszatudnak jonni)
(#) xzilon válasza xzilon hozzászólására (») Nov 8, 2011 / 1
 
A teszt eredmenye:
1 lap - nem nyithato
2 lap- ketkezzel nyithato
3 lap- egykezzel
4 lap- nem zar
A felhasznalt papirlap a "mert hulye nem vagyok" reklamujsag, mert az volt gyujtoben
(#) Busz válasza xzilon hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Köszi, akkor ezekalapján az ötletet elvetem. Nem gondoltam volna hogy 4 lap pl a 280kg-os zárat működésképtelenné teheti. Köszi a tesztet, sokat segített nekem!
(#) mgy válasza Busz hozzászólására (») Nov 9, 2011 / 1
 
Nem kell elvetni a síkmágnest.
A rajz szerint rácsukódóra szereled fel !

Egyébként síkmágnes olcsón készíthető egy felesleges 40 VA körüli trafóból. Szétbontod a lemeztestet és csak az E lemezeket rakod vissza.
Már csak azt kell kikísérletezni, hogy melyik tekercséről , mennyi Volt DC-ről nem melegszik, és milyen erős.
(#) Kalex50 válasza Busz hozzászólására (») Nov 9, 2011 / 1
 
Használj csapzárat. Azt nem lehet így megszívatni. Minden feltételnek megfelel,és elviseli a kapu pontatlanságát is.Bővebben: csapzár
(#) Busz válasza Kalex50 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi a tippet!
Ilyenről még nem is hallottam!
(#) mgy válasza Busz hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Kertikapura luxus és drága.
Túl okos és az ellendarabjában van egy mágnes.
Lógó kapunál nem biztos, hogy visszajelzi a zárt állapotot. Én már szívtam vele, mert az áramfelvétele is változik. ( behúzó és tartó állapot)
(#) Kalex50 válasza mgy hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia!
Tökéletes kerti kapura is. Már több száz darabot szereltem be, vas és alumínium, valamint üveg ajtóra. Jól kell beállítani. Persze a kapu nem lóghat, mint bíró sejhajába a paripafüggő. Ezen kívül a megfelelő típust kell választani. A behúzási árama 1A mintegy 8-10mp-ig, aztán visszaesik 200mA környékére. Amennyiben nem sikerül zárnia, háromszor próbálkozik és letilt. Mellé meg nem tud zárni, pont a beépített reed relé miatt.

Kalex
(#) attys71 hozzászólása Okt 30, 2012 /
 
Heló!
Megszeretném kérdezni,hogy a síkmágnes ellendarabja az sima acéllemez vagy valamilyen mágneses lemez? Ezt azért kérdezem mert kis hobbi síkköszörű mágnes tárgyasztala lenne belőle. Vastárgyak rögzítésére használnám a gépen.Köszönöm a válaszokat.
(#) Napisten hozzászólása Dec 4, 2012 /
 
Sziasztok,

A következő a problém, kérdésem:
Egy 16 lakásos társasházban lakom és a kapun van egy mágneszár amit a kapu telefonal is ki lehet nyitni.
Az gond, hogy a zár nyitás után csak 2., 3. ki/be csukás után "fogja" meg a kaput addig simán ki lehet nyitni.
Tudja valaki miért van ez? Hogy lehet meg szüntetni?
Előre is köszi a segítséget.

Üdv, Misi
(#) szabics válasza attys71 hozzászólására (») Dec 4, 2012 /
 
Mezei acéllemez az ellendarab. Jó az ötlet !
(#) FF26 hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni.
Bejárati kapunkr szeretnék szerelni egy kódos beléptetőt, mágneszárral.

Kérdésem:
Milyen típusú mágneszárat vegyek, hogy ha beprogramozom a kódos belépőt 1 perc nyitvatartásig
nyitva maradjon.
Köszönöm.
(#) bokor28 hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok.

EA 86 k hagyományos elektromos mágneszárral kapcsolatban lenne kérdésem.
Adatlap szerint váltóáramról kell üzemeltetni.
Azonban így nagyon zörög nyitáskor.
Egyenárammal táplálva is nyit, a működése így nagyon halk.
Kérdésem, hogy járatható-e egyenárammal üzemszerűen, vagy esetleg károsodik tőle. üdv: I
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) Napisten hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Sziasztok,

A következő a problémám:
Egy társasházban lakom 5 éve és a kis kapu a mágnes zárja mióta beköltöztünk hol záródik, hol nem, a működését nem értem.
Már több "mester" is meg szak értette, a kivitelező szerint jó mi vagyunk a hülyék, néha be kell fújni WD40-el a zár nyelvét és jó lesz.
Egy Codefon MKT rendszer van telepítve, a lakásból azzal is lehet nyitni, a kapu mellett pedig egy kapcsoló van felszerelve.
A kapu nyitása után csak 2 - 3 ki/be csukás után fogja meg a nyelvet a mágnes zár. Egy kis "pöcök van amit ha át kapcsolok akkor mindig nyitva van a zár.
Szeretnék tanácsot kérni, mivel lehet a gond?

Előre is köszi.

pic.jpg
    
(#) drink15 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy síkmágneszárat kötök be egy kódkapcsolóval együtt. Elméletileg mindent helyesen bekötöttem...vagyis valamit mégsem
Ha a zár pozitív vezetékét rákötöm a kapcsoló NC kimenetére, a COM-ra pedig a táp pozitív vezetékét, akkor a kódkapcsoló és a zár sem csinál semmit. Ha a tápot kihúzom a COM-ból, akkor működik a kódzár, illetve ha a kapcsolót a NO kimenetre kötöm, akkor működik a kódzár akkor is, ha táp rá van kötve a COM-ra, de a mágneszár sehogy nem húz be.
Alapvető bekötés egy önálló ajtózárhoz kapcsolási rajz alapján csináltam:
kapcsolási rajz

A táp amit használok 12V 10A, szóval szerintem annak bőven bírnia kellene.

Tudja esetleg valaki, hogy mit csinálok rosszul?

Köszi előre is és további szép estét nektek!
(#) mucden hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Sziasztok!

Elektromos mágneszár témában kellene megoldani egy problémát:

Tarsasház utcai kapujának mágneszárja impuzus üzemű. Remélem jól tudom, hogy az impulzus üzem azt jelenti, hogy nyitási megvezérlés után szükség van egy fizikai nyitás/zárásra, hogy a zár újból zárva legyen.

A probléma az, hogy ha nyitási megvezérlés közben nyitjuk a kaput, akkor plusz egy nyitás/zárásra szükség van, hogy az valóban zárva maradjon. Sajnos a lakóközösségtől nem várható el, hogy minden kapunyitás után ellenőrizzék, hogy bezáródott-e a kapu, tehát biztosabb módszer szükséges.

A nyitási megvezérlési idő már most is minimális (1 másodperc), de sokan ez alatt már nyitják is a kaput. Sajnos az vezérlési idő tovább már nem csökkenthető.

Hogyan lehetne megoldani, hogy a kapu mindig visszazáródjon?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) proba válasza mucden hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Ha közel a kaputelefon, akkor olyan zár választása ami nem impulzusos.
(#) Tomi111 válasza mucden hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Üdv!
Többfajta zár létezik. Van, amelyik a zár működése ideje alatt nyitható, van amelyik az első nyitásig nyitva van. Pl.:zárak
Nálatok valószínű az utóbbi van( nálunk is ilyen van), ha ezt a mágnes működési ideje alatt nyitják, akkor utána zárás után még egyszer nyitható. Ez ilyen. Csak cserélni lehetne olyanra, ami csak a működési idő alatt nyitható. Ekkor viszont növelni kell az időt.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem