Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   147 / 1674
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Nagyon szép kivitel,gratulálok. Hadd kiváncsiskodjak,a doboz miből lesz?
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Jó kérdés!
Doboza nem lesz. Csak dísznek csináltam (csinálom), és doboz nélkül szerintem még jobban is néz talán ki. Meg persze nem utolsó érv az sem, hogy idegtépő 100db téglalap alakú lyukat készíteni.
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
videót esetleg láthátnák az analizátorról? Nagyon szép munka! hogy forrasztottad be a LED-eket? Elfértél tőlük? Jó sok pénzbe lehetett
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Még nincs kész teljesen és még nem volt bekapcsolva.
Az előző verzióról ITT van egy telefonnal felvett videó. ITT pedig a lap alján van még pár.
Majd erről is csinálok persze videót, cikket meg mindent.
A ledeket nagyon utáltam beforrasztani. Szisztematikusan, szépen sorban kellett beforrasztani őket, különben nem fértem oda a pákával.
A ledek szerencsére ingyen voltak.
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
köszi! De jó neked, hogy ingyen LEDeket kapsz....
(#) Fery válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Gratulálok, nagyon szép gondos munka.
Mért nem teszed dobozba ? Nagyon szépen megoldható ha ugy csinálod hogy egy füstüveglap mögé teszed az egészet és belülről kitakarod az elektronikát, jópár éve csináltam hasonlót és igy marha jól nézett ki főleg sötétbe.
(#) valve hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok; van ez a kapcsolasi rajzom es nem tudom, h hova jarnak 10k es 20k ellenallasok,.. Ebben kene segitseg, megvan a nyak es minden egyeb, csak nem tudtam hozzajutni olyan ellenallas packhoz,.. es ellenallasokat tennek bele,.. Ittvagyok az ellenallasokkal az aramkorrel s pakaval a kezemben es Valakinek valami otlet?
(#) huba válasza valve hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Szerény véleményem szerint az azt jelenti hogy az ellenállás pack 10 lábú és 20kilós ellenállásokat tartalmaz .
(#) valve válasza huba hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Buxuskulcs; h ez nem jutott idaig eszembe ;o)) Koszi szepen orok halam!
(#) DarkX válasza valve hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Szerintem meg egy r-2r hálózat, 10k és 20k ból felépítve,
D/A kimenetnek,
üdv.
(#) DarkX válasza DarkX hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Ja, és elfelejtettem írni, az avr digitális kimeneteire(tehát a vízszintesre) kerülnek a 2R-ek, a 20k , és a függőleges részbe az R-ek, azaz a 10k,
itt egy rajz, ezen jobban látszik a dolog, remélem segítettem vele,
üdv.

r2r.gif
    
(#) valve válasza DarkX hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Akkor most mi legyen? Mar be ultettem, ki probalom majd es ha nem muxik u`hogy kell akkor kiprobalom igyis ugyis,.. Vagy kozeputat valasztok; 15kohm mindenhova,..
(#) valve hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Amgy meg egy kep a TDA7375 -rol, kondicsere utan; amikor occedobtam epen nem volt ujj de ki szerettem volna probalni, hasznaltakat tettem bele, s zavarta az elmem ki kellet csereljem oket ujjra, na meg a sorkapocs ;o))
Amgy van egy kerdesem; az alabbi kepen fent van 3db TDA es mindenik mas es mas pedig egy uzletbol van,.. Szerintetek melyik hamisitvany? vagy eredeti mindenik, es csak ugy vannak ilyen elnyomtatasok,.. Mind a harom ST marjkaju es igy kovetkeznek az elirasok,..
(a kepen is ilyen sorrendben vannak, ja es a kozepso amit kiuttetem az megegyezik azzal ami az aramkorben van,.. )
1# TDA 7375 / 6883D0046 / Singapore
2# TDA 7375 / 88063629 / Vb 88 SGP
3# TDA 7375 / 6883A0130 / Singapore
(es meg azt figyeltem meg, h az elso kettonek + ami az aramkorben van, a ket kis karikaban a kapszulan betu es szam van az utolsonak nincs)
(#) Tom025 hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Elkészültem a Vicsys-féle timeremmel. A panelt átterveztem hogy szendvics-szerkezetűre lehessen összerekni, ne kelljen kábelezni, meg mert másféle kijelzőm és relém volt.

Nagyon jól funkcionál. Kocsiba lesz, hogy reggel automatán bekapcsolja az ülés-és ablakfűtéseket...

Akkor a képek:
(#) iamrob válasza valve hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
DarkX-nek van igaza, 20k a vízszintes és 10k a függőleges pozíciókba.
A "15k mindenhova" kicsit durva közelítése a 10k és 20k-nak. Ez így egy 8 bites D/A átalakítót alkot, amihez igazából 0,5%-os ellenállások kellenének minimum. A szokásos 1%-os is már csak közelítés.
Ha nem így szereled, akkor nem fog működni...
(#) valve válasza iamrob hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Ok! Koszi szepen! Akkor forr ki es 10k -okat helyebe! Ja es a kristalyrol mi a velemenyetek? Tehetnek helyebe 11 v 12 Mhz -est amig nemkapok vhonna 11.0592 Mhz -est,..
(#) huba válasza iamrob hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Bocsánat hogy téves információt közöltem
De legalább enyivel is okosabb lettem
(#) vicsys válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Csecse lett!
Idézet:
„reggel automatán bekapcsolja az ülés-és ablakfűtéseket”
Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe??!!
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Lehet hogy nem ilyen komfortfokozatú a kocsid?
(#) Tom025 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Köszi!

Tényleg, el is felejtettem, hátha jól jön még valakinek, a .lay fájl. Én sokkal jobban szeretem a szendvicspanelt, mint kábelezni. Tüskesorom nem lévén, most alkatrészlábakkal kötöttem össze a 2 panelt, de így is jó lett, sőt talán jobb is, mert a belső átvezetéseknél nehezen tudtam volna összeforrasztani középen a 2 tüskesort. Ez VQE13 vagy VQE23 kijelzőhöz való. Ezt gyakran lehet bontani, és olcsón is lehet kapni. A harmadik táblán van rajta normálisan a nyák, a másodikon 2db belőle, nyomtatáshoz, az elsőn az eredeti Vic-féle verzió. A kocsiba kap még egy 10.000µF-os elkót a stabic után, hogy indításkor se felejtse az órát..

timer.LAY
    
(#) szamóca válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Szép munka! Gratulálok.
(#) djneo válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
nekem nem müködik Sprint-Layout alatt a csatolt fájl!!
Mien progi kell hozzá??
(#) szamóca válasza djneo hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Valszeg 5,0, mert 4,0 alatt nekem se megy.
(#) Tom025 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
5.0-ban szerkesztettem, elképzelhező hogy nem viszi a 4.0. Többször megadtam már a SprintLayout5.0 teljes verzió letöltési linkjét, csak illegalitási okokból nem maradhatott kint, akit érdekel, keressen meg priviben...
(#) gtk válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Igenyes munka, mint altalaban
(#) Imre hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Hali!

Kellene az ötletetek! A suliban idén kapok elvileg technikus minősítést... de! Kellene valami ötlet, hogy milyen munkát mutassak be technikus vizsgára, hogy ne azt kelljen építenem, amit majd a vizsgán a suli tűz ki célnak! Ha építenék addig valami olyat, amit a suli elfogad, felmentenének ötössel a gyakorlati vizsga alól, de igazából nem is ezért érdekelne...
Volt ilyen tavaly, hogy srác Opel Astrába műszerfalat épített, 2 db PIC-el, és hétszegmenses kijelzőkön mutatja a sebességet, km, vízhőfok stb..., ledekkel a fordulatot stb...
Na valami hasonló kellene, PIC legyen benne, hétszegmensesek, esetleg LCD, na és a lényeg, hogy a hétköznapokban is hasznát vegyem Csak egyszerűen semmit nem tudok kitalálni!

Ja mellesleg a képen az itt fentlévő forrasztóállomás van, csak kijelzés pontatlan! Ha esetleg valaki megépítette, szívesen venném a segítségét a beállításban! Lemérhetne nekem egy két dolgot
(#) Norberto válasza Imre hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Építs rádiós modulokkal és PIC-kel felépített digit. hőmérőt...olyat, ami kinti és benti hőmérsékleteket is kijelez...
(#) idavid válasza Imre hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
mit szólnál egy kis időjárásállomáshoz?kinti benti hőmérséklet, rádiós vevőn kommunikálna...esetleg a napi/heti átlaghoz képesti eltérést is mutathatná.

edit: látom norbertoval egyre gondoltunk.
(#) djneo válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
köszi sikerült
(#) Imre hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Na ezek nem is rossz ötletek!
Következő: »»   147 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem