Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szalagkábel csatlakozó barkács
 
Témaindító: B1Binary, idő: Máj 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) B1Binary hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Ma sikeresen leesett a földre a Panasonic LZ2-es digitális fényképezőm nyitott lencsével ami megszorult... Szétszedtem mert úgy hallottam ilyenkor kukás, nem lehet javítani a zoom-ot. Végül is sikerült megcsinálnom, de szétszereléskor véletlenül eltörtem az LCD szallagkábelcsatlakozójának biztosítóját! ((
Kérdésem:

Létezik valamilyen megoldás a javítására, ill. hogy lehet megcsinálni?

Köszi a válaszokat!
(#) B1Binary válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
A fő gond,hogy nem érintkezik, mert teljesen letört a leszorító műanyag. Lehet ilyet kapni valahol? Ha sikerül valahogy lefényképeznem, meló után feltöltök róla egy képet!
(#) bbalazs_ válasza B1Binary hozzászólására (») Máj 29, 2009 / 4
 
Ez melyik tipusu? A kis ajtos vagy a csuszkan at beszoritos?
Az ajtosat pici pocket femmel lehet potolni, utana be tudod ragasztani az ajtot, a leszoritoshoz pedig kell kesziteni egy nagyon kicsi szogben lecsiszolt muanyagot mondjuk telefonkartyabol es azt odadugni. Neha a sima papirbetet is eleg.
Ilyenkor az osszehajtott reszbol a ket kilogo keruljon a csatihoz kozel, a hajtott fel pedig tavolabb.
(#) B1Binary válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ez olyan fésűszerű ami felfelé nyílik és bezáráskor ráfeszíti a szallagkábelt az érintkezőkre. Remélem érthetően írtam le. A telefonkártyás dolog működhet.

Küldöm a pontot, ha sikerült!(bár ez nagyban műlik a kézügyességemen is)

Köszi a jó ötletet!
(#) Imre hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Hali!
Az lenne a problémám, hogy az autómban lévő autórádió kijelzője nem jeleníti meg az összes karaktert, amit meg kellene. Szétszedtem, és a tipikus szalagkábel szerű anyagon van össze kötve a panellal, ami gondolom ragasztva van a kijelzőre. Először erre gyanakodtam, ezt lehet valahogy orvosolni, ha pl. itt nem érintkezik a kijelzővel a szalag?
Igazából most nem tudtam lefényképezni, hogy konkrétan mire gondolok, ezért neten kerestem egy hasonlót. Találtam valami nagyon régi kijelzőt, de az elv itt is ugyan az. Szóval mit lehet ilyen esetben tenni?

kép
(#) mazsipapa hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Medin gyártmányú PNA navim bekapcsoló gombja elromlott.Meg tudnám javítani, ha hozzáférnék, de meg kellene bontani az alaplap és a kijelző panel között lévő szalagkábeles kapcsolatot. Eddig nem tudtam rájönni hogy tudnám roncsolás mentesen. Kérlek segítsetek. Képet teszek föl róla.
(#) didyman válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 / 7
 
A fekete rész egyben van a lábakka, ha jól látom? Ebben az esetben a fehér részt kell két szélén, laposfejű csavarhúzóval óvatosan kihúzni ütközésig. A szalagkábel ekkor kihúzható. Ha a fekete rész elmozdítható, akkor azt hátulról felfelé kell billenteni szintén csavarhúzóval, több ponton segítve, óvatosan, míg laza nem lesz a kábel.
(#) Stadi válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
A csatlakozón a fehér rész egy felhajtható fül. Azt kell legalább 90°-ban (ameddig engedi) felhajtani körömmel, vagy egy kis csavarhúzóval, aztán a kábel kihúzható. Visszarakásnál először a szalagkábelt kell bedugni, aztán lehajtani a fület.
(#) mazsipapa válasza didyman hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
nézem,próbálom
(#) mazsipapa válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Huhh.. ez egy bátorságpróba volt! A fekete maradt a panelen a fehér fésű szerű rögzítő elem pedig kicsúszott a kábel fölül. kép mell. Köszönöm a segítséget. Bízok a visszarögzítésben is. Uez fordítva?
Ha már itt tartok: kocsim szélvédője fémgőzölt+ kerámia betétes. A következő képeken a navi saját antennaája létható (gondolom) Lehetne erre egy külső antenna csatlakozót aplikálni, megfelelő kivezetéssel, hogy nagyobb jelet adjak a készüléknek?
(#) Stadi válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Ez a felhajtós csatlakozó volt...

Az antenna elvben megoldható, a képeken egy bontható csatlakozót látunk. Olyan, mint ami a notebookok WiFi kártyáján szokott lenni (nem tudom a nevét).
(#) mazsipapa válasza Stadi hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
" Ez a felhajtós csatlakozó volt. " ha itt egy előző problémámra utalsz, akkor igen én keresem a megoldást arra is. még nem teljes a megoldás .............
Antenna: ha elvben megoldható, akkor gyakorlatban ez azt jelenti, hogy párhuzamosítanom kell egy megfelelő ajzatot és ezzel kész?
(#) Stadi válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Idézet:
„ha itt egy előző problémámra utalsz, akkor igen én keresem a megoldást arra is”


Korábbi hozzászolásomban van a megoldás.

Antenna: Veszel egy GPS antennát, és a csatlakozóját kell valamiképp összehozni a készülékeddel. Vagy úgy, hogy egy aljzatot szerzel a mostani csatihoz és azt összekötöd egy olyannak, ami az antennának kell, vagy úgy, hogy az antenna kábelének végét levágod és teszel rá egy olyan dugót, mint ami a fényképen van. Ha beépített kábele van az antennának, akkor valami oldható megoldást kell kitalálni, tehát a második eset nem játszik.
(#) prst14 válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szerintem bajok vannak...
Remélem nem törted el a fehér lefogató fület mert nem leszedni kellett volna hanem csak felhajtani mint pl a mobiltelefonok szalagkábeleinél...
Egész ütközésig visszahajtani ,ahogy írták ekkor a kábel kihúzható ,majd a kábel visszahelyezésén ismételten ráhajtani a fehér lefogatót.
A képen látszik hogy a láb hajolt ,tehát ha ügyes vagy még vissza tudod applikálni.
Sok sikert.
(#) mazsipapa válasza Stadi hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Bocs, a felhajtós dolgot összekevertem.
Antenna: nekem az a megoldás lenne jó amikor a külső antenna csatlakozásának megfelelő aljzatot fixen beszerelném a navim házába. van is hely neki. Ezt az aljzatot egyszerűen lepárhuzamosíthatom a jelenlegi antennakábellal? küldök képet, ezeken a kábel egy szerelt panelen keresztül kapcsolódik a beépített antennához. Jól látom? akkor a külső antenna aljzatot hova kössem?
(#) mazsipapa válasza prst14 hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Hát nem tudom, ahogy didyman írta, a két szélén lévő kis váll alá be tudtan csúsztatni egy órás csavarhúzót és azt fölfelé tolva kétoldalról ki tudtam tólni a fekete elemből és akkor símán kihúzható volt a szalagkábel. nagyon bízom hogy nem baltáztam el. ez a fehér fésű szerű elem egyben van. ez itt a képen

P1060204.JPG
    
(#) Stadi válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Szerintem külön csatlakozást kellene építeni. Nem tudom, mit csinálna a két antenna párhuzamosan kötve, de talán RF dolgokban jártas kollégák majd megmondják.
(#) greatman válasza mazsipapa hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
De elbaltáztad. Sok sikert a visszaszereléshez és reménykedj, hogy fog érintkezni a szalagkábel. A fehér rész bal oldalán alul lévő pici fül szépen elhajlott. Remélem sikerülni fog visszaraknod így ünnepek idején....
(#) prst14 válasza greatman hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Én is ezt írtam ,a bal alsó fehér pöcök hajlott ,ha ügyes vagy és türelmes talán visszajátszhatod...
Egyébként szerintem enélkül is érintkezni fog ,csak a rázkódástól kicsúszhat...
Ha nem sikerül vissza tenni a fehér lefogatót ,akkor valamilyen módon ida kel erősíteni...pl ragasztó
(#) qvasz2 válasza prst14 hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Ha ragasztani kell, használj melegragasztó-pisztolyt, az később még eltávolítható !
Pillanatragasztót NEEE ! :eek2:
(#) mazsipapa hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Ma egész de. a bekapcsoló gomb hibáját próbáltam megoldani, de sajnos macerásabb, mint elsőre gondoltam. Így megbontva már teljes közelről látom a hibát, ami valójában egy konstrukciós hiba. Át kell alakítanom. Részben ezért, valamint a közelgő ünnepekre tekintettel a folytatás most kis ideig abbamarad, de fogom folytatni. Nagyon remélem, ha csináltam valami bakit, tudom korrigálni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget a bontással, antennával - ragaztással kapcsolatban.
Boldog, Békés Ünnepeket kívánok
(#) prst14 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Én sem pillanatragasztóra gondoltam...az befolyik és a kontaktust is akadályozhatja.
A meleg ragasztó tökéletes ,köt is ,és ha nagyon kell el is távolítható igazi roncsolás nélkül...

Kellemes Ünnepeket!!!
(#) gyerek67 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Kollégám futott bele az alábbi problémába:
Adott egy (Ethernet csatival is felszerelt) USB - IDE átalakító, ami egy külső adattárolóban van. A barátom viszont SATÁ-s vinyót épít bele, ezért van egy IDE-SATA átalakító is a dobozon belül.
A két adaptert egy sima 40 eres vinyókábel köti össze.
A kábelhosszal azonban baj van.
Ha szalagkábel hossza 5 cm (ez a gyári kábele), azzal jó.
A szabvány 46 cm-es három csatlakozós IDE kábellel is jó, bármelyik két csatlakozóját is használjuk.
Ha csinálunk egy kb. 11 cm hosszú kábelt (erre lenne szükség a fizikai elhelyezés miatt), na azzal nem megy!
Természetesen a kábel kimérve, se szakadás, se zárlat.
Szabvány 80 eres (ATA-133) kábellel sem megy.
Szerintetek mi lehet az oka? Valami reflexió alakulhat ki benne?

(#) gyerek67 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Újabb fejlemény:
Ha a "hibás" kábellel egy alaplapra csatlakoztatjuk a vinyót, tökéletesen működik!
(#) DRAWS hozzászólása Aug 7, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy 7" colos lcd tv-m és sikeresen elintéztem a sorsát! A problémám az hogy az lcd kijelzőről levált a szalagkábel. Meg lehet ezt valahogy javítani? Sziasztok!
(#) Roly023 hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segitségre.
Van egy öreg projektorom és az egyik LCD panel szalagkábelének a vége,ami a a gép alaplapjára csatlakozik,megvan sérülve.
Sajna a szalag másik vége egybe van az LCD panellel.
A kábel az alaplapra ilyen kis feszitős,csúszkás zárral kapcsolódik.
A baj,hogy a szalag maga sérült meg.
Narancssárga,barnás a kábel szine,ez utalna az anyagára amit én sajna nem tudok,valhogy megkéne oldani,hogy újra legyen érintkezés,de nem tudom,hogy leheten ez kivitelezni.
Előre is köszönöm!

Roland
(#) bbalazs_ válasza Roly023 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Az forraszthato ovatosan. Eles szikevel lekaparod a muanyagot, rezre vigyazol. Bo gyanta, vekony drot es kesz. Mindket oldalon. Ha keszen van, proba - ha mukodik, ketkomponensuvel leonteni.
Ha tobb szal hibas, lepcsozetesen eltolva javitani, hogy forrasztasok ne keruljenek egymas melle direktben.
(#) zsotti77 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nekem is olyan problémám lenne, hogy a szalagkábel lefogató biztosító(egyik felén fésű szerű... felhajthatós) tört el Tudnál ebben segíteni? Most úgy próbáltam, hogy kétoldalt pillanatragasztóval fogattam meg a biztosítót a tetejére meg még két bankkártya csíkot vágtam, hogy a felette levő billentyűzet rá tudja nyomni, de nem sokáig működött így. Helyileg merre vagy? Csak mert ha lehet esetleg elvinném hozzád, ha tudnál valami végleges megoldást, mert barátnőm már nagyon haragszik rám, hogy csak külső billentyűvel tudja használni a laptopját
Előre is köszi a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza zsotti77 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Magat a lefogatot nem tudod valahogyan megragasztani? Melyik resze torott el?
Ha a pocok, az talan helyettesitheto fem tu darabjaval. Esetleg egy bontobol hasonlo feldelet nem lehet szerezni? Ha a lapon levo reszebol torott le valami, az mar nehezebb dio. Szerviz mit mond?

Ez nem az, amikor kihuzod es ugy emelheto fel?
Mert ezekhez en azt szoktam csinalni, hogy egy bankkartyadarabot enyhe ek alakura reszelek, betolom a kabelt, par erosebb, meretre vagott muanyag foliadarabbal kihezagolom es a vegen tolom bele az eket.

Hozzam nem tudod elhozni, mert Nepalban vagyok.
(#) zsotti77 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 23, 2011 1 /
 
Huhh, hát Nepál az tényleg kicsit messze lenne Itt vannak a fotók a csatiról, de mintha a tűk alatt lenne összekötve 1 műanyag rúddal vagynemtom teljesen tanácstalan vok asszem a két szélén nem tartja semmi sem hanem valahogy a tüskék közé menne a műanyag tartó fésűje... Egyébként dell inspirion 1545-ös laptop típusa. Most a robbantott rajzát keresem hátha megtalálom benne, hogy ez a csatlakozó milyen típusú és akkor talán rá tudok keresni és megértem h müxik ez a csatlakozó. Van esetleg valami tipped?

1.jpg

2.jpg
   
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem