Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   35 / 122
(#) bekeipeter válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Az RA6363 nem is durran akkorát, mint az AIDA-CLEOPARTA rádió! Mert azoknál ha átváltasz Mágneses hangszedő bemenetről bármi másra, az előerősítő modul egy pillanatra 8Vpp!!! jelet ad ki, mivel a korrekciós tag kikapcsolásakor egy pillanatra megszűnik az negatív visszacsatolás és ezzel "végtelenre" nő az erősítése addig, amíg be nem kacsolódik a körbe a visszacsatoló ellenállás.
Az RA6363-nál viszont lehet csökkenteni pár csatoló kondenzátor és egy két lezáró ellenállás használatával.
(#) bekeipeter válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Itt van a rajz, hogy mit kell csinálni!

A következő kondenzátorokat javasolom pl. a LOMEX-től
07-09-03 220nF 50V kerámia multilayer
07-10-18 1µF 50V kerámia multilayer

pár forintból meg lehet úszni az egészet és az eredmény nem marad el!

p0076.jpg
    
(#) laci6662 válasza bekeipeter hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszönöm a rajzot, kipróbálom mit csinál így!
A HC27; HC33 ha jól látom alapból 1µF-os, ezeket direkt rajzoltad át?
Azzal kapcsolatban mit tapasztaltál, hogy a hangjában okoz ez a kis átalakítás észlelhető változást?


Természetesen nálam sem durran akkorát mint egy Cleopatra, nem kellett attól félni, hogy a hangszórók kikönyökölnek , de azért ez is elég zavaró...

Még egyszer köszi a segítséget!
Üdv: Laci
(#) bekeipeter válasza laci6662 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A két kondenzátort direkt rajzoltam át, mivel ki kell őket cserélni valamilyen nem polarizált típusra. A hangjában okoz némi változást, egy kicsit kiegyenlítettebb lesz a hangképe
(#) ibpeti hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam 2db ilyen 6363-ba való végfokot, és beleszeretném tenni 6383-as vidi erősitőbe, ami + - 34V-os trafóval rendelkezdik. Hány voltos a 6363 tápja, áttudom tenni? Köszi!
(#) laci6662 válasza ibpeti hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Az RA-6363 tápja +/- 31V-os, szerintem átteheted a végfokjait a 6383-ba.
Nem tudom milyen végtranyóid vannak hozzá, ha a TE1820-1819 páros, akkor talán kicsit neccesebb, de szerintem még elviseli a +/- 34V-ot (sajnos adatlapom nincs hozzá, csak tippelem, hogy a TE valamivel kevesebbet bír), viszont ha már valami cserélt pl. BD810 vagy 910 páros van benne akkor 100%, hogy simán átrakhatod a 6383-ba.
(#) ibpeti válasza laci6662 hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Köszi a segítséget, áttettem őket, gyönyörűen szolnak!
Viszont lenne egy újabb kérdésem! Végtranzisztor pár BD244A és BD809V. Ezeket kicserélem 6383-ban gyárilag lévő 809-810 vagy 910-es párosra akkor növel-e a teljesítményén? Előre is köszi!
(#) laci6662 válasza ibpeti hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
A teljesítményén nem növel, de én mindenképpen kicserélném, mivel ezek nem rendes komplementer párok, a BD911-912 páros a legjobb, ez könnyen és olcsón beszerezhető ma is, emellett kisebb az esélye, hogy hamisat kapsz.
Ha cseréled a végtranyókat a bekötésükre figyelj, mert pl. az RA-6363 rajzán fel van cserélve az NPN és a PNP tranyó. (a 6383 rajzán nem tudom így fejből, hogy van feltüntetve).
(#) ibpeti válasza laci6662 hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Rendben kicserélem, a 911-912 páros strapabíróbb is lesz mint a mostani?
(#) szotyy hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ra6363mam és szerelő meg nézte, a két végfoka zárlatos és elég boros árat adott rá, az lenne a kérdésem hogy ki menyért vállalná?Köszi Üdv.

Van hirdetési részleg!
(#) szotyy hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ra6363mam és szerelő meg nézte, a két végfoka zárlatos és elég boros árat adott rá, az lenne a kérdésem hogy ki menyért vállalná?Köszi Üdv.
(#) Ricsi89 válasza szotyy hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
A két végfok félvezetőit fillérekből újra lehet cserélni. Ha ezeket kicseréled és átnézed az ellenállásokat(főleg a végtranzisztorok környékén), akkor mennie kell ezután.
(#) stk466 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Sziasztok Videoton rajongók. Hozzájutottam egy RA 6363 s típusú erősítőhöz és szeretnék megtudni 1-2 dolgot ebben kérném a segítségeteket. Az normális ha hozzáérek a power, tape2, phono, fm, am, fm2, mute valamelyikéhez akkor az erősítő elhallgat.
(#) Ricsi89 válasza stk466 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Igen normális jelenség. Ezzel hivatottak kivédeni a gombnyomásra jelentkező pukkanó hangot a hangszóróban.
(#) stk466 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Köszönöm már akkor ezt is tudom!
(#) stk466 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Lenne még kérdésem! A bekapcsoláskor keletkező pukkanást hogy tudom elkerülni ?
(#) RobyBoy válasza stk466 hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia! A hibát egy koppanásgátló áramkör oldaná meg........
(#) steelbird válasza stk466 hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Elvileg van benne egy be-és kikapcsolási koppanásvédelem, a készülék hátuljánál, a biztosíték panelen vannak az alkatrészei, és a szabályzó modulba megy a némító jel. Gyakran meghibásodott, a diódákat meg kell nézni.
(#) RobyBoy hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Sziasztok!
A mai nap folyamán szert tettem egy videoton ra6363s típusú rádiós erősítőre. Kicsit leharcolt állapotban van, ezért egy nagy átalakításra készülök, mind doboz, mint áramköri szinten.
Kérdések:befolyásol e valamit a végfok működésében(csak végfokként használnám),ha az fm egységet, a riaa korrektort,illetve a dekóder áramkört kiiktatom?(az fm egységnél nem csak az árnyékolt dobozkát értem,hanem az egész memória alaplap is kivételre kerülne...).
Lehet e valami folytán növelni a kütyü teljesítményét,ha igen, akkor milyen végfokok,meghajtók lennének még az ideálisak hogy a gyári trafó még elbírja,a növekedést???Ezért is lenne a felesleges áramköri elemek kiiktatása,mert a 130w - os trafóból egy max 2X50 Watt teljesítményt megfelelő kondikkal ki lehetne paszírozni.....
A válaszokat előre is köszönöm'''
(#) RobyBoy válasza steelbird hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Ennél a kütyünél a némítást én személy szerint nem nagyon kedvelem, mint védelem, mert mert könnyen kijátszható akár akaratlanul is és akkor újra ott a kopp.Elég ha a bekapcsoló gombal egy időben megérintjük a fém fedlapot is(testelünk),és már is nem működik a dolog......
(#) steelbird válasza RobyBoy hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Jó súlyos darab, lehet, hogy azért csinálták ilyen nehézre, hogy a "user" ne tolja el a szekrényről, vagy az asztalról, mikor nyomja a bekapcsoló gombot...
A bekapcsolási némítás szerintem független az érintőgombtól. De majd utánanézek. Amit Te írsz, az az üzem közbeni némítás, az valóban nem működik, ha testeled a némítókört. Tipikus hiba, hogy valamelyik Isostat kapcsoló száráról leugrik a rúgót tartó zéger, és a rógó leugrik, ami miatt letesteli házhoz a némítókört, és nem megy az érintésre némítás miatta. Leginkább a hálózati kapcsolónál fordul elő.
(#) RobyBoy válasza steelbird hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Ezt pontosan én sem tudom,de nem is nagyon érdekel hogy őszinte legyek mert a másik jó állapotban lévő erölködőmböl én kiiktattam és beépítettem egy kopp gátlót,ami a mai napig működik.
A némítás amúgy is idegesítő,főleg akkor ha az ember hangosan hallgat zenét pl házibulin és oda nyulkál ahova nem kellene ittasan,és ekkor jönnek tánc közben a szép szavak mindenkitől... .Az előző kérdésemre azért még várnék egy választ valakitől,mert addig nem akarom folytatni a kütyüt.........
(#) szotyy válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hello! Fu én ennyire nem értek hozzá:S a szervizben 8ezret akarnak kérni:O
(#) steelbird válasza RobyBoy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Nna, akkor itt a válasz
Kiveheted a modulokat, csak a szabályzó modult ne vedd ki. Amiket felsoroltál, kivehetők, az erősítő része menni fog.
Mivel a teljesítményt leginkább a tápfeszültség nagysága, illetve a táp teljesítménye korlátozza, ezért nem igazán tudsz növelni rajta. Esetleg egy Texas kapcsolással nagyobb kimenőfeszültségig kihajtható lenne a végfok, de a Texas 4 Ohmra nem jó, már 8 Ohmon is épphogy megy.
A trafó épphogy elég így is az erősítőbe, többet nemigen bír.
Lehetne esetleg nagyobb áramú végfokot csinálni bele, és kisebb impedanciájú hangszórót hajtani vele, de a táp nem bírná.
(#) RobyBoy válasza szotyy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
8 ezret??? Mire?Max 5 ezret ér az egész cucc,ha teljesen hibátlan......
(#) RobyBoy válasza steelbird hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Köszi.A szabályzó modult nem is akartam kivenni,csak a loudness részét.Most hogy írtad,lehet tényleg határeset ez a táp,már csak azért is mert hármonegyed hangerőn már igencsak pislákolnak azok az izzók.
Akkor jön a második felvonás.Mivel minden fölösleges dolgot kiveszek belőle,ezért lesz egy kis hely a házikóban,,így arra gondoltam hogy beletuszmákolok trafóval együtt mégegy ugyanilyen vidit a házba... csak fejjel lefele elvileg ha jól oldom meg belemenne... -nem akarom a másik roncsot elpazarolni.
Bár lehet hogy csak elméleti dolog lesz,mert szerencsétlen trafók nem kapnának levegőt..........sőt.....biztos......
Harmadik felvonás:
két táp bele a dobozba,és építek hozzá egy pöpec kis 100w-os végfok modult...
RÁmjött az épithetnék........
(#) martin96 hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Hello!
Van egy ilyen erősítőm, az a baj vele, hogy túl érzékeny(ez annyira nembaj mert teszek rá egy másik potmétert.) nagy az alapzúgása meg néha a bal vagy a jobb csatorna recseg, ha megütöm akkor egy ideig jó.
A zúgásra szerintem egy kondenzátor csere jót tenne, de nemtudom melyiket kéne legelőször kicserélni.A pufferkondenzátorokat már kicseréltem.
(#) RobyBoy válasza martin96 hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Szia! A recsegés hol jön elő?Rádió vagy erősítő rész?Amúgy általában valami kontakt hiba okozhatja,valamelyik poti koszos lehet(volume,balance).Én a táprésznél mindig az olcsóbb kondikkal szoktam kezdeni.Ha esetleg nem is azok a hibásak azokat is kelessz idővel úgyis cserélni,mert öregek már.Pl a végfokmodulokkal szemben lévő három kék....
(#) martin96 válasza RobyBoy hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
A recsegés az erősítőnél jön elő.A volume egy kicsit recseg, de nemvészes.A balancet meg kikötöttem(nagyobb hangerőn emiatt kezdett el recsegni.)Most meg csak akkor jön elő amikor kis hangerőn van.
(#) RobyBoy válasza martin96 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Indulj el előröl.
Szedd ki a szabályzó modult és az audió bemenetet kösd direktre a végfokon(de azért nem árt közbe iktatni egy potit ) Ha így is recseg a végfokot kell átnézned,ha nem a szabályzó,vagy előerösítő körben lesz a bibi....
Következő: »»   35 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem