Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   238 / 3947
(#) (Felhasználó 16772) hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogy hívják azt a csövet, amibe a kábeleket szoktak húzni,hogy megvédjék őket? Ez úgy tudodm puha és úgy kb. 5 vezeték férhet el benne.
A csatolt képen ez a cső fekete színű.

26523323.jpg
    
(#) fureszk válasza (Felhasználó 16772) hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Zsugorcsőnek hívják. Van belőle sokféle méret és szín.
(#) Iron Man hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Sziasztok lenne egy kerdesem,hogy melyik alkatreszek erzekenyek,az elektrosztatikus kisulesekre,es hogy is van ez?Mitol jon letre ez az ize?Karosodhatnak ettol az alkareszek?Vagyis hogy el e birja rontani az egyes alkatrszeket ez az elektrosztatikussag?

A valaszt elore is koszonom
(#) Iron Man hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Ja es meg valami,mi pontosan a Peltier modul?Hore aramot ad ki magabol?Vagy micsoda?
(#) zoly15 válasza Iron Man hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
a Peltier modul ha feszt kapocsolsz rá az eggyik oldala melegszik míg a másik hidegszik azaz elvonja a hőt!
(#) bbalazs_ válasza Iron Man hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Zoly valasza is helyes, de a te otleted is jo. Ha az egyik oldalat hutod, a masikat melegited, akkor feszultseget ad ki magabol.
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Van valakinek ötlete?
(#) paprikáskrumpli hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
üdv!!!
Tud valaki erősítő kapcsolási rajzot küldeni???? :eek2:
(#) Müszi válasza paprikáskrumpli hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Rádiófrekis, vagy hangvégerősítőt?
Elő vagy végfokot?

Konkretizáld a kérdést ha lehet.

üdv
(#) levii válasza Müszi hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Műveleti
(#) proli007 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Hello!

Teljesen eltévedtem a hozzászolásaidban. Még a potiról van szó?
Mert akkor igen, de akkor hangerő helyett inkább "jelszinttet" fogsz szabályozni az "A"-s potival.

üdv! proli007
(#) Müszi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia Proli!

Igen arra gondoltam, és ksöszünüm a választ!!

Müszi
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
sziasztok!
ezt az Ic-t : HEF 4098BT , hogy tudom egy egyszerű multiméterrel kipróbálniadatlap
előre is köszi
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Hi
hoppácska
ezzel a Schmitt trigger-el még nem találkoztam, kicsit utánna olvastam, asszem könnyebb cserélni mint próbálni.
egyébként ez egy javításra váró panelon van már mindent átnéztem (tranyókat) diódákat, mostmár csak ez marad.
üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Még 1 kérdés:
SMD-s tranyó kód hoz ezt az oldalt használom :

Bővebben: Link

van itt egy olyan (tranyó formájú dolog) A7W aminek a kódját nem találom itt, esetleg nincs ötleted mi lehet ez?
üdv
(#) sprofan válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Ez az, amit keresel (BAV99LT1):
Bővebben: Link
Ha jól tudom, akkor 2db 1N4148 van benne.
Egyébként használd ezt:
Bővebben: Link
Sokkal nagyobb az adatbázis.
Köbzoli jól tudtad
(#) csonthulye hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Sziasztok! Gondoltam rákérdezek ebben a topikban arra, hogy nem-e lesz itt a hobbielektronikán valamilyen épitő verseny? Szerintem lenne érdeklődés. Akár több kategóriában is mehetne. Mit szólnak a moderátorok?
(#) Norberto válasza csonthulye hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Idézet:
„nem-e lesz itt a hobbielektronikán valamilyen épitő verseny?”


Mire gondolsz pontosan?
(#) csonthulye válasza Norberto hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Nem is tudom pontosan. Gondolom sokan vagyunk itt akik szivesen épitgetnek, vannak akik már régebb óta, van aki csak most kezdni. Mi lenne ha kategórák szerint összemérnénk az erőinket/tudásunkat, persze ha csak lenne rá érdeklődés. Ez csak egy ötlet, nincs semmi elképzelésem.
(#) zolee1209 válasza csonthulye hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Egyrészt érdekel is, meg nem is. Nem érdekel jelenleg azért, mert örülök, ha a HE- találkozót túlélem! Nem érdekel másodszor azért, mert ez az oldal számomra inkább baráti, mint egy versengési színtér! Harmadszor azért nem érdekel, mert ha építek, azt kedvből teszem és nem azért, hogy versenyezzek vele! És azért érdekelne (hogy már pozitívumot is mondjak ), mert akkor sok pályamű készülne, amin szívesen legeltetném a szemeimet és sok ötletet meríthetnék belőlük. De erre meg jó lesz a HE- találka... Ez az én személyes véleményem, bocsánat, ha nagyon ellentétes gondolatokat váltok ki ezzel majd másokból!
(#) korbye válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Szerintem is igazad van, be lehet itt mutatni minden elkészült remekművet nem kell ahhoz verseny!
Na meg ki bírálná? Nem lenne egyértelmű a verseny mert nem mindenkinek egyforma a felszerelése és a képzettsége meg, kinek mi a szép! Pl: egyszerübb v. bonyolultabb és mindkettő kb. ugyanazt tudja! Ott, hogy lehet dönteni?
Az egyszerű jó mert egyszerű! A bonyolúlt meg jó mert az nem egyszerű! ???
(#) csonthulye hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Jó hát végülis csak tipp volt, csak gondoltam hogy a versenyszellem jobban ösztönzi majd az embereket és nem is a teljesitményben vagy méretben nagyobb dolgok készitésére gondoltam, hanem trükkök és egyéni megoldások bemutatására. Bár ha valaki otthon magának csinálja úgy is születnek jó megoldások az igaz. Azért én megnéztem volna szivesen hogy pl. egy hangfalat ki tud a legjobban elkésziteni mint minőségre mint kivitelre is

A birálást szerintem meg lehet oldani, minél több szempontot nézel, annál könnyebb.
(#) zolee1209 válasza csonthulye hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Nézz át a Találkozó című topicba, ha még nem voltál ott, és olvasd Innentől. Ez az idei évre vonatkozik, és mindent megtalálsz benne, többek között, hogy lesz készülékbemutató is! Akkor minek kettőt szervezni?!
(#) Vacok hozzászólása Jún 14, 2008 /
 
Sziasztok!
Két transzformátort össze lehet kötni párhuzamosan?
(#) zolee1209 válasza Vacok hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Össze lehet kötni! Csak legyenek azonos feszültségűek, és ne legyenek "egymásrakötve" a tekercsek! Szóval a megfelelő tekercskivezetések legyenek összekötve egymással!
(#) berec. hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
hali!van egy r/c autóm viszont van hozzá 1 vevőm amihez nincs távirányítő és volt 1 másik rossz autóm maiböl kivettem a vevőt meg ahhoz van távirányító is és ezt megtudnám csínálni hogy mennyen?
(#) FreeJoe hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Üdv mindenkinek.
Nem régiben regisztráltam ezen az oldalon. A célom az volt (és még az is), hogy valahogy megértsem az elektronikát, és mint hobbit tudjam művelni. Eddíg olvasgattam a különböző topicokat, de úgy látom, ez így nem fog menni. Gondoltam beszerzek pár könyvet, (ami megtörtént kb. 10db) hogy hátha abból majd könnyebben megy. Sajnos én is abban a cipőben járok mint wg_kezdo felhasználó. 18 év programozás után nem nagyon akar ráállni az agyam erre a logikára. Meg tanultam jópár képletet és alkatrészt, hogy mit csinál, de ha ránézek egy kapcsolási rajzra nem nagyon értem mi, minek, miért és miért ott.
Az lenne a kérdésem nem lehetne-e egy kapcsolási rajzot
(pl forrasztó állomás) teljesen felboncolni. Elmagyarázni melyik alkatrész mit csinál, miért ott van, miért az van ott, miért akkora árammal és feszültséggel működik. Lehetne-e egy ilyen áramkört modulokra bontani és valami folyamatábrán elmagyarázni merre kószál benne az áram és melyik modul mit csinál. Nem ezer kapcsolásra gondolok csak egyre de azt az utolsó elektronig kivesézni.
És igen. Láttam az alapkapcsolások topicot. Sajnos nem sokat segített. De hidjétek el az aki életében nem foglalkozott elektronikával csak ilyen dolgokat tud kérdezni, és csak így szájbarágósan
képes megérteni a dolgokat.
(#) hacker1990 hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Szivesen várnák fejlesztési 5leteket tőletek,amit egy kezdő is könnyen megtud epiteni.
(#) zolee1209 válasza FreeJoe hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Nos, ha még nem foglalkoztál az elektronikával mélyebben, akkor ne egy összetett áramkör értelmezésével kezdj! Az elektronika leg alapabb dolgait kell elsajátítanod, csaknem onnan, hogy az atomok szerkezete a félvezetőknél. Milyen könyveket szereztél be? Nem tudom, kinek mi a véleménye erről, de szerintem próbálj meg iskolai tankönyvet beszerezni ebben a témában. Először elméleti kategóriájút, majd mérésgyakorlatit. Ha megvan az elmélet, és van lehetőséged rá, akkor szépen lépcsőzetesen bonyolítani az áramköröket, közben pedig nagyon sok mérést végezni, hogy a gyakorlati oldalt is megtapasztald, mi hogyan működik valójában! A cél nem lehetetlen, csak idő kell hozzá!
(#) Norberto válasza FreeJoe hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Nekem ez a konkrét kapcsolás-felboncolós jó ötletnek tűnik!
Következő: »»   238 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem