Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 16F877 és LT121SS-105 SD olvasás kép megjelenítés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) DaeMonS hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok.
Kicsit bogarásztam a neten de megakadtam.
Van egy Samsung 12,1" lcd kijelzőm LT121SS-105 van leiras is hozza,csak a gond számomra a rgb illetve h mindegyik szín 5 lábbal rendelkezik....
annyit szeretnék kihozni belőle,hogy egy SD kártyáról kiolvassa a jpg képeket, és megjeleníti. Infok szerint egy 16F877 PIC jo lenne erre. csak a továbbiakban kellene segítség, milyen vasat kell építeni? és a progit hogyan kezdjem el??


köszi dms
mail/msn:daemons@freemail.hu
(#) Dr.Megavolt válasza DaeMonS hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Hát az nem lesz konnyű!
Ha a kapcsolást,öszeszerelést el is készítesz,a progit nem fogja neked senki ingyen megírni!Keresd meg a NET-en,hátha találsz progit
Kapcsolást nem tudok neked mondani :no:
(#) sirály12 válasza DaeMonS hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Bár nem pic-es, de lehet segít:

Katt

Katt1

(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Ja és még mondjuk ajánlom ezt: katt mert ebben alapból benne van az sd/mmc kártyák kezelése, pédával, kapcsirajzzal.

Már csak a parancsokat kell kiadnod, benne van a fat kezelés is, ezzel sem kell bajlódni.
(#) DaeMonS válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
átnéztem , köszi,deteljesen más a vezérlő, tehát a soft nem jó az enyémhez,nem is lenyeg,ugyis sajátot kell irni....

Viszont amire rájöttem, ismerős szerint csináljuk ugy h egy maxim 232-n keresztül a soros portra rakjuk, utana a pic és ezt ősszekötjük az lcdvel....

Valaki megnézné nekem,vagy esetleg h milyen nyákot leet ehhez alkotni? hogyan kellene a picet összekötni az lcdvel....rengeteg datasheet van az lcdröl, ezért nem szúrom be.az RGB 5 biten van ábrázolva, jó sok láb kell a picből...
(#) sirály12 válasza DaeMonS hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
A hardver része miatt raktam be, a szoftot ígyis-úgyis neked kell megalkotnod.
(#) DaeMonS hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Találtam pár leírást ,és rajzot,de nem teljesen világos. a lt121ss - 18biten műkődik, azaz RGB jelek 5-5-5 biten vannak kivezetve,tehát kb 20 lábat kell bekötni az lcdből a PICbe mondjuk,csak azt nem értem teljesen, hogy a pic kimeneteire rákötöm igy ahogy van közvetlenül,aztan a szoft megcsinálja a dolgát?!

Itt az lcd kivezetése, valaki tudja ezt hogyan kell picre rárakni?

Pin NO. Symbol Function Polarity Remark
1 GND Power Ground - -
2 DCLK Data Clock - (1)
3 GND Power Ground
4 HSYNC Horizontal Sync Signal Negative -
5 VSYNC Vertical Sync Signal Negative -
6 GND Power Ground - -
7 GND Power Ground - -
8 GND Power Ground - -
9 R0 Red Data [ LSB ] Positive (2)
10 R1 Red Data Positive
11 R2 Red Data Positive
12 GND Power Ground - -
13 R3 Red Data Positive (2)
14 R4 Red Data Positive
15 R5 Red Data [ MSB ] Positive
16 GND Power Ground - -
17 GND Power Ground - -
18 GND Power Ground - -
19 G0 Green Data [ LSB] Positive (2)
20 G1 Green Data Positive
21 G2 Green Data Positive
22 GND Power Ground - -
23 G3 Green Data Positive (2)
24 G4 Green Data Positive
25 G5 Green Data [ MSB ] Positive
26 GND Power Ground - -
27 GND Power Ground - -
28 GND Power Ground - -
29 B0 Blue Data Positive (2)
30 B1 Blue Data Positive
31 B2 Blue Data Positive
32 GND Power Ground - -
33 B3 Blue Data Positive (2)
34 B4 Blue Data Positive
35 B5 Blue Data [ MSB ] Positive
36 GND Power Ground - -
37 DE [DTMG] Data Enable [ Display Timing ] Positive -
38 N.C. No Connection - Open
39 VDD Power Supply [ +3.3V ] - -
40 VDD Power Supply [ +3.3V ] - -
41 N.C. No Connection - Open

Aki ebből tudná h milyen PIC kell,nagyon őrülnék nekie

(#) sirály12 válasza DaeMonS hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Hát ehhez szerintem a gyorsabb pic-ek között nézelődj.

Télleg vajon milyen mips igénye lehet egy ilyen kijelzőnek? Tudja valaki?
(#) pbalazs válasza sirály12 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Én úgy indulnék neki, hogy a PIC egy 8 bites adatot 2 utasításból tud kitenni a portra: mem -> W, W -> PORT. Itt 18 bites az adat, tehát 3 ilyen lépés kell, vagyis 6 utasítás egy pixelhez.
Innen (6 * pixelek száma) darab utasítás kell egy kép kirajzolásához (csak az adat). Mindezt úgy, hogy szinkronban legyen az adat a sor-és képszinkron jelekkel, amit szintén a PIC csinál, szigorúan! betartva a kijelző specifikációját.
Ja, és feltételeztem, hogy a kép le van tárolva párhuzamos memóriában. Ha sorosban van, vagy külső párhuzamosban, akkor ahhoz is idő kell, hogy beolvassa az adatot.
Mozgó képről pedig még szó sem volt....

Én inkább körülnéznék LCD vezérlő ügyben az MSC-nél. Az Epson gyárt ilyesmit. Ezzel legalább a szinkronjelek előállítását meg lehetne úszni, és a kijelző egyetlen memóriaterületnek látszana és csak tolni kell neki az adatot ész nélkül.

Vagy keresni olyan uC-t, aminek van LCD vezérlő perifériája.

Összességében ez nem egy hétvégi feladat, és a PIC szerintem kevés ide.
(#) DaeMonS válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
kozben olvastam meg egy - ket dolgot, van egy

lcd, meg egy isa vga kartya, a picnek az isa feluleten kellene az adatot nyomni a kartyanak,az meg graphicus csippel megjeleniti, ahogy itt levan irga general salee uzeneteben

http://prohardver.hu/tema/lcd_kijelzo_keszitese/hsz_2351-2400.html

erre van valakinek 5lete, milyen pic es hogyan kell isa-ra aplikalni??

thx

dms
(#) bbalazs_ válasza DaeMonS hozzászólására (») Nov 26, 2007 / 4
 
Szia!

Elsore kicsit nagy feladatnak tunik.
A kijelzot meghajtani nem konyu, elvileg 25MHz feletti orajel kell neki.
En ugy kezdenek neki, hogy harom SRAM-ba benyomni az adatot szinenkent lassan, amit a kartyarol kiolvastal, ez megy siman egy PIC-el, nem idokritikus lepes.
Utana tekerni egy szinkronszamlalot, ami cimzi az SRAM cimlabait es direktbe kuldi az adatot a kepernyore ilyen sebesseggel.

Az isa kartyanal a fo problema a megfelelo grafikus chip kivalasztasa lesz, ugyanis ha te PC nelkul probalod feleleszteni, akkor az osszes regiszteret neked kell felprogramozni es ahhoz bizony leiras kell, ami nemigen jellemzo, egy-ket kivetellel.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem