Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 432
(#) idlob válasza gabriel80 hozzászólására (») Aug 12, 2010 /
 
Hogy melyik típust válaszd arra egzakt válasz nincs, ma már nagyon kicsik a különbségek, akik egyiket v. másikat jelentősen jobbnak tartják azokat valószínűleg a személyes preferenciájuk is befolyásolja.
Azt vedd amelyik szimpatikus!
Azért néhány gondolat:
Egy korszerű plazma és LCD között fogyasztásban már nincs nagy különbség, sőt akár lehet alacsonyabb is a fogyasztása egy plazmának. Az, hogy az egyikre 140 a másikra 180W van írva majdhogynem nem jelent semmit, annyira jól lehet kozmetikázni a teljesítmény adatokat. A fogyasztás alapján dönteni szerintem értelmetlen.
Képminőségben sincs jelentős különbség, bár működési elvéből adódóan a plazmának van egy kis előnye a színhűség terén. Persze minden gyártó beépíti a maga kis képjavító technikáját, így az objektív ítéletre még kevésbé van esély.
A LED az ugye LCD tv LED háttérvilágítással, kétségtelenül vannak előnyei, de azért sokkal többet nem érdemes kiadni érte.
Felbontásnál elsősorban a várható felhasználási területet érdemes eldönteni, ha csak az analóg kábeltévét, meg a netről töltött divixet akarod rajta nézni (akkor egyrészt úgy kell neked ), másrészt elég lehet a HDready is. Ha viszont jobb minőségű filmeket is akarsz nézni, meg egyáltalán tényleg HD-t akarsz látni akkor FullHD. Egy fullHD LCD áráért általában "csak" HDready plazmát kapsz, de ez sem szentírás.
Méretben 32-37 col környékén van az amit elbír egy átlag szoba, efölött már csak akkor ha van helyed kellő távolságban ülni a készüléktől.
Gondold meg, hogy milyen jelforrásokat akarsz ráaggatni, minél többféle bemenet van rajta annál univerzálisabb, kérdés van-e szükséged rá?
Képnézegetés, internet az jópofa, csak minek? Szerintem ez nem lehet komoly szempont.
Tartósság szempontjából általában igaz, hogy a "prémium" gyártók - pl.: Sorry, Panaszkodik - valamivel tartósabb terméket gyártanak, abszolút nonamet meg nem szabad venni. Viszont egyik gyártótól se várd, hogy az örökkévalóságnak gyártsanak: a 15-20 évet lehúzó CRT korszaka már a múlté, 3-4, legfeljebb 5 év aztán kaukk - az hogy mennyi időre adnak garanciát fontos döntési tényező lehet.
De nem kell bánkódni, olyan fejlesztési láz lesz még egy ideig, hogy néhány év múlva akkor is lecseréled ha valami csoda folytán még működik.
PIP meg két tuneres készülékből láttam már többet is, tehát némi kitartással biztosan találsz.
Tehát a következőt ajánlom: gondold meg mennyi pénz áldoznál rá, menj be egy nagyáruházba, nézz körül, vedd meg amelyik tetszik - "legjobbat" úgyse tudsz választani, és különben is: jó fogyasztó vagy, úgyis le fogod cserélni - ha tetszik, ha nem, ez a világ rendje....
(#) 06smici hozzászólása Aug 13, 2010 /
 
hello

Nem tudjátok hogy pesten hol lehet villanócsövet beszerezni. Ha lehet akkor olyan kéne ahol van személyes átvétel is.

válaszaitokat előre is köszönöm
(#) Norberto válasza 06smici hozzászólására (») Aug 13, 2010 /
 
Ha holnap benézel a találkozóra (XVIII. kerület, Bókay-kert) pár percre, akkor tudok vinni pár darab IFK-120-ast neked, bár lehet, hogy az kicsi. 120 Ws.
(#) rockersrac hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
SN75518N-t, meg LCD-hez polárszűrő fóliát hol lehet kapni? (és mennyiért?)
(#) kisgonosz hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Sziasztok!
RJ45 csatlakozó aljzatot keresek SMD kivitelben.
Tudja valaki, hogy hol kapható?

csati1.jpg
    
(#) klemo86 hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Üdvözlet! Tudja valaki, hogy GU50 foglalatot hol lehet olcsón beszerezni? (Nem GU50-hez kell )
(#) mark.budai válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hali! Én a börzén 400Ft-ért vettem, "nyákosat", de 1000-ért kapsz spiáter házasat, amit le tudsz szedni róla, [off] így jó az 5Ц8С-hez is.
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Igen, konkrétan ahhoz kellene, meg 5C9S-hez
Én PLK50M-re gondoltam konkrétan, hogy mennyiért szokás ezt errefelé megvenni, én 700-ért tudom, aztán hogy ezt érdemes-é… Azért spiáterest nem fogok szétcseszni, meg az drágácska is ehhez a "projekt"-hez…
(#) mark.budai válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Én is PLK50M-et akartam a GU-hoz, de olyan pont nem volt. Szerintem 700-ért megéri.
(#) klemo86 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Akkor jó De csak 16-os tételnél ennyi Néhány fix vevőt majd keresek rájuk…
(#) Eticsiga hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Hello!
Vasalós NYÁKhoz hol lehet beszerezni papírt?
Sehol sem tudtak adni (Elektronikai és papír bótba se) :no:
(#) szamóca válasza Eticsiga hozzászólására (») Aug 17, 2010 / 1
 
Vész esetén újságárusnál.
Nem vicc, a magazinok fedlapja jó erre a célra.
Sőt, most láttam a találkozón a madaras tuskós reklámújságos levasalást. :yes:
(#) dakos hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy szcintillátor kristályt lehet e kapni valahol Magyarországon, illetve kb. mennyibe kerülhet?
(#) rockersrac válasza dakos hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
ITT például lehet kapni! Remélem megfelel!
(#) kadarist válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szerintem Ő erre gondolt.
(#) rockersrac válasza kadarist hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Ja! Akkor bocsi! :hide:
(#) Eticsiga válasza szamóca hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Köszi!
Szerinted amiről a matricákat kell lehúzni, az a fényes papír is jó lehet??
(#) Felipe hozzászólása Aug 17, 2010 /
 
üdv.
Egy samsung porszívó szívó erősség állítójáról van szó ki szeretném cserélni csak nem tudom hol tudok ilyen típust rendelni.valaki tud nekem segíteni?azért akarom kicserélni mert működik a porszívó,de csak "félgázon" ha feltekerem a potmétert megáll ki-be kapcsolgat.raktam fel több képet is.köszönöm.
(#) 6C4C válasza Fish hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Szia Fish!

Esetleg ez megfelene Neked?Bővebben: Link
(#) szamóca válasza Eticsiga hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Jó, de könnyen elcsúszik, elkenődik, és nehezebb pozicionálni, mint a műnyomó papírt, előnye viszont hogy könnyen eltávolítható a vasalás után.
(#) wolverine14 válasza Felipe hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Értéke meg van? ,ha igen akkor rakj egy megegyező értékű potit a rossz helyére.
(#) Felipe válasza wolverine14 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
sajnos nem tudom az értéket azért írtam hátha valaki felismeri samsung easy 1600-as porszívóról van szó
(#) labu01wx hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Valakinek van valami ötlete, hogy hol lehet kapni mobiltelefon kijelző-szalagkábel csatlakozót?
Pár adat: Nokia 5800-é, smd, kb 28 lába van(13 hátul, 15 elől), a kábel az elején a nyákkal párhuzamosan csúszik be, a hátulján van egy felpattinható biztosító(barna).

A környékbeli szervízeket mind végiglátogattam hibás alaplap reményében, de nem jártam sikerrel.

csati.png
    
(#) Zozi85 hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Sziasztok,

Szeretnék egy tekercset lelakkozni, úgy hogy a menetek közé is jusson a lakkból. Ehhez keresek egy nagyon híg szigetelő lakkot (0,08mm-es huzal, 2300 menet, egy sor). Itt ott lehet látni kipattogzást a vezeték lakkozásában, ezt szeretném orvosolni.

Valakinek ötlet? Köszönöm előre is!
(#) hapro válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
A híg nitro lakk talán segít.
(#) mex válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Ha több sor is van egymáson, akkor csak a vákuumozás segíthet, és rögtön hozzátenném az sem csodaszer. Vákuum híján a soronkénti lakkozást tudom javasolni. Egyébként az egykomponensű tekercslakkokat lehet nitróval hígítani, akár nagymértékben is.
(#) Zozi85 válasza hapro hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, esetleg valami forrás ha nem kell 1 liternyi?
Én kis modellekhez való lakkokat nézegetem most, esetleg beoldok pár pingponglabdát acetonba hátha...
(#) mex válasza Zozi85 hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Esetleg Plastik70 spray, ez is jó eredménnyel használható.
(#) mex hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
27.0950 MHz értékű rezgőkvarcot keresek. Aki tudja lelőhelyét kérem írjon.
Előre is köszönöm!
mex
(#) Ballage válasza mex hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Ha megelégszel egy kereken 27 MHz-es SMD kvarccal, akkor azt szívesen odaadom.
Következő: »»   117 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem