Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógépre köthető ütemre villogó stroboszkóp
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Norberto da Silva hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Szeretnék egy ütemre villogó stroboszkópot számítógépre mik kellenek hozzá? hol tudom beszerezni??
(#) Moderátor hozzászólása Norberto da Silva hozzászólására (») Máj 30, 2009
 
De okos vagy... Rövidebb címet nem is tudtál kitalálni?

Javítottam.
(#) bankimajki válasza Norberto da Silva hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Kicsit pontosabban körvonalazd az elképzelésed, te most azt akarod hogy számítógép valamilyen porton keresztül vezérelje a kütyüt, vagy azt hogy bedugod a számítógép hangkártyájába, és arra villog? Amúgy a HE-storban szerintem minden megtalálható hozzá.
(#) Dave87 válasza Norberto da Silva hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Lehet venni olcsón ütemre villogó strobit, amin van külön nyomógomb is ami akkor villantja a cuccot, amikor megnyomod. Innentől kezdve egy opto-csatoló és egy kis LPT programozás és máris ütemre villog... (winamphoz van is plugin)
(#) Georgee válasza Norberto da Silva hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Hello! Az egész nem nagy durranás, az LPT portra kötöd a strobi optocsatolóját, és a gépre feltelepítessz egy programot, pl pattcontroller, egy ideig én is ezt használtam. De a stroboszkóp témában ezt már részleteztük, tettem fel kapcsolási rajzot is, hogy a géphez hogy lehet csatolni a strobit, és nem egy kapcsolási rajz van ott.
(#) Norberto da Silva válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Azt szeretném h ha elindítok 1 zenét akk annak az ütemére villogjon!
(#) Moderátor hozzászólása Norberto da Silva hozzászólására (») Máj 30, 2009
 
Idézet:
„h”

Idézet:
„akk”


Tessék normálisan írni, a fenti (és hasonló) rövidítések nélkül. Ennyire nem lehet kevés senkinek az ideje, hogy néhány betűt ne legyen képes leütni...
(#) Norberto da Silva válasza (») Máj 30, 2009 /
 
elnézést!!!
(#) Norberto da Silva válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Én még ebben nem vagyok annyira jártas szóval minden információ hasznos lehet!
(#) tomster hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Hello, nekem van egy potméteres stroboszkópom. Csak 230V-os vezeték van rajta és kész....
Hogy tudnám megcsinálni ill. megoldani, hogy számítógre tudjam dugni vagy mikrofonnal, hogy zenére villogjon?

Aki tud segíteni, légyszi írjon! (msn, email)
(#) RogerCo válasza Georgee hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Helló,

Erről a programról tudnál valami bővebb leírást adni?
"pattcontroller" mert semmit nem találtam róla..

Nekem olyan megoldás kellene hogy van egy bajii elektronikás optocsatolós stroboszkópom. Ezt szeretném számítógépről LPT a zene ütemének megfelelően villogtatni...

Köszi.
ROger
(#) peppejoe válasza RogerCo hozzászólására (») Máj 9, 2010 / 4
 
nyomtatóportról vezérled az egészet. 470ohm ellenállás az optocsatoló számítógéphez csatlakozó részéhez, D0 (2.láb a hosszabbik sorban jobbról) emitter lábra,
25.-18. közül valamelyikre a gnd-t és kész vagyunk a hardverrel. jack-aljzatot teszel mindkét oldalra, és akkor nemkell mindig a gépen lógnia a stroboszkópnak. programnak meg discolitez II professionalt ajánlok.
grafikus a kezelőfelülete félóra böngészés után röhögve meglehet csinálni akármilyen vezérlést
(#) tejeskifly hozzászólása Nov 17, 2010 /
 
Üdv, szeretnék a számítógép házon belülre ledeket elhelyezni, amik EZEN az elven működnek.
Csak én nem 2 hanem kb 8 ledet szeretnék rákötni. A kérdésem az, hogy ezt hogy tudom megoldani? Illetve az gond-e, hogy nem egyforma színű ledeket szeretnék!

Illetve, lehet (sőt biztos) hogy az utolsó hozzászólásban leírt dolog is működne, a nyomtatóportal, de ezt elolvasva nekem magas egy kicsit. Mennyi ellenállásra lenne nekem szükségem? "optocsatoló" Ez mit jelent?

"jack-aljzatot teszel mindkét oldalra" Ez a rész sem tiszta nekem Nemvagyok otthon annyira az elektronikában, forrasztgatni tudok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget, aki veszi a fáradtságot válasz írására!
(#) yohnsee válasza tejeskifly hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Ez a videó de beteg!

A nyomtatóportot pedig egy spec. programmal kell vezérelni. Keress rá az LPT port lábkiosztására a Bővebben: Link linken, a többi része pedig ha homályos (optocsatoló, jack csatlakozó) akkor olvass először utánuk, mert így sajna nem lehet belekezdeni. Nem eltántorítani akarlak, csak kell néhány alapvető dolgot tudni, mielőtt egy ilyen dologba belefog az ember.
Üdv
(#) yohnsee válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Illetve ha az optocsatoló tranzisztoros kimenetű, akkor a tranzisztorok működési elvével sem árt tisztában lenni.
Itt a HE-n is van több cikk ezekkel és az alapvető dolgokkal kapcsolatban, érdemes őket egyszer átfutni.
(#) tejeskifly válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Nekem igazából teljesen elég az, hogyha hang vezérli a cuccot, én külön nem akarom

jack csatlakozó tudom mi, csak azt nem értem, hogy miaz hogy mindkét oldalra?
(#) tejeskifly válasza tejeskifly hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Esetleg valami ilyesmi?

Bővebben: Link ezek kellenek hozzá, magyar nevét nem mindegyiknek tudom

OpAmp + Mosfet + Low Pass, High Pass and Band Pass filters

Ez ahogy nézem nem ez a megoldás, ami itt le van írva, és én pont ilyesmit szeretnék, hogy nem egyforma ütemre villognak, hanem egyik rész a mély, másik pedig a magasabb tartományban.
(#) yohnsee válasza tejeskifly hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Szia!
Nos, ez megint egy kicsit más, ezt az eszközt úgy hívják, hogy fényorgona. Alapjában véve úgy működik, hogy a zenét/hangot 3 tartományra osztja szűrőkkel - mély, közép és magashangokra (ez a low pass, band pass és high pass filter feladata) és ezek "intenzitására" hajt meg egy ledet, egy triakot vagy tranzisztort, a kimenet a készítőtől és a felhasználási területtől függ.
Itt a fórumon a keresőbe írd be, hogy fényorgona, olvass utána a működésének, és biztos vagyok benne, hogy rengeteg kapcsolási rajzot fogsz itt az oldalon is találni.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv
_Az OpAmp az műveleti erősítő magyarul, a MOSFET pedig magyarul is MOSFET.
(#) tejeskifly válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Utána néztem a fényorgonának, találtam több kapcsolási rajzot, és végül arra jutottam, hogy nem nekem valló ennek a megépítése

Ez biztos vagyok benne hogy egszerűbb:
VIDEO

DE itt sem minden tiszta nekem
A videóban ajánlott weboldal nem jön be, így ott megnézni sem tudom.

Elég balfasznak érzem magam mert ez nem tűnik bonyolultnak, de ez sem tudom összehozni...

Bocsi hogy már ennyi fajta megoldást linkelgetek, de nekem tényleg a legegyszerűbb megoldásra lenne szükségem.
(#) tejeskifly válasza tejeskifly hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Na sikerült megépítenem a rendszert, de újabb problémába ütköztem!

A gondom pedig az, hogy a ledek nem világítanak teljes fényerővel ha tranzisztoron keresztül jön a jel, csak ha simán 12v-ra kötöm őket.

Úgy oldottam meg, hogy vettem egy ilyen tranzisztort:

BD237

Plusz vettem 12v-os ledsort, öszekötöttem, ami jól is sikerült mivel villog a zene ütemére, de nem elég erős a fényerő.

2 fajta ledsort vettem, piros és kék. A kéken 160 ohm-os ellenállás van, a piroson pedig 330 ohm-os.

Mennyire kellene csökkentenem ezeket az ellenállásokat, hogy jó legyen a fényerő?

(#) peppejoe válasza tejeskifly hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
a külön külön azt jelenti hogy hogy a stroboszkópba is van egy jack anya és az lpt portos cuccban is egy anya és ezeket kötöd össze apa apa kábellel. Sok helyen használom ezt a megoldást mert nem drága (300ft a fém csatlakozó) és ha eltörik a kábel valahol akkor könnyű kicserélni és nem égsz be a buli előtt
(#) csajkib hozzászólása Jan 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna egy olyan kapcsolást hogy ütemre villogjon a villanócső.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem