Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   72 / 207
(#) forma1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
És tudsz valami olcsó de jó (használt) megoldást? Előre 16,5cm-s mélyet lehet bepaszírozni (átalakítóval) meg van fent a műszerfalnál egy kis magas. Hátul 10cm mindenes hangszóró van, ha abból akarnék jobbat tudom hogy nagyon a pénztárcába kéne nyúlni. Mit ajánltok?
(#) forma1 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Előre olyanra gondoltam, hogy egy olyan készlet amiben mély, magas, hangváltó van (mneg esetleg közte valami vezeték, de az nem fontos) Tud valaki ilyenből valami scécit használtan?
(#) forma1 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Ez pl. szerintem jó lenne, de nem találok se újan se használtan eladót: Bővebben: Link
(#) Attila86 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Van egy Lenco CS-351 BT típusú autórádióm. A kézikönyvében lévő és magán a rádió burkolatán lévő rajzok szerint is egy hatpólusú mini ISO csatlakozó van a hátulján. Ezzel szemben három mini ISO csati is van (úgy tudom így hívják), két hatpólusú és egy nyolcpólusú.

A kérdésem az, hogy mi van ezekre kivezetve?
Próbáltam szétszedni kicsit és benézni a nyák hátuljára hogy milyen pozíciószita-feliratok vannak rajta, erről is készítettem egy képet.
Engem igazából az érdekelne hogy van-e mikrofonbemenete. Mert ha lenne akkor kivezetném az A-oszlophoz hogy közelebb legyen a fejemhez. A beépített mikrofonja ugyanis a levehető előlapon van, ami távolabb esik és ezért nehezebben érthető annak akivel beszélek telefonon. (Ez egy bluetooth-os, kihangosítós autórádió.)
(#) forma1 hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
h ***
(#) SzervízMacska válasza forma1 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
7 éves modell... Valami konkrétabb oka is van, hogy nem tudsz választani a sok száz jelenleg is kapható szett közül? Némelyikből annyi van, hogy még el is adnak belőle...
(#) forma1 válasza (») Szept 16, 2011 /
 
bocsi
(#) forma1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Nem konkrétan ilyen kell, csak példaként hoztam fel, ilyesmiben gondolkozom, te milyet ajánlanál? (típus)
(#) SzervízMacska válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Végül is bármi lehet, vagy annak az ellenkezője is... Akár már cserélhetett hangszórót az előző tulaj is. Mivel ISO csatlakozós a rádió, mérni sem lenne nehéz, illetve belepróbálni egy tisztességes fejet.

Üdv.: Macsek
(#) forma1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Annyi biztos, a gyári hangszórók vannak benne amik elég rosszak, és ezért félek hogy a fej is lehet hogy az. Senki nem ismeri a típust?
(#) SzervízMacska válasza forma1 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Az a baj, hogy nem ismerjük az igényeidet, a pénztárcád méretét. Használt hangszórót semmiképpen sem vennék, akkor inkább hagynám az egészet... Sok múlik azon is, egyáltalán mi fér be az ajtóba, a gyári helyre, ugyanis elég tág határok között mozog a mélyközepek beépítési mélysége. Hány literes az ajtó belső térfogata, és még sorolhatnám. Azért, ha nem torzítanak a gyári hangszórók, tehát tényleg csak a mélyeket kevesled, a legszembetűnőbb változást egy kisméretű mélyláda beszerelésével érheted el.
(#) forma1 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Az igényeim hogy szépen szóljon, mint pl. egy vectra 10 hangszórós gyári rendszer. Használt hangszórókkal mi a baj? Inkább újjat vegyek?
Nézegettem egy kettőt, ez egyik ez: Bővebben: Link , ez azért tetszik mert külön van a magas, és betudom rakni a helyére a műszerfalban.
A másik megoldás ez lenne: Bővebben: Link , ennek jobb az átvitele, olcsóbb, de egybe van a mély meg a magas.
Melyiket kéne megvennem? Az újabb (első) mért rosszabb?
(#) jana01 hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
hello.Olyan kérdésem lenne, ha bekapcsolom a végfokot az autóba,belehallatszik a motor hangja.Szerinted mitől lehet ez?? Mit lehetne ennek csinálni? kérlek segíts. köszi
(#) jumping hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Szia sztok !
Segítséget szeretnék kérni van egy Seat Ibiza -ám van benne egy úgynevezett INFOCENTER - Grundig típusú . Azt csinálja ,hogy kb 10 mp cenként pattan egyet és elmegy a hang utána visszajön és megint elmegy.Már cseréltünk végfokot , kondit de még mindig produkálja a hibát
Nem tudom , hogy mit csináljunk még vele. Köszi !!!
(#) akos70 válasza forma1 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Becker = rossz?
Én azért kíváncsi vagyok, hogy szól ez a jelenlegi összeállítás, mert nekem van olyan gyanúm, hogy túlzottak az elvárások,amik viszont nincsenek szinkronban azzal, hogy mennyit áldoznál a célra.
Az nem fog menni, hogy veszel egy 10ezer forintos hangszórót, és egyből koncertteremben érzed magad.
(#) akos70 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Ez az?
(#) CsemanAttila hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Üdv! Megpróbálkoznék életem első végfok cseréjével! Mire kell figyelni? Vannak-e aranyszabályok vagy ilyesmi? Előre is köszönöm!
(#) forma1 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Pedig hidd el borzasztóan szól, hatalmas középmagasközép kiemelés, kevés mély, hátúl meg még torz is. Pedig ez a gyári Becker Merci cucc. Nagyon halkan hallgatva még jónak mondható, de kicsit felhangosítva már bántó, maga a fej is olyan minth loudness lenne bekapcsolva, pedig sztem nincs is rajta.
(#) Inhouse válasza forma1 hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Rá kellen próbálni arra fejre valami más hangszórót, vagy ha nem akarsz sokat szerelni, egy szobai hangfalat. Azon meghallod, hogyan is szól (persze olyan hangfalat vigyél, amit ismersz és jól szól!). Ha akkor is gáz, akkor a fejben van a hiba (gyárilag nem lehet ennyire rossz, mint egy piaci legutolsó vacak... Ha azokkal jó, akkor a hangszóróid rosszak, bár, hogxy mind...?

Üdv
Inhouse
(#) Lalle hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Sziasztok van egy xintone xht-7300cd márkájú fejegység, a hibája hogy hiába a dok rá feszültséget nem reagál. a vezeték biztosíték jó, az áramot megkapja a panel forrasztáson mérhető a 12 v. MI lehet a baja?

előre is köszönöm a segítséget
(#) titi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Hali!
Bekötés jó? Hány szálon kap tápot?
(#) Lalle válasza titi hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
szia

piros(+) és fekete(gnd) azaz 2 szálon

van még egy sárga és egy kék(power antenna) vezeték is
(#) hibbantpasi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Szia!

A piros jó eséllyel az akku (+), a sárga pedig a gyújtás (+). Ha a sárgát nem kötöd be, valószínűleg nem lehet bekapcsolni.

üdv:hp
(#) titi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Jól gondoltam... Szóval mint írták, a sárgát is be kell kötni.
(#) Lalle válasza titi hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
A sárgának is 12v kell?

és még van egy box hozzá amibe a sárga és a fekete megy be. Van benne egy trafó és kondi majd a vezetékek tovább csatlakoznak ezen keresztül a magnóhoz

ennek bekötése szükséges
(#) hibbantpasi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szia!

Az a doboz a tápfesz zavarszűrésére szolgál, nem ártasz vele, ha benne hagyod.
Még egyszer: fekete - test
sárga - akku +
piros - gyújtás +

Ha a pirosat és a sárgát összekötve az akku (+)-ra kötöd, akkor bármikor bekapcsolható lesz a rádiód (nem kell gyújtás,hogy szóljon), viszont ha bekapcsolva felejted, lemeriti az akkudat.

üdv: hp
(#) titi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Igen, HP kolléga már meg is válaszolta neked részletesen. (Azért jelezz vissza, ha megy.)
(#) Lalle válasza titi hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Sárgára kötve halványan világít de nem mutat reakciót
egyik gomb megnyomására sem !

lehet hogy valamelyik központi IC szállt el vagy csak kondi hiba lenne?
(#) titi válasza Lalle hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Tehát a piros és a sárga is +12V-ra kötve, a fekete a negatívra, de mégse megy...
Ez biztos nem kondi probléma...
Javaslom ez esetben keress egy szakit a környékeden.
(#) Robi85 hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok.

Adott egy Pioneer KEH-P7800R autós magnó. Ha megkapja a tápfeszt akkor csak egymás után pittyeg. Ugy kb 2mp szünettekkel. Előzmény: 16voltos tápra volt rákötve. Az ICnek a max tápfesze 18V DC, annak nem lehet probléma a 16VDC. Tehát akkor milehet a hiba oka? A feszültség stabilizátorok is jók benne.
Következő: »»   72 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem