Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zanussi FLS 823 C mosógép
 
Témaindító: zoly15, idő: Júl 8, 2007
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Slope válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Gyanakodtam rá eleinte én is, aztán egy szaki javasolta ezt a pucolást. Ez meg is oldotta a problémát.
Amíg víz van a dobban a centrifuga tiltva van, miközben a programkapcsoló ketyeg tovább.
Elő szokott fordulni az is, hogy a falban levő bűzelzáró golyó letapad, és nem tud lefolyni a szennyvíz.

Egyébként pont ezt csinálta az említett masina is... egyszer centrifugázott, máskor meg nem. Teljesen kiszámíthatatlanul működött. Ennek lassan már egy éve, azóta tökéletesen működik.

ui.: azt nem mondom, hogy a programkapcsoló biztos jó, de érdemes a csere előtt kipucolni a rendszert... ez még mindig olcsóbb egy programkapcsolónál.
(#) zoly15 válasza Slope hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
szia!
köszi lehet hogy még a hét folyamán meglessz a pucolás de a hétvégén bizti köszi a segítséget


üdv!
(#) Slope válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szívesen!
Remélem megoldja a problémát!

Üdv!
(#) gerry válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Szia!

Sajnos nem találtam ilyen tipusba rajzot.

üdv!
(#) zoly15 válasza Slope hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
szia!
sajna rossz hírem van ez nem oldotta meg a problémár
de azért köszi!
egyéb probléma mi lehet?
(#) zoly15 hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
most az a jelenség hogy felpörgetné centrifugáláskor de csak lök rajta 1 et mintha felpörgetné csak hirtelen leáll mi lehet a gond?
(#) Slope válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Víz marad a dobban? A szennyvíz szivattyú működik (tolja a vizet)?
(#) zoly15 válasza Slope hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
szia!
kinyomja a szivattyú a vizet 1 cseppig és nem marad a dobban vír amikor centriznie kéne akkor is csak a szivattyú megy



üdv!
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
1000% hogy programkapcsoló, már tegnap is ezt mondtam, de nem hitetek nekem, ezzel foglalkozok már évek óta.
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
és a programkapcsolóval mit lehet itthon csinálni?
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Azzal sajnos nem tudsz mit csinálni csak cserélni lehet, nincs értelme vele kínlódni, én is próbálkoztam ilyenekkel de soha nem lett jó utána!!!! egy új programkapcsoló meg legalább 30ezer Ft, és még ezzel keveset mondtam. Vagyis nem érdemes vele foglalkozni, ennek új álja a helyét.
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
szia!
vagy volt még 1 olyan 5 letünk hiogy a centrifugázást kikötni 1 kapcsoló vagy nyomógombra és ha jejárt a mosás akkor megnyomni és kicentrifugázni megoldható ez.
Ugyanis ez a mosógép már csak mungásruhák mosására van (ehelyett vettünk újat)


üdv!
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér: melegítsd át a forrasztásokat a nyákon.
Kimérhetnéd a két nyomáskapcsolót is, az a fekete doboz a programkapcsoló felett. (bár úgy néz ki, annak nem lehet köze a hibához, (de lehet tévedek))
Egyébként mindkét fordulatszámon ezt csinálja?
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
szia!
a nyomáskapcsoló jó ki lett mérve igen mindkét fordulaton ezt csináélja


üdv!
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
amikor centrizni kéne, nézd meg a seb választó kapcsoló szürke vezetékén a feszt.
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
oks majd holnap
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
de a programkapcsoló még lehet hogy jó?
mert centrifugázna ő csa elindul 1 kicsit uztána meg hirtelen leáll
mi a tehendő?
és vmi nem tudná lefordítani a kapcsolási rajzból hogy melyik vezeték felelős a centrifugázásért?
és akkor ki lehetne kötni 1 kapcsolóra?
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Ennél a fajta mosógépnél még azt se lehet sajnos megcsinálni mert egy nyáklapon van minden, és ott van elkötve, a motorvezérlő részhez a programkapcsoló érintkezője is, és azt megtalálni azt szinte lehetetlenség. Amúgy az ötlet az kiváló, egy párszor csináltam is olyat hogy külön kapcsolóra kötöttem a centrifugát, de csak annál lehet megcsinálni ahol külön motor vezérlő elektronika van.
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
oké
ez rossz és akkor semmi eséklly rá hogy menjen a centrifuga?
paesze nem szeretnénk újat venni mármint programkapcsolút
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Sajnos ezzel nem lehet mit csinálni, nagy valoszinüleg a vezérlő IC van rajta elszállva és akkor hiába is lenne átkötve mert akkor is ezt csinálná, az az IC csinálja a motornak a fordulatszám-szabályzását, és közvetlenül tudja vezérelni a TRIAC-ot. Gondolom azt csinálja hogy ránt egyet a dobon és utána meg egy kicsit gyorsabban pörgeti mint centrifugánál, ha ezt csinálja akkor a vezérlő IC van elszállva 100%. Amúgy ez az átkötős módszer csak akkor jó ha külön van a programkapcsoló meg az elektronika, de akkor is csak akkor jó ha a programkapcsoló érintkezője van bedurranva.
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
annit csinál hogy bepörgetné ő a dobot csak hirtelen leáll és ez 1 nagy rántésbann nyilvánul meg
(#) Pogpetike hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Sziasztok!
Nekem egy Zanussi FL622C -vel akadt egy kis problémám.
Mosás közben megállt a motor, vizet leszivattyúztam és a ruhák eltávolitása után probáltam a gépet.
A dob abszolut nem forog se mosási ciklusban sem centrifugában. A programkapcsoló megy, a szivattyú is müködik ellenöriztem a szintkapcsolot hogy nincs e dugulás az is negativ .Feltételezésem hogy a motor adta meg magát. Ha valaki tud egy bekötési rajzot a motorhoz hogy kitudjam mérni akkor hálás lennék.
A motor tipusa olasz Sole.
Üdv Pogpetike
(#) zoz11 válasza Pogpetike hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Univerzális(szénkefés) motor van rajta?
(#) Pogpetike válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Nem, véleményem szerint aszinkron motor .
Hét kivezetése van.
Üdv Pogpetike
(#) zoz11 válasza Pogpetike hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Ilyesmi kinézete van?

Kép.jpg
    
(#) Pogpetike válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Hát nem, sajna. Ez még henger formájú állórészes.
De holnap küldök egy fotot is . Előre is köszi a segítséget.

Üdv Pogpetike
(#) Pogpetike válasza Pogpetike hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Szia ZOZ11

Sikerült lefotóznom a motort . Itt küldöm
Üdv Pogpetike

Kérem szépen nem 1,3MB-os jpg-t feltölteni. Javítva deguss
(#) zoz11 válasza Pogpetike hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Először is mérd meg hogy kap-e feszültséget a motor. Azt nem tudom hogy melyik szál melyik mert konkrétan nem ismerem ezt a motort, tekerd a programkapcsolót centrifugához ott meg tudod mérni hogy egyáltalán van e ott feszültség, ha van akkor az motor hiba. Meg nézd meg a kondiját is hogy nincs e eldurranva, meg esetleg mérd meg, mondjuk ha az lenne rossz akkor búgna a motor. Ha mind ez ok akkor a motort kell kimérni az már nehezebb ügy, de ezeknél a motoroknál elszokott durranni a tekercs fejbe a bimetál, ezt egyszerűen ki kell belőle kötni aztán utána lehet próbálkozni.
(#) Pogpetike válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia Zoly15

Na meg oldodott a zannussi mosógép motorhibája, volt itthon egy 16mikro kondim azzal probáltam a motort és szépen duruzsol valoszinű hogy a kondi viccelt meg .Köszi az ötleteket, ha bármiben tudok segiteni csak irj .
Üdv Pogpetike

(#) zoly15 válasza Pogpetike hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
szia Pogpetike!
nemcsak a motorhiba oldódott meg hanem a programkapcsoló is úgyhogyy olyan mint az új és HÁZILAG lett javítva
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem