Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangkártya digitális kimenete SPDIF bemenetre
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni: van egy SB 0570-es Audigy kártyám, meg van áldva egy digitális kimenettel (Jack) és van egy Z-5500-as hangrendszerem SPDIF bemenettel. A kérdésem a következő: Kell valamilyen dekódert építeni hozzá, vagy pedig simán összekötöm egy "madzaggal" a Jack kimenetet és az RCA bemenetet? És az utolsó kérdés, hogy itt a Jack és az RCA-t hogy kössem össze, mert az RCA-nak 2 pinje van a jacknak pedig 3. Ehhez kérnék segítséget.
Előre is köszönöm.
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 / 1
 
Az a jack az véletlenül nem olyan, hogy kell hozzá egy kis átalakító? Mert létezik 2 funkciós "jack", ami egy normál 3,5mm-es jack dugó a csúcsán egy optikával, "normál" állapotban analóg kimenet, a végén lévő optikát meg egy kis műanyag átalakítóval lehet elérni... mondjuk egy ilyennel: Bővebben: Link

Amúgy ha fizikailag sikerül összekötni akkor én nem látom akadályát, hogy működjön a dolog, mivel mind a kettő spdif szóval erre vannak kitalálva
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Azt hiszem félre tájékoztattalak, 2 fajta bemenetem van: Üvegszálas-Optikai csatival, és egy "Coaxial"-RCA-val. Az RCA-t nem lehet simán "összetákolni" a jackkal?
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 / 1
 
Eszembe jutott, hogy van valamilyen hasonló kártyám itt az egyik fiókomban és kiderült, hogy pont SB0570-es, több, mint valószínű, hogy az előbb általam linkelt átalakítóra van szükséged, hogy a digitális kimenetet elérd, egy sima jack aljzathoz van írva hogy digitalIO...
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 / 1
 
Szerintem ez optikai... simán nem rakható össze, de ha megveszed azt az átalakítót, meg szintén ott a HQvideonál kb 600Ft-ért egy 1méteres optikai kábelt már működnie is kellene... szerintem...
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
De azért mindjárt kimérem egy multiméterrel, hogy lehet hogy mégse optikai a csatlakozás...

Na szóval a kártya alján lévő csatlakozási pontokat kisípolva egy sima sztereo jackkel az aljzatban: 2 pont van ami nem kapcsolódik a stereo jack-hez, szóval vagy esetleg 3, esetleg 4 pólusú jackkel használható az a 2 pont, vagy tényleg egy optikai eszköz van benne, és a maradék 2 pont ahhoz tartozik...
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Holnap megpróbálok ilyesmit beszerezni, bár nem tudom, hogy Pécsett tudnak majd ilyet adni...
Köszönöm a segítőkész válaszokat
(#) Ifjbockgaben válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Akkor ne vegyem meg az átalakítót vagy működhet vele?
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ez most jó kérdés, nézegetem, mert van egy gyári modul, digitális ki-/bemenettel, ami külön megvehető a kártyához, viszont nem látom sehol se, hogy milyen dugó van rajta, optikai, vagy esetleg sima jack... viszont az szinte tuti, hogy nem sima stereo jack kell hozzá ha mégse optikai, ugyanis 2 pont plusz pont van a kártyán...

szerk: találtam egy képet itt úgy néz ki, mintha nem optikai lenne a csatlakozó: Bővebben: Link

Viszont a csatlakozó bekötéséről nem találtam semmit se...
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Találtam jobb felbontású képet ( Bővebben: Link ) , 2koax meg 2 optikai
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Elviekben megvan a csatlakozó kiosztása(mellékelve), egyébként erről az oldalról van:
Egészen az oldal alján

Szóval elvileg ez a bekötés, viszont az 5.1 nem jön ki eszerint egy dróton... bár az illető is írja, hogy a bemenetek bekötését nem tudja ő se, hogy hogy van, viszont a gyári modulon 2 bemenet és 2 kimenet van... szóval lehet nem jó ez a rajz mégse...
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Most gyakorlatilag az 5.1-et kéne bekötni 1 RCA-ba?
(#) abcdabcd hozzászólása Máj 29, 2011 / 4
 
Viszont ha mégse sikerülne a dolog, CMEDIA chippes kártyákkal megoldható olcsón az spdif ki/bemenet, nekem is többek között ilyen van, linkelet két megvalósítást:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Annyi, hogy egy külön driver ajánlott hozzá, nem a gyári, így az SB Live-nál is megszokott "bitperfect" bitre pontos kimenetet lehet kapni:
Dogber CMEDIA driver
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Tudnál mondani esetleg egy kártyatípust?
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ami nekem van az STLab Cmedia 7.1 (CMI8768 chip), viszont ezen is csak egy tüskesor van, ahogy az egyik előbb általam küldött linken, és ehhez kell egy egyszerű kis modult csinálni, ahol spdif jel lesz a kimeneten...
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Pont itt egy csapj le rá, ha kell, ezen van tüskesor, nem kell a chipre közvetlenül forrasztani: V@tera

Nagyon ritkán lehet látni olyan kártyát is, amin van toslink vagy koax kimenet is, az enyémen mondjuk egy koax kimenet van, de nekem a bemenet kellett és főleg toslink ezért csináltam a modult, szóval ha esetleg találsz olyat amit írtam, akkor azon van egy kimenet ami neked így pont jó lehet...
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszi szépen a segítséget.
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Köszönöm a pontot!

Amúgy találtam egyet, szerintem ez pont az ami nekem van, csak én kb a feléért vettem: Bővebben: Link

A kép ne tévesszen meg először engem is megtévesztett a boltban ért a meglepetés, hogy nincs is rajta optikai ki és bemenet, hanem csak egy koaxos kimenet, onnan gondolom hogy itt is StLab gyártmányúnak írja a kártyát, szóval ebből elvileg az az egyfajta van ami nekem is van... viszont ha meg nem gond megépíteni azt a kis áramkört ami lényegében csak egy HEX inverter IC-ből meg egy 7805 stabilizátorból áll, akkor talán jobb kimenetet kapsz, ugyanis az én kártyámat néztem szkóppal és hát az a gyári koax, azon nem túl szép a jel... Szóval a vaterás kártya is így pont megfelelő lesz... annyi hogy a 8768-as chip tud 96kHz-s kimenetet a 8738 legfeljebb 48kHz-t tud... bár digitálisan nem tudom mit tud...
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Nekem a koaxos kimenet bőven elég...
(#) abcdabcd válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Akkor próbáld meg esetleg ezt az utóbbit... viszont ebben a kimeneten nincs jelformálás (hex inverter)
Nekem felvételre kellett a kártya, és először a külön áramkört inverter nélkül építettem meg, és hangra jó volt a próbaképp cd játszóról felvett hang, viszont RMAA programmal mérve nem volt olyan jó az átvitel... Meg szkópon nézve se volt szép a jel...

Az inverter beépítése után viszont teljesen jók lettek a mért eredmények is... meg talán még szebb lett a hang...


Szóval ha egyszerűt akarsz vedd meg ezt az utóbbi kártyát, ha tudsz forrasztani és akarsz kicsit jobbat akkor veheted a vaterásat is, és a tüskesorra elkészíted a fenti linken lévő áramkört és úgy is jó
(#) Ifjbockgaben válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Ismételten köszönöm a segítséget =)
(#) Rober_4 válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Én a Live! kártyám kimenetét egyszerűen rákötöttem az Audigy-ím spdif bemenetére, két szál dróttal. Ha jól emlékszem valamelyik régi számítógép power és reset gombjáról vágtam le a kábelt, és ezeket összeforrasztottam és összekötöttem a megfelelő két tüskét a kártyákon.
Így az Audigy bemenetén megjelenik a Live kártya sztereó kimenete. Tehát két sáv megy át egy szálon. Egyébként ha jól tudom ez a Sony szabványa, és nem optikai a dolog, bár létezik hozzá optikai átalakító is.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Meg is van! Így csináltam:
Bővebben: Link
Tehát nyugodtan kösd össze a csatlakozókat, a megfelelő vezetékkel a két eszközön, és szólnia kéne szerintem....
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Csak az a gond, hogy ez nem live meg nem sima audigy, hanem audigy SE... sb0570... aminek a kiosztását pl én nem tudom...

Ez nemis EMU chippes kártya... meg nincs is rajta ad_ext csatlakozó...
(#) Rober_4 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
De az spdif az szabvány. Tudtommal az spdif kimenete, ha van neki, nyugodtan összeköthető egy másik készülék spdif bemenetével.
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Csak nem tudni melyik a kimenete esetleg, ha nagyon akarnám biztos megtudhatnám, van szkópom, aztán gondolom ki lehetne mérni melyik a kimenet...
(#) marha hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
azt akarom megkérdezni hogy mibe különbözik az optikai bemenet és kimenti dióda mert természetesen az alaplapomra raktak kimenetet meg bemenetet is csak már bemeneti diódát nem és a kérdés ha teszek rá1-et ami kimet volt PS2-be azt fogom tudni használni bemenetként?
(#) abcdabcd válasza marha hozzászólására (») Jún 6, 2011 / 1
 
A kimenet nem használható bemenetként, más a tipusszám is, az eredeti toshiba gyártmányból pl TOTX176 - adó, TORX176 - vevő

A vételhez fototranzisztor kell, az adáshoz kell a dióda...

De mondjuk alaplapi hangkártyánál nem biztos, hogy ajánlott ez a digitális mizéria, mert pl az én alaplapomon Gigabyte 7s748-L, az alaplapi hangkártya digitális kimenete eléggé nem ad olyan átvitelt, amit egy digitálistól elvárnánk, hogy torzításmentes lenne... általában a driverek szólnak bele digitálisan is "valami kényszertől vezérelve" vagy mittudom én mért a hangba... így vagy szerezz egy olyan külön kártyát, amin van kimenet és bemenet, az újabbakon talán jó gyárilag is a digitális rész, szóval egyenes az átvitel, vagy szerezz egy régi SoundBlaster Live-ot és az a KxProject nevű driverrel, vagy egy CMEDIA 8738/8768 chip köré épülő kártyát (amit itt korábban a témanyitónak is ajánlottam), azt pedig a Dogber1 féle driverrel, és kapsz teljesen jó digitális ki/bemeneteket...
Annyi hogy ezutóbbi két kártyához általában magadnak kell elkészíteni a ki/bemeneti "modult", de ehhez kapcsolási rajz van netszerte...

Maguk az optikai adó/vevő egységek pl a HESTORE-ben egész jó áron kaphatók, legalábbis amikor néztem jobb ára volt sokkal, mint a Lomexben kaphatónak...
Ez az ami kell neked akkor is, ha mégis a jelenlegi megoldás (alaplap) mellett döntessz!
(#) abcdabcd hozzászólása Jún 14, 2011 /
 
Ha valaki esetleg keresné és nem találná, csatolom a Cmedia gyári kapcsolási rajzát, itt a 15. oldalon van a digitális ki/bemenet rajza...

A 8768-as chip láb-kompatibilis ezzel, valahol találtam ahoz is lábkiosztást, ott már nem volt ilyen részletes kapcsolási rajz, bizonyos lábakat átneveztek, de az spdif-fel kapcsolatosak azok ugyanazok...
(#) abcdabcd hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
SB liv/audigy-hez 4kimenet/3bemenet bekötési rajza...
Az electricstart.de nevű azóta nem működő weboldalról...

kxoptic2.gif
    
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem