Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csőtermosztát bekötése
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 22
(#) moele válasza Jerryko hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
A gázkazánnak van egy belső termosztátja ami beállított hőfokra lekapcsol, de van még egy biztonsági érzékelő is.
Ne csinálj reteszelést, egyszerűen kapcsold ki a gázkazánt, vagy a termosztátot állítsd alacsony fokra. Nem szabad túlbonyolítani, mert meghibásodás esetén komoly következmények lehetnek.
(#) moele válasza rap24 hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Szia !
Ez egy Kínai termosztát, nem hosszú életű lesz !
A fém testi csavarhoz a védővezetéket az 1-3-as pontokhoz pedig a keringető sziv. vezérlését kell kötni. Abban az esetben ha a közeghőmérséklet emelkedésére kapcsoljon be pl. a beállított hőfokon pl.40C-fok.
(#) Jerryko válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi a segítséget! Időközben már én is rájöttem.
(#) rap24 válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia!
Ez így nekem kinai,de ha lefoditom magyara akkor a fekete vezetéket ez a fázis bekötöm 1 pontra a szivatyú fekete vezetkét beöktöm 3 pontra, kék vezetéket pedig ez a nulla összekötöm ez így jó-e
Vászat nagyon megkösznöm.
Köszi az elözö választ is. Rap24!
(#) moele válasza rap24 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia !
Jól tudod ! Fázis az 1-es (fekete) , visszamenő a szivattyúhoz 3-as (fekete) ,a szivattyúnál kösd be a nullát (kék).
A csőtermosztátra (belső fémcsavarhoz) kösd a védővezetéket (sárgászöld)
Üdv.:moele :felkialtas:
(#) rap24 válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia!
Még azt szeretném megkérdezni ,hogy mind a kettő földelő vezetéket be kötöm a termosztátba.
Köszi!
(#) rap24 válasza moele hozzászólására (») Nov 9, 2011 / 1
 
Szia!
Nagyon köszönöm a sgitséget, müködik.
rap24
(#) moele válasza rap24 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia !
Igen be kell kötni, ha ott viszed keresztül a védőszálat. :felkialtas:
(#) moele válasza rap24 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia !
Ügyes vagy ! További szép napot !
Üdv.: moele
(#) otika123 hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy vegyes tüzelésű és egy kondenzációs kazánom.
Siemens RAM-TR csőtermosztát van a vegyes tüzelésű kazán előremenő csövén, ez kapcsolja a visszatérő ágban lévő szivattyút. A csőtermosztát úgy van bekötve, h akkor kapcsolja a szivattyút ha a víz elérte a 45 °C-t. Alatta kikapcsolja.
Meg lehet-e azt oldani, h a csőtermosztát másik csatlakozására rá kötöm a vezeték nélküli szobatermosztát érzékelőjének vezetékét, oly módon, h akkor záródjon ha a csőtermosztát kikapcsolt és egyben leállította a vegyes tüzelésű kazán szivattyúját?

üdv.Ottó
(#) moele válasza otika123 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia !
Meg lehet oldani, de mi az értelme, hogy a szobatermosztát is vezérelje ? Az alacsony hőfokú vizet minek keringetni tovább ? Vagy ???
Üdv.: moele
(#) otika123 válasza moele hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Szia!

Nem az alacsony hőmérsékletű vizet akarom keringetni, hanem így tiltanám a gázkazánt, ha véletlenül nem éri el a szobatermosztáton beállított hőmérsékletet a szoba hőmérséklete és a szobatermosztát fűtést kér a gázkazántól. Így nem dolgozna egymás ellen a gázkazán belső szivattyúja a vegyes tüzelésű kazán szivattyújával.
E1 a vegyes tüzelésű kazán szivattyúja
E2 a vezeték nélküli szobatermosztát vevője

RAM-TR2.JPG
    
(#) otika123 válasza otika123 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
jaj a gázkazán kimaradt a rajzból
(#) moele válasza otika123 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Itt akkora zárlat lesz a rajz szerinti bekötés szerint !!!
N-E2-2-C-L ez a kőr rajz szerint kikapcsolásnál ! Ez abban az estben áll fent, ha az E2 reléjéhez van kötve !
Pontosítani kellene a (táp feszültség és reléérintkezők)
(#) otika123 válasza moele hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Abból a körből marad ki a gázkazán a rajzon.
Az E2 a vezeték nélküli termosztát vevője, ez van a gázkazán szobatermosztát csatlakozójára kötve. Ennek az egyik vezetékét szakítanám meg a RAM-TR-rel.
(#) moele válasza otika123 hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Akkor, ha közbe iktava van a gázkazán az áramkör működőképes! Vigyázz 230 V~!!! :felkialtas:
(#) otika123 válasza moele hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Így
jajaja 230

RAM-TR2.JPG
    
(#) pisti150 hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
sziasztok
ma vettem egy brh típusú csőtermosztátot nem tud valaki segiteni mit hova kössek csatolom a képet is.
(#) VIM válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia! A "C" az legyen a közös pont. Mivel nem írtad meg, hogy mit akarsz kapcsolni és hogyan (ki vagy be) a beállított hőmérséklet elérésekor, így az 1. pontra zár és a 2. pontra nyit növekvő hőmérséklet hatására. Rendszerint el szokták téveszteni a bekötését, mert nem veszik figyelembe a kapcsolási módot (növekvő vagy csökkenő hőmérséklet kapcsoljon vagy megszakítson).
(#) moele válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szia !
Így igaz ahogy VIM írta ! A 'C' közös és ha pl.ha 40C-foknál akarod, hogy induljon a szivattyú akkor az '1' pont és a 'C'-pont a bekötés. A nullázó vezetéket is okvetlen kösd be a 'test'-pontra. Vigyázz 230V~ ! :felkialtas:
Üdv.:moele
(#) pisti150 válasza VIM hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
szia
kazának a keringetöszivattyúját akarom üzemeltetni vele
(#) moele válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Akkor úgy kell bekötni ahogy írtam !
(#) pisti150 válasza moele hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
köszönöm
(#) moele válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Ügyes legyél és vigyázz 230V~ feszültség. A munka megkezdése előtt feszültségmentesíts !!! :felkialtas:
(#) pisti150 válasza moele hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
nem jött még össze a közös az a nullás vagy fázis egy rajzot tudnál vázolni nekem hogy áll össza mert nekem verte sorra az automatát le valamit nem jól csináltam.
(#) moele válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Van egy rajz a 955230-as hozzászólásomnál az Neked is igaz !
(#) VIM válasza pisti150 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Így kellene bekötni. Sorba!
(#) pisti150 válasza VIM hozzászólására (») Nov 24, 2011 / 2
 
visszakerestem megtaláltam ezt a bekötést és ezalapján sikerült is köszönöm mindenki segitségét.
(#) krisztian90 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy kiépített vegyestüzelésű kazán keringető szivattyúját szeretném újonnan vásárolt BRH típusú csőtermosztáttal kapcsoltatni. Eddig a keringető szivattyú dugvillán keresztül csatlakozott a konnektorba. Nem állandóan volt működtetve.
Szóval azt kérném, hogy valaki aki pontosan tudja a bekötést az részletesen pontról pontra (szájbarágósan) írja le az útvonalat a konnektortól a termosztáton keresztül a szivattyúig.Nagyon megköszönném és hálás lennék neki!!
Sajnos még nem láttam ilyennek a bekötését.
A papírt amit kaptam hozzá fáljmellékletként mellékelem.
Segítségeteket előre is köszönöm!

img001.jpg
    
(#) MISI1229 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
VEGYESTZELÉSÚ KAZÁNHOZ SZERETNÉK BEKÖTNI EGY CSŐTERMOSZTÁTOTT CSAK NEM ÉRTEM MIVEL A TERMOSZTÁTON CSAK HÁROM SZÁM SZEREPEL 1 2 3 BEKÖTÉS HELY. VALAKI SEGITSEN MÁR MIT HOVA KELL KÖTNI. termosztát tipusa TUSC 91934010 16(5)A (T80).
Következő: »»   7 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem