Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA 1514 erősítő
Lapozás: OK   2 / 4
(#) reloop válasza watt hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Arra lettem volna kíváncsi Szabi1 mit kötött a Mute bemenetre, és a kimeneten mennyi az egyenfeszültség, csak kissé tömörre sikerült a kérdés megfogalmazása. Bocs.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
A tv-ből kiszedett nyákon volt még egy tda hangprocessor i2c busus amit kiszedtem, és szépen bekötöttem őket sztereo erősítőnek, az egyik oldalon nem ment semmi csak a hangszóró zúgott, gondoltam valahol hibás az áramkör, de most hídba kötve is zúg.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
E szerint csináltam a hidalást Bővebben: Link
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Elsőként a hibás csatornát kéne rendbe hozni, aztán hídba kötni.
Kösd le a hangszórót és mérd meg mekkora egyen feszültség van a kimeneten.

A belinkelt hídkapcsolás működését nem látom át. Sajnos korábban én is hibáztam a berajzolásnál, most már működő képes.
(#) watt válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Kösd be a hangszórót egyenként a kimenetekre a test felé. A jó csatornán jól kell szólnia a másik búgni fog. Azt az IC-t cseréld ki és jó lesz!
(#) Szabi1 válasza watt hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Azt tudom hogy a rossz oldal felől melyik ic volt mert annak rövidebb a lábai, mert direkt úgy szedtem ki, és egy TDA 1514 menyibe kerülne ? Ja és a kimeneti feszultséget a hidkapcsolásba mérjem meg vagy a sztereo kapcsolásba eggyenként?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
A rossz IC kimenetét mérd meg testhez képest.
Ár.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Na hidba megmértem de nem tudtam leolvasni mert állandóan változott, TDA 1514-es ami nem rövidzárvédett az olcsóbb ?, mert te reloop TDA1514 A-t mutattal
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Sajnos csak ezt az egyet találtam. A többi helyen kifutott terméket jeleztek. Itt érdeklődj.
Na ne hídba mérd, csak a hibás kimenetét a testhez képest, egyenfeszültség állásban. Jelet ne kapjon a bemenete.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
OKE majd megmerem, de ígyis-úgyis akarok venni egy erősítőt, ez a TDA1514 csak az OPTICUM 4000c egykori digi emus belterimhez kene zenehalgatashoz
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
A mérés lényege, hogyha a kimeneten közel 0V az egyenfeszültség akkor nem biztos, hogy rossz az IC.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
okes megfogom merni de csak jövőhéten, mert holnap nem érek rá.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Na megmértem az egyenfeszultéseget az állítólag rossz ic-n, digitális mérőműszerrel, 1 V van a kimeneten, de lehet hogy csal egy kicsit a műszerem, mert digitális
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 11, 2011 / 1
 
Ez biztató jel, mert hiba esetén valamelyik táp szokott a kimenetre menni, vagy teljesen le van szakadva.
Most a bemeneteket kéne megmérni (anélkül, hogy lábak közötti zárlatot okoznál) 1-es, 8-as, 9-es. Természetesen jel nélkül, testhez képest és egyenfeszültségben
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
a 8-as láb a testhez megy
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A 8-as lábat akkor szakadásvizsgálóval mérd a testhez. Fontos a jó kontakt, mert ez a láb is befolyásolja a kimeneti feszültség szintet.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A 8-as láb ok szakadásvizsgálóval, lehet ki kellene próbáljam hogy jetet adjak neki, és megyen e a hangszóró
?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Előbb mérd meg az 1 és 9 lábakon a feszültséget.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Na kipróbáltam az erősítőt, meghagyom sztereoba, nagyon meggyőzött, az eredeti panelen még hangszóróvédelem is van !!!
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Lenne egy másik kérdésem:
van egy 5.1-es házimozi rendszerem, NEUTAC S51321
Azt szeretném tudni, hogy a kimeneteket lehet úgy közösiteni, hogy FrontLeft+FrontRight, és SurroundLeft+SurroundRight hogy nagyobb legyen a teljesítmény? Annyit tudok rolla, hogy a mélynyomonak tda2030A végfok van és a NYÁKíon van egy szám: S851312A
AMP REV:20
2004-05-19
Hamarosan kuldok rolla egy par kepet is csak lemerult az aksim
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
van még benne 3db tea2025b, es inkabb az erdekelne hogy tegyuk fel van 2 db erősítőm és ha a bemenetet és a kimenetet közösítem növekszik a teljesitmény a kimeneten?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
A kérdésed inkább az erősítős topikba illene, de röviden megválaszolom. Csak pontosan azonos jelerősítésű fokozatok köthetők párhuzamosan. A kivehető teljesítmény azáltal növekszik, hogy például 8 ohm helyett 4 ohm -mal terhelheted. Az 5.1 erősítőnél nem tartom kivitelezhetőnek :no:
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Oke szoval ha van 2 egyforma 4 ohm-os erosito parhuzamosan kotom es 4 ohm-mal terhelem és nagyobb a teljesítmény nem?
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Lenne egy kérdésem a tda2030-bol egy pár tranzisztorral ki lehet hozni a 100w 4 ohm-ot , és a TDA 1514-et nem lehet igy ''megtrükkozni'', hogy nagyobb legyen a teljesítmény, nagyon szépen működik stereoba a tda1514 de lehetne nagyobb teljesítménye ?
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Na megyen szépen a tda1514 csak van egy kis alapzaja mit lehet tenni ellene? Meg amikor bekapcsolom ad ki pattogó hangot, de ha a zene megy és az alatt kapcsolom be akkor hallatszik hogy fokozatosan hangosodik a zene. Az erősítő most bekerül egy vasdobozba és a vasdobozt rá lehet kötni a gnd-re? És ha a gnd érintkezik a hűtőbordával a nem szigetelt ic-knek lessz bajuk ?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Szia! Elkezdtem átnézni az adatlapot, de reménytelenül hosszú. Szakadásvizsgálóval nézd meg, hogy a hűtőfelület vezet-e valamelyik láb felé.
Ami a zajt illeti, látogass el ide.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Mostmar csunyan recseg az egesz.
-5 v egyenfesz van a kimeneten
De nemhiszem hogy en tettem tönkre.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 30, 2011 / 1
 
Nem éri megcsinalni 2 TDA 1514 áráért veszek 9 db TDA 7294-et !!!!!!!!! Esetleg ha kapok kedvezményt rá akkor mégtöbbet Biztos a végfok ment ki szerintem.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 30, 2011 / 1
 
A sok kalandozás után ez egy bölcs döntés. A TDA7294 az amatőr erősítő építés bevált kelléke.
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Na végul annyit kínlódtam vele nincs egyen fesz a kimeneten csak pár kondi kiment, először mikor kaptam nagy áramot adtam neki akkor azért tiltott az IC. Végül ment egy ideig azán megadták a kondik magukat. Annyi a baj hiába adok neki jelet nem erősít de nemtudom miért. A tda 7294 el nagyon jól haladok, az Ic-t és nyákot rendeletem a többitt meg megszereztem apárdonként, ha jól számolom fél évi gyűjötgetés.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem